Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν εχεις το συνολο που να παιξεις μπαλαρα και ειδικα οταν οι παικτες σου ειναι περισσότερο αμυντικογενης, κάνουν πολυ λιγες προπονήσεις μαζι αρα δν υπάρχει και η τελεια χημεια που ενδεχομένως να ειχαν αν ήταν ολοι οι παίκτες αυτοι σε συλλογικό επίπεδο μαζι. Και σε αυτο προστίθεται οτι δν έχουμε τα ονόματα αστερια σε παίκτες οπως εχουν ακομα και Βοσνιοι και αλλες ομαδες.. Μην περιμένουμε λοιπόν ποτε να παίξουμε μπαλαρα. Και μην ξεχνάμε οτι σαν Έλληνες ανεκαθεν, εχουμε/βγάζουμε παίκτες περισσότερο αμυντικογενη και γιαυτό εξάλλου εχουμε καλο σχετικά συντελεστή παθητικο τερματων ολα αυτα τα χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν συγκρινει κανεις το Ελληνικο πρωταθλημα,με τα υπολοιπα ευρωπαικα πρωταθληματα,τοτε η προκριση της Ελλαδας ειναι αθλος.

Το ποδοσφαιρο εχει πολλους τροπους να παιχτει.Ο δικος μας ειναι αυτος που ειναι και...ναι...φερνει αποτελεσματα...

Μια ζωη μιζέρια ρε γαμωτη μου...χασεις,κερδισεις...γκρίνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα έρθουν οι τεσσάρες στο Μουντιάλ απέναντι σε κανονικές ομάδες, τώρα όλοι οι σαλίγκαροι θα κράζουν τους ίδιους που τώρα αποθεώνουν με μια νίκη επι κάποιων Ρουμάνων. Ο κλασσικός ο ελληναράς του ύψους/βάθους τελικά δεν αλλάζει ούτε με 50 μνημόνια.

Εδώ και 3 μέρες νιώθω οτι νικήσαμε τη Βραζιλία στον τελικό και πήραμε το παγκόσμιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως,εδώ και 3 μέρες βλέπω, οτι κάποιους προφεσόρους του ποδοσφαίρου, τους έχει τσούξει η πρόκριση (δεν ταιριάζει,βλέπεις στο τέλειο ποδόσφαιρο που ονειρεύονται)...τους χαλάει που κάποιοι χαίρονται...γενικά,βγαίνει πολύ χολή...δεν πειράζει...ξυδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα έρθουν οι τεσσάρες στο Μουντιάλ απέναντι σε κανονικές ομάδες, τώρα όλοι οι σαλίγκαροι θα κράζουν τους ίδιους που τώρα αποθεώνουν με μια νίκη επι κάποιων Ρουμάνων. Ο κλασσικός ο ελληναράς του ύψους/βάθους τελικά δεν αλλάζει ούτε με 50 μνημόνια.

 

Εδώ και 3 μέρες νιώθω οτι νικήσαμε τη Βραζιλία στον τελικό και πήραμε το παγκόσμιο.

Κανεις δεν αποθεωσε κανεναν φιλε μου. Μιλαω για εμας τους φιλαθλους και οχι τους ΑΡΔ.

Κανενας δεν ειπε οτι παιξαμε μπαλαρα ουτε οτι παμε να παρουμε το Μουντιαλ.Απλα χαιρομαστε την προκριση.Τοσο κακο ειναι αυτο δηλαδη? Δεν σας καταλαβαινω μερικους.Δηλαδη τι επρεπε να κανουμε? Να πουμε οτι αφου κερδισαμε την αμπαλη Ρουμανια και επειδη δεν παιξαμε σαν Βραζιλια να μην παμε στο Μουντιαλ? Μηπως να ζητησουμε να μεινουμε εξω?

Περασαμε στο Μουντιαλ παιρνοντας αποτελεσματα απο ΑΜΠΑΛΕΣ ομαδες.ΚΑΙ? Δεν πρεπει να το χαρουμε δηλαδη? Να βαλουμε τα κλαματα? Ή μηπως στα γηπεδα της Βραζιλιας περιμενουμε ή εχουμε απαιτηση να παιξουμε μπαλαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα δεν είναι χαρά, είναι τραγέλαφος.

 

Επειδη λεμε μπραβο στην Εθνικη που καταφερε (οπως καταφερε,νικωντας αμπαλη ομαδα) να παει στο Μουντιαλ?

Τι θα επρεπε να κανουμε δηλαδη? Σε ξαναρωταω. Να ειμαστε ετοιμοι για κλαματα ή να πουμε "δεν παμε Μουντιαλ"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέοι είναι τυχεροί γιατι βλέπουν μια ομάδα Εθνική καλύτερη όλων των εποχών

Οι παλιοί είμαστε και εμείς τυχεροί γιατί βλέπουμε να γίνονται πραγματικότητα αυτά που ΤΟΣΑ χρόνια φωνάζαμε!

 

Η Ομάδα έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία, παίζουμε σταθερή μπάλα, παίρνουμε τα εύκολα παιχνίδια και στα δύσκολα δείξαμε οτι μπορούμε να κρατήσουμε score!

 

Είμαι ευχαριστημένος και εδώ θα είμαστε και θα το δείτε οτι θα φτάσουμε και στους 16 αν όχι στους 8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ευγνώμων που μπορώ να ζήσω προκρίσεις εθνικής ομάδας.

Στο κάτω κάτω, νικώντας παίρνουμε τις προκρίσεις. Όποιος θέλει να προκριθεί πάνω από μας, ας μας κερδίσει πρώτα και ας αφήσει τη κουβέντα για το θέαμα.

Δηλαδή, να έχω μια ομάδα που να κάνει το υπερθέαμα μέσα στο γήπεδο και στο τελος να χάνει; Όχι, ευχαριστώ, θα πάρω εθνική ελλάδος. Εκτός αν θέλετε και θέαμα και αποτελέσματα μαζί, οπότε μάλλον δεν ξέρετε τι θέλετε από μια μικρή χώρα. Θα το ξαναπω, είμαι ευγνώμων για την εθνική μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τώρα αποθεώνουν με μια νίκη επι κάποιων Ρουμάνων. Ο κλασσικός ο ελληναράς του ύψους/βάθους τελικά δεν αλλάζει ούτε με 50 μνημόνια...

 

 

Βασικά εξαιρουμένης της 10ετιας που περασε επί Ρεχάγκελ & Σάντος, στην θέση των Ρουμάνων (που στα 90's ήταν δύναμη όχι μαλακίες), και σε ακόμα χειρότερη μοίρα , ήταν κάποτε η Εθνική Ελλάδος. Για χροοονια ολόκληρα του κλώτσου και του μπάτσου. Μπορείς να καταλάβεις απ'την σταθερότητα και την συνέπειά της πόσα επίπεδα έχει ανέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έλειπε ρε παιδιά, με κάτι Μάλτες κάτι, Λιχτενσταϊν, και κάτι Ρουμανίες να μην νικάει τα μάτς της και να δείχνει συνέπεια. Εκεί θα ήταν πρόκληση για τους φιλάθλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έλειπε ρε παιδιά, με κάτι Μάλτες κάτι, Λιχτενσταϊν, και κάτι Ρουμανίες να μην νικάει τα μάτς της και να δείχνει συνέπεια. Εκεί θα ήταν πρόκληση για τους φιλάθλους.

Διαφωνώ φίλε μου, και η ουκρνία νίκησε την Γαλλία... η Εθνική μια χαρά τα πήγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...