Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε Andy περιμένεις από δημοσιους υπαλληλους "ανθρωπeια",οργάνωση και αλλα τρυφερά?Πλακα κανεις?

 

Πάντως άλλη μια kalh επιλογή για τον Santos θα ήταν να προωθήσει τον Xolempas μπροστά στα χαφ και να βάλει πίσω Τζαβέλλα.Τα ρεπορτάζ λένε για Μακo και κυρίως Φωτάκh που δεν μου αρέσουν.Πάντως να μην ξεχνάμε ότι οι Τσέχοι είναι καλύτεροι από Πολωνούς και η ομάδα mas να μην παρασυρθεί από την τραγική εμφάνιση που κάνανε οι αντίπαλοι μας με τους Ρώσους.

 

Ας ελπίσουμε να διατηρήσουμε την καλή παράδοση που έχουμε μαζί τους όπου δεν έχουμε δεχτεί καθόλου γκολ σε τρία mats.{1-0 kai 2 filika me 0-0}

 

ελπιζω αμα βαλει τον τζαβελλα να μην ειναι τοσο τραγικος οσο ηταν στο φιλικο..που πραγματικα ηταν ΤΡΑΓΙΚΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά αυτο έκανες.

Αλήθεια γιατι να υπάρχουν γιατροί στους πάγκους των ομάδων? Θα ρωτάμε τους παίχτες και αν είναι οκ ξανά μέσα. Αν πούν "οχι αλλο δεν αντέχω, πονάω" τότε θα τους πάνε σε νοσοκομείο.

Απορω με το τι δεν καταλαβαινεις. :eek: :-( Καλα σου τα λεει τοση ωρα αλλά εσυ εκει επιμενεις και συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις. :fear:

 

Ο γιατρος ΡΩΤΑΕΙ τον ασθενη για συμπτωματα. ΠΑΝΤΑ. ΤΕΛΟΣ.

Αν δεν το ξερεις μαθε το. Παντα το 1ο πραγμα που κανει ενας γιατρος ειναι να ρωταει τον ασθενη , πχ παικτη σε αυτη την περιπτωση τι εχει, πως νιωθει , αν και που ποναει, αν μπορει να συνεχισει, κλπ κλπ.

Αν δεν το ξερεις λοιπον μαθε το.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με το τι δεν καταλαβαινεις. :eek: :-( Καλα σου τα λεει τοση ωρα αλλά εσυ εκει επιμενεις και συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις. :fear:

 

Ο γιατρος ΡΩΤΑΕΙ τον ασθενη για συμπτωματα. ΠΑΝΤΑ. ΤΕΛΟΣ.

Αν δεν το ξερεις μαθε το. Παντα το 1ο πραγμα που κανει ενας γιατρος ειναι να ρωταει τον ασθενη , πχ παικτη σε αυτη την περιπτωση τι εχει, πως νιωθει , αν και που ποναει, αν μπορει να συνεχισει, κλπ κλπ.

Αν δεν το ξερεις λοιπον μαθε το.....

 

Έχεις παίξει μπάλα ποτέ? Σοβαρά δεν είναι ντροπή να πεις όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Έτυχε οχι σε εμφανή τραύμα ο γιατρός να σου πει οτι δεν πρέπει να συνεχίσεις αλλά εσύ να αισθάνεσαι οτι μπορείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε οχι σε εμφανή τραύμα ο γιατρός να σου πει οτι δεν πρέπει να συνεχίσεις αλλά εσύ να αισθάνεσαι οτι μπορείς?

Δεν εχω τραυματιστει ποτέ(επαιξα και μολις 2 χρονια βεβαια αλλά εχω και άλλα 3 χρονια ως διαιτητης οποτε εχω και απο εκει εμπειριες).

 

Την προσωπικη σου εμπειρια δεν πρεπει να την κάνεις ευαγγελιο και οτι η διαδικασια γινεται ετσι παντα. Η διαδικασια γινεται οπως την ειπε ο ΦιλιπποςΜΔ. Ο γιατρος ΡΩΤΑΕΙ τον αθλητη που ποναει, αν ποναει, πόσο ποναει, αν μπορει να συνεχισει, κλπ. Και μαζι με την φηλαφιση, κλπ βγαινει μια αποφαση.

Στις περισσοτερες φορες επισης δεν γινεται διαγνωση με την ψηλαφιση. Το οτι εσενα σου εγινε διαγνωση αμεσως δεν σημαινει οτι ετσι γινεται παντα. Επαγωγικη λογικη = τραγικη λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω τραυματιστει ποτέ(επαιξα και μολις 2 χρονια βεβαια αλλά εχω και άλλα 3 χρονια ως διαιτητης οποτε εχω και απο εκει εμπειριες).

 

Την προσωπικη σου εμπειρια δεν πρεπει να την κάνεις ευαγγελιο και οτι η διαδικασια γινεται ετσι παντα. Η διαδικασια γινεται οπως την ειπε ο ΦιλιπποςΜΔ. Ο γιατρος ΡΩΤΑΕΙ τον αθλητη που ποναει, αν ποναει, πόσο ποναει, αν μπορει να συνεχισει, κλπ. Και μαζι με την φηλαφιση, κλπ βγαινει μια αποφαση.

Στις περισσοτερες φορες επισης δεν γινεται διαγνωση με την ψηλαφιση. Το οτι εσενα σου εγινε διαγνωση αμεσως δεν σημαινει οτι ετσι γινεται παντα. Επαγωγικη λογικη = τραγικη λογικη.

Φίλε μου δεν μιλάμε για ένα απλό διάστρεμμα. Στο ποδόσφαιρο είναι συχνό φαινόμενο δυστυχώς οι ρήξη χιαστών και οι αθλητικοί γιατροί ΠΡΕΠΕΙ να έχουν γρήγορες και σωστές αποφάσεις. Είναι γελοίο να εμπιστεύεσαι έναν αθλητή στο αν μπορεί να συνεχίσει και να μην εμπιστεύεσαι τις γνώσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν μιλάμε για ένα απλό διάστρεμμα. Στο ποδόσφαιρο είναι συχνό φαινόμενο δυστυχώς οι ρήξη χιαστών και οι αθλητικοί γιατροί ΠΡΕΠΕΙ να έχουν γρήγορες και σωστές αποφάσεις. Είναι γελοίο να εμπιστεύεσαι έναν αθλητή στο αν μπορεί να συνεχίσει και να μην εμπιστεύεσαι τις γνώσεις σου.

Δεν ειναι τοσο γελοιο οσο σου φαινεται. Αν τον ρωτησεις και σου πει νιωθω καλα, δεν με ποναει, μπορω να περπατησω κανονικα, τοτε δεν υπαρχει αλλη διαγνωση απο το να τον αφησεις να παιξει. Η ιατρικη βασιζεται κατα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο στα ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!! Και τα συμπτωματα στα λεει ο ασθενης!! Η φηλαφιση δεν ειναι πανακεια οσο νομιζεις τελοσπαντων οτι ειναι.

 

Μετα ερχεται η μαγνητικη τομογραφια, οι ακτινογραφιες, κλπ και δειχνουν το πραγματικο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο γελοιο οσο σου φαινεται. Αν τον ρωτησεις και σου πει νιωθω καλα, δεν με ποναει, μπορω να περπατησω κανονικα, τοτε δεν υπαρχει αλλη διαγνωση απο το να τον αφησεις να παιξει. Η ιατρικη βασιζεται κατα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο στα ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!! Και τα συμπτωματα στα λεει ο ασθενης!! Η φηλαφιση δεν ειναι πανακεια οσο νομιζεις τελοσπαντων οτι ειναι.

 

Μετα ερχεται η μαγνητικη τομογραφια, οι ακτινογραφιες, κλπ και δειχνουν το πραγματικο προβλημα.

Ναι και ακούς το "έσφιξε τα δόντια και έβγαλε το ματς" και μετά... +2 μηνες αποθεραπεία... Με ζεστό πόδι δεν εμπιστεύεσαι τον παίχτη, για πολλούς λόγους. Ο Αβραάμ έμεινε εντός αγωνιστικού χώρου 15 λεπτά! Και αυτό για να ζεσταθεί ο Κυριάκος Παπαδόπουλος που είχε σηκωθεί όταν βγήκε ο Αβραάμ. Τεσπα, βαρέθηκα να σχολιάζω το συγκεκριμένο, να με συγχωρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά αυτο έκανες.

Αλήθεια γιατι να υπάρχουν γιατροί στους πάγκους των ομάδων? Θα ρωτάμε τους παίχτες και αν είναι οκ ξανά μέσα. Αν πούν "οχι αλλο δεν αντέχω, πονάω" τότε θα τους πάνε σε νοσοκομείο.

 

ελα μου ντε...

 

παντως επειδη εχει γινει μεγαλη κουβεντα για το συγκεκριμενο θεμα, και γραφτηκαν/ακουστηκαν πολλα, απο ορθοπεδικους αυτο που προκυπτει ειναι οτι με τη σωστη εξεταση ο γιατρος θα πρεπε να χει αντιληφθει το προβλημα. Και μετα πας για μαγνητικη για να το σιγουρεψεις. Ο παιχτης μπορεσε κι επαιξε επειδη ηταν ζεστος κι εκοψε "μονο" τον προσθιο χιαστο. Ευτυχως που ηταν "τυχερος" και δε πειραχτηκε κι ο μηνισκος με τον χρονο που επαιξε επιπλεον! ο ιδιος "γιατρο' ηταν αυτος που χε πει στον Τοροσιδη οτι ειναι μια χαρα ενω ειχε σπασει τα πλευρα του!!! και στον καραγκουνη παλια, σε ματς με τη Μπαρτσελονα, εχει κανει ακριβως το ιδιο με τον Αβρααμ!!

 

συμπρωση επαναλαμβανομενη παυει να ναι συμπτωση. και για να το κανουν τοσο θεμα απο τον ολυμπιακο, δε μπορει να μην εχουν δικιο.. Η αντικατασταση του ιατρικου τιμ ειναι κατι απολυτα λογικο.

 

ΥΓ.Ρε μονος του ο παιχτης στο νοσοκομειο, μονος του!!! Που το χετε ξαναδει αυτο?!?!

 

ΥΓ2. Με Τσεχια μια ειναι η διαταξη.. Αμυνα οπως με Πολωνια, χαφ Μακος Μανιατης, Μπροστα τους ο Νινης, δεξια Σαλπιγγιδης, αριστερα Φορτουνης/Φετφα. Κορυφη θα θελα Μητρογλου, αλλα ας βαλει γκεκα..α και τερμα Σηφακης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ.Ρε μονος του ο παιχτης στο νοσοκομειο, μονος του!!! Που το χετε ξαναδει αυτο?!?!

 

Μπορεί να τον ρωτήσανε αν θέλει παρέα και να τους έιπε όχι! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καραγκούνης στο περίφημο παιχνίδι με την Μπαρσελόνα κατάλαβε από την πρώτη στιγμή τι έπαθε (σύμφωνα με τα λεγόμενα του). Απλά δεν ήθελε με τίποτε να βγει.

 

Στο κάτω κάτω για την Εθνική ομάδα την έπαθε την ζημιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπρωση επαναλαμβανομενη παυει να ναι συμπτωση. και για να το κανουν τοσο θεμα απο τον ολυμπιακο, δε μπορει να μην εχουν δικιο..

:fear: :fear:

Μπορει.

 

Η αντικατασταση του ιατρικου τιμ ειναι κατι απολυτα λογικο.

WTF?????????? :shock: :fear: :confused: :whistle: :shock: :fear:

 

Εγω παντως το βρισκω απολυτως παραλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...