Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλωνεσε, προσεξε γιατι βλεπω να φοραει τα πρασινα φετος και μετα να αρχισεις κολοτουμπες του στυλ, παιχταρας, ψυαχαρα κλπ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ελα, πλακα κανω, ηρεμησε :)

Nαι μιας που κωλοτουμπιασα με τον χοντρο, θα κωλοτουμπιασω και με τον βλαχο. Ρε, Παναθηναικος ειμαι, οχι γαυρος :mrgreen:

 

Υ.Γ: Πολύ ωραίο πρωτοσέλιδο της Πράσινης. Να το διαβάσει και ο κουρασμένος Δημητράκης που δεν κατέβηκε επειδή ήθελε άλλα 2-3 χρόνια ποιοτικά χρόνια στον ΠΑΟ. Ο 32χρονος Ναβάρο φέτος κατεβαίνει στους Ολυμπιακούς με μισό πόδι, και ο 34χρονος Ντίρκ τις προηγούμενες χρονιές κατέβαινε μετά απο 80 μάτς (μαζί με άλλα 10-15 παιχνίδια απο τα playoffs) κλπ.

Το χω ξαναγραψει. Δεν νομιζω οτι ο ΔΔ εφυγε απο την εθνικη λογω κουρασης. Οι διαροες εκεινης της εποχης αλλα λεγανε, αλλα επειδη δεν εχω πληροφορηση απο μεσα δεν επιμενω κιολας.

Στην τελικη και λογω υποτιθεμενης κουρασης να εφυγε, δικαιωμα του ειναι να το κανει στα 30-31 του αφου προηγουμενως προσεφερε τα παντα με απολυτη συνεπεια στην εθνικη , σε αντιθεση με αλλα γατακια που λιποτακτησαν απτα 26-27 τους, ο ενας επειδη μαλωσε με την αραβωνιαστικια του και ο αλλος επειδη πεθανε η μητερα του (aka εκλεισε παχυλο συμβολαιο σε ρωσικη ομαδα και διαπιστωσε οτι δεν του χρειαζεται καμια εθνικη για να ανεβασει το κασε του ).

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που πάμε μωρέ χωρίς ψηλούς; Κάντε τον Ντόρσευ και τον Χαϊνς Έλληνες, γιατί ο Ζούρος νόμισε οτι μια αντιγραφή του φετινού ΟΣΦΠ θα είχε αποτέλεσμα. Όχι όμως με σέντερ που δεν πηδούν ούτε εφημερίδα!

 

Υ.Γ: Πολύ ωραίο πρωτοσέλιδο της Πράσινης. Να το διαβάσει και ο κουρασμένος Δημητράκης που δεν κατέβηκε επειδή ήθελε άλλα 2-3 χρόνια ποιοτικά χρόνια στον ΠΑΟ. Ο 32χρονος Ναβάρο φέτος κατεβαίνει στους Ολυμπιακούς με μισό πόδι, και ο 34χρονος Ντίρκ τις προηγούμενες χρονιές κατέβαινε μετά απο 80 μάτς (μαζί με άλλα 10-15 παιχνίδια απο τα playoffs) κλπ.

Την τον θελετε αγορι μου τον Μητσο? Δεν εχετε Σπανουλη, Παπανικολαου, Πριντεζη, Μαντζαρη, την 4αδα σταρ με κοκκινη πυξιδα στην Εθνικη του Ζουρου, που ελεγε ο Παπαδογιαννης?

 

Αστον τωρα στην ησυχια του τον Διαμαντιδη, ελεος, 50 χρονων θα παει και θα σας φταιει για τον αποκλεισμο της Εθνικης απο τον Αμινουξεα ο Διαμαντιδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη ζημια για την εθνικη έγινε με την κοντρα Παο - Οσφπ με τον ερχομο του Γιαννακη στον Οσφπ, εκει καπου εμφανιστηκαν πολλά περιεργα δημοσιευματα κατευθυνομενα και απο τις 2 ομαδες με αποτελεσμα σιγα-σιγα να επηρεαστουν και οι παιχτες. Ενας απο αυτους που επηρεαστηκαν ηταν και ο Διαμαντιδης που με την αστεια δικαιολογια ότι θελει να ξεκουραζεται, να ξεκουράζεται απο τι; Σε ολο το Ελληνικο πρωταθλημα ζητημα να παιζει 6-7 αγώνες πολυ ωρα και στο 100%.. Στη συνεχεια φυσικα ακολουθησαν και αλλοι, δεν ειναι τυχαιο πως εδω και 2 χρόνια μαι Εθνικη που δεν ειχε σχεδον ποτε απουσιες για εξωαγωνιστικους λόγους να κατεβαινει με πληρες απουσιολογιο.

Ο μονος ανθρωπος που μπορω να κατηγορησω για ολο αυτό ειναι ο γερος που εχει ξεχασει να πεθανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρίς να αποκλείω την περίπτωση παρασκηνίου, γιατί "αστεία δικιολογία"; Ένας μπασκετμπωλίστας δεν σημαίνει μόνο "6-7 αγώνες στο 100%". Και δεν είναι ότι κουράζεται μόνο από αυτά τα "6-7 εντατικά 40λεπτα". Προπονήσεις, μετακινήσεις - γενικά δεν είναι ότι κάθεται. Άσε που ασχέτως αν θα παίξει αγώνες στο 100% και "φουλ 40λεπτο" (άσε που κανείς πια δεν παίζει αυτά τα 40λεπτα...), πρέπει να είναι έτοιμος για να το δώσει αυτό το 100%, χρειαστεί-δεν χρειαστεί...

 

Σαν σκέψη, θεωρία, πιθανότητα, μια χαρά λογική έχει το "θέλω να μπορώ να προσφέρω το 100% για 2-3-4 χρόνια ακόμα", όταν όντως έχει περάσει τα 30, και όπως και να το κάνεις, η φάση της εθνικής σημαίνει "κλείδωμα υποχρεώσεων" για κα'να δίμηνο μαζί με προετοιμασίες και λοιπά, τρεξίματα στην άκρη του κόσμου για τουρνουά και πρωταθλήματα... Δεν αποκλείεται βέβαια κάτι να μην του αρέσει στη φάση της Εθνικής (γέροι, γριές, συμπαίχτες ίσως, κλίμα - whatever), και η απόφαση για "ξεκούραση" (ΚΑΙ πνευματική/ψυχολογική, εκτός της σωματικής) απλά να έρχεται πιο εύκολα, αλλά, χωρίς σίγουρα δεδομένα, δεν νομίζω να μπορείς να την αποκαλέσεις "αστεία δικιολογία"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Διαμαντιδης ξεκινησε να παιζει εθνικη απο τα 23 του μεχρι τα 30, Φωτσης, Σπανουλης, Ζησης παιζουν απο τα 14 τους και δεν παραπονιουνται για κουραση. Δεν λέω ότι δεν υπαρχει καταπονηση, αλλά ας πουμε ο ΒΟυγιουκας που κοπηκε ξεκινησε αμεσως ατομικες προπονησεις ή ο Χατζηχρηστος λέει ότι Σχορτσαινιτης ζητημα να μην κανει 5 μερες το χρονο προπονηση, τα ιδια και ο Πριντεζηςμ επομενως για μενα θεμα κουρασης δεν παιζει σε σωματικο επιπεδο, σε πνευματικο ισως αλλά αν το γουσταρεις αυτό που κανεις τοτε δεν παιζει ουτε και εκει, αν ξενερώσεις δικαιολογιες βρισκεις πολλές. Επιπλεον δεν μπορω να βλέπω τον Νοβιτσκι να παιζει 40' μ.ο. 90+ αγωνες ΝΒΑ με ολες τις αμυνες προσαρμοσμενες πανω του και να τρεχει με την εθνικη Γερμανιας που στόχο εχει την εισοδο στην 8αδα του Ευρωμπασκετ και μετα καπακι να πηγιανει για ατομικες προπονησεις, τα ιδια κανει και ο Τζινομπιλι που μονιμα ειναι με ενα γυψο σε χερια-ποδια αλλά καθε καλοκαιρι δηλώνει παρών, μπορω να γραφω παραδειγματα παιχτων για ώρες αλλά νομιζω πιασαμε το ποιντ.

Καλυτερα να εβγαινε να πει δεν γουσταρω, οχι ότι ειναι θεμα κουρασης.

 

Οσο για τον Βασιλακοπουλο εχει μπερδεψει λιγο πραγματα και νομιζει οτι αυτος ειναι το Ελληνικο μπασκετ, η εθνικη πρεπει να χαρα των παιχτων να συμμετεχουν και όχι αγγαρεία, καλα θα κανει να διορθώσει καποια πραγματα και να μην κυνηγαει τους παιχτες απομακρύνοντας τους απο την ομαδα, δεν ειμαστε στα 80s που μπορουσε να τους εκβιασει κρεμώντας τους το δελτιο από το ταβάνι, εμεις τους εχουμε ανάγκη και όχι αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Χρήστο, το ότι οι παίζουν κάποιοι άλλοι, δεν σημαίνει ότι όλοι το ΒΛΕΠΟΥΝ το ίδιο. Σαν τί δηλαδή να πει, "παίζει ο Μανού, παίζει ο Ντιρκ - άντε να παίξω κι εγώ"; Με βάση τέτοια "λογική", θα πρέπει να παίζει κανείς μέχρι τα 40-και του, όπως έκανε ο Τζόρνταν, κι αν δεν το κάνει, να είναι για κράξιμο... Ακόμη κι αν ο ΔΔ θα μπορούσε να συμμετέχει, χωρίς να τον επηρεάσει τόσο. Θέμα "φιλοσοφίας" κι επιλογής, ΙΣΩΣ όντως να είναι, και οι βάσεις του δεν είναι λάθος. Άλλοι παίζουν σε συλλόγους και εθνικές μέχρι πολύ προχωρημένες ηλικίες, και είναι εμφανές ότι...κακώς το πράττουν (εννοώ το ότι τα πόδια βαρύνανε και δεν το "αποδέχονται" για ν' αποσυρθούν από το άθλημα γενικώς). Τεσπα, ξαναλέω, η ένστασή μου είναι ότι "ΑΣΤΕΙΑ δικιολογία" δεν είναι, δυνητικά, αν κάποιος το επιλέξει. Ότι σίγουρα δεν αφήνει καλή αίσθηση στον κόσμο που θεωρεί ότι "μα θα μπορούσε ακόμα, τί ειν' αυτά", δεν αφήνει. Έτερον-εκάτερον όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχουμε παραπονο και ζηταμε λογαριασμο απτον ΔΔ που μετα απο τοσα που προσεφερε στην εθνικη αποφασισε για Χ,Υ,Ζ λογους να αποχωρησει μου θυμιζει εναν εργοδοτη μου που ελεγε μεταξυ σοβαρου και αστειου "θες και αδεια το καλοκαιρι? Κουραστηκες? Δε μπορεις να μαμησεις την δικια σου απτην κουραση και θες και αδεια βρε τεμπελχανα?'.

Λες και ο αλλος οταν δουλευει, ειτε λιγο, ειτε πολυ, δεν εχει δικαιωμα ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΚΚΟΡΑ για 1 μηνα το χρονο.

 

Λοιπον δειτε.

Το να ζηταμε ρεστα απτον ΔΔ που εφυγε ειναι τραγελαφικο.

Το να τον συγκρινουμε με τον Νοβιτσκι τον Τζινομπιλι, βρε ακομα και τον Αμπντουλαουι που εκατσε 50 χρονια στην εθνικη του, ειναι ατοπο.

Το να θεωρουμε δεδομενο οτι εχει υποχρεωση να ειναι παρων στην εθνικη δια τον αιωνα τον απαντα ειναι αυταρχικο.

To να τον θυμομαστε και να τον κραζουμε σε καθε αποτυχια της εθνικης, ειναι αστειο και δειχνει ποσο μικροι ειμαστε σαν φιλαθλοι και σαν λαος.

Το να τα βαζουμε με τον Μητσο και οχι με τον χοντρο η τον Μαυροκεφαλο που φυγανε για ακομα πιο αστειες δικαιολογιες, δειχνει το μενος ορισμενων προς το προσωπο του μεγαλυτερου Ελληνα παιχτη ή εναλλακτικα δειχνει με εμεσο και λυπηρο τροπο οτι κραζουν αυτον που νιωθουν οτι χρειαζονται, ενω τον χοντρο και τον Μαυροκεφαλο τους ξεχνουν γιατι δεν ειναι και τοσο καλοι στο πικ εν ρολ και την αμυνα. Τοσο απλα...

 

Αφηνοντας λοιπον τις διαφορες διαροες στην ακρη που λεγαν οτι δεν ειναι θεμα κουρασης η αποχωρηση του, θα πω τα εξης:

Επειδη ο Νοβιτσκι παιζει 200 παιχνιδια το χρονο, αυτο σημαινει οτι ο ΔΔ, ο Βουγιουκας, ο Ταπουτος και ο Βουρτζουμης δεν εχουν δικαιωμα να πουν "ως εδω, φετος θελω διακοπες"?

Επειδη ο Τζινομπιλι ειναι σακατεμενος αλλα πηγαινει στην εθνικη του καθε χρονο αυτο σημαινει οτι ο ΔΔ δεν δικαιουται να νιωσει παραπανω κουραση απο αυτον?

Επειδη ο Παρκερ ειναι συνεπης με τη Γαλλια, αυτο σημαινει οτι ο ΔΔ πρεπει να νιωθει με το ζορι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ μεσα στην εθνικη ακομα κι οταν κατι μεσα στα αποδυτηρια (η εξω απο αυτα) δεν παει και τοσο καλα? (περι διαροων ο λογος)

 

Ενδεχομενα παιρνω, που καποιοι τα εχουν αποκλεισει ελαφρα τη καρδια.

 

Τελος να θυμισω οτι ο ΔΔ στο (προ)τελευταιο του παιχνιδι με την εθνικη, πριν πει οτι φευγει χρησιμοποιηθηκε γυρω στα 38-40 λεπτα εναντιον της Ισπανιας και εαν δεν απατωμαι δεν τον εκανε αλλαγη ουτε οταν ζητουσε. Ε σορρυ μαγκες, δεν θα με ξεκανει ο Καζλαουσκας εμενα. Δημητρης Διαμαντιδης λεγομαι, δεν λεγομαι Χαμαλης Χαμαλιδης. Ουτε ο Ζοτς δε του επινε ετσι το αιμα και θα του το ρουφηξει ο γραφικοτερος των γραφικων?

 

Σεβαστειτε καποιους παιχτες και μην μοιρολατρειτε την επομενη της σφαλιαρας απο καποια Νιγηρια. Τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν γκρινιαξα για την αποφαση του Διαμαντιδη να αποσυρθει από την εθνικη, ουτε τον θεωρω υπευθυνο για την ηττα απο τη Νιγηρια, αλλά το να αποσυρεται στα 30 του με τη δικαιολογία της κουρασης ειναι αστειο. Ο καθενας κρινεται από τις πράξεις του, οπως ειπα καλα θα ηταν να βγει και να πει την αληθεια. Για Σοφοκλη και Μαυροκεφαλιδη δεν με ενδιαφέρει καθολου ο λόγος που επικαλεστηκαν να μην πανε στην προετοιμασια της Εθνικης, στην τελική δεν ειναι και τόσο σημαντικοι παιχτες, αν και το να εχει προβλημα με την εγκυμοσυνη η κοπέλα σου το θεωρω σοβαρότερο από τις διακοπες στη Μυκονο.

Το μεγαλυτερου Ελληνα παιχτη το αφηνω ασχολιαστο εκτός και αν αναφέρεσαι για τους εν ενεργεία..

Τελος το να ζηταει καποιος σεβασμο για καποιους παιχτες τη στιγμη που σε καθε ευκαιρία κραζει εναν ανθρωπο μυθο για το Ελληνικο μπασκετ (Γιαννάκη) και αντιμετοπίζει με πολυ χειροτερο τρόπο αλλους αθλητες εξισου σημαντικους οπως ο Σπανουλης (επειδη αλλαξε ομαδα) και ο Παπαλουκας επειδη διαμαρτυρηθηκε στον τελικό ΤΣΣΚΑ - ΠΑΟ το θεωρω λιγάκι οξύμωρο.

 

κατα τα αλλα οπως εγραψα και στο αρχικο μου ποστ καλα εκανε και αποσυρθηκε αφου δεν γουσταρε, την δικαιολογία εγω τουλαχιστον δεν την τρωω, θυμιζει λίγο Φασουλα που πονουσε στους προσαγωγους οταν αργουσαν τα πριμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Σοφοκλη και Μαυροκεφαλιδη δεν με ενδιαφέρει καθολου ο λόγος που επικαλεστηκαν να μην πανε στην προετοιμασια της Εθνικης, στην τελική δεν ειναι και τόσο σημαντικοι παιχτες, αν και το να εχει προβλημα με την εγκυμοσυνη η κοπέλα σου το θεωρω σοβαρότερο από τις διακοπες στη Μυκονο.

Στα λογια μου ερχεσαι.

Τον καλο παιχτη τον κραζεις.

Με τον μετριο παιχτη ουτε και ασχολεισαι, ας κανει οτι γουσταρει ακομα κι αν η εθνικη τον χρειαζεται.

Δικαια πραγματα, αντικειμενικες κριτικες βαση αγωνιστικης αξιας.

 

Το μεγαλυτερου Ελληνα παιχτη το αφηνω ασχολιαστο εκτός και αν αναφέρεσαι για τους εν ενεργεία..

Εν ενεργεια ναι.

Τελος το να ζηταει καποιος σεβασμο για καποιους παιχτες τη στιγμη που σε καθε ευκαιρία κραζει εναν ανθρωπο μυθο για το Ελληνικο μπασκετ (Γιαννάκη) και αντιμετοπίζει με πολυ χειροτερο τρόπο αλλους αθλητες εξισου σημαντικους οπως ο Σπανουλης (επειδη αλλαξε ομαδα) και ο Παπαλουκας επειδη διαμαρτυρηθηκε στον τελικό ΤΣΣΚΑ - ΠΑΟ το θεωρω λιγάκι οξύμωρο.

Σε καθε ευκαιρια τους κραζω? Να διαβαζεις πιο προσεκτικα τα ποστ μου και αν δε θες να τα διαβαζεις τοτε να μη σχολιαζεις πραγματα που δεν ισχυουν. Και για τους 3 ουκ ολιγες φορες εχω γραψει τα καλυτερα, μπορω να σου κανω αρκετες παραθεσεις εαν το επιθυμεις (και για τον Σπανουλη ως μελος του ΟΣΦΠ, επισης ουκ ολιγες φορες). Αν προκυπτει θεμα κατα καιρους με δηλωσεις/αντιδρασεις κλπ που θιγουν την δικη μου ομαδα τοτε ΣΕ ΟΠΑΔΙΚΟ επιπεδο σχολιαζω αναλογως, αλλα παντα σε ΟΠΑΔΙΚΟ επιπεδο. Αυτο απεχει απο το να απαξιωνω ΣΥΝΟΛΙΚΑ εναν απο αυτους, οπως βλεπω να συμβαινει σε καθε ευκαιρια με τον Μητσο που εφυγε απτην εθνικη, ο οποιος απο το 2010 μεχρι σημερα δεχεται συνεχως αρνητικα σχολια και επιθεσεις για μια αποφαση καθαρα δικη του.

 

Τελος δεν τον θεωρεις υπευθυνο για την ηττα απτη Νιγηρια αλλα ουτε 24 ωρες δεν περασαν απο την φαπα και την κουβεντα της αποχωρησης του ΔΔ απτην εθνικη (ξανα)πιασαμε ξαφνικα, 2 χρονια μετα...Αν δεν τον θεωρειτε υπευθυνο και τον επαναφερετε στη συζητηση μετα απο καθε αποτυχια ετσι για να περναει η ωρα, τοτε μιλαμε για τρελη καψουρα, δεν εξηγειται αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λογια μου ερχεσαι.

Τον καλο παιχτη τον κραζεις.

Με τον μετριο παιχτη ουτε και ασχολεισαι.

Δικαια πραγματα.

 

Δεν εχει να κανει με δικαιοσυνη, οι αποφάσεις τοτυ καθενος τον κατατασουν αναλογα και στη συνειδηση μου. Κραξιμο θα φανε ολοι, αναλογα φυσικα την αξια τους και το ποσο με επηρεάζουν εμενα οι αποφασεις τους. Αν βγει και δηλώσει ο Βασιλειαδης ας πουμε οτι σταματα από την εθνικη, ε ποιος χεστηκε κιολας. :mrgreen:

 

Σε καθε ευκαιρια τους κραζω? Να διαβαζεις πιο προσεκτικα τα ποστ μου και αν δε θες να τα διαβαζεις τοτε να μη σχολιαζεις πραγματα που δεν ισχυουν. Και για τους 3 ουκ ολιγες φορες εχω γραψει τα καλυτερα, μπορω να σου κανω αρκετες παραθεσεις εαν το επιθυμεις (και για τον Σπανουλη ως μελος του ΟΣΦΠ, επισης ουκ ολιγες φορες). Αν προκυπτει θεμα κατα καιρους με δηλωσεις/αντιδρασεις κλπ που θιγουν την δικη μου ομαδα τοτε ΣΕ ΟΠΑΔΙΚΟ επιπεδο σχολιαζω αναλογως παντα σε ΟΠΑΔΙΚΟ επιπεδο. Αυτο απεχει απο το να απαξιωνω ΣΥΝΟΛΙΚΑ εναν απο αυτους για μια αντιδραση του, οπως βλεπω να συμβαινει σε καθε ευκαιρια με τον Μητσο που εφυγε απτην εθνικη, ο οποιος απο το 2010 μεχρι σημερα δεχεται συνεχως αρνητικα σχολια και επιθεσεις για μια αποφαση καθαρα δικη του.

 

Τελος δεν τον θεωρεις υπευθυνο για την ηττα απτη Νιγηρια αλλα ουτε 24 ωρες δεν περασαν απο την φαπα και την κουβεντα της αποχωρησης του ΔΔ απτην εθνικη πιασαμε ξαφνικα...

 

Δεν διαβάζω ολα τα ποστ στο Παο - Οσφπ γιατι με κουραζει, αν εχω λαθος συγγνωμη. Επίσης δεν την ξεκινησα εγω την κουβεντα για το Διαμαντιδη, απλα τη συνεχισα γραφοντας ενα σκεπτικο.

 

Μεγάλες αλήθειες, εστω και αργα. http://www.gazzetta.gr/ethniki-andron/article/306896-megalo-mas-tsirko

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλες αλήθειες, εστω και αργα. http://www.gazzetta.gr/ethniki-andron/article/306896-megalo-mas-tsirko

Μετα Χριστον προφητειες του Παπαρογιαννη...

 

Ναι ειναι αληθειες τα περισσοτερα, αλλα αν εχθες ο Νιγηριανος αστοχουσε στις 2 βολες θα τα εγραφε ο Παπαρογιαννης αυτα ή θα ζουσαμε ολοι σε ενα ευτυχισμενο πλανητη μιας υπερφυσικης εθνικης που παιζει το συστημα του ΟΣΦΠ με εξαιρετικο τροπο, του μεγαλου-μικρου Παπανικολαου με το τριποντο α λα Ρετζι Μιλερ στα τελευταια δευτερολεπτα κλπ κλπ κλπ και βουρ για Λονδινο να τους δειξουμε ποιοι ειμαστε?

 

Θα μου πεις, φταιει ο Παπαρογιαννης? Και θα εχεις δικιο, διοτι σε ενα φανταστικο κοσμο που θα εγραφε αυτο το αρθρο μετα το παιχνιδι με την Ιορδανια για παραδειγμα θα τον βγαζανε τρελο με περικεφαλαια. Αρα...τα θελει και ο δικος μας πισινος που την κριτικη την δεχομαστε μονο οταν πανε ολα στραβα, ενω αν ολα πανε κατ'ευχην ζουμε σε καθεστως ομερτα για τα κακως κειμενα.

 

Αλλα να δω εναν, ΕΝΑΝ ΑΡΔ να ρισκαρει να μιλησει για τα κακως κειμενα πριν ερθει το κακο και να τον παραδεχτω για το επαγγελμα που υποστηριζει οτι ασκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

: Το πιο σοβαρό κρούσμα αθλητή που ενδιαφέρθηκε περισσότερο για την προσωπική του καριέρα παρά για την Εθνική σημειώθηκε στο πρώτο κιόλας φιλικό, όταν (σύμφωνα με τους ανθρώπους της Εθνικής) ο Ίαν Βουγιούκας αρνήθηκε να παίξει στο φιλικό με τη Ρωσία για να μη τον κάνουν ρεζίλι οι Μαζγκόφ και Κάουν μπροστά στα μάτια του Ντέιβιντ Μπλατ. Ο διεθνής σέντερ επικαλέστηκε ενοχλήσεις, αλλά στον Μπλατ αρνήθηκε ότι ήταν τραυματίας. Υπενθυμίζω ότι ο Μπλατ είναι προπονητής και στη Μακάμπι, με την οποία μιλούσε τότε ο Βουγιούκας. Ο Ζούρος τον ξέγραψε μεμιάς και τον απέκλεισε από την αποστολή μόλις η ομάδα γύρισε στην Αθήνα. Ελπίζω να συμφωνείτε ότι έπραξε σωστά. Τότε δεν μπορούσα να το γράψω, αλλά δεν νομίζω να με δεσμεύει πλέον το off the record.

 

 

οσοι αναρωτιουνταν γιατι εκοψε τον βουγιουκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μόνο σε μένα κάνει ως όχι απλώς σενάριο συνωμωσίας, αλλά για τελείως φευγάτη ατάκα το "για να μη τον κάνουν ρεζίλι οι Μαζγκόφ και Κάουν μπροστά στα μάτια του Ντέιβιντ Μπλατ"...; Το φιλικό με τη Ρωσία περίμενε δηλαδή ο Μπλατ για να βγάλει συμπέρασμα για το ποιός είναι ο Βουγιού, τί ύψος έχει, τί χρώμα ματιών, πώς τον παίρνει, πώς τον δίνει, και τί μπασκετικές δυνατότητες έχει...;

 

Για "παθαλογία" μιλάει ο Παπαδό γενικά στο άρθρο, αλλά δεν μου φαίνοντει και πολύ υγιή κάποια από αυτά που έγραψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...