Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προηγουμενο αρθρο

http://www.gazzetta.gr/pro-olympiako-toyrnoya-2012/article/306221-o-xamaileon-milaei-ellinika

 

Παραθετω καποιες σκεψεις του

 

Αν δημιουργήθηκαν προβλήματα, αυτά προέκυψαν από τη λειψανδρία μέσα στις ρακέτες, σε συνδυασμό με τα αθλητικά προσόντα των Πορτορικάνων και με τα κορμιά-δέντρα του Ράμος ή του Σαντιάγο.

 

Μπορεί να μην έχουμε παιχνίδι «με πλάτη», αλλά κανείς δεν παίζει πια «με πλάτη». Θυμάστε την Εθνική του 2011, με τις τυποποιημένες πάσες στον Μπουρούση, τα ατελείωτα ένας-εναντίον-ενός και τον «κόφτη» στους 65-70 πόντους; Να μας λείπει φέτος αυτό το βύσσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aπο το ιδιο αρθρο του Παπαρογιαννη, το οποιο δημοσιευτηκε 1 μερα πριν το παιχνιδι με τη Νιγηρια:

Η Εθνική του 2010 έριξε νοκ-άουτ τους Πορτορικάνους στην Άγκυρα χάρη στην άμυνα και τον ιδρώτα της. Η Εθνική του 2012 τους κατατρόπωσε με τρίποντα, τρέξιμο και ταχύτητα, σβελτάδα στα πόδια και στη σκέψη. Με θέαμα και χαμόγελο. Σαν βίντεο-κλιπ του MTV. Σαν ταινία του Ντάνι Μπόιλ.

 

Το παιχνίδι της φετινής ομάδας είναι απρόβλεπτο και υπερβολικά γρήγορο για έναν ανυποψίαστο αντίπαλο. Ακόμα και το Πουέρτο Ρίκο με τις γκαρντ σβούρες (Μπαρέα, Αρόγιο) και τους ευέλικτους αλτικούς φόργουορντ έμοιαζε ανήμπορο να παρακολουθήσει αυτό το ρυθμό επί 40 λεπτά.

 

Στην επίθεση ουδέποτε υπήρξε πρόβλημα, αφού η Εθνική μας στόχευσε κατ’ευθείαν στην καρωτίδα (με το Βασίλη Σπανούλη) και εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες των αντιπάλων. Η άμυνα, όμως, έμπαζε. Και τα φάουλ την έκαναν ακόμα πιο ευάλωτη.

 

Η Εθνική μας προβάρει τώρα τα αγγλικά με βαριά αφρικανική προφορά, πριν έρθει η ώρα να μιλήσει τα οξφορδιανά. Ο αυριανός αγώνας με τη Νιγηρία είναι ο πρώτος από τους μάξιμουμ δύο «must win» που έχει στο πρόγραμμά της, εξ ορισμού δύσκολος. Ο τραυματισμός του Ρώσου σέντερ Μαζγκόφ απλοποιεί το μεθεπόμενο βήμα, αλλά ας μη προτρέχουμε. Προηγούνται τα παιδιά της Μαύρης Αφρικής.

 

Οι Λιθουανοί την υποτίμησαν και το πλήρωσαν. Οι Ελληνες διεθνείς σπανίως υποπίπτουν σε τέτοιου είδους σφάλμα και ακόμα σπανιότερα χάνουν από θεωρητικά κατώτερο αντίπαλο. Ελπίζω ότι το περυσινό πάθημα (με την ήττα από την FYROM στο Αλίτους) θα έχει γίνει μάθημα.

 

Και μια μερα μετα γραφει ο ιδιος ανθρωπος το αρθρο που ποσταρε ο Chrisxxx.

 

Σοβαρος δημοσιοκαφρος. Οσο για αυτην την απο μεσα πληροφορια για τον Βουγιουκα γελανε και τα τσιμεντα:

- Φοβηθηκε ο Βουγιουκας τον Μοζγκοφ και το ξυλαγκουρο τον Καουν

- Και το ειπε στους αλλους οτι για αυτο δεν αγωνιστηκε

- Και επειδη ειναι και ο Μπλατ εκει και τον βλεπει σκεφτηκε οτι καλυτερα ειναι να μη ρεζιλευτει

- Μιας και ειναι η Μακαμπι στο παιχνιδι της αποκτησης του.

 

Τοσες ασυναρτησιες εκλογικευμενες σε μια παραγραφο μεσα, με την ταμπελα του off the record. Βραβειο μην πω τι..

 

ΥΓ. Ξερετε τι τον καρφωνει τον Παπαραγιαννη οτι ψευδεται? Η φραση "μην τον κανουν ρεζιλι". Δειχνει την εμπαθεια, ΚΑΡΦΩΝΕΤΑΙ. Ουτε εγω για τον Σπανουλη δεν εκφραζομαι ετσι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σοβαρό κρούσμα αθλητή που ενδιαφέρθηκε περισσότερο για την προσωπική του καριέρα παρά για την Εθνική σημειώθηκε στο πρώτο κιόλας φιλικό, όταν (σύμφωνα με τους ανθρώπους της Εθνικής) ο Ίαν Βουγιούκας αρνήθηκε να παίξει στο φιλικό με τη Ρωσία για να μη τον κάνουν ρεζίλι οι Μαζγκόφ και Κάουν μπροστά στα μάτια του Ντέιβιντ Μπλατ. Ο διεθνής σέντερ επικαλέστηκε ενοχλήσεις, αλλά στον Μπλατ αρνήθηκε ότι ήταν τραυματίας. Υπενθυμίζω ότι ο Μπλατ είναι προπονητής και στη Μακάμπι, με την οποία μιλούσε τότε ο Βουγιούκας. Ο Ζούρος τον ξέγραψε μεμιάς και τον απέκλεισε από την αποστολή μόλις η ομάδα γύρισε στην Αθήνα. Ελπίζω να συμφωνείτε ότι έπραξε σωστά. Τότε δεν μπορούσα να το γράψω, αλλά δεν νομίζω να με δεσμεύει πλέον το off the record.

 

 

οσοι αναρωτιουνταν γιατι εκοψε τον βουγιουκα

Σωστα, σωστα, βοηθηκε ο Ιαν τον Καουν.

Στον ιδιο Καουν που εβαλε 23π στη Ρωσσια

Δεν εχει παιξει κοντρα στους κορυφαιους σεντερ της Ευρωπης ο Βουγιουκας, θα εκρινε ο Μπλατ αν του κανει η οχι απο ενα φιλικο. Δεν εχει δει ο Μπλατ σε 5 ματς τον Βουγιουκα φετος κοντρα στην ομαδα του, το φιλικο περιμενε :devil:

 

Ε ρε Παπαδογιαννης που σας χρειαζεται. Ειπαμε, φταιει ο Παναθηναικος που η Εθνικη δεν ειχε 4 μερες παραπανω προετοιμασια που θα εκαναν την διαφορα με την Team USA που παιξαμε χθες, τα ηξις-αφιξεις του Διαμαντιδη (που τρια χρονια τωρα ποτε δεν εχει αλλαξει γνωμη, οχι σαν κατι αλλους) και ο Βουγιουκας. Που δεν επαιξε.

 

 

Το μεγαλυτερου Ελληνα παιχτη το αφηνω ασχολιαστο εκτός και αν αναφέρεσαι για τους εν ενεργεία..

Εγω το παω παραπερα και λεω οτι ειναι γενικα ο μεγαλυτερος Ελληνας αθλητης μετα τον Πυρρο Δημα.

Σχολιασε το. Θυμισε μας βεβαια πρωτα, Αρης δεν εισαι?

 

Δευτερον, αν ο Διαμαντιδης ελεγε "κοβω το μπασκετ" θα του λεγατε "δεν εχεις δικαιωμα"?

 

Τι βλακειες ειναι αυτα? Στρατος ειναι η Εθνικη? Για να χαιρεστε εσεις? Πιο πολυ καταλαβαινω τον Παπαδογιαννη που εκανε την ζωαρα του τοσα χρονια στις πλατες αλλων, αυτος εχει κατι να χασει.

 

Ουτε "πηγαινε ελα" κανει να πεις οτι χαλαει τα σχεδια, ουτε υποχρεωτικη σαν την θητεια ειναι η συμμετοχη στην Εθνικη. Δηλαδη αν ενας αθλητητς ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να παιξει Εθνικη, θα του πουμε "γιατι"? Οποιος γουσταρει παει και παιζει στη θεση του

 

Τι δικτατορια ειναι αυτη που λεμε στον αλλον τι θα κανει?

Επειδη καποτε ο Μητσος σας εδωσε μια χαρα με το "Βαλτο αγορι μου" τωρα θα του πουμε "Παιξε αγορι μου"?

Αχαριστοι

 

Μεγάλες αλήθειες, εστω και αργα. http://www.gazzetta.gr/ethniki-andron/article/306896-megalo-mas-tsirko

Α, τελεια, εισαι λοιπον "Παπαδογιαννικος". Τουλαχιστον ξερουμε τωρα με ποιον μιλαμε

Φυσικα και για την ηττα απο την Νιγηρια φταιει

- ο Παναθηναικος που αναγκασε την προετοιμασια να παει 4 μερες πιο μετα

- ο Διαμαντιδης

- ο Βουγιουκας

 

Παντως οχι οι παικτες (ειδικα συγκεκριμενοι) και κυριως οχι ο Ζουρος. Ειναι λογικο παντως, και εγω αν μεχρι τωρα το επαιζα "Ελληναρας" και εβλεπα το τελος να ερχεται, θα εγλυφα τα συλλογικα μου αφεντικα που θα με στηριξουν στο μελλον

 

Ειπαμε, η κοκκινη πυξιδα, η 4αδα αστερων με ερυθρολευκα του κοουτς Ηλια (απο τον ιδιο ΑΡΔ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επίσης έμεινε αδιευκρίνηστο, παρά την "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ, ΤΩΡΑ", το αν ο Ζούρος δεν τον πήρε μαζί του,

 

1) Επειδή ο Βουγιού είναι χέστης

 

2) Επειδή ο Βουγιού είναι ρεζίλης

 

3) Επειδή ο Βουγιού είναι ψεύτης

 

4) Επειδή ο Βουγιού είναι διπρόσωπος

 

5) Επειδή όλα τα παραπάνω

 

6) Επειδή ο Παπαδό καπνίζει ό,τι βρει και (μετά) γράφει ό,τι γράφει...

 

 

 

 

Νάου λετ μη θινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά όμως μην έχετε την απαίτηση να τον αποκαλούμε τον μεγαλύτερο Έλληνα αθλητή κτλ. Μεγαλύτερος έλληνας αθλητής με γιόκ Εθνική απο τα 30 του, όταν στην ουσία παίζει 10 σοβαρά μάτς τον χρόνο δεν υπάρχει, την ίδια στιγμή που ο Ναβάρο με all-star συμπαίκτες και φούλ σεζόν σε ACB-Ευρωλίγκα κατεβαίνει και μάλιστα είναι ο καλύτερος της εθνικής του.

 

Δηλαδή επειδή πρόσφερε πρίν 2-3 χρόνια τι σημαίνει, οτι τα παρατάει όποτε θέλει; Τσιφλίκι του Δημητράκη και του κάθε Δημητράκη είναι η εθνική;

 

Την επόμενη φορά η Πράσινη λοιπόν ας βγάλει πρωτοσέλιδο τον Δημητράκη, και ας βάλει απο κάτω τα χθεσινά στατισικά του Καϊμακόγλου-Καλάθη-Φώτση.

 

Υ.Γ: Ο Παπαρογιάννης περίμενε να πάρει ο Ολυμπιακός Ευρωπαϊκό και Πρωτάθλημα για να κάνει κριτική στον Βασιλακόπουλο; Ούστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή επειδή πρόσφερε πρίν 2-3 χρόνια τι σημαίνει, οτι τα παρατάει όποτε θέλει; Τσιφλίκι του Δημητράκη και του κάθε Δημητράκη είναι η εθνική;

Οχι ειναι δικο σου/μου/μας τσιφλικι να λεμε στον καθε παιχτη ποτε γουσταρουμε να αγωνιστει και ποτε οχι.

 

Ρε δε παμε καλα...Αντι να λετε και ευχαριστω για 1 Ευρωμπασκετ που περασε απτα δικα του χερια πρωτιστως (και φυσικα απο του Παπαλουκα και των υπολοιπων παιδιων) εχετε και παραπονο που σταματησε στα 30 του και οχι στα 39 του. Βεβαια σε αυτην την περιπτωση θα ειχαμε τα αλλα ομορφα του ποδοσφαιρου: Ο αλητης, ο ατομισταρος, ο εγωισταρος που δεν ανοιγει τη θεση του στην εθνικη για κανα νεο παιδι και κατσικωθηκε ως τα 35 του και τον τρωμε στην μαπα οπως τον Χαλκια, τον Χαριστεα, τον ΚαραγκουνοΚατσουρανη και και και...

Ειναι αδιανοητη, περα απο καθε λογικη η κριτικη που κανετε για τον ΔΔ, καποια στιγμη μπορει και να το καταλαβετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν κάναμε κριτική στον Διαμαντίδη σε ποιόν θα κάναμε; Αυτός είναι το βαρόμετρο της εθνικής, δεν είναι ούτε ο χοντρός, ούτε ο Μαύρο, ούτε ο Παπαλουκάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν κάναμε κριτική στον Διαμαντίδη σε ποιόν θα κάναμε; Αυτός είναι το βαρόμετρο της εθνικής, δεν είναι ούτε ο χοντρός, ούτε ο Μαύρο, ούτε ο Παπαλουκάς.

Βαρομετρο-ξεβαρομετρο η αποφαση για το αν θα παιζει εθνικη ανηκει σε αυτον. Επικαλεστηκε κουραση μετα απο 7-8 χρονια αδιαλειπτης προσφορας, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ να φυγει και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Δεν αποφασιζεις εσυ κι εγω για το μεχρι ποτε θα παιζει καθε παιχτης στην εθνικη. Επιπλεον σου ειπα, αν αποφασιζε να μεινει ως τα 35 του στην εθνικη θα ακουγε κραξιμο απτην αναποδη. "Μεχρι ποτε θα παιζει? Αφου δε μπορει πια/το κατεστημενο του Παναθηναικου μας εχει φορτωσει τον γερο-Μητσο στην εθνικη και ο Μαντζαρης ειναι στην απεξω κλπ". (Διοτι ο Μαντζαρης θα ειχε φαει πορτα αν ο ΔΔ ελεγε να παιξει φετος εθνικη ας πουμε και θα ειχαμε κλαματα απτους γαυρους μετα για τον Μητσο που ειναι σε κατιουσα πορεια αλλα καπαρωσε τη θεση του ταλεντου, του τριποντερ, του αμυντικουρα, του ετσι του αλλιως, Μαντζαρη).

 

Ρε, τετοια καψουρα ουτε για την Κλοντια Σιφερ να πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παω παραπερα και λεω οτι ειναι γενικα ο μεγαλυτερος Ελληνας αθλητης μετα τον Πυρρο Δημα.

Σχολιασε το.

Εχει ζέστη, καλο ειναι να αποφευγεις τους χώρους που δεν κλιματίζονται. :mrgreen: Νομιζα οτι ήταν ο Φανης αλλά μαλλον εχω λαθος, αληθεια ο Ζοτς τι λεει γι' αυτο;

 

Θυμισε μας βεβαια πρωτα, Αρης δεν εισαι?

 

Τι σχεση έχει αυτο; Συνηθως το γραφω γιατι αν μιλησεις με γαυροβαζελο το πρωτο πραγμα που κανουν ειναι να σε ταγκαρουν ως "εχθρο", παντου εχθροι βρε παιδι μου, ολοι εναντιον μας, οι δημοσιογραφοι (που ενιοτε εμεις πληρωνουμε), η διοικησεις μας, ο κόσμος, οι μισοι μας παιχτες.

 

 

Δευτερον, αν ο Διαμαντιδης ελεγε "κοβω το μπασκετ" θα του λεγατε "δεν εχεις δικαιωμα"?

 

Τι βλακειες ειναι αυτα? Στρατος ειναι η Εθνικη? Για να χαιρεστε εσεις? Πιο πολυ καταλαβαινω τον Παπαδογιαννη που εκανε την ζωαρα του τοσα χρονια στις πλατες αλλων, αυτος εχει κατι να χασει.

 

Ουτε "πηγαινε ελα" κανει να πεις οτι χαλαει τα σχεδια, ουτε υποχρεωτικη σαν την θητεια ειναι η συμμετοχη στην Εθνικη. Δηλαδη αν ενας αθλητητς ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να παιξει Εθνικη, θα του πουμε "γιατι"? Οποιος γουσταρει παει και παιζει στη θεση του

 

Τι δικτατορια ειναι αυτη που λεμε στον αλλον τι θα κανει?

Επειδη καποτε ο Μητσος σας εδωσε μια χαρα με το "Βαλτο αγορι μου" τωρα θα του πουμε "Παιξε αγορι μου"?

Αχαριστοι

Με αλλουνου αρχίδια (Παπαλουκα) και γω γινομαι ηρωας, γαι το βαλτο αγορι μου μιλαω.. Οτι γουσταρει ας κανει ο Τρακης, ας μη μας θεωρει ηλίθιους ομως. Κουραστηκα απο 30αρη αθλητη με την ενεργεια του Τρακη δεν το δεχομαι, ας πει ο Ζοτς μου ειπε μην πας, ας πει δεν γουσταρω τον Σπανουλη, ας πει γουσταρω Μυκονο, ας μην μου τη σπαει ο Βασιλακοπουλος αλλά όχι ότι ειναι κουρασμενος και θελει να περνάει τα καλοκαιρια του στην παραλια..

 

Α, τελεια, εισαι λοιπον "Παπαδογιαννικος". Τουλαχιστον ξερουμε τωρα με ποιον μιλαμε

Φυσικα και για την ηττα απο την Νιγηρια φταιει

- ο Παναθηναικος που αναγκασε την προετοιμασια να παει 4 μερες πιο μετα

- ο Διαμαντιδης

- ο Βουγιουκας

 

Παντως οχι οι παικτες (ειδικα συγκεκριμενοι) και κυριως οχι ο Ζουρος. Ειναι λογικο παντως, και εγω αν μεχρι τωρα το επαιζα "Ελληναρας" και εβλεπα το τελος να ερχεται, θα εγλυφα τα συλλογικα μου αφεντικα που θα με στηριξουν στο μελλον

 

Ειπαμε, η κοκκινη πυξιδα, η 4αδα αστερων με ερυθρολευκα του κοουτς Ηλια (απο τον ιδιο ΑΡΔ)

 

Επειδη ποσταρα ενα αρθρο του Παπαδογιαννη έγινα και φαν του; Πως εχει χρωματιστει παντως ενας δημοσιογραφος που ο ιδιος χαρακτηριζει τον εαυτο του οπαδο της εθνικης δεν το εχω καταλαβει.. Στην τελικη ο Βουγιουκας δεν ειναι παιχτης σας και την ιδια κριτικη που εκανε σε Διαμαντιδη εκανε και στον Παπαλουκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας κρίνεται απο τις πράξεις του. Κάαατσε πρώτα να έλεγε ο Δημητράκης οτι θα κατέβει στην εθνική, κάαατσε να έκοβε και τον Μάτζαρη, και μετά τα συζητούσαμε. Πολύ απλά, η ιστορία θα γράψει οτι ο Διαμαντίδης σταμάτησε απο την εθνική στα 30 του, ενώ αντίστοιχα οι άλλοι "GOTY" των χωρών τους, Ναβάρο, Ντίρκ, Πάρκερ κλπ παίζουν-θα παίζουν μέχρι όσο τους πάει.

 

Για το "μεγαλύτερο έλληνα αθλητή" που σταμάτησε απο την εθνική στα 30 του, εδώ γελάω. Μέχρι και ο Πύρρος που είπατε πιο πάνω, το 2004 κατέβηκε με μισό γόνατο στα 33 του και πήρε χάλκικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Διαμαντιδης αποκαλειται Τρακης αν καταλαβα καλα?

Κατα τ'αλλα, Tilemaxx, ας κριθει οπως θελει. Οι γαυροι θα τον κρινουν λιποτακτη, εδω κριναν τον Ζοτς σαν ποντικο που πηδηξε απο καραβι. Ξερεις ποσο ενδιαφερει τον μεσο αντικειμενικο φιλαθλο αυτο ετσι?

 

Οι Αρειανοι θα συμπεριφερονται σαν μπασκετικοι ΠΑΟΚτσηδες (Τρακης που τον εκανε μαγκα ο Παπαλουκας και τα σχετικα).

 

Οι Παναθηναικοι θα τον λενε εθνικο ηρωα και μεγαλυτερο Ελληνα αθλητη.

 

Το προβλημα ειναι οτι και να μην ειχε αποχωρησει απτην εθνικη παλι θα ειχαμε θεμα απτην αναποδη (ανεφερα παραπανω ποιο). Αρα τι συζηταμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δηλαδή επειδή πρόσφερε πρίν 2-3 χρόνια τι σημαίνει, οτι τα παρατάει όποτε θέλει; Τσιφλίκι του Δημητράκη και του κάθε Δημητράκη είναι η εθνική;

 

Τι πεταξες τωρα?

Δηλαδη εσυ θα πεις σε εναν αθλητη ποτε θα σταματησει?

Τι αμολησες?

 

Η εννοια του τσιφλικιου θα ισχυε αν ελεγε "τι εχουμε φετος? Ευρωμπασκετ. Μαλακια, τοχω παρει. Θα κανω επεμβαση στο γονατο. Του χρονου? Ολυμπιαδα. Αααα, Ολυμπιαδα ρισπεκ', θα παω"

 

Ακου λεει "τσιφλικι του" επειδη εχει πει εδω και 3 χρονια οτι σταματαει

 

Εχει ζέστη, καλο ειναι να αποφευγεις τους χώρους που δεν κλιματίζονται. :mrgreen: Νομιζα οτι ήταν ο Φανης αλλά μαλλον εχω λαθος, αληθεια ο Ζοτς τι λεει γι' αυτο;

Νταξει, και ο Νταρακλιτσας θα μπορουσες να ελεγες, αφου ετσι απλα μιλαμε, οτι πεις τσαμπα ειναι.

 

 

 

 

 

 

Με αλλουνου αρχίδια

Θεος :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Το'χει αυτο ο Διαμαντιδης. Καθολου ηγετικος. Με τα @@ των αλλων παιζει παντα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Εισαι ωραιος ρε μπαγασα, πετας μπουρδα αλλα τουλαχιστον εινα μεγαλη μπουρδα, να την φχαριστηθουμε

αλλά όχι ότι ειναι κουρασμενος και θελει να περνάει τα καλοκαιρια του στην παραλια..

Γιατι?

Δεν εχει το δικαιωμα?

Συγγνωμη που θελατε τον Διαμαντιδη για να αποκλεισετε την Νιγηρια απο την Ολυμπιαδα. Ειναι φανερο οτι εξαιτιας του αποκλειστηκε η Εθνικη(βεβαια οταν επαιζε κερδιζε με τα αρχιδια του Παπαλουκα, σωστα? :devil: Αληθεια, αφου ο Διαμαντιδης πηγε την Εθνικη μπροστα με @@ αλλων, γιατι δεν γκρινιαζεις να γυρισουν οι αλλοι και ασε τον Διαμαντιδη στην ησυχια του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλλουνου αρχιδια πηγε σε ενα πολυ συγκεκριμένο αγωνιστικό λεπτό που αναφερθηκες εσυ, στο βαλτο αγορι μου. Αν δεν με απατά η μνημη μου, η μοναδικη συμμετοχη του Διαμαντιδη ηταν να παρει τη μπαλα στο τριποντο και να σουτερει πιεζόμενος από τον χρόνο.

 

Οπως εχω ξαναπει πολλες φορες δεν αμφισβητώ καθολου την ικανοτητα του Διαμαντιδη ουτε στο να ηγηθεί, ουτε στο πόσο εχει βελτιωθει, ουτε στην αμυνα, ουτε στην επιθεση, μαλιστα εκει θεωρω ότι αδικει τον εαυτό του, σαφως ομως αμφισβητώ ολα αυτά που του καταλογιζονται από τύπους σαν τον Χατζηγεωργίου που επι 10 χρόνια έχει αναλάβει την προώθηση του Δημητράκη κάνοντας πλύση εγκεφάλου στον κόσμο. Επίσης ενα ακομα πραγμα που κανει το Διαμαντιδη μεγάλο ειναι ότι ευτυχησε να παίξει δίπλα σε τεράστιους συμπαικτες που του εκαναν τη ζωη ευκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλλουνου αρχιδια πηγε σε ενα πολυ συγκεκριμένο αγωνιστικό λεπτό που αναφερθηκες εσυ, στο βαλτο αγορι μου. Αν δεν με απατά η μνημη μου, η μοναδικη συμμετοχη του Διαμαντιδη ηταν να παρει τη μπαλα στο τριποντο και να σουτερει πιεζόμενος από τον χρόνο.

 

Οπως εχω ξαναπει πολλες φορες δεν αμφισβητώ καθολου την ικανοτητα του Διαμαντιδη ουτε στο να ηγηθεί, ουτε στο πόσο εχει βελτιωθει, ουτε στην αμυνα, ουτε στην επιθεση, μαλιστα εκει θεωρω ότι αδικει τον εαυτό του, σαφως ομως αμφισβητώ ολα αυτά που του καταλογιζονται από τύπους σαν τον Χατζηγεωργίου που επι 10 χρόνια έχει αναλάβει την προώθηση του Δημητράκη κάνοντας πλύση εγκεφάλου στον κόσμο. Επίσης ενα ακομα πραγμα που κανει το Διαμαντιδη μεγάλο ειναι ότι ευτυχησε να παίξει δίπλα σε τεράστιους συμπαικτες που του εκαναν τη ζωη ευκολη.

Πραγματι ο Μητσος ειναι αποτελεσμα promotion απο τον Χατζηγεωργιου με τη βοηθεια των εξαιρετικων συμπαικτων που ειχε παντα και τον καναν ανθρωπο. Επισης, ειχε και τον Ομπραντοβιτς προπονητη αυτο που το πας?

Ουσιαστικα μιλαμε για εναν μετριο ρολιστα που χαρη σε Χατζηγεωργιου, συμπαικτες, Ζοτς επεισε εμας και τους ξενους οτι ειναι ο καλυτερος ασσος στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια.

 

Παρ'ολα αυτα αντι να λετε "ουφ" που εφυγε απτην εθνικη αυτη η μετριοτητα (να γλυτωσετε και το πρηξιμο του Χατζηγεωργιου ντε), σας λειπει και τον κατηγορειτε κιολας.

 

Χατζηγεωργιου:

 

 

won the 2007, 2009 and 2011 Euroleague with Panathinaikos Athens...named the 2011 Euroleague MVP...named the 2007 and 2011 Euroleague Final MVP...named the 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 and 2011 Euroleague Best Defender…named to the 2006-07, 2010-11 and 2011-12 All-Euroleague First Team...named the 2010-11 Euroleague February MVP...named the 2011-12 Euroleague March/April MVP...named the 2007-08 Euroleague Week-17 MVP...named the 2010-11 Euroleague Week-3 MVP...named the 2011-12 Euroleague Playoffs Game-1 and 5 MVP...led the 2010-11 Euroleague in assists (6.23 apg.)...member of the Greek National Team…won the silver medal at the 2006 World Championship...won the gold medal at the 2005 European Championship…named to the 2005 All-European Championship First Team…played at the 2003 and 2007 European Championships…played at the 2004 and 2008 Olympic Games...played at the 2010 World Championship...won the 2004-05, 2005-06, 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10 and 2010-11 Greek National Championship with Panathinaikos Athens…won the 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 and 2012 Greek National Cup with Panathinaikos Athens…named the 2007-08 Greek League MVP...named the 2009 Greek Cup Finals MVP...played the 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 and 2011 Greek All Star Game…led the 2002-03 Greek National League in steals (2.5 spg.)…has been member of the Greek U-20 National Team…played at the 2000 European U-20 Championship.

 

Ζωντανη απατη. Tρακης ειπαμε.

Eιδικα αυτα τα σερι defender of the year ειναι επειδη ειχε συμπαικτες τον Σαρας και τον Ντρου Νικολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...