Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαινεται ποσο πολυ αγαπας την εθνικη σου ομαδα.:rolleyes:

 

Να μου πεις εδω δεν αγαπατε την ομαδα σας ( Παο κτλ ) θα αγαπουσατε την εθνικη??

Λογικο μου φαινεται.

 

 

Φιλικα παντα.:-)

Και ποια ακριβως η σημασια του αν αγαπαω εγω η εσυ πιο πολυ την εθνικη ποδοσφαιρου ας πουμε? Ταχα οτι ειμαι ανθελληνας επειδη δε χωνευω να βλεπω Τζιωλη και εσυ πιο πατριωτης ξερω γω?

Οσο για τον ΠΑΟ απο που προκυπτει οτι δεν τον αγαπαμε? Αποτι βλεπεις avatar τον εχω τον αυτοκρατορα. Οσο για το ποδοσφαιρο οταν (ξανα)υπαρξει ΠΑΟ ως διοικηση/παραγοντες/παιχτες με κινητρο τοτε το ξανασυζηταμε. Τωρα να αγαπησω τον Γιουρκα που παιρνει 800κ ευρω το χρονο κανοντας τον ημιτραυματια και κανοντας χαζι με τις Lamborghini ας πουμε? Η τον Νινη που στα 21 του την ειδε Μπεκαμ και εδεσε το γαιδαρο του? Και δεν τιθεται θεμα αν στεκομαι στην ομαδα διπλα στις δυσκολες στιγμες απτη στιγμη που απλα προσπαθουν ολοι να διαλυσουν την ομαδα.

 

Εσεις αν μαθατε να καταπιεζετε την ποδοσφαιρικη σας αισθητικη επειδη ΠΡΕΠΕΙ σωνει και καλα να υποστηριζετε την "επισημη αγαπημενη" ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. Εγω στο μουντιαλ, στο Euro, στο Ch L, θελω να δω ΜΠΑΛΑ. Αν θελω να δω αντιποδοσφαιρο βλεπω Σουπερλιγκα και ερχομαι στα ισα μου, δε χρειαζομαι ομως να υποχρεωθω να βλεπω το ιδιο προιον και σε επαναληψη καθε καλοκαιρι επειδη φοραει γαλανολευκα (μαζι με το συνοδευτικο του σε εξαρση εθνικης υπερηφανειας aka Πουρουπουπου, Θεοφιλοπουλο κλπ).

 

Βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο, αναμενομενο ειναι να φτιαχνεσαι με την Εθνικη Ελλαδος οταν το προιον που σου προσφερει η ομαδα σου, ο ΟΣΦΠ το θεωρεις ΜΠΑΛΑΡΑ και εκστασιαζεσαι με τον Ριερα και τον Ραουλ Μπραβο . Ετσι ναι, κι εγω γουσταρω Εθνικη for sure :rolleyes:

 

Αλλα ανοιξε τα ματια σου, νιωσε το πρηξιμο που τρως στην TV καθε φορα που η εθνικη περναει σε τελικες φασεις. Και νιωσε οτι την ιδια ωρα παιζουν μπαλιτσα κατι Ουρουγουαες και Μεξικα κι εσυ ακους τον Θεοφιλοπουλο να σου λεει για το μπουζουκι που παιζει ο Χαριστεας, για την Μαστροκωστα του Δελλα που του σταθηκε διπλα στις δυσκολες στιγμες του, και το παιδικο ατυχημα του Μητρογλου με παπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη εχουμε αυτη υποστηριζουμε ρε Midi.

Δλδ τι ειδους λογικη ειναι αυτη ?

Δεν ειπε κανεις οτι ημαστε φανατικοι αλλα οχι και στο αλλο ακρο οπως φτανεις εσυ.

Θελουμε να δουμε την προσπαθεια της ομαδας μας απλα.

 

Μου λες γιατι καθεσαι και βλεπεις τον ΠΑΟ ??Γιατι εισαι Παναθηναικος και οχι Αρσεναλ ας πουμε.Με αυτη τη λογικη δε θα επρεπε ουτε καν να ασχολησαι με τον ΠΑΟ.

Εσυ θα επρεπε να βλεπεις ΜΟΝΟ τη Μπαρτσελονα αφου παιζει το καλυτερο ποδοσφαιρο.

 

Τεσπα αστο δε θα βγει καμια ακρη οσο κι αν το συζητησουμε.

Καταλαβα τι θες να πεις.Αλλα δε συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω και εγω καθετα με τον μιντι.. πηραμε το ευρωπαικο απο τρελη κολοφαρδια και απο τοτε νομιζουμε οτι εχουμε γινει ουρουγουαη και πρεπει να παιζουμε μπαλαρα..

 

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την πορεια της εθνικης και την μπαλα που παιζει. αυτο μπορουμε αυτο παιζουμε. ποτε δεν ειμασταν υπερδυναμη και ποτε δεν προκειτε να γινουμαι. προτιμω μεστα παιχνιδια που παλευοθμε οπως μπορουμε για το καλυτερο, παρα να λεγομαι γαλλια-ιταλια-αγγλια των τελευταιων χρονων και να κατεβαινω καθε χρονο σαν υπερδυναμη και να γελανε και οι κερκιδες μαζι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις αν μαθατε να καταπιεζετε την ποδοσφαιρικη σας αισθητικη επειδη ΠΡΕΠΕΙ σωνει και καλα να υποστηριζετε την "επισημη αγαπημενη" ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. Εγω στο μουντιαλ, στο Euro, στο Ch L, θελω να δω ΜΠΑΛΑ. Αν θελω να δω αντιποδοσφαιρο βλεπω Σουπερλιγκα και ερχομαι στα ισα μου, δε χρειαζομαι ομως να υποχρεωθω να βλεπω το ιδιο προιον και σε επαναληψη καθε καλοκαιρι επειδη φοραει γαλανολευκα (μαζι με το συνοδευτικο του σε εξαρση εθνικης υπερηφανειας aka Πουρουπουπου, Θεοφιλοπουλο κλπ).

 

 

Να υποθέσω πως πέρυσι στο Ch.League οι μόνοι αγώνες του Παναθηναϊκού που παρακολούθησες ήταν με την Μπαρτσελόνα, για να δεις Μέσσι και Βίγια; Γιατί αν μου πεις πως τους είδες όλους και μάλιστα για το θέαμα θα δυσκολευτώ να το πιστέψω :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως πέρυσι στο Ch.League οι μόνοι αγώνες του Παναθηναϊκού που παρακολούθησες ήταν με την Μπαρτσελόνα, για να δεις Μέσσι και Βίγια; Γιατί αν μου πεις πως τους είδες όλους και μάλιστα για το θέαμα θα δυσκολευτώ να το πιστέψω :rolleyes:

Tι σχεση εχει αυτο που λεω για την εθνικη/επισημη αγαπημενη/πειρατικο/κλπ με το τι αγωνες ειδα η δεν ειδα στο Τσου Λου περυσι?

 

*Δεν ειδα ουτε 1 αγωνα ολοκληρο στο Τσου Λου περυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

2o φιλικό σήμερα για την Εθνική Ελλάδας στις 6κ15 απέναντι στη διοργανώτρια Γερμανία, χθες κερδισε με 62-38 την Τουρκια σε ενα κακιστο ματς, οι Τουρκοι μαλλον μονο εντός εδρας μπορουν να αποδώσουν.. Καλαθης - Ξανθοπουλος έπαιξαν καλα σε αντιθεση με τον Σλουκα, θετικό οτι πιεσαν οι Τουρκοι σε ολο το γηπεδο για 15' και δεν εγιναν λάθη. Επίσης θετική ηταν και η παρουσία του Κουφου που μετα τα καντήλια που του κατέβασα έχει ανεβάσει πολύ την απόδοση του, που να με ακουγε κιολας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερδισαμε. οσο εχουν νοβιτσκι μου φαινεται δεν θα τους κανουμε τη χαρη να μας κερδισουν ουτε σε φιλικο (οχι βεβαια οτι φταιει η παιχτουρα, αλλα τους εχουμε παρει τον αερα).

 

καλα παιξαμε, το ειδα απο live streaming ολο το παιχνιδι. το κακο ειναι οτι απο οτι νομιζω, οταν θα παιζει ο ξανθοπουλος θα εχουμε προβλημα τοσο στην επιθεση (λαθος επιλογες στις πασες, αργη επιλογη στο τι συστημα θα ακολουθηθει, και γενικα κανει ευκολα λαθος αν δεχτει πιεστικη αμυνα) οσο και στην αμυνα (μπαζει, οχι πολυ...τρεχει το παιδι δεν λεω, αλλα λιγο μπαζει γιατι ειναι ατσαλος και παει σχετικα αργα στον παιχτη του παρα το οτι τρεχει, με αποτελεσμα η να του κανει φαουλ πεφτοντας πανω του, η να τον περνα ο αλλος χαλαρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μια χαρα μου φαινεται οτι τα πηγαινει ο Ξανθοπουλος αν και δεν βλεπει καθολου καλαθι.

 

Ο Ντιρκ μας καρφωσε 2 φορες το 99 κ το 01 και απο τοτε ειναι στη σφαλιαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τον Φώτση θα μπορούσα να εμπιστευτώ να βάλει τη μπάλα στο καλάθι σε μια κρίσιμη στιγμή στο παιχνίδι, επίσης δεν υπάρχει ηγέτης στην ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...