Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα μ αρεσε ο Σαμαρας σημερα.. Ο Σαλπι μου την εδωσε λιγο

 

Εν τω μεταξυ τι λεει ο αλλος; Οτι εχει να σκοραρει απο το ματς με Ουκρανια...ελεος πως τα πετατε ετσι

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ο μόνος που ήθελα να κάνουν το 2-2 στην τελευταία φάση, ώστε να μάθουν να μην κάνουν καθυστέρηση στην γωνία, ακόμα και σε φιλικό αγώνα?

 

Γιατί νομίζεις ότι θα βάζαν μυαλό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό υπάρχουν τα φιλικά.

 

Τα φιλικά υπάρχουν για να μοντάρεις την ομάδα που θα χρησιμοποιείς. Όχι για να δοκιμάζεις παίκτες που καλείς για πρώτη φορά. Θα παίξει καλά σε κανά παιχνίδι ο Μαυρίας και θα τον καλέσει να παίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαζε πάντα τους ίδιους 11 ο Ρεχάγκελ, είχαμε πρόβλημα. Φωνάζει όποιον είναι σε φόρμα να τον δοκιμάσει ο Σάντος, πάλι έχουμε πρόβλημα. Τελικά πουθενά δεν πιανόμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φιλικά υπάρχουν για να μοντάρεις την ομάδα που θα χρησιμοποιείς. Όχι για να δοκιμάζεις παίκτες που καλείς για πρώτη φορά. Θα παίξει καλά σε κανά παιχνίδι ο Μαυρίας και θα τον καλέσει να παίξει...

 

Ε;

 

Γι' αυτό ακριβώς είναι τα φιλικά. Για να δοκιμάζεις παίχτες που καλείς για πρώτη φορά. Δηλαδή αυτούς που θα τους δοκιμάσεις; Στα επίσημα;

 

Δεν περίμενα ότι θα το διάβαζα ΚΑΙ αυτό.

 

Έβαζε πάντα τους ίδιους 11 ο Ρεχάγκελ, είχαμε πρόβλημα. Φωνάζει όποιον είναι σε φόρμα να τον δοκιμάσει ο Σάντος, πάλι έχουμε πρόβλημα. Τελικά πουθενά δεν πιανόμαστε...

 

Ε, μα, σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε;

 

Γι' αυτό ακριβώς είναι τα φιλικά. Για να δοκιμάζεις παίχτες που καλείς για πρώτη φορά. Δηλαδή αυτούς που θα τους δοκιμάσεις; Στα επίσημα;

 

Δεν περίμενα ότι θα το διάβαζα ΚΑΙ αυτό.

 

Σε μια ομάδα ναι. Το να καλείς όμως έναν παίκτη στην Εθνική επειδή τα πήγε καλά σε μια δύο αγωνιστικές δεν έχει νόημα να τον βάζεις και στα φιλικά αφού κατά πάσα πιθανότητα (αυτό γίνεται συνήθως) δεν θα τον ξανά καλέσεις.

 

Είναι λάθος κατά την άποψή μου η λογική με την οποία καλεί παίκτες.

 

Ο Ρεχάγκελ μια χαρά έβαζε νέους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φιλικά υπάρχουν για να μοντάρεις την ομάδα που θα χρησιμοποιείς. Όχι για να δοκιμάζεις παίκτες που καλείς για πρώτη φορά. Θα παίξει καλά σε κανά παιχνίδι ο Μαυρίας και θα τον καλέσει να παίξει...

 

+1

 

Το θέμα είναι πως σε τέτοια φιλικά έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις συστήματα που συνήθως δεν χρησιμοποιείς σε επίσημα παιχνίδια (πχ με 2 φορ, με 3 στοπερ). Έτσια αν χρειαστεί να δε θα τα εφαρμόζεις πρώτη φορά κατά τη διάρκεια του επίσημου αγώνα, αλλά θα έχεις δει πως συμπεριφέρεται η ομάδα στο φιλικό.

 

Προφανώς πρέπει να καλέσεις και κάποιους που δεν είναι στο βασικό κορμό της εθνικής, αλλά να είναι ρεαλιστικές επιλογές (όπως ο Φωτάκης που μπορεί να βοηθήσει) και όχι κλήσεις στυλ Γεωργιάδη, που γίνονται για να δείξει ο Σαντος ότι σε αντίθεση με τον Ρεχαγκελ παρακολουθεί το ελληνικό πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τον έχετε δει αρκετά τον Γεωργιάδη για να βγάλετε το συμπέρασμα ότι τον κάλεσε για μόστρα;

Εγώ ξέρω ότι τον ήθελε και στον ΠΑΟΚ ο Σάντος και φέτος έχει 2 γκολ και 3 ασίστ, δεν είναι και λίγο αν παίζεις στον Πανσερραϊκό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...