Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^...όλα τα λεφτά ο Πεναλντούνης.

 

 

 

 

...κι όσο για το συνεχιζόμενο "καυγαδάκι" ακόμα πιο πάνω : χαρείτε ρε, διότι μεσ' τα σκατά είμαστε (ξέρετε όλοι ποιά). Χαρείτε, κι ας ειπωθεί και καμμιά μαλακία παραπάνω. Δεν πειράζει. Χαρείτε γιατί χανόμαστε, χαρείτε όπου βρείτε μπας και επιζήσουμε. Διότι ο χρεωμένος από τη χαρά του πιάνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το οτι ζω στο εξωτερικο και τυγχανει να ακουω πιο αντικειμενικες αποψεις απο αυτες που σας ποτιζουν οι εγχωριοι πουρουπουπουδες με τις συνηθεις κωλοτουμπες τους, μπορεις να συμβουλευτεις δημοσιευματα κατα την κατακτηση του 2004 αλλα και αλλα ειρωνικα σχολια για τις εμφανισεις μας στα επομενα γιουρο/μουντιαλ.

 

Ωπα κατσε, και εγω ζω στο εξωτερικο, και σε μια χωρα που ζουν για πιτσα μακαρονια και μπαλα. Εδω μια χαρα μας σεβονται μετα το 2004. Οκ, δεν μας εχουν βραζιλια, αλλα σιγουρα οι περισσοτεροι μας θεωρουν καλη ομαδα. Κατι που πιο πριν ουτε για αστειο..

 

Επισης συγχαρητηρια σε ολους τους προπονηταραδες που καποιες ωρες πριν τον αγωνα εβριζαν σαντος σαμαρα καραγκουνη κατσουρανη χολεβας κλπκλπ. Βαριεμαι να κανω quote, αλλα θα ειχε πολυ πλακα... Back to your lagoumia now please μεχρι την παρασκευη το απογευματακι με την ανακοινωση της εντεκαδας απο τον ανιδεο σαντος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνέλληνες.

Απολαύστε τη νίκη μας και μη ξεχνάτε ότι νικήσαμε στο ποδόσφαιρο. Ούτε από το μνημόνιο βγήκαμε , ούτε από τα λαμόγια τους πολιτικούς μας γλυτώσαμε.

Η Μέρκελ κάνει τη δουλειά της κι εμείς υπομένουμε. Μη τρελαθούμερ όμως ότι τώρα θα δούνε οι κουτόφραγκοι που δεν μας σέβονται και μας έβαλαν σε περιπέτειες. Είστε σίγουροι ότι φταίνε οι Γερμανοί γιά τα χάλια μας?

Ας είχαμς μυαλό να μη μπαίναμε σε περιπέτειες. Αν ήμασταν ολίγον Γερμανοί στην οργάνωση του κράτους, τώρα δεν θα είχαμε πρόβλημα. Αλλά πάμτως άλλο αυτό και άλλο μιά περήφανη νίκη που καμία σχέση δεν έχει με το μνημόνιο.

Εγώ αν θέλω αντίπαλους τους Γερμανούς και να τους νικήσω είναι πρώτον γιατί μας διαλύσανε στο Β'Παγκόσμιο και γιά την ειρωνεία τους με τα κωλοδάκτυλο της Αφροδίτης της Μήλου κ.λ.π

Να μάθουν όπως πολύ καλά και με παρρησία είπε ο Σάντος οτι πρέπει να σέβονται τη χώρα που δίδαξε τη δημοκρατία (που δυστυχώς την καταχραστήκαμε εμείς θα πω εγώ), τις επιστήμες και τον πολιτισμό.

Μεγάλος άνθρωπος ο Σάντος.

Αλλά ηρεμείστε λίγο και απολαύστε τις στιγμές. Είναι ένα σπουδαίο αθλητικό γεγονώς και τίποτε άλλο. Που φυσικά μας γεμίζει περηφάνεια γιατί σαν λαός έχουμε δυνάμεις αλλά μάλλον κάνουμε πως δεν το ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο.

Δεν εχουμε γινει ουτε Βραζιλια,ουτε Ισπανια στο ποδοσφαιρο.Εχουμε ομως κανει προοδο.Το 2004 ενταξει ηταν εκπληξη.Απο κει και περα εχουμε πλεον μια ομαδα σαν το Βελγιο,σαν την Δανια κλπ.Σε ολες τις μεγαλες διοργανωσεις ειμαστε παρον,θα τυχει καποιες φορες να παιξουμε καλα και καποιες οχι.Παλιοτερα δεν υπηρχαμε καν στον ποδοσφαιρικο χαρτη.

 

Αυτο ειναι σωστο.Μας σεβονται πλεον εστω και αν ειρωνευονται το τροπο ποδοσφαιρου μας αλλα μην ξεχναμε οτι ειρωνευονται και την Ολλανδια τους αιωνιους αναξιους εραστες των τροπαιων(που ποτε δεν πηραν ουτε ενα για δειγμα) και για να μην πω τι αυστηρη κριτικη και κραξιμο πεφτει στην εθνικη Αγγλιας απο τους ιδιους τους Αγγλους δημοσιογραφους.Την τελευταια φορα που επαιξε η Αγγλια στο 3-2 με την Σουηδια ακουγα ραδιοφωνικα τον αγωνα απο τους δημοσιογραφους του Bet365 και εβλεπα με κλειστο τον ηχο απο την Ελληνικη τηλεοραση.(Γιατι δεν αντεχω την Ελληνικη δημοσιογραφικη αρλουμποθυελλα.) Και ελεγαν λοιπον οι Αγγλοι ''we have a very ordinary team'' και ''awful defending'' κ.τ.λ.

 

Μην εχουμε σαν βαρομετρο λοιπον την ξενη κριτικη γιατι ενω ειναι σωστη ως ενα σημειο,απο ενα αλλο και μετα ξεφευγει λογω φθονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη ομάδα μας που μπαίνει στους 8.Γιατί ακόμα περιμένουμε και πολλά χρονια πια να μπει κάποιος ελληνικός ποδοσφαιρικός σύλλογος στους 8.Στους 8 vreeeeeeee. :-D :-D

 

 

Κρίμα για τον Καραγκούνη που πήρε πάλι κάρτα τουλάχιστον αν δεν πάρει κόκκινη στους ημιτελικούς θα παίξει και αυτός τελικός :-D και κρίμα ρε γαμώτο μου.που πήρε κίτρινη και δεν θα μας βοηθήσει και ο Xolempas.Σαν χαφ θα μας ήταν πολύ χρήσιμος.

 

Εγώ με Σηφάκη eniwtha πολύ ήρεμα.Μεγάλη υπόθεση παίδες η ηρεμία

Έλα Ελλαδάρα τρέλανε μας πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης συγχαρητηρια σε ολους τους προπονηταραδες που καποιες ωρες πριν τον αγωνα εβριζαν σαντος σαμαρα καραγκουνη κατσουρανη χολεβας κλπκλπ. Βαριεμαι να κανω quote, αλλα θα ειχε πολυ πλακα... Back to your lagoumia now please μεχρι την παρασκευη το απογευματακι με την ανακοινωση της εντεκαδας απο τον ανιδεο σαντος..

 

Βασικά, μιας και βάζεις σάντος στην εξίσωση, θα ήθελα να προσπαθήσεις να το εξηγήσεις κιόλας.

Αν δεν έφτανε ο χαλκιάς σε σημείο να ντρέπεται που καταστρέφει την εθνική, ακόμα μέσα θα τον είχε και θα πέρναμε το τρίτο.

 

Ο σάντος πάντα ήταν σοβαρός άνθρωπος. Και πάντα ήταν μετριότατος προπονητής. Δεν τον γνωρίσαμε χθες.

 

 

Γενικότερα, της πουτάνας έγινε χθες, πολλή ψυχή η ομάδα, πάρα πολλή.

 

Αυτό γουστάρουμε κι ας χάναμε. Μάχη μέχρι το τελός.

Αφού σε 2-3 φάσεις ακόμα κι ο σαμαράς με τον κατσουράνη κάνανε πάνω από 10 μέτρα σπριντ. Σοβαρά μιλάω, το είδα!

Κωλόγρια καραγκούνη τους πήρες τα σώβρακα...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Χθες εγινε χαμος στο Ηρακλειο απο τους πανηγυρισμους κατεβηκα και εγω και ξεχαστηκα λιγο...Δυστυχως δεν εχω φωτογραφιες εφυγα με τοση βιασυνη που ξεχασα φωτογραφικη αλλα μου εμεινε η εικονα 2 παλικαριων προφανως φοιτητων που κρατουσαν στο 1 χερι τη κυπριακη σημαια και στο αλλο την ελληνικη και πανηγυριζαν μαζι με ολο το κοσμο. μια εικονα θα ηταν χιλιες λεξεις βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ 2 σε αντιθεση με το ματς με την τσεχια που ακουσα πολλες χαρες για την ηττα μας στη γειτονια που μενω,σημερα ακουστηκαν μονο οι ΕΛΛΗΝΕΣ και οι υπολοιποι τουμπεκι.

 

Άν άκουσες πολλές χαρές..δεν είναι κακό..αυτό συμαίνει πως μας υπολογίζουν και χάρηκαν τη νίκη γιατί μας φοβόταν ώς αντίπαλο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...