Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το να ξερεις οτι η ομαδα δεν το χει σταλα εναντιων αμυνας ζωνης και να μην κανεις τιποτα,κατι φταιει...

για τις αποχωρησεις:ναι οι ντιβες φευγουν γιατι τα μεροκαματα τους ειναι υπερβολικα απο τις ομαδες τους και δεν χρειαζετε να αποδειξουν την αξια τους και σε αλλους λαους στα γεραματα τους.Και γω θα προτιμουσα λιγο αραλικι στην θεση τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω οτι πολυ καλη λυση θα ηταν να αναλαβει ο ιτουδης την εθνικη...

γιατι οχι?τι λετε?

 

Πήρε το αυτί μου ότι αυτός είναι η "βόμβα" που λένε..

Επίσης πήρε το αυτί μου ότι ζητάει εγγυήσεις για παίκτες που θέλει να παραμείνουν..

 

Για τον Μπουρούση να πω κι εγώ μπράβο του αλλά... τελικά μας βοήθησε ότι έπαιζε με σπασμένο χέρι? Και δεν φταίει αυτός, φταίει ο προπονητής που αποδείχτηκε πάρα πολύ κατώτερος των περιστάσεων. Κάποια στιγμή χθες που τον έκανε αλλαγή του δίνανε το χέρι όλοι στο πάγκο και ενώ τους είχε από δεξιά του, κάλυπτε το δεξί και έδινε το αριστερό. Κι εμείς περιμέναμε μετά να είναι ο γνωστός μπουρούσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να ξερεις οτι η ομαδα δεν το χει σταλα εναντιων αμυνας ζωνης και να μην κανεις τιποτα,κατι φταιει...

για τις αποχωρησεις:ναι οι ντιβες φευγουν γιατι τα μεροκαματα τους ειναι υπερβολικα απο τις ομαδες τους και δεν χρειαζετε να αποδειξουν την αξια τους και σε αλλους λαους στα γεραματα τους.Και γω θα προτιμουσα λιγο αραλικι στην θεση τους

 

Τουλάχιστον 15 χρόνια τώρα έχουμε αυτό το πρόβλημα με άμυνα ζώνης ( τόσο τουλάχιστον το θυμάμαι εγώ ), οπότε δεν είναι θέμα του "κάνεις ή δε κάνεις κάτι". ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ, δεν είχαμε ποτέ σουτέρ, και μετά τον Γκάλη δεν είχαμε ποτέ και τον μεγάλο σταρ που θα καθάριζε το παιχνίδι ή θα έπαιρνε τις επιθέσεις όταν η μπάλα ΚΑΙΕΙ, όπως πχ το τελευταίο 10 λεπτο χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για τον Παπαδογιάννη απορώ... Όσο συμφωνώ μαζί του που κράζει τον οπαδισμό και τον φανατισμό στο πρωτάθλημα, τόσο κάφρος γίνεται με την εθνική.

 

Μου τη δίνει που κρίνουμε και κατακρίνουμε Παπαλουκά και Διαμαντίδη, λες και είμαστε κολλητάρια και ξέρουμε τι συμβαίνει. Ο άλλος μπορεί να θέλει να ζήσει σαν άνθρωπος στα 30 ή τα 32 του. Με τη ζωή που κάνουν, ένα καλοκαίρι τους μένει να βρεθούν με την οικογένειά τους ή έστω την κοπέλα/γυναίκα τους. Ή μπορεί να έχουν άρρωστο πατέρα, να έχουν έναν ύπουλο τραυματισμό, χίλια δυο πράγματα που δεν ξέρουμε και δεν θέλουν να πουν. Λίγος σεβασμός δεν κάνει κακό, ειδικά σε άτομα που τα δίνουν όλα εδώ και 7-10 χρόνια.

 

Επίσης, για τον Ιτούδη δεν το πιάνω το σενάριο. Δεν έχει προπονήσει ποτέ ως πρώτος προπονητής και θα του δώσουμε ολόκληρη εθνική; Σίγουρα έχει γνώσεις, αλλά άλλο βοηθός, άλλο πρώτος! Τόσοι Έλληνες υπάρχουν. Μπαρτζώκας, Σφαιρόπουλος, Μαρκόπουλος οι πρώτοι που μου έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για τον Παπαδογιάννη απορώ... Όσο συμφωνώ μαζί του που κράζει τον οπαδισμό και τον φανατισμό στο πρωτάθλημα, τόσο κάφρος γίνεται με την εθνική.

 

Γιατι απορεις?

Στον ελληνικο δημοσιογραφικο αθλητικο χωρο υπαρχουν 3 δρομοι

Ή γινεσαι οπαδος συλλογου Ή οπαδος Εθνικης. Ο τριτος δρομος ειναι τιποτα-αλλα με λιγοτερες πιθανοτητες να σε μαθει ο κοσμος

 

Ο συγκεκριμενος κομπλεξικος τυπος, που εχουμε μιλησει προσωπικα και ξερω πως σκεφτεται, ειναι"οπαδος εθνικης"

Οταν λοιπον βλεπει οτι φευγει ενα απο τα 2-3 μεγαλυτερα αστερια της Εθνικης και οτι στο αμεσο μελλον οι επιτυχιες θα ειναι ακομα λιγοτερες, σκουζει αφου πλεον δεν θα ειναι στον αφρο η "ομαδα του"

 

 

Καμια λυπηση απο μενα για την Εθνικη και καμια δικαιολογια

Ειχα γραψει μετα τη Ρωσια. Οποιος επιλεγει ο σκοπος αγιαζει τα μεσα, πεθαινει με αυτο

Επιλεξαμε να θυσιασουμε τα παντα για ενα σκοπο?Ναι

Τον πετυχαμε?Οχι

Αρα αποτυχημενοι.

 

Αποψη μου ειναι οτι ενα απο τα μεγαλυτερα μειον της Εθνικης ηταν η αποδοση του Μπουρουση που αναγκαζε τον Καζλαουσκας να παιζει 25' με ανθρωπο που εχει μαθει να παιζει 12'

 

ΥΓ. Παρεπιπτοντως, οι φιλοι μας οι Ολυμπιακοι ελπιζω να ειδαν σε αυτο το τουρνουα το prequel του τι θα συμβει οταν ο Σπανουλης εχει τη μπαλα στα χερια του πολυ ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Νίνη τα χω ξαναγράψει. Όταν διαβάζω για Μάτζεστερ Τσέλσι και λοιπές μεγάλες δυνάμεις να ενδιαφέρονται για αυτόν τρελαίνομαι. Δεν τον αφήνουν να ησυχάσει και να παίξει μπάλα οι βλάκες.

 

Ειπες τπτ εσυ κυριος .. ???

Δες ενα σημερινο δημοσιευμα της Gazzetta.gr....

 

Πρόταση Μάντσεστερ για Νίνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για τον Ιτούδη δεν το πιάνω το σενάριο. Δεν έχει προπονήσει ποτέ ως πρώτος προπονητής και θα του δώσουμε ολόκληρη εθνική; Σίγουρα έχει γνώσεις, αλλά άλλο βοηθός, άλλο πρώτος! Τόσοι Έλληνες υπάρχουν. Μπαρτζώκας, Σφαιρόπουλος, Μαρκόπουλος οι πρώτοι που μου έρχονται.

 

Εχει περασει κατι μηνες στον παοκ πριν περιπου 13-14 χρονια ο Ιτουδης, ο οποιος σαφως και θα πρεπει να μεινει καπου ως πρώτος προπονητης και μετα να αναλάβει την εθνικη. Αλλον ικανο ελληνα για να αναλαβει να διαχειριστή τις προσωπικότητες 12 ατομων για τοσο μικρό χρονικό διαστημα δεν βλέπω! Εκτος από τον Γιαννάκη. Δεν θα με χαλούσε καθολου ο Μπλατ, μα καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται εντονα για επιστροφη Γιαννακη.. Δε ξερω μετα κ την αποχωρηση ΔΔ, πιστευω οτι κλεινει ο κυκλος των επιτυχιων & θα χρειαστουμε καποια χρονια για να επανελθουμε στην κορυφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιτούδης κάνει και παρακάνει για πρώτος.Αλλά τι ξέρει ο Ζοτς τώρα.Αφού εμείς εδώ οι φωστήρες λέμε δεν κάνει.τέλος.

 

Αν δεν με απατα η μνημη μου ο Ζοτς ειναι ο 1ος προπονητης στον ΠΑΟ.. Ας κανει στην ακρη τοτε να δοκιμαστει και ο Ιτουδης ο οποιος ΦΥΣΙΚΑ και κανει για 1ος προπονητης σε οποιαδηποτε ομαδα αλλά δεν εχει δοκιμαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για τον Παπαδογιάννη απορώ... Όσο συμφωνώ μαζί του που κράζει τον οπαδισμό και τον φανατισμό στο πρωτάθλημα, τόσο κάφρος γίνεται με την εθνική.

 

Μου τη δίνει που κρίνουμε και κατακρίνουμε Παπαλουκά και Διαμαντίδη, λες και είμαστε κολλητάρια και ξέρουμε τι συμβαίνει. Ο άλλος μπορεί να θέλει να ζήσει σαν άνθρωπος στα 30 ή τα 32 του. Με τη ζωή που κάνουν, ένα καλοκαίρι τους μένει να βρεθούν με την οικογένειά τους ή έστω την κοπέλα/γυναίκα τους. Ή μπορεί να έχουν άρρωστο πατέρα, να έχουν έναν ύπουλο τραυματισμό, χίλια δυο πράγματα που δεν ξέρουμε και δεν θέλουν να πουν. Λίγος σεβασμός δεν κάνει κακό, ειδικά σε άτομα που τα δίνουν όλα εδώ και 7-10 χρόνια.

 

Επίσης, για τον Ιτούδη δεν το πιάνω το σενάριο. Δεν έχει προπονήσει ποτέ ως πρώτος προπονητής και θα του δώσουμε ολόκληρη εθνική; Σίγουρα έχει γνώσεις, αλλά άλλο βοηθός, άλλο πρώτος! Τόσοι Έλληνες υπάρχουν. Μπαρτζώκας, Σφαιρόπουλος, Μαρκόπουλος οι πρώτοι που μου έρχονται.

 

Συμφωνω για τον Ιτουδη, καλυτερα να παραμεινει ο Σφαιροπουλος αντ'αυτου. Εξαλλου και ο ιδιος δεν ειναι χαζος, να κατσει να καει για να προπονησει την Εθνικη.

 

Κοουτς Μπαρτζωκας δεν υπαρχει. Προτιμω με 1000 τον Σουλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...