Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πέναλντι δίνεται-δεν δίνεται. Μην τρελαίνεστε, καμία στημένη διαιτησία. Ίσως αν βρισκόταν κάποιος άλλος στη θέση του Καραγκούνη να το σφύριζε ο διαιτητής, αυτός έχει και προϊστορία σε κάτι τέτοια, και πλέον είναι καχύποπτοι όλοι οι διαιτητές μαζί του.

οταν μια φαση ειναι πεναλτυ πρεπει να δινεται. τι παει να πει δινεται και δε δινεται...

ο καραγκουνης ανατραπηκε και πηρε κιτρινη για θεατρο. Αν του εχεις αχτι γιατι καποια αλλη στιγμη επεσε σε κανα αγωνα με την ομαδα σου και θελεις να βγαλεις το αχτι σου αλλαζει το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα άχτι. Απλά ο συγκεκριμένος είναι γνωστή μορφή των γηπέδων σε κάτι τέτοια. Σαν διαιτητής λοιπόν, αν είχες με οποιονδήποτε άλλο παίκτη μια φορά αμφιβολία, με τον Καραγκούνη θα έχεις δύο. Και με τον Ρονάλντο το ίδιο γίνεται πλέον, αν και αυτού φέτος του σφύριξαν κάμποσα πέναλντι... Σταματήστε λοιπόν να μιλάτε για στημένους διατητές, Πλατινί, κτλ, το φετινό Euro ομολογουμένως έχει μέχρι στιγμής πολύ καλές διαιτησίες, καμία σχέση με το Μουντιάλ του 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα άχτι. Απλά ο συγκεκριμένος είναι γνωστή μορφή των γηπέδων σε κάτι τέτοια. Σαν διαιτητής λοιπόν, αν είχες με οποιονδήποτε άλλο παίκτη μια φορά αμφιβολία, με τον Καραγκούνη θα έχεις δύο. Και με τον Ρονάλντο το ίδιο γίνεται πλέον, αν και αυτού φέτος του σφύριξαν κάμποσα πέναλντι... Σταματήστε λοιπόν να μιλάτε για στημένες διαιτησίες, το φετινό Euro ομολογουμένως έχει μέχρι στιγμής πολύ καλές διαιτησίες, καμία σχέση με το Μουντιάλ του 2010.

να βρε παλικαρε αλλα διαφορετικο να λες οτι ενα πεναλτυ δεν δοθηκε γιατι ηταν και δεν ηταν δηλαδη αμφισβητουμενο γιατι δεν τραβηξε καλα η καμερα, ή δεν ειμαστε σιγουροι αν υπηρχε επαφη και αλλο να λες οτι δεν δοθηκε γιατι εχουν παρει πρεφα οτι ''βουταει'' ο καραγκουνης.

Στην προκειμενη περιπτωση δεν δοθηκε ενα καθαρο πεναλτυ αυτο ειναι κοινη παραδοχη. Το γιατι δεν δοθηκε ναι ισως ειναι ο λογος που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προληπτικος mode on.

 

εγω παντως ημουν σιγουρος οτι θα περασουμε αποψε. το 2004 ακριβως πριν το παιχνιδι με τους ρωσσους ειχα παθει διαστρεμμα στο δεξι ποδι παιζοντας μπασκετ και ειχα στενοχωρηθει μετα που δεν μπορουσα να παω ομονοια γιατι δεν περιμενα οτι θα συνεχισουμε και θα μπορω να πανηγυρισω. ε και σημερα πριν το παιχνιδι, παιζοντας μπασκετ γυρισα τον αριστερο αστραγαλο και παλι στην ιδια φαση ημουν! χαχαχααχ! το ελεγα σε ολους πριν το παιχνιδι οτι ετσι θα γινει :P

 

τελικα ηταν λιγο διαφορετικα απο οτι το 2004 :rolleyes: ...αποσπαστικο καταγμα αριστερου εξω σφυρου και γυψοναρθηκας για 3-4 βδομαδες :-(

 

αφου το 2004 το πηραμε με ενα απλο διαστρεμμα, τωρα δειχνει οτι παμε για το repeat! γερα μωρη ελλαδαρα! ξανασηκωσε το το γαμημενο..δεν μπορω δεν μπορω να περιμενω!! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβ: «Σκληρή σαν βράχος η Ελλάδα»

 

«Δεν ξέρω την παράδοση κι αν δεν έχουμε χάσει ποτέ. Έχω κάποιους καλούς φίλους στην Ελλάδα. Κανείς δεν περίμενε πως θα περνούσαν οι Έλληνες απέναντι στη Ρωσία που ήταν πολύ καλή ως το τρίτο παιχνίδι. Είχαν τρεις ευκαιρίες και πέτυχαν τρία γκολ, είναι πολύ αποτελεσματικοί. Πάντα στα κρίσιμα σημεία βγάζουν ένα πολύ δυνατό χαρακτήρα. Το στοιχείο που διακρίνει την ελληνική ομάδα είναι η καλή της άμυνα. Είναι πολύ σκληρή ομάδα και είναι σαν να παλεύεις με έναν βράχο. Αυτό αποτελεί για μας μεγάλη πρόκληση», τόνισε ο «Γιόγκι».

 

www.sport-fm.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβ: «Σκληρή σαν βράχος η Ελλάδα»

 

«Δεν ξέρω την παράδοση κι αν δεν έχουμε χάσει ποτέ. Έχω κάποιους καλούς φίλους στην Ελλάδα. Κανείς δεν περίμενε πως θα περνούσαν οι Έλληνες απέναντι στη Ρωσία που ήταν πολύ καλή ως το τρίτο παιχνίδι. Είχαν τρεις ευκαιρίες και πέτυχαν τρία γκολ, είναι πολύ αποτελεσματικοί.

Παπάρια μαντολες! :eek:

 

Με Πολωνια βαλαμε ενα γκολ που ακυρωθηκε ως οφσαιντ και ηταν ακρως οριακο, χασαμε πεναλτι, χαθηκαν και 2-3 αλλες καλες ευκαιριες.

Με Τσεχια μας ακυρωσαν κανονικοτατο γκολ ως παραβαση απο οφσαιντ θεση, καναμε και 2 αλλες ευκαιριες και χθες με Ρωσσια, δεν μας εδωσε καθαρο πεναλτι, ειχαμε δοκαρι και καναμε και 2-3 αλλες ευκαιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λινκ για αγωνες ξερω αυτο Link

Προτιμω χιλιες φορες αντιπαλο την Γερμανια απο την Πορτογαλια.

Ολα τα περιμενω,απο το να νικησουμε 1-0 (κλασσικο Ελληνικο σκορ),μεχρι το να αρπαξουμε 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι έχουμε βάσιμες ελπίδες με τους Γερμανούς. Οι αλλαγές και τα τρεξίματα που έχουν στο σύστημα τους, είναι ξένα για εμάς μέχρι τώρα, αφού και οι τρείς ομάδες του ομίλου μας ήταν στατικές, νευρικές, με ελάχιστα overlaps απο τα μπάκ τους (εκτός Πολώνίας πρώτου ημιχρόνου απο αριστερά...). Πολύ, πολύ δύσκολο. Μου αρέσει που μετά απο ένα και μοναδικό 1-0 σε αυτό το Euro μας παρουσιάζουν σαν μεγαθήρια, ψυχάρες κτλ, την στιγμή που κανείς δεν μιλάει για μια Ρωσία στατική, χωρίς φρεσκάδα που απλά δεν είχε πλάνο στο χορτάρι. Ελπίζω να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λινκ για αγωνες ξερω αυτο Link

Προτιμω χιλιες φορες αντιπαλο την Γερμανια απο την Πορτογαλια.

Ολα τα περιμενω,απο το να νικησουμε 1-0 (κλασσικο Ελληνικο σκορ),μεχρι το να αρπαξουμε 4.

Με Ιταλους και Γερμανους δεν "ματσαρουμε" καλα. Ποτέ δεν το καναμε. Οπως με Ισπανια στο μπασκετ, οπου ακομα και επι χρυσης εποχης Γκαλη κλπ, μας διελυαν καθε φορα με τον ξεφρενο ρυθμο τους.

Οποτε εγω περιμενω να αρπαξουμε μια 3αρα..... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπάρια μαντολες! :eek:

 

Με Πολωνια βαλαμε ενα γκολ που ακυρωθηκε ως οφσαιντ και ηταν ακρως οριακο, χασαμε πεναλτι, χαθηκαν και 2-3 αλλες καλες ευκαιριες.

Με Τσεχια μας ακυρωσαν κανονικοτατο γκολ ως παραβαση απο οφσαιντ θεση, καναμε και 2 αλλες ευκαιριες και χθες με Ρωσσια, δεν μας εδωσε καθαρο πεναλτι, ειχαμε δοκαρι και καναμε και 2-3 αλλες ευκαιριες.

 

Οντως καναμε πολυ περισσοτερες φασεις απο 3 που αναφερει, αλλα ασε να μπουν χαλαροι μεσα μπας και την πατησουν...

 

Δυσκολο το παιχνιδι αλλα Ελλαδα είμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβ: «Σκληρή σαν βράχος η Ελλάδα»

 

«Δεν ξέρω την παράδοση κι αν δεν έχουμε χάσει ποτέ. Έχω κάποιους καλούς φίλους στην Ελλάδα. Κανείς δεν περίμενε πως θα περνούσαν οι Έλληνες απέναντι στη Ρωσία που ήταν πολύ καλή ως το τρίτο παιχνίδι. Είχαν τρεις ευκαιρίες και πέτυχαν τρία γκολ, είναι πολύ αποτελεσματικοί. Πάντα στα κρίσιμα σημεία βγάζουν ένα πολύ δυνατό χαρακτήρα. Το στοιχείο που διακρίνει την ελληνική ομάδα είναι η καλή της άμυνα. Είναι πολύ σκληρή ομάδα και είναι σαν να παλεύεις με έναν βράχο. Αυτό αποτελεί για μας μεγάλη πρόκληση», τόνισε ο «Γιόγκι».

 

www.sport-fm.gr

 

Ειναι παμπονηρος ο Λεβ και ξερει οτι το τελευταιο που πρεπει να κανει ειναι να μιλησει υποτιμητικα για την Ελληνικη ομαδα και να την πεισμωσει.Ειναι ψυχολογικα κολπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...