Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματι ο Μητσος ειναι αποτελεσμα promotion απο τον Χατζηγεωργιου με τη βοηθεια των εξαιρετικων συμπαικτων που ειχε παντα και τον καναν ανθρωπο. Επισης, ειχε και τον Ομπραντοβιτς προπονητη αυτο που το πας?

Ουσιαστικα μιλαμε για εναν μετριο ρολιστα που χαρη σε Χατζηγεωργιου, συμπαικτες, Ζοτς επεισε εμας και τους ξενους οτι ειναι ο καλυτερος ασσος στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια.

 

Ζωντανη απατη.

 

Παρ'ολα αυτα αντι να λετε "ουφ" που εφυγε απτην εθνικη αυτη η μετριοτητα (να γλυτωσετε και το πρηξιμο του Χατζηγεωργιου ντε), σας λειπει και τον κατηγορειτε κιολας.

 

Αν αυτό καταλαβες από αυτό που εγραψα τότε οκ, δε νομιζω ότι μπορουμε να συνεννοηθούμε. Το κοβω καπου εδω γιατι το κουρασαμε με τον Μητσαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαρομετρο-ξεβαρομετρο η αποφαση για το αν θα παιζει εθνικη ανηκει σε αυτον. Επικαλεστηκε κουραση μετα απο 7-8 χρονια αδιαλειπτης προσφορας, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ να φυγει και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Εγω παντως τον ευχαριστω για αυτα τα λιγα που προλαβε και προσεφερε(ηδη καταλαβαινει καποιος που το παω) αλλά λεω ταυτοχρονα και ενα ΝΤΡΟΠΗ του και οτι τον κατακρινω που σταματησε τοσο νεος και εχοντας προσφερει σε τοσο μικρη διακρεια στην εθνικη.

Τραγικο που σταματησε τοσο νωρις. ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ.

 

Thanks but shame on him. :mad:

 

Και αυτο που ειπες οτι αν συνεχιζε θα καναμε παραλληλισμους με Καραγκουνη κλπ, ειναι τελειως ακυρο γιατι εδω μιλαμε για εναν παικτη(τον Διαμαντιδη) που ακομα ειναι απο τους κορυφαιους στην Ευρωπη, οποτε δεν τιθεται καν τετοιο ζητημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουζεριαστε κι αλλο.

Η ανιωθιλα και η αχαριστια στην Ελλαδα ειναι για ρεκορ γκινες. Θα μας διαβαζει κανεις ξενος απο το google translate και θα βλεπει Ελληνες που λενε ντροπη με κεφαλαια γραμματα στον Μητσο και θα αναρωτιεται αν κανει λαθος το translate, αν τα ενοουμε, η αν κανουμε χαβα. 2 χρονια περασαν και ακομα ο Μητσος σας κυνηγαει... Μου θυμιζετε τον Ζουρο χθες που ελεγε οτι χασαμε λογω της διαιτησιας, αλλα σε 10 φορες πιο μοιρολατρικη version. Συνεχιστε.

 

αααχ Μητσο Μητσο

http://www.youtube.com/watch?v=v_axVapQOoQ

 

ΥΓ. Παντως η εθνικη με ηγετη τον ηγετο-ηγετικο-πλανηταρχο-αρχηγο Σπανουλη τα παει πολυ καλα εδω και 2 χρονια. Οσο εχει τα ηνια της εθνικης εμεις ακομα συζηταμε την απουσια του Μητσου μετα απο παιχνιδια με Νιγηριες :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουζεριαστε κι αλλο.

Η ανιωθιλα και η αχαριστια στην Ελλαδα ειναι για ρεκορ γκινες. Θα μας διαβαζει κανεις ξενος απο το google translate και θα βλεπει Ελληνες που λενε ντροπη με κεφαλαια γραμματα στον Μητσο και θα αναρωτιεται αν κανει λαθος το translate, αν τα ενοουμε, η αν κανουμε χαβα. 2 χρονια περασαν και ακομα ο Μητσος σας κυνηγαει... Μου θυμιζετε τον Ζουρο χθες που ελεγε οτι χασαμε λογω της διαιτησιας, αλλα σε 10 φορες πιο μοιρολατρικη version. Συνεχιστε.

Υπαρχουν τα επιχειρηματα και το "να'χαμε να λεγαμε". Θα ηθελα να δω το 1ο....

 

Ο Διαμαντιδης ειχε να προσφερει ακομα παααααααααααααααααααααααααααααααααρα πολλα στην εθνικη Ελλαδας. Κουραστηκε λεει. ΟΚ. Δικαιωμα του να κουραστηκε και να μην παιζει. Δικαιωμα μας ομως και εμας να τον συγκρινουμε με αλλους που δεν κουραστηκανε, που φτασανε 36 και οταν τους καλουσαν εδιναν το παρων δινοντας ο,τι εχουν για την εθνικη ομαδα. Ο Διαμαντιδης δεν το κανει. Δικαιωμα του αλλά δικαιωμα μας και εμας να τον λεμε τραγικο σε αυτο που εκανε και οτι ηταν ντροπη και ΝΤΡΟΠΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Υ.Γ του Παπαδογιαννη που γραψε για τα off the record το βγαλαν απο το κειμενο.

...πιθανώς για να το στείλουν να διαγωνιστεί για Νόμπελ.

 

Δεν τιθεται θεμα ο Παπαδογιαννης αν διαβασετε τα προηγουμενα αρθρα του για την εθνικη σε ΚΑΘΕ αρθρο μιλαει για τον "αδιαφορο Βουγιουκα που δικαιως αποκλειστηκε". Οχι δεν ειναι εμπαθης με τον Ιαν.

 

Ενδεικτικα,

20 Iουνιου:

Ο Ίαν Βουγιούκας παρουσιάστηκε ανόρεχτος, χρεώθηκε με ασυγχώρητη έλλειψη αγωνιστικής διάθεσης, θεωρήθηκε ασύμβατος με τη χημική σύσταση της ομάδας και αποκλείστηκε «στεγνά», μολονότι η ομάδα έχει πρόβλημα στους ψηλούς. Οσοι έζησαν από κοντά την αποστολή στο Κάουνας δίνουν δίκαιο στον προπονητή. Δεν είναι τυχαίο.

24 Ιουνιου:

Ο Ζήσης, αλλά και οι Φώτσης-Μπουρούσης, ακόμα δεν έχουν προπονηθεί μαζί με τους υπόλοιπους. Ο Πρίντεζης και ο Καϊμακόγλου αντιμετωπίζουν προβλήματα από τη συσσωρευμένη επιβάρυνση. Ο Βουγιούκας παρουσιάστηκε αδιάφορος και αποκλείστηκε.

 

Kαι σημερα ειχαμε το off-the-record κερασακι στην τουρτα που σβηστηκε κακην-κακως.

 

Α και το επικο αρθρο για το οποια μιλαει ο DKNI. Μου ειχε ξεφυγει, δεν τον διαβαζω εξαλλου... Παρε κοσμε διαβασε Παπαδογιαννη :mrgreen: http://www.gazzetta.gr/ethniki-andron/article/295851-i-kokkini-pyksida-tis-ethnikis

 

Σκορπιες φρασεις απτο παραπανω αρθρο:

Η κόκκινη πυξίδα της Εθνικής

 

O Oλυμπιακός κατέκτησε τα πάντα και έφυγε σύσσωμος για διακοπές, με ένα χαμόγελο ευτυχίας ζωγραφισμένο στα χείλη. Καλά θα κάνει, να γεμίσει τις μπαταρίες του όσο γίνεται πιο σύντομα. Τον περιμένει ταξίδι μακρύ. Ταξίδι στη Βενεζουέλα…

 

Ο πυρήνας της ομάδας που κούρσεψε την Ευρώπη αλλάζει φανέλα και μεταλαμπαδεύεται στην Εθνική ομάδα, με τους αυτοματισμούς του, τις συνεργασίες του, τη χημεία του, το ομαδικό του πνεύμα

 

Ο Κώστας Παπανικολάου συμπληρώνει το –απόλυτα ταιριαστό με τη φιλοσοφία του Ζούρου- κόκκινο «τετράγωνο αστέρων» γύρω από το οποίο χτίζεται η ομάδα.

 

Ο μοναδικός που επανέκαμψε είναι ο Βασίλης Σπανούλης. Ένας, αλλά ...τι ένας! Ο ΜVP των πάντων.

Κοκκινες πυξιδες πριν 15 μερες, ΕΟΚ και Βασιλακοπουλοι σημερα. Η εισαι ή δεν εισαι κωλοτουμπας.

Η πλακα ειναι οτι διατηρει αναρτημενα τα παλαια αρθρα για να ερχονται σε αυτη τη θαυμασια αντιπαραβολη με το σημερινο του και να καταλαβαινουμε οτι γραφει οπως φυσαει ο ανεμος καθε φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μεγάλες κουβέντες για τον Διαμαντίδη...

 

Η αλήθεια νομίζω ότι είναι κάπου στη μέση, και το ίδιο θα έπρεπε να είναι και η αντιμετώπισή του : ούτε αποθέωση, αλλά ούτε ντροπή. Νομίζω πως η λέξη που εκφράζει καλύτερα την μέση οδό είναι "κρίμα". Κρίμα, γιατί μας πίκρανε η απόφασή του -μιας και όλοι ξέρουμε ότι θα πρόσφερε και πέρσι, και φέτος και μερικά χρόνια μπροστά ακόμα- όσο κι αν είχε δικαίωμα στην επιλογή του, όσο κι αν δεν ξέρουμε την μία και μόνη αλήθεια για το "γιατί". Όφειλε ο Δημήτρης να είναι στην ομάδα, όφειλε να δώσει ό,τι καλύτερο μπορούσε για τους μπασκετόφιλους. Αν όμως έχω να επιλέξω ανάμεσα στο "ντροπή" και στο "πάσο για την απόφασή του", ασυζητητί θα έλεγα το δεύτερο. Απλά θα προσέθετα κι εκείνο το "κρίμα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκομα κι αν κερδιζαμε χτες, δεν ηταν σιγουρο οτι θα πηγαινανε Λονδινο. Στον ημιτελικο με τους ρωσους προφανως θα χαναμε, και δε ξερω τι θα γινοταν στο μικρο τελικο.

Ισως σας παρηγορει οτι στο Λονδινο δε θα πανε ουτε τα Σκοπια, ουτε το Πουερτο Ρικο.

 

Στο μεταξυ οι ρωσοι πριν το αγωνα μας εγκωμιαζαν, ο Μπλατ ειπε "Η Ελλάδα θα νικήσει, τι να λέμε τώρα(τη Νιγηρια) και συνεχισε Εχει ενότητα και συνοχή σαν ομάδα, και έχει αλλάξει κάτι πολύ σημαντικό στο παιχνίδι της, καθώς πλέον παίζει πολύ με τα τρίποντα, στα οποία δεν είναι απλά εύστοχη, αλλά το καλό σουτ προκύπτει μέσα από το σύστημα. Παλιότερα είχε περισσότερο inside παιχνίδι. Κι έπειτα με τα δικά σας τεσσαρια, που έχουν πραγματικά ασύλληπτα αθλητικά προσόντα, καλύπτεται το κενό στους ψηλούς.

Ο δε Κιριλενκο ειπε Η Ελλάδα στη μετά Διαμαντίδη, Παπαλουκά γενιά, έχει φτιάξει μια ομάδα με μείγμα έμπειρων και νέων παικτών. Μετά την επιστρφή του Σπανούλη παρουσιάζεται πολύ βελτιωμένη. Υπάρχει ο Φώτσης, ο Καϊμακόγλου που έκανε φοβερή σεζόν, ο Παπανικολάου, ο Πρίντεζης.

:rolleyes:

http://www.superbasket.gr/permalink/163953.html[/i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά το τελευταίο άρθρο του Παπαδογιάννη τον σιχάθηκα πραγματικά σαν δημοσιογράφο. Τέτοιες κωλοτούμπες δεν κάνει ούτε ο αγράμματος Γεωργίου απο Κυριακή σε Κυριακή. Εδώ ο βλάκας πρίν απο ένα μήνα χρωμάτιζε την εθνική, τι να λέμε. Ούτε οι Ισπανοί δεν τολμούν ΚΑΝ να πούν "μπλαουγκράνα πυξίδα η εθνική Ισπανίας" κτλ. Χίλιες φορές Σκουντής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, με τους δημοσιοκαφρους θα ασσχολουμαστε τωρα? Ειναι γνωστο το χαμηλο τους επιπεδο, μη δινεις και πολυ σημασια.

 

Μολις ξαναειδα το 4ο δεκαλεπτο, οι νιγηριανοι εχασαν μόνο 1 τριποντο και 2 διποντα(επισης ειχαν ενα αστοχο τριποντο που μετετρεψαν σε ευστοχες ελευθερες βολες γιατι ειχαν κερδισμενο φαουλ στο ριμπαουντ, και ενα αστοχο διποντο που κατεληξε σε φόλλοου-καρφωμα...) Ολα τα υπολοιπα τριποντα, βολες, διποντα τα εβαλαν. Τετοια στατιστικα δεν εχουν ουτε ομαδες NBA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε τα καλα τα παιδια, οι σωστοι οι επαγγελματιες, το παραδειγμα προς μιμησην:

 

Σε βλέπουμε παθιασμένο. Μάλλον δεν σκέφτεσαι να …αποχωρήσεις. Συγγνώμη, για την ερώτηση, αλλά είθισται τα τελευταία χρόνια σε κάθε τουρνουά, κάποιος παίκτης να ανακοινώνει ότι εγκαταλείπει…

 

«Όχι, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο μυαλό μου. Να με έχει ο Θεός καλά και να πατάω στα πόδια μου, σε αυτή την ομάδα μπορώ να παίζω …μέχρι τα 40 μου! Είμαι στρατιώτης της Εθνικής, θεωρώ ότι μου έχει χαρίσει πολύ μεγάλες στιγμές. Αγαπώ την Εθνική και εφόσον είμαι υγιής δε πρόκειται ποτέ να της αρνηθώ τη συμμετοχή μου».

 

sport24.gr

 

Μητσο παραδοπιστε και λιποτακτη, πρωην αρχηγε και ηγετη της πλακας, το πιασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά οι περισσότεροι είστε για λύπηση.

 

Αντί να χαίρεστε που ο Διαμαντίδης είναι Έλληνας, οι περισσότεροι των μισούν. Με τη πρώτη ευκαιρία βγάζουν χολή. Το ίδιο ισχύει για άλλους μεγάλους παίκτες με το εθνόσημο, Παπαλουκάς, Σπανούλης κλπ. Τι είναι αυτό το κόμπλεξ που διακατέχει το 90% του πλυθησμού;

 

Αυτός που φταίει που ο Διαμαντίδης σταμάτησε είναι οι μπασκετικές οργανώσεις που δε σου δίνουν καλοκαίρι για ξεκούραση. Ευρωπαικό κάθε 2 χρόνια είναι έγκλημα. Ο Διαμαντίδης κατάλαβε ότι για να είναι στους top 5 της Ευρώπης πρέπει να ξεκουράζεται το καλοκαίρι. Ο Νοβίτσκι δεν πήγε με την εθνική του το 2009 και το 2010. Τη χρονιά 2010-2011 πήρε για πρώτη φορά στη καριέρα του το βαρύτιμο τρόπαιο του NBA.

 

Το θέμα είναι αν είναι έτοιμη η Ελλάδα(οι δημοσιογράφοι βασικά που ελέγχουν και τα μυαλά των κομπλεξικών που ανέφερα πιο πάνω) να παρέχει σε 2-3 παίκτες ανέσεις για την Εθνική. Δλδ αν αποφασίσει ο Διαμαντίδης να επιστρέψει θα τον κράξετε ή θα τον χειροκροτήσετε; Αν έδινε άδεια σε Σόφο(μη κολλάτε στο όνομα) να μην πάει σε προετοιμασίες; Δε ξέρω και πιο είναι το μοντέλλο των Ισπανών και πάντα προταγωνιστούν, έχοντας και πιο κουραστικό πρόγραμμα οι παίκτες τους. Νομίζω πρέπει να το αντιγράψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προγραμμα των Ισπανων ειναι το ντοπε προγραμμα. Να σου βρω την ειδηση οπου Σκοπιανος και Ισπανος παικτης βρεθηκαν θετικη σε ελεγχο ντοπινγκ αλλα το γεγονος καλυφθηκε μετα το περσυνο ευρωμπασκετ? Θυμασαι το πως παιζαν σαν μηχανακια οι Σκοπιανοι?

Αλλα μη χαλασουμε και το προιον που οι ιδιοι φτιαξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε τα καλα τα παιδια, οι σωστοι οι επαγγελματιες, το παραδειγμα προς μιμησην:

 

Σε βλέπουμε παθιασμένο. Μάλλον δεν σκέφτεσαι να …αποχωρήσεις. Συγγνώμη, για την ερώτηση, αλλά είθισται τα τελευταία χρόνια σε κάθε τουρνουά, κάποιος παίκτης να ανακοινώνει ότι εγκαταλείπει…

 

«Όχι, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο μυαλό μου. Να με έχει ο Θεός καλά και να πατάω στα πόδια μου, σε αυτή την ομάδα μπορώ να παίζω …μέχρι τα 40 μου! Είμαι στρατιώτης της Εθνικής, θεωρώ ότι μου έχει χαρίσει πολύ μεγάλες στιγμές. Αγαπώ την Εθνική και εφόσον είμαι υγιής δε πρόκειται ποτέ να της αρνηθώ τη συμμετοχή μου».

 

sport24.gr

 

Μητσο παραδοπιστε και λιποτακτη, πρωην αρχηγε και ηγετη της πλακας, το πιασες?

 

Αν αναφέρεσαι και σε μενα, για τελευταία φορά ουτε με το Διαμαντίδη εχω πρόβλημα, ουτε με το οτι σταματησε από την Εθνικη, δικαιωμα του. Με τον τρόπο και τους λόγους που ανακοινωσε ότι αποσωρεί ναι εχω θεμα, θα προτιμουσα να ακουσω την αληθεια. Οσο για την αξια του, δεν αμφισβητώ ότι ειναι ο καλύτερος μπασκετμπολιστας της γενιάς του αλλά το καλύτερος Ελληνας αθλητης!! ακουγεται καπως...

 

 

Το προγραμμα των Ισπανων ειναι το ντοπε προγραμμα. Να σου βρω την ειδηση οπου Σκοπιανος και Ισπανος παικτης βρεθηκαν θετικη σε ελεγχο ντοπινγκ αλλα το γεγονος καλυφθηκε μετα το περσυνο ευρωμπασκετ? Θυμασαι το πως παιζαν σαν μηχανακια οι Σκοπιανοι?

Αλλα μη χαλασουμε και το προιον που οι ιδιοι φτιαξαμε.

 

Οντως κουκουλώθηκε καλά το θεμα από την αλλη αν και ξανανοιγουμε συνεχεια την συζητηση ομαδικη ντοπα σε επίπεδα εθνικων ειναι λιγάκι περιέργο φαινόμενο, ολο και καποια διαρροη μπορει να υπάρξει αντιθετα με μια ομαδα. Βεβαια ότι οι Ισπανοι από το 2004 και μετά πετανε στα ομαδικά αθληματα ειναι γεγονός οπως και το οτι οι Σκοπιανοι εβγαζαν απιστευτη ενέργεια στο γηπεδο. Αλλά τι ντόπα να θελουν οι Ισπανοι που εχουν αδερφους Γκασόλ και Ναβάρο; Ουτε πιο ψηλα πηδάει ο Ναβάρο, ουτε πιο γρηγορος ειναι ουτε, τη μπαλα στο καλαθι ξερει να βαζει.. Τεσπα μεγάλη συζητηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...