Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Τζόρβας σε πρόσφατη συνέντευξη μιλούσε για διεθνή καριέρα κι ότι στόχος του είναι να παίξει σε κάποια μεγάλη Ευρωπαϊκή ομάδα και τώρα σκέφτεται να φύγει από την Εθνική;

 

Επίσης, αυτοί οι τρείς (Σεϊταρίδης, Κατσουράνης, Τζόρβας) μόνο στην Εθνική μαλώνουν μεταξύ τους; Στον Παναθηναϊκό όλα μέλι-γάλα; Κάτι δεν στέκει εδώ πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαβαζω .. ??

Μαγαζακι του την εκανε ο Κατσουρανης την Εθνικη ..

Μηπως καλυτερα να καλει ο ιδιος τους παιχτες που θελει και να υποδεικυει και την ενδεκαδα στο Σαντος .. ??? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αυτοί οι τρείς (Σεϊταρίδης, Κατσουράνης, Τζόρβας) μόνο στην Εθνική μαλώνουν μεταξύ τους; Στον Παναθηναϊκό όλα μέλι-γάλα; Κάτι δεν στέκει εδώ πέρα.

 

Και στον Παναθηναικό.Απλά δεν είναι ΑΕΚ ο Παναθηναικός που μόλις στραβοκοιτάξει ο Τζιμπούρ το Σκόκο βγαίνουν 5 πρωτοσέλιδα "ΠΑΛΙ ΜΠΟΥΝΙΔΙΑ Ο ΑΛΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΕΛΟ".Σιγά μην βγάλουν στη φόρα τι γίνεται στα αποδυτήρια όταν η ομάδα πάει να πάρει το πρωτάθλημα.

 

---------- Προσθήκη στις 22:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:21 ----------

 

Τι διαβαζω .. ??

Μαγαζακι του την εκανε ο Κατσουρανης την Εθνικη ..

Μηπως καλυτερα να καλει ο ιδιος τους παιχτες που θελει και να υποδεικυει και την ενδεκαδα στο Σαντος .. ??? :confused:

 

Εννοείται.Άμα είναι να μας απαλλάξει και από άλλους Χαριστέες,Αμανατίδηδες,Πατσατζόγληδες,Γκέκες και Τζόρβες πολύ ευχαρίστως.Να πω και Κυριάκους αν και αυτός είναι καλός αλλά από τη στιγμή που υπάρχει Παπασταθόπουλος είναι για πάγκο αξιοκρατικότατα.Αμα μπορεί να το δεχτεί καλώς.Αν όχι καλώς αποχώρησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.sport-fm.gr/article/291850

διαβαστε αυτο κειμενο...εξηγει πολλα...

Μπραβο στον κωστα μιαουλη που ειναι απο τους ρεπορτερ που δεν μασαει τα λογια του ειτε ειναι μπασκετ ειτε ποδοσφαιρο...οτι ξερει το λεει σε λογικα πλαισια παντα...

Επεξ/σία από Deponakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ερώτημα.

Είναι προδοσία να αποφασίσεις να μη θέλεις να παίξεις πιά γιά την Εθνική?

Είναι καμιά προδοσία μήπως?

Προσβάλλονται άραγε έτσι τα εθνικά ιδεώδη?

Προσέξτε.Μιλάμε γιά μπάλα!

Ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/291850

διαβαστε αυτο κειμενο...εξηγει πολλα...

Μπραβο στον κωστα μιαουλη που ειναι απο τους ρεπορτερ που δεν μασαει τα λογια του ειτε ειναι μπασκετ ειτε ποδοσφαιρο...οτι ξερει το λεει σε λογικα πλαισια παντα...

 

Μπορεί να ισχύουν τα γεονότα που περιγράφει αλλά σα συλλογισμός δε πολυστέκει. Η εθνική ήταν όντως κλειστό κλαμπ, δε πιστεύω όμως πως οι πιο βολεμένοι επι Ρεχαγκελ που φοβήθηκαν τον ερχομό του Σαντος ήταν ο Κυργιάκος και ο Τζόρβας. Ακόμη κι ο Γκέκας έχει εξασφαλισμένη θέση, αφού δεν υπάρχει άλλος φορ με τα χαρακτηριστικά του. Όσο για τον Αμανατίδη μου φαίνεται παράλογο να κατηγορεί πως διάφοροι παίζανε με μέσο επί Ρεχάγκελ και να σταματάει μόλις φεύγει ο Ρεχάγκελ. Κανονικά θα έπρεπε να πανηγυρίζει, αφού θα είχε τη δυνατότητα να φανεί σε αξιοκρατικό περιβάλλον η αξία του.

 

Νομίζω πως όλη η αναστάτωση έχει γίνει για 2 λόγους -πρώτον ο Σάντος έχει επιβάλλει αυστηρή πειθαρχία στην ομάδα και απαξίωσε αρκετά την εικόνα της εθνικής, κάτι που δεννομίζω να άρεσε σε αρκετούς παίκτες, και δεύτερον, τα είχε πεί εδώ και καιρό ο άνθρωπος:

 

-Κατσουράνης;

"Μαζί με τον Καραγκούνη είναι οι τυπικοί Έλληνες παίκτες. Θέλουν να τα ελέγχουν όλα. Ποιος μπαίνει, ποιος βγαίνει, τα πάντα. Πρέπει να αποδεχτούν ότι καμιά φορά έρχονται στην ομάδα μεγαλύτεροι παίκτες απ' αυτούς. Δε γίνεται μια ζωή να απαιτούν, πρέπει και να δίνουν. Αγωνιστικά, δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι η θέση του Κατσουράνη . Ίσως πίσω από τον επιθετικό να του ταιριάζει καλύτερα".

http://prasinanea.gr/football/article167836.ece

 

- Εκπλαγήκατε πράγματι με την απομάκρυνσή σας; Δεν περιμένατε να συμβεί;

 

Φυσικά και έμεινα έκπληκτος, δεν το περίμενα. Ίσως να το περίμενα μετά τον Ολυμπιακό, αλλά μετά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο με τίποτα. Ο Αντωνίου, δέκα μέρες πριν, κάλεσε κάποιους Ελληνες παίκτες σε συνάντηση. Εκείνος το οργάνωσε χωρίς να το γνωρίζω, πίσω από την πλάτη μου. Ηταν ο Κατσουράνης, ο Καραγκούνης, ο Τζόρβας, ο Σπυρόπουλος και ο Βύντρα. Τους είδα και τον ρώτησα τι ήταν όλο αυτό. Μου είπε ότι δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, ότι αφορούσε τα πριμ και τέτοια. Κοιτάζοντας πίσω, θεωρώ ότι αυτό ήταν το πρώτο σημάδι για την αποχώρησή μου. Κάποιος προσπαθούσε να αναλάβει την εξουσία μου. Ο μόνος άνθρωπος που δεν θα ήθελα να του μιλήσω ξανά είναι ο Αντωνίου. Δεν θα του μιλήσω ποτέ! Και νομίζω ότι είναι ο μόνος χωρίς καθαρή συνείδηση.

http://www.contra.gr/Archive/ContraFiles/275044.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακούω για τερματοφύλακα Σηφάκη, το είδατε το παιγνίδι εχθές? Προηγμένα μαθήματα τροχονομικής δίδαξε το παιδί.

 

Και ο Κατσουράνης καλά κάνει και την έχει δει τσιφλίκι εκεί μέσα. Μόνο αυτός και ο Παπασταθό το κατέχουν το τόπι.

 

Καλή η απόπειρα να δημιουργήσουν οι αρδ εσωτερικό θέμα στον Παναθηναϊκό με την και καλά έριδα Τζόρβα και Κατσουράνη λόγω Εθνικής. Μας τελείωσε ο Τζίγγερ εχθές και έπιασαν άλλο βιολί. Ευτυχώς με την επάνοδο του Προέδρου αυτά δεν παιρνάνε.

 

Επί του θέματος, αυτή η Εθνική όσο πάει γίνεται και πιο άθλια. Δεν μπορούν να παίξουν μπάλα με τίποτα. Ας αποσυρθούν όλοι. Καρφί δεν θα μου καεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσα χτιστηκαν 9 χρονια με το Ρεχαγκελ πανε να χαλασουν σε λιγες μερες .....

Και δε μιλαω για τα αγωνιστικα φυσικα αλλα για τις σχεσεις των ποδοσφαιριστων και γενικα ολο το κλιμα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ακους απο το Μουντιαλ και πιο πριν στις κριτικες να λενε κατι Τζορβες, κατι Τοροσιδηδες, κατι Γκεκες "δεν εχουμε να αποδειξουμε τιποτα" τι να περιμενεις

Σε λιγο ο Τζαβελας θα λεει "Μην μας κανετε κριτικη, εμεις πηραμε το Euro2004"

 

Ετσι ειναι στην Ελλαδα, κανεις καποιος κατι και μετα και τα τρισεγγονα του θεωρουν τους υπολοιπους Ελληνες κατωτερους τους και ξυνουν τα παπαρια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεει ο Τεν Κατε οντως και ετσι δινει και ενα μαθημα στον τυπικο Ελληνα οπαδο για το πως μερικες φορες κρινει λαθος,επειδη δεν φανταζεται καποια πραγματα που γινονται μεσα στην ομαδα.

Επισης ενα μεγαλο ποσοστο των Ελληνων οπαδων ειναι παλιοχαρακτηρες και κομπλεξικοι.

 

Εδω πριν μερικα χρονια,δεν θα το ξεχασω,ειχα παει με ενα πολυ καλο μου φιλο Ολυμπιακο στο Καραισκαση να δουμε εναν αγωνα πρωταθληματος και ενω η ομαδα τους κερδιζε χωρις να παιζει καλα και ουσιαστικα ειχε σερι τοσων πρωταθληματων,δεν αναγνωριζαν στους παικτες οτι σαν ανθρωποι μπορει και αυτοι να περασουν ρε παιδι μου μια μικρη περιοδο ντεφορμαρισματος.Εξαλλου ανθρωποι ειναι δεν ειναι μηχανες και τους εβριζαν και φωναζαν ''παρτε το πρωταθλημα και φυγετε απο δω''.Σε ποια ομαδα?Σε αυτη που ειχε 9 η 10 μεχρι τοτε πρωταθληματα σερι!

 

Και εννοειται οτι αυτοι που εβριζαν ετσι ηταν ασημαντα ανθρωπακια που δεν εχουν κανει τιποτε αξιολογο στην ζωη τους.Πως να μην επηρεαστουν ασχημα σαν νοοτροπια και οι νεαροι Ελληνες παικτες?Υπαρχει ηθος στο μεσο οπαδο,στο μεσο αθλητικογραφο που αντι να διδαξει μεσα απο τα αρθρα του το φιλαθλο πνευμα,σπερνει το μισος και τον χουλιγκανισμο?Αυτα ειναι τα χαλια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...