Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eσυ φιλε το ιδιο τροπαρι... Οπως στο μπασκετ ετσι και στο ποδοσφαιρo εχεις βαλθει να μας πεισεις οτι οι ελληνικες oμαδες ειναι στανταρ για τα τα μπαζα :lol:

 

Η Κολομβια δεν ειναι "αστεια ομαδα", θεωρειται απο τις καλυτερες του μουντιαλ.

 

Το οτι εχει χαμηλο ταβανι η εθνικη μας το γνωριζουμε, ποδοσφαιρικα δεν ειμασταν ποτε κολοσσος, αλλο ειναι ομως να υποβαθμιζεις συστηματικα τις ελληνικες ομαδες σε καθε σπορ, τι μανια κι αυτη.

Θυμησε μου αν εισαι εσυ αυτος που γραφει οτι μας αδικησε η διαιτησια με την Κολομβια για να ξερω αν πρεπει να σου απαντησω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μενα:

 

- Ειναι εξαιρετικη επιτυχια και μονο που η Εθνικη βρισκεται στο Μουντιαλ. Δεν εχω καμια παραπανω απαιτηση απο μια ομαδα που εχει βρεθει μολις 3 φορες σε Μουντιαλ και εχει ανυπαρκτο ποδοσφαιρικο παρελθον.

- Το ποδοσφαιρο που παιζουμε ειναι υπερβαρετο. Εχω παρακολουθησει 5 ματς (εκτος αυτο της Ελλάδας) και δεν εχω δει καμια πιο βαρετη ομαδα απο εμας. Επειδη δεν εχουμε ουτε τεχνικη ουτε φυσικη κατασταση ουτε γρηγορα ακρα ουτε καλο οργανωτη, αναλωνομαστε σε ανουσιο κρατημα της μπαλας στην αμυνα και γεμισματα στην επιθεση.

-  Στο ματς με την Κολομβια σταθηκαμε αξιοπρεπως, αλλα ατυχησαμε να δεχθουμε απο νωρις το γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμησε μου αν εισαι εσυ αυτος που γραφει οτι μας αδικησε η διαιτησια με την Κολομβια για να ξερω αν πρεπει να σου απαντησω.

 

Δε νομιζω να το ειπα μονο εγω, εξαλλου τα ριπλει ειναι η καλυτερη αποδειξη. Τι σχεση εχει αυτο ομως με τη μανια σου να κατηγορεις συστηματικα τις εθνικες ομαδες σε ποδοσφαιρο και μπασκετ?

Για μενα:

 

- Ειναι εξαιρετικη επιτυχια και μονο που η Εθνικη βρισκεται στο Μουντιαλ. Δεν εχω καμια παραπανω απαιτηση απο μια ομαδα που εχει βρεθει μολις 3 φορες σε Μουντιαλ και εχει ανυπαρκτο ποδοσφαιρικο παρελθον.

- Το ποδοσφαιρο που παιζουμε ειναι υπερβαρετο. Εχω παρακολουθησει 5 ματς (εκτος αυτο της Ελλάδας) και δεν εχω δει καμια πιο βαρετη ομαδα απο εμας. Επειδη δεν εχουμε ουτε τεχνικη ουτε φυσικη κατασταση ουτε γρηγορα ακρα ουτε καλο οργανωτη, αναλωνομαστε σε ανουσιο κρατημα της μπαλας στην αμυνα και γεμισματα στην επιθεση.

-  Στο ματς με την Κολομβια σταθηκαμε αξιοπρεπως, αλλα ατυχησαμε να δεχθουμε απο νωρις το γκολ.

 

+1. Να τα ακουνε αυτα καποιοι που γκρινιαζουν επειδη δε κερδιζουμε τους ανωτερους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι καλύτερο δίαβασα για το ΑΧΑΣΤΟ του γκέγκα!!

 

"Οταν παίζαμε μπάλα στο δημοτικό και κάποιος έχανε την ευκαιρία που έχασε ο Γκέκας έπαιζε τερματοφύλακας μέχρι το γυμνάσιο."

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να το ειπα μονο εγω, εξαλλου τα ριπλει ειναι η καλυτερη αποδειξη. Τι σχεση εχει αυτο ομως με τη μανια σου να κατηγορεις συστηματικα τις εθνικες ομαδες σε ποδοσφαιρο και μπασκετ?

Ωραια, καλως που το διευκρινησες γιατι ειχα σκοπο να σου απαντησω σοβαρα.

Αλλα επειδη δεν εχει νοημα να το κανω, θα απαντησω αναλογως: Και να κατηγορουσα εθνικες (που δεν το κανω-τουναντιον λεω αυτοι ειναι οι παιχτες, μην κραζετε) εμενα με επιβεβαιωνουν τα αποτελεσματα, ενω εσενα σου φταινε οι διαιτησιες.

 

Αναμεσα στους δυο, βρες τον... Ελληνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, καλως που το διευκρινησες γιατι ειχα σκοπο να σου απαντησω σοβαρα.

Αλλα επειδη δεν εχει νοημα να το κανω, θα απαντησω αναλογως: Και να κατηγορουσα εθνικες (που δεν το κανω-τουναντιον λεω αυτοι ειναι οι παιχτες, μην κραζετε) εμενα με επιβεβαιωνουν τα αποτελεσματα, ενω εσενα σου φταινε οι διαιτησιες.

 

Αναμεσα στους δυο, βρες τον... Ελληνα!

 

Kαλα που το ειπες, γιατι καιγομουνα για τη σοβαρη σου απαντηση.

 

Οι διαιτησιες εχουν τις ευθυνες τους, οταν υπαρχουν. Το να κλεινουμε παντα τα ματια σε μια κακη διαιτησια δεν ειναι σοφο.

Τι εννοεις να βρω τον ελληνα? Ποιον ελληνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα που το ειπες, γιατι καιγομουνα για τη σοβαρη σου απαντηση.

 

Οι διαιτησιες εχουν τις ευθυνες τους, οταν υπαρχουν. Το να κλεινουμε παντα τα ματια σε μια κακη διαιτησια δεν ειναι σοφο.

Τι εννοεις να βρω τον ελληνα? Ποιον ελληνα?

Ρε φιλε,πραγματικα,στο παιχνιδι με την Κολομβια που ειδες εσυ κακη διαιτησια κατα της Εθνικης μας? Και μαλιστα λεγοντας οτι ηταν χειροτερη η διαιτησια απο τα παιχνιδια της Ισπανιας και της Βραζιλιας? Πραγματικα που το ειδες εσυ αυτο?

 

Περα ενος φαουλ που δεν δοθηκε στον Φετφατζιδη και αλλα 1-2 φαουλ που δεν δοθηκαν στο κεντρο,ποια ηταν "η τραγικη διαιτησια κατα μας και μαλιστα χειροτερη απο τα προηγουμενα παιχνιδια που ανεφερα"?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε,πραγματικα,στο παιχνιδι με την Κολομβια που ειδες εσυ κακη διαιτησια κατα της Εθνικης μας? Και μαλιστα λεγοντας οτι ηταν χειροτερη η διαιτησια απο τα παιχνιδια της Ισπανιας και της Βραζιλιας? Πραγματικα που το ειδες εσυ αυτο?

 

Περα ενος φαουλ που δεν δοθηκε στον Φετφατζιδη και αλλα 1-2 φαουλ που δεν δοθηκαν στο κεντρο,ποια ηταν "η τραγικη διαιτησια κατα μας και μαλιστα χειροτερη απο τα προηγουμενα παιχνιδια που ανεφερα"?

 

Δηλαδη κατα τη γνωμη σου η διαιτησια ηταν θαυμασια και επαιξε 50-50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη κατα τη γνωμη σου η διαιτησια ηταν θαυμασια και επαιξε 50-50?

Νομιζω οτι αναφερθηκα στα λαθη που εγιναν κατα μας..Τωρα αν αυτα τα λαθη εσυ τα βλεπεις σφαγη και χειροτερη διαιτησια απο τα αλλα 2 ματσ της Βραζιλιας και της Ισπανιας οκ,δεν εχω να πω κατι αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη κατα τη γνωμη σου η διαιτησια ηταν θαυμασια και επαιξε 50-50?

 

Επαιξε 53-47 υπερ της Κολομβιας. Δεν μας εδωσε ενα φαουλ στον Φετφατζιδη λιγο εξω απο την μεγαλη περιοχη στα πλαγια, και 2 φαουλ καπου στο κεντρο.

Σφαγη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παιχνιδι Βραζιλια-Κροατια εκτος απ το μαιμου πεναλτι εκανε και αλλα λαθη η διαιτησια?

 

Η ισχνη Ελλαδα παιζοντας με εναν αντιπαλο σα τη Κολομβια, που ολοι βεβαια ξερανε οτι ηταν το φαβορι και θα κερδισει, αυτο που ζηταει εκτος απο τυχη ειναι και μια δικαιη διαιτησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...