Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

konnak

 

1.δεν είμαι ολυμπιακός

3.έχει ξεκινήσει ένα γαιτανάκι για μια πληροφορία ειδησεογραφική που ήδη επαληθεύτηκε κατα το ήμισυ,άρα κανείς δεν μιλάει απο κάτι που του κατέβηκε

7.Το αντιστρέφω και σου λέω,ότι επειδή είσαι βαζελος είναι κι ο μόνος λόγος που υπερασπίζεσαι τον Τζόρβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καμια σχεση

απλα αν ισχυει ειναι παραλογο και προκλητικο.

 

Να μην επαιζε βασικος ο Παπασταθο πχ να το καταλαβω. Αλλα ρε καραμητρο μια σοβαρη σεζον εκανες, ελεος

 

ΑΝ η γιαγιά μου είχε ρόδες θα ήταν άμαξα.

 

ΑΝ ο Τοροσίδης βγει και πει "να ψοφήσουν όλοι οι μαύροι" είναι απαράδεκτος και ρατσιστής.

 

ΑΝ η Μαργαρίτα ήταν ροζ με σηκωμένα φύλλα θα ήταν κυκλάμινο.

 

Δυο γραμμές διαβάζετε για κάποιον που φημολογείται ότι θα αποχωρήσει και βγάλατε συμπέρασμα ότι θέλει φανέλα βασικού αλλιώς φεύγει. Δεν παλεύεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nooz.gr/sports/e8niki-neo-kima-apoxoriseon

Συν ότι έχει βουίξει ο τόπος στα αθλητικά μέσα..Βασικα δεν με νοιάζει που αποχωρεί ο τζόρβας,σιγά τα αυγά..Νέος είναι,αέρα στα μυαλά έχει όπως όλοι μας,ας κάνει ότι θέλει ο ''στάρ'' ..Αλλά για γκέκα ναι,με πειράζει κάπως.

 

Ο παπασταθόπουλος να μην έπαιζε; Ο τύπος είναι αστέρι,αυτός να μην έπαιζε μέσα; Μας έσωσε προχτές!

 

αφου το λέει το nooz! :-D

 

τέσπα , θα δούμε προσεχώς. Εγώ btw δεν τον υπερασπίζομαι επειδή ειμαι παναθηναικος.

Απλά επειδή μου ακούγεται πολύ χλωμό να τα εχει πει όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν το λέει ούτε καν το Nooz!

 

http://www.nooz.gr/sports/e8niki-neo-kima-apoxoriseon

Συν ότι έχει βουίξει ο τόπος στα αθλητικά μέσα..

 

To Nooz λοιπόν λέει:

 

Ο Φάνης Γκέκας θα είναι ο επόμενος παίκτης της Εθνικής ομάδας (μετά τους Αμανατίδη και Κυργιάκο) που θα αποχωρήσει από την Εθνική ομάδα' date=' ενώ έτοιμος να ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο είναι ο Τζόρβας και ένας ακόμη βασικός ποδοσφαιριστής!

 

Οι σχέσεις με συγκεκριμένο παίκτη που αγωνίζεται στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα φαίνεται πως είναι ο λόγος για τον οποίο ο Γκέκας έχει πάρει την απόφαση να μη συνεχίσει στην Εθνική και την έχει ήδη γνωστοποιήσει στους υπέυθυνους. Ο επιθετικός της Άιντραχτ αναμένεται μέσα στην ημέρα να ανακοινώσει ότι φεύγει, ενώ το ίδιο είναι πιθανό να συμβεί και με τον Αλέξανδρο Τζόρβα που επίσης είναι δυσαρεστημένος με την συμπεριφορά του ίδιου ποδοσφαιριστή.

 

 

Λέγεται πως υπάρχει και άλλος παίκτης που είναι έτοιμος να τα βροντήξει από την ομάδα και όπως όλα δείχνουν πλέον, το κλίμα δεν είναι καθόλου καλό παρότι στο γήπεδο κάτι τέτοιο δεν φάνηκε στο Ζάγκρεμπ.

 

 

Γκέκας και Τζόρβας φέρονται να θεωρούν ότι έχουν χάσει τη θέση τους στην ενδεκάδα λόγω αρχηγικής συμπεριφοράς άλλου παίκτη με τον οποίο είχε συνδεθεί και η πρόσφατη απόφαση του Σωτήρη Κυργιάκου να πει αντίο στην ομάδα.

 

 

Αναμένεται πλέον και η επίσημη στάση της ΕΠΟ και του Φερνάντο Σάντος σε αυτό το κύμα αποχωρήσεων που τα προηγούμενα χρόνια δεν είχε απασχολήσει το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.[/quote']

 

Που λέει ότι είναι δυσαρεστημένος επειδή δεν είναι βασικός;

 

konnak

 

1.δεν είμαι ολυμπιακός

3.έχει ξεκινήσει ένα γαιτανάκι για μια πληροφορία ειδησεογραφική που ήδη επαληθεύτηκε κατα το ήμισυ,άρα κανείς δεν μιλάει απο κάτι που του κατέβηκε

7.Το αντιστρέφω και σου λέω,ότι επειδή είσαι βαζελος είναι κι ο μόνος λόγος που υπερασπίζεσαι τον Τζόρβα

 

Τι επαληθεύτηκε κατά το ήμισυ; Βγήκε και είπε ο Γκέκας ότι θέλει να είναι βασικός; Ή ο Τζόρβας; Και ο Τοροσίδης να ήταν το ίδιο θα έλεγα, έχω σταματήσει να βλέπω τα πράγματα οπαδικά. Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι είστε όλοι ευκολόπιστοι και έτοιμοι να σταυρώσετε. Γι' αυτό το troktiko ήταν πρώτο σε κίνηση στο ελληνικό διαδίκτυο. Έχουμε τον Τύπο που μας αξίζει, το ξαναλέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα το ήμισυ με την αποχώρηση Γκέκα.

το "ρεπορτάζ" έλεγε για Γκέκα,Τζόρβα

 

μια απο τα ίδια,δεν το βλέπω οπαδικά,απλά βλέπω άντε να πω φήμες για απαιτήσεις απο έναν παίχτη επιεικώς μέτριο που μέχρι πρότινως έπαιζε εξαιτίας του κομπλεξισμού του προπονητή ενώ υπήρχε καλύτερος,αυτό,άσχετο με ομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δικαίωμα του να ειναι δυσαρεστημένος. Αν δεν δημιουργει πρόβλημα και γκρίνιες κτλ.

Και γω ειμαι δυσαρεστημένος που δεν πηδάω την kate beckinsale. Πρόβλημα μου. Κουμάντο θα κάνουμε στις φιλοδοξίες του κάθε ενός;

 

άλλο να ειναι δυσαρεστημενος και να το κρατα μεσα του ή να το ξερει ο στενος του κυκλος και άλλο να ειναι δυσαρεστημενος και το συναισθημα του αυτο να εκφραζεται μεσω του τυπου. Δε νομίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο να ειναι δυσαρεστημενος και να το κρατα μεσα του ή να το ξερει ο στενος του κυκλος και άλλο να ειναι δυσαρεστημενος και το συναισθημα του αυτο να εκφραζεται μεσω του τυπου. Δε νομίζεις;

 

το ιδιο ακριβώς λέμε.

 

με την μόνη διαφορά πως αυτο που λέω ειναι πως επειδη το διάβασες στον τυπο , δεν σημαίνει και οτι αυτος το εξέφρασε ανοιχτά.

 

Ειναι ευκολο για έναν ΑΡΔ να πει ο xy ειναι δυσαρεστημένος επειδή δεν παίζει.Γιατι κατά 99% θα ισχύει αν δεν παίζεις βασικός . Και ας μην τοχει πει ουτε του παπά ο άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ας το πάρουμε αλλιώς.

 

Έστω ότι είναι δυσαρεστημένος που δεν είναι βασικός.

 

Είναι λογική η απόφαση να αποχωρήσει, ειδικά τη στιγμή που μόλις άλλαξε και προπονητής; Αν είναι καλύτερος όπως πιστεύει δεν είναι λογικό να το παλέψει αγωνιστικά (ειδικά όταν ο Σάντος δείχνει ότι βάζει όποιον είναι πιο φορμαρισμένος και δεν είναι φιξ η εντεκάδα όπως με τον Γερμανό και τις εμμονές του);

 

Το ότι ο Γκέκας είναι ο 3ος και υποτίθεται θα ακολουθήσουν άλλοι δύο, άθροισμα 5 παίκτες αποχωρούν από την Εθνική κάνοντας λόγο για συνθήκες στην ομάδα, δεν σας λέει τίποτα; Όλοι κακομαθημένοι εγωιστές φαντασμένοι είναι; Και απ' όλη αυτή την κατάσταση, τι σπεύσατε να σχολιάσετε;

 

Τον Τζόρβα και το κατά πόσο είναι καλός πορτιέρο ή όχι. Ό,τι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, σημερα ακουγωντας το διδυμο καρπε-πανουτσου (που το σεβομαι παρα πολυ) ειπαν οτι οντως ο τζωρβας το σκεφτεται. Επισης ο καρπε ειπε ανοιχτα (κινδυνευοντας μεχρι και για μηνυση) οτι το προβλημα ΟΛΩΝ δεν ειναι οτι δεν παιζουν, αλλα η συμπεριφορα του κατσουρανη.

 

Επισης ο καρπε, σε εκρηξη νευρων (δεν τον εχω ακουσει ποτε ετσι) ειπε το εξης σωστο. Κοτζαμ γαλλια, με τον χαμο που εγινε και αποχωρησαν 3 ατομα, εμεις για ψιλου πηδημα και χασαμε τοσους παικτες.

 

Το φταιξιμο ειναι στην μεση. Απο την μια ο κατσου που την εχει δει βασιλιας, αλλα και απο την αλλη οι υπολοιποι οι οποιοι με το παραμικρο εφυγαν.

Ελπιζω να ληθει αυτη η ιστορια, γιατι ειναι ασχημο... ειδικα σε τετοιες περιοδους που η εθνικη ειναι η βιτρινα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να αποχωρησει καποιος ποδοσφαιριστης απο την Εθνικη επειδη ειναι δυσαρεστημενος με συμπαικτη του ή επειδη δεν παιζει βασικος.

 

Τι νομιζουν οτι κανουν χαρη που ερχονται και παιζουν στην Εθνικη?

 

Και γιατι ολα αυτα τωρα που ηρθε νεος προπονητης και οχι επι Ρεχαγκελ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω

Το ότι ο Γκέκας είναι ο 3ος και υποτίθεται θα ακολουθήσουν άλλοι δύο, άθροισμα 5 παίκτες αποχωρούν από την Εθνική κάνοντας λόγο για συνθήκες στην ομάδα, δεν σας λέει τίποτα; Όλοι κακομαθημένοι εγωιστές φαντασμένοι είναι;

 

Και ρωτάω,τόσα χρόνια η κατάσταση ήταν καλή;

Με Χαριστέες που δεν έβγαιναν ποτέ και τους ίδιους 9/11 σε κάθε παιχνίδι,δε πα να είχαν σπασμένο πόδι,εκεί μέσα ωα παίζουν;

Μήπως αλλάξαν τα κόζια και την κάνουν πριν τους διώξουν;Υπήρχε περίπτωση να ξαναπαίξει ο Γκέκας δλδ;Λέω γω τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο ακριβώς λέμε.

 

με την μόνη διαφορά πως αυτο που λέω ειναι πως επειδη το διάβασες στον τυπο , δεν σημαίνει και οτι αυτος το εξέφρασε ανοιχτά.

 

Ειναι ευκολο για έναν ΑΡΔ να πει ο xy ειναι δυσαρεστημένος επειδή δεν παίζει.Γιατι κατά 99% θα ισχύει αν δεν παίζεις βασικός . Και ας μην τοχει πει ουτε του παπά ο άλλος...

 

κατσε ρε συ. δηλαδή θες να μου πεις ότι προκειται για προβοκατσια του τυπου έτσι;

τοτε γιατι επιλεχθηκε ο τζορβας και οχι καποιος αλλος π.χ. καφες ή μητρογλου;

επίσης αφού σαιτ και εφημεριδες αναφερουν το ονομα του γιατι δεν κανει απλα μια δηλωση διαψευσης να ξεμπερδευουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ρωτάω,τόσα χρόνια η κατάσταση ήταν καλή;

Με Χαριστέες που δεν έβγαιναν ποτέ και τους ίδιους 9/11 σε κάθε παιχνίδι,δε πα να είχαν σπασμένο πόδι,εκεί μέσα ωα παίζουν;

Μήπως αλλάξαν τα κόζια και την κάνουν πριν τους διώξουν;Υπήρχε περίπτωση να ξαναπαίξει ο Γκέκας δλδ;Λέω γω τώρα

 

Μήπως δεν το ξέρεις; Μήπως και ο Καρπετ παραπάνω, όπως και εγώ, θεωρήσαμε ότι ΥΠΑΡΧΕΙ γενικότερο πρόβλημα και όχι απλά η προσωπική δυσαρέσκεια του καθενός; Μήπως βιάζεστε να σταυρώσετε και να απαξιώσετε κάποιους βασιζόμενοι σε καθαρά προσωπικές σας εικασίες; Μήπως είναι πιο πιθανό να υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα που να έκανε 5 (!) ποδοσφαιριστές να αποχωρούν από το απλά να βρέθηκαν σε μια ταβέρνα να τα πιουν και να είπανε "ρε συ δε με βάζει πια", "ούτε και μένα", "ε δε γαμιέται πάμε να φύγουμε", "και εγώ, και εγώ!", "ε τότε φεύγω και εγώ";

 

Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι βλέπετε απλοϊκά τα πράγματα και βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα χωρίς να τα στηρίζετε ΠΟΥΘΕΝΑ. Πρόβλημά σας αυτό, και γενικότερο (η κριτική ικανότητα), και ήταν και ένας από τους λόγους που σιχαινόμουν το τρωκτικό. Εγώ θέλω κάτι να είναι στοιχειοθετημένο για να κάνω συζήτηση και να εκφέρω άποψη. Αλλά τέλος πάντων, κουμάντο στα μυαλά σας δε θα κάνω. Το πρόβλημά μου είναι η ευκολία με την οποία βγήκατε να φάτε κάποιον, έχοντας βγάλει το αυθαίρετο συμπέρασμά σας χωρίς ο ίδιος να έχει πει ή να έχει δείξει κάποιο σημάδι δυσαρέσκειας. Και αν δεν είστε και Ολυμπιακοί οπαδοί, εκεί είναι που δεν το καταλαβαίνω.

 

Εγώ θα ήθελα να δω μια συζήτηση που να ψάχνουμε τι γίνεται και όχι λαϊκό δικαστήριο χωρίς κανένα μα κανένα στοιχείο με το οποίο να αποφανθούμε. Αλλά οι περισσότεροι την είδατε "διαβάζω δυο γραμμές από ΑΡΔ, ε ο Τζόρβας είναι ο εύκολος στόχος" και από όλο αυτό το πολύπλοκο και λυπηρό σκηνικό, το πρώτο (και μόνο) που βγήκατε να πείτε είναι το καλάμι του Τζόρβα και τη χαίτη του Γκέκα. Γιατί έτσι. Χωρίς καμία λογική, χωρίς κανένα λόγο να συνηγορεί. Επειδή νευριάσατε, επειδή αυτό βγάζετε ως συμπέρασμα. Επειδή είναι πιο εύκολο να πετροβολείς το δέντρο από το να δεις (και να προσπαθήσεις να καταλάβεις) το δάσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...