Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε όλο το πάνελ πιωμένο..

 

Mια χαρά ήταν το πάνελ. Δεν στέκομαι στο αν ήταν ή όχι. Προσπάθησαν να κάνουν κρίση της φάσης διαφορετική της Χρυσής Αυγής. Αν θες εσύ εκφωνητές βουβουζέλες + παρωπίδες τέτοιου τύπου, με γειά σου με χαρά σου.

 

Και βέβαια μας νοιάζει αν ήταν πέναλτι. Κάλπικες προκρίσεις δεν θέλουμε. Δεν την είδα καλά την φάση, σε γενικές γραμμές πέναλτι που πρέπει να δεις 100 φορές το replay για να το βρεις, δεν είναι πέναλτι... Επαφή υπάρχει βέβαια, πρέπει να δω πολλές φορές την φάση για να δω αν το εκβιάζει ο Σαμαράς ή το κάνει ο Ελέφαντας....(μάλλον είναι χωρίς 100% σιγουριά)

 

Τεσπα, κάτι υπάρχει στην φάση, λίγο ή πολύ, δικαιολογείται ο διαιτητής να δώσει κάτι, δεν είναι απο τα πέναλτι που τραβάς τα μαλλιά σου(Brazil)....Ούτε και το "πεντακάθαρο" που λενε κάποιοι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To κακό είναι ότι κρατάει μόνο μια αγωνιστική η τιμωρία... :D

 

Όχι ρε πόστη αυτό το είχα ξεχάσει!  :shock:  

 

 

Ε καλά  δε νομίζω να τον ξαναβάλει. Ε??  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε αδερφε?τολμησαμε να πουμε μια διαφορετικη γνωμη απ την δικια σου και ενοχληθηκες?εγω ειδα πεναλτυ ενω εσυ οχι,για αυτο ειμαι τρολακι?φυσικα και χαρηκα που περασαμε αλλα το πεναλτυ για μενα δεν ητα,τι πρεπει να κανουμε δηλαδη?ας ανοιξουμε 2 θεματα τοτε και να χωριστουμε σ αυτους που ειδαν πεναλτυ και σ αυτους που δεν ειδαν για να μην τρωγωμαστε.Τελος παντων ας μην το συνεχισουμε και πουμε πραγματα και κουβεντες που θα μετανοιωσουμε μετα.Παμε να κερδισουμε την Κοστα ρικα και τελος

 

Μια χαρα πεναλτυ ηταν. Εχεις ενα παιχτη ο οποιος σηκωνει το αριστερο ποδι με σκοπο το σουτ. Αν του σπρωξεις εστω κι ελαφρα το ποδι προς τα δεξια εκεινη τη στιγμη (και ειδικα απο πισω, οπως εγινε), η πιο φυσιολογικη κινηση του αριστερου ποδιου ειναι να μη βρει μπαλα, και να πεσει πανω στο δεξι του, και να μπερδευτει και να πεσει. Σιγα τη μεγαλη μελετη που θελει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fifa.com/worldcup/videos/highlights/match=300186455/index.html

1:40 Το είδα 10 κυριολεκτικά φορές.Είναι πέναλτι. Ο αμυντικός βάζει το πόδι του τη στιγμή που κατεβαίνει το πόδι του Σαμαρά για να σουτάρει, το μπλοκάρει και ο Σαμαράς κλωτσάει χόρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κέντρο μας στον επόμενο αγώνα πρέπει να είναι

 

                                                        

                                                        Καραγκούνης                   Σάμαρης

                                                                              

                                                                               Μανιάτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πιστεύετε ότι δεν θα παίξει ο Κατσουράνησ?

Εγώ νομίζω ότι θα τον βάλει μέσα.Μεσ στην κλίκα είναι η Εθνική.

Εδώ βάζει τον Γκέκα μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο γκέκας ρε γαμώτο κάθε φορά που μπαίνει δεν ακουμπάει την μπάλα... Δεν είναι ότι δεν τον πήγε ένα παιχνίδι ή έχασε καμιά φάση, είναι ανύπαρκτος. Σε 3 αγώνες μόνο μια φορά έχει ακουμπήσει την μπάλα, στον 2ο αγώνα.

 

 

Επίσης, πολύ καλός ο χριστοδουλόπουλος, που του ταίριαζε πάρα πολύ το παιχνίδι. Αντεπιθέσεις, με ανοιχτό γήπεδο και να βγάζει και πάσες δημιουργικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πιστεύετε ότι δεν θα παίξει ο Κατσουράνησ?

Εγώ νομίζω ότι θα τον βάλει μέσα.Μεσ στην κλίκα είναι η Εθνική.

Εδώ βάζει τον Γκέκα μέσα

 

Όλοι ξέρουμε ότι θα παίξει απλά δε θέλουμε να το πιστέψουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.fifa.com/worldcup/videos/highlights/match=300186455/index.html

1:40 Το είδα 10 κυριολεκτικά φορές.Είναι πέναλτι. Ο αμυντικός βάζει το πόδι του τη στιγμή που κατεβαίνει το πόδι του Σαμαρά για να σουτάρει, το μπλοκάρει και ο Σαμαράς κλωτσάει χόρτο.

Ακριβως αυτό έγραψα και εγώ νωρίτερα. Μάλιστα φάνηκε εξ αρχής αυτό και ο διαιτητής οντας διπλα στην φαση το έδωσε κατ ευθείαν χωρίς δισταγμό. Κάποιοι λένε για αλλοίωση αποτελκεσματος, για τις καημενες χώρες του τρίτου κόσμου και τα συναφη. Σιγά το λόμπι που έχει η Ελλάδα Και την δυναμη για να αλλοιώσει αποτέλεσμα σε μουντιάλ. Μιλάμε για επιστημονική φαντασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άντε πες ο Σάντος είναι στραβός και θέλει και να τον βάλει.

 

Ο Κατσουράνης λίγο φιλότιμο to take one for the team και να αφήσει να παίξει ο Σάμαρης δεν έχει ρε γαμώτο μου;Ειδικά μετά από σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ενδιαφερει αν ηταν πεναλτι η οχι. Το ποδοσφαιρο,οπως καθε σπορ αντικατοπριζει την ζωη οπου πολλες φορες διαμορφωνονται αποτελεσματα απο λαθη,αδικιες,ατυχιες κ.τ.λ. Η Εθνικη Ελλαδας ηταν καλυτερη στο συγκεκριμενο αγωνα απο την Ακτη,εκανε περισσοτερες ευκαιριες,ειχε 2 δοκαρια και αρα σε καμμια περιπτωση δεν ειναι αναξια της νικης.

 

Ο Σαμαρας επισης σε καμμια περιπτωση δεν το εκβιασε,αν δεν ηταν πεναλτι,επεσε απο την κοντρα.

 

Και τελος ειναι δουλεια του διαιτητη να αποφασισει αν ειναι η δεν ειναι. Ουτε οι παικτες μας ετρεξαν να διεκδικησουν πεναλτι,εκεινος απαφασισε και το εδωσε.Στα 30 χρονια που παρακολουθω ποδοσφαιρο εχουν συμβει πολλες αδικιες. Μεχρι και τιτλοι εχουν κριθει απο λαθη η αδικιες. Το αποτελεσμα ειναι δικαιοτατο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το πεναλτυ ειναι οριακο(παραδεχομαι οτι οταν το πτωτοειδα μεσα στη θολουρα πιστεψα οτι δεν ηταν,αλλα τωρα πιστευω πως ηταν)και οταν η ελλαδα δεν εχει ευνοηθει ποτε απο διαιτησια + οτι το χ ηταν υπερβολικα αδικο σε σχεση με την εικονα,ειναι γελοιο να το συζηταμε..

 

Η ελλαδα αξιζε την προκριση και την πηρε,με την κολομβια το παιχνιδι δεν ηταν για 3-0,με την ιαπωνα με 10 παιχτες πηραμε χ και σημερα θ ερχομασταν χ ενω τους πατησαμε..ειχαμε πολλους τραυματισμους και γενικα δεν μας πηγε τιποτα..

 

μια θερμη παρακλιση που πιστευω οτι ολοι οι ελληνες θελουν μην ξαναβαλεις γκεκα μεσα και κατσουρανης παγκο απο εδω και περα βαλτον σαν αλλαγη στο τελος..αυτα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...