Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας σοβαρευτεί να κοουτσάρει καλά και προσωπικά πιστεύω ότι το παιχνίδι το χτυπάμε.

Αν κοουτσάρει καλά το χτυπάμε το παιχνίδι... και το κεφάλι μας. 4-0 από τα αποδυτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

kirileman : Μήπως να κάνουμε αίτηση στο βιβλίο guiness για ρεκόρ γιόμας σε παιχνίδι ποδοσφαίρου;

Σε γιόμες από συγκεκριμμένο παίκτη το έχουμε σίγουρα το ρεκόρ.

Σε γιόμες συνολικά δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπήσαμε το 1o ρεκόρ, πάντως. Τα πιο γρήγορα 2 γκολ στο euro.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Ναι, το διαβασα και εγω, αντε να το σπασουμε παλι εμεις με τους Ρωσους :P

Και μισο γκολ μας κανει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καλέ μου άνθρωπε, άλλο παιχνίδι είδαμε; Τί μια χαρά;

Mάλλον δεν το έθεσα σωστά το θέμα.

 

Δεν έγραψα πουθενά οτι πέτυχε αυτό που πήγε να κάνει. Ηθελα να πω οτι ήταν καλή σα σκέψη.

 

Το να έχεις 2 "μπαλαδόρους" κεντρικούς αμυντικούς, σου δίνει θεωρητικά τη δυνατότητα να κατεβάζεις τη μπάλα έχοντας περισσότερους παίχτες στην επίθεση.

 

2 τέτοιοι παίχτες στην άμυνα, 6 μέσοι, ο ένας εκ των οποίων έπαιξε στα αριστερά (Φορτούνης), κάτι που υποτίθεται οτι θα μας έδινε αβαντάζ στο κέντρο (ουσιαστικά θα επρεπε να σαρώσουμε στο κέντρο)ένας πολύ γρήγορος επιθετικό στα δεξιά και επιτέλους ο Σαμαράς στη φυσική του θέση.

 

Προδόθηκε όμως από εκεί που δε το περίμενε.

Φάγαμε 2 γκολ από τραγικά αμυντικά λάθη.

Σου απάντησα νομίζω σε όλα σου τα ερωτήματα.

 

Σε ότι αφορά το ότι γέμισε την ομάδα με επιθετικούς.

Η αλήθεια είναι πως όλοι περιμέναμε να βάλει τον Μήτρογλου και είδαμε τον Γκέκα! Και μάλιστα οχι στη θέση του Σαμαρά που όλοι περιμέναμε αλλά στου Φορτουνη.

Και εκεί που λες οτι επιτέλους θα φύγει ο Σαμαράς να μπει τουλάχιστον ένας παίχτης που είναι αυτό που λέμε "μπουκαδόρος", μπορεί να κρατήσει τη μπάλα, να κάνει μια ενέργεια, να βγάλει μια καλή κάθετη (οπως ο Φετφατζίδης), σου πετάει τον Μήτρογλου που έπρεπε να έχει βάλει νωριτερα αντί του Γκέκα...

 

Εκει σηκωνεις τα χέρια ψηλά.

 

Τραγικότατος ο Σάντος, πολύ κακές επιλογές, καλή η σκέψη του να κερδίσει το κέντρο και να έχει αμυντικούς που ξέρουν μπάλα, αλλά όταν τρως 2 γκολ σε 6 λεπτά, μετά έχεις πρωτοβουλία κινήσεων και αφήνεις τον Σαμαρά μέσα...ναι έχεις σοβαρό πρόβλημα. Χειρότερο από τον Ρεχάγκελ με τον Χαριστέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα θα περασουμε παιδια! :D

 

Αλλα και να μην περασουμε μην αρχισουν ολοι να κραζουν κ.τ.λ

 

Προσωπικα εγω, μικρος σε ηλικια, δεν εχω δει και πολλα Euro ή Mundial, αλλα ευχαριστω τα παιδια (τα τωρινά και τα παλαιότερα) που μου εδωσαν χαρες το 2004, μου εδωσαν την ευκαιρια να δω την Εθνικη μου στο 2008(και ας μην εκανε νικη...Την ειδα!), στο παγκοσμιο το 2010 και το 2012 σε Euro τωρα... Και 4 να φανε... Εγω ομως ειδα Γκεκα σε τουρνουα, Μητρογλου :shock: , σε ενα τουρνουα ωπου παιζουν Βαν Περσυ, Ρομπεν, Ριμπερυ, Μπενζεμα και αλλα αστερια...

 

Και σε πολλα παιδια που υποστηριζουν πως ολοι εγιναν με την Εθνικη μετα το 2004, εχω να τους πω καλλιο αργα παρα ποτε. Και πιστωνω στην Εθνικη και μαγκια τους που καταφεραν να μαζεψουν ολο αυτο τον κοσμο μεσα απο τις επιτυχιες τους.

 

Η Κυπρος μαζι σας! Αντε και με την νικη αποψε! ^_^

 

Να σκοραρει και ο Σαμαρας να εξηλεωθει :-( :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την αισθηση οτι σημερα με κανονικο τερματοφυλακα θα τα παμε καλυτερα, τουλαχιστον αμυντικα. Ο τερματοφυλακας παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο πως καθοδηγει την αμυνα του. Για να μην παω μακρια, ο Ολυμπιακος στις αρχες της χρονιας με αμυντικη τετραδα Τοροσιδη-Μελμπερκ-Αβρααμ-Χολεμπας (Μαρκανο) και τους εβλεπες ωρες-ωρες πελαγοδρομουσαν και ετρωγαν κατι αστεια γκολ. Με το που εκατσε ο Κοσταντσο στον παγκο, και μπηκε ενας οχι φοβερος, αλλα κανονικος τερματοφυλακας, η αμυνα ολο και βελτιωνοταν, μεχρι που εφτασε να κανει 10 ματς σερι χωρις να φαει γκολ.

 

Τωρα επιθετικα, διαβαζοντας για τριαδα Σαμαρα-Σαλπιγγιδη-Γκεκα μπροστα, απογοητευομαι. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τωρα επιθετικα, διαβαζοντας για τριαδα Σαμαρα-Σαλπιγγιδη-Γκεκα μπροστα, απογοητευομαι. :-(

 

Βαλε μεσα Φετφα-Μητρογλου και Σαλπι να τους στειλεις αδιαβαστους τους Ρωσους που περιμενουν το ιδιο σχημα που παιξαμε και στα προηγουμενα παιχνιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε πει. Δενε είναι τυχαίος οτι ο Χαλκιάς έχει δεχθεί 3 επικίνδυνες φάσεις και δεν έχει κάνει ούτε σε μια, την υπέρβαση.

Τι στο λουτσο τέρμα εισαι αν δε μπορεις να καθαρίσεις μια φάση? 2 μέτρα άνθρωπος, 37 ετων, έμπειρος και σου φεύγει η μπάλα κάτω απ τα χέρια 3 φορές?

 

Ο Νικοπολίδης στα 39 του δοξαζόταν εναντίον της Αρσεναλ και αυτός κάνει σα κανα καχεκτικό.

Κακή επιλογή από τον Σάντος να τον εμπιστευτεί και στα 2 παιχνίδια. Πολύ κακή.

 

Μακάρι να περάσουμε. Θέλω να δω κατάθεση ψυχής και επιτέλους νικη. Ας χάσουμε με κατεβασμένα χέρια στους 8. Τωρα να το πάρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω 11 με Σηφάκη Τζαβέλα Κατσουράνη παπασταθωπουλο Τοροσίδη Παπαδόπουλο μανιάτη φετφατζιδη Νίνη φορτουνη Μήτρογλου και να χάσεις τουλάχιστον θα δεις μπάλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω 11 με Σηφάκη Τζαβέλα Κατσουράνη παπασταθωπουλο Τοροσίδη Παπαδόπουλο μανιάτη φετφατζιδη Νίνη φορτουνη Μήτρογλου και να χάσεις τουλάχιστον θα δεις μπάλα

 

Θα το δουμε... σε φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηφάκης

 

Τοροσίδης , Τζαβέλας Κ. Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος

 

Μανιάτης, Κατσουράνης, Καραγκούνης

 

Σαλπιγγίδης, Σαμαράς και Γκέκας

 

Μπράβο ρε Φερνάντο, το έδεσες το κέντρο...

 

(Πειράζει που θα ήθελα τον Κυριάκο μαζί με τον Μανιάτη στα χαφ και τον Μαλεζά δίδυμο με τον Παπασταθόπουλο? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...