Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ σκεψου...Το παιδι μπηκε σ ενα σημειο που το ματς ειχε τελειωσει κ κανεις δεν επαιζε. Κι ομως κ σ αυτο το λιγο οσο πηρε μπαλα ηταν καλος.

 

Με το ζορι να τον θαψουμε;;;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ρε δεν κάνει, λέμε, και ότι ακουγόταν για αυτόν είναι μούφα όλα. Το έδειξε και απόψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ξαναλέω. Στο 85'

 

85'

85'

 

Με αυτά που άκουγα και διάβαζα, έπρεπε να βάλει τρία γκολ. Ένα με το δεξί στο 86, ένα με το αριστερό στο 90 και ένα με κεφαλιά στο 94.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που άκουγα και διάβαζα, έπρεπε να βάλει τρία γκολ. Ένα με το δεξί στο 86, ένα με το αριστερό στο 90 και ένα με κεφαλιά στο 94.

 

Ναι ναι...και θα έχει τελειώσει το παιχνίδι,και αυτός θα βάζει ακόμα γκολ,για το επόμενο παιχνίδι..:-(

 

Μια χαρά έπαιξε ο φετφατζίδης για όσο έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω κι εγώ τις ...μλκς μου.

Λοιπόν η Εθνική μού άρεσε απόψε.Έδειχνε πιό σφιχτή στις γραμμές της από άλλες φορές.Ας ελπίσουμε αυτό να είναι δείγμα ότι ο Σάντος αρχίζει σιγά σιγά να βάζει τη σφραγίδα του.

Ξεχώρισα δυό τρία πράγματα.

Το πάθος του Τοροσίδη γιά την Εθνική το οποίο υπερκαλύπτει πολλές φορές τις όποιες αδυναμίες μπορεί να έχει ο παίχτης. Μπράβο του.

Αντίθετα απόψε διαπίστωσα γιά μιά ακόμη φορά το πόσο γάτα είναι ο Κατσουράνης με τη μπάλα, δηλαδή το γνωρίζει το τόπι και το παίζει πονηρά, αλλά δεν έχει πάντα το ίδιο πάθος με σημείο αναφοράς τον Τοροσίδη. Ο Νίνης ήταν καλύτερος από άλλες φορές και ο Σαμαράς επίσης πολλά χιλιόμετρα μέσα στο γήπεδο.

Οσο γιά τον μικρό τον Φετφατζίδη είναι αναμφισβήτητο το ταλέντο του και μόνο όποιος έχει μεσάνυχτα από μπάλα δεν μπορεί να το δεί.

Όμως μη βιαστούμε να τον βαφτίσουμε Μέσσι και δεν ξέρω τι.Μη ξεχνάτε ότι κάπως έτσι είχαν χαρακτηρίσει και τον Κουτσιανικούλη όταν ξεκινούσε. Και στο φινάλε ο Μέσσι είναι ένας και αξεπέραστος.

Είδα λοιπόν στον Φετφατζίδη να έχει καλό ξεπέταγμα, καλή κοφτή πρώτη και δεύτερη ντρίπλα, αλλά του λείπει (και δύσκολα αποκτιέται αυτό) η διάρκεια σε αυτές τις κινήσεις που περιέγραψα. Δηλαδή αυτό που έκανε ο Μέσσι που πήρε τη μπάλα από το κέντρο(θα το θυμάστε) και πέρασε όλη σχεδόν την ομάδα και σκόραρε στο ίδιο πάντα τέμπο(!!) και όχι μόνο στα πρώτα μέτρα, εχω την εντύπωση ότι δεν θα το δούμε από Έλληνα παίχτη. Εμείς εδώ θα χειροκροτούμε την πρώτη τη δεύτερη άντε την τρίτη ντρίπλα. Μέχρι εκεί. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλοί παίχτες ο Φέτφα, ο Νίνης ο Τζαβέλας, Παπασταθό κ.λ.π, αλλά έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους να μας αποδείξουν αν έχουμε δίκιο που είμαστε αισιόδοξοι.

Επεξ/σία από geovard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαίω.

στο πέναλτι που έκοψε την μπάλα στον τοροσιδη σχολιάζει ο γιαννακόπουλος οτι δεν το έδωσε γιατί έπεσε θεαματικά :lol::lol::lol::lol:

 

Πράγματι, έτσι είναι. Ο Τοροσίδης ανατρέπεται (πέναλτι ήταν φυσικά), αλλά κάνει και τις "ελληνικούρες" του και αυτό ο διαιτητής το εκλαμβάνει ως θέατρο. Η πλάκα είναι ότι αν δεν έκανε υπερβολές, κατά πάσα πιθανότητα θα το έπαιρνε το πέναλτι.

 

Αυτό το παιχνίδι που βλέπουμε, ασχέτως αποτελέσματος, με την ανάπτυξη, τις πάσες, τα 1-2, είναι δουλειά του νέου προπονητή, τέλος!!!

 

Ε, τώρα, σε Εθνική ομάδα δεν πιστεύω ότι το εννοείς αυτό; Πόσο μάλλον που ο Σαμαράς είχε κάνει μόλις μια προπόνηση. Δηλαδή οι παίχτες προπονούνται τόσους μήνες για να παίξουν με τις ομάδες τους και ο Σάντος κατάφερε να κάνει Εθνική ομάδα να δεθεί μέσα στις πεταχτές προπονήσεις που γίνονται στη χάση και στη φέξη;

 

Επιστρέφει σε παλιές και μη πετυχημένες τακτικές η εθνική με τον Σάντος.

 

Όταν λέμε "μη πετυχημένες"; Δηλαδή έχει γυρίσει σε τακτικές πριν το 2002; Ποιες είναι αυτές αλήθεια; Πραγματικά ρωτάω, από περιέργεια.

 

Ρε δεν κάνει, λέμε, και ότι ακουγόταν για αυτόν είναι μούφα όλα. Το έδειξε και απόψε...

 

Σταματήστε ρε, θα το πιστέψουν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε "μη πετυχημένες"; Δηλαδή έχει γυρίσει σε τακτικές πριν το 2002; Ποιες είναι αυτές αλήθεια; Πραγματικά ρωτάω, από περιέργεια.

 

Νομίζω πως θα καλεί με το παραμικρό όποιον παίκτη κάνει ένα δύο καλά παιχνίδια στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Λέει πως θέλει σταθερή ομάδα αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καθίσουμε τότε με Καραγκούνη/Κατσουράνη για 5-6 χρόνια ακόμα. Να καλέσει πάλι και τον Μπασινά για να γουστάρουμε κιόλας. Μην σου πω και τον Νταμπίζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως θα καλεί με το παραμικρό όποιον παίκτη κάνει ένα δύο καλά παιχνίδια στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Λέει πως θέλει σταθερή ομάδα αλλά δεν το βλέπω.

 

Χμ.. ναι, αυτό θα είναι σαφώς πρόβλημα (όπως άλλωστε έχει φανεί και από αυτούς που έκαναν αντίστοιχα πράγματα σε μεγαλύτερες ομάδες από την Ελλάδα).

 

Δεν πιστεύω, όμως, ότι θα το κάνει ο Σάντος. Νομίζω ότι έχει διαλέξει κάποιους και θα τους κρατήσει. Δε νομίζω να αρχίσει τις κωλοτούμπες.

 

Δεν ξέρω αν το κάνει σωστά η αλήθεια είναι. Ίσως θα έπρεπε να γίνει πιο σταδιακά, όπως έκανε ο Ρεχάγκελ. Όχι μπαμ μπαμ για τα μάτια του (άσχετου) κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καθίσουμε τότε με Καραγκούνη/Κατσουράνη για 5-6 χρόνια ακόμα. Να καλέσει πάλι και τον Μπασινά για να γουστάρουμε κιόλας. Μην σου πω και τον Νταμπίζα...

 

Κι ο Γιαννακόπουλος να μπει να παίξει, δεν του πάει ο σχολιασμός. Τον πήρε το μάτι μου με τα ακουστικά στο Καραϊσκάκης, σαν smurf ήταν. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άκουσα; Βύντρα στη θέση Τόρο... banάρετέ με για 2 μέρες plz

 

Ακομα θυμαμαι τοτε που συγκριναμε Τορο - Βυντρα και οι παναθηναικοι απεναντι βγαζανε καλυτερο το Βυντρα ...:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βυντρα ειναι πιο σκυλι στην αμυνα,αλλα τις βυντριες τις κανει που και που.

 

Ο Τοροσιδης ειναι 2 κλασεις πανω οπως και να το παρεις.Απλα και αυτος δεν ειναι τοσο σταθερος στην αποδοση του πιστευω,

 

Ενα αλλο που διαβασα ειναι οτι δε βγαζουμε νεους Ελληνες στη θεση των κεντρικων χαφ,ή τουλαχιστον αξιολογους τετοιους.

 

Εχουμε ταλεντα τυπου Νινη (ισως και Φετφα) για αξονα,αλλα αμυντικο χαφ τυπου Ζαγορακη/Μπασινα/Καρα/Κατσουρ δεν εχουμε βγαλει εδω και πολλα χρονια.

 

Ο Τζιωλης παντως πολυ βελτιωμενος μου φανηκε ειδικα στα κοψιματα,αν και θα τον ξαναδουμε σε 6 μηνες νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...