Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως, λεω οτι Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ.

 

Οσο για το ποσο γελοια χωρα ειμαστε δεν ντρεπονται καθολου κλπ, μην μου πειτε οτι ειμαστε οι μοναδικοι που το καναμε?? Εδω οι γαλλοι εχασαν με 50 ποντους διαφορα απο την νεα ζηλανδια (στο μπασκετ, οχι στο κουρεμα προβατου). ΟΛΟΙ ετσι ειναι, οχι μονο στο μπασκετ αλλα ΣΕ ΟΛΑ τα αθληματα...

 

 

Χάθηκε ο κόσμος μια φορά να κάνουμε εμείς τη διαφορά ρε πούστη μου?

 

Έπρεπε να πουν στα @@ μας οι διασταυρώσεις, στα @@ μας τα σπρωξίματα στη Τουρκία, στα @@ μας ο ανάδρομος Ερμής εμείς θα παίξουμε για να νικήσουμε και να τιμήσουμε το άθλημά μας, ώστε να δικαιώσουμε αυτούς που ήρθαν να μας δουν, αυτούς που πάτησαν το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης, αυτούς που κλίκαραν το woop.gr

Loosers δεν γουστάρουμε να μας εκπροσωπούν, ακόμα και στο πινγκ πονγκ, πόσο μάλλον σε ένα αρκετά διαδεδομένο άθλημα. Ντροπής πράγματα.

 

Εγώ από την άλλη λέω ότι όσοι κατάπιαν την γλώσσα τους με το Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ, εκείνοι είναι που θα πρέπει να μην ανοίξουν την τηλεόραση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λέει ο από πάνω;:-D

 

Κάτσε να κερδίσουν την Ισπανία το Σάββατο και θα δεις τι loosers θα είναι.Μέχρι και τελικό μπορεί να πάνε.Σερβία στους 8,Τουρκία στους 4,Αμερική στον τελικό.

 

Αν δεν χάναμε btw οι Γάλλοι θα κερδίζανε να μην μας πετύχουν και θα πηγαίναμε με Ισπανία στους 16,Αμερική στους 8.Θα υπήρχε ταβάνι η 8άδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει ο από πάνω;:-D

 

Κάτσε να κερδίσουν την Ισπανία το Σάββατο και θα δεις τι loosers θα είναι.Μέχρι και τελικό μπορεί να πάνε.Σερβία στους 8,Τουρκία στους 4,Αμερική στον τελικό.

 

Αν δεν χάναμε btw οι Γάλλοι θα κερδίζανε να μην μας πετύχουν και θα πηγαίναμε με Ισπανία στους 16,Αμερική στους 8.Θα υπήρχε ταβάνι η 8άδα.

 

Στους 4, στους 8, στους 16, στα 4... δυσκολευομαι να σε ακολουθησω. Χανομαι.

 

Νικαμε, και οποιον βρισκουμε μπροστα μας τον αντιμετωπιζουμε. Τοσο απλα ειναι για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Linus_21 Αφού το σύστημα FIBA θέλει Διασταυρώσεις - Στησίματα - Σκορ - Σενάρια. Θέλει "μονοπάτια" για τον διοργανωτή. Θέλει ομάδες "ναυάγια" στους ομίλους (Αυτές που τρώνε 50+ πόντους διαφορά). Έτσι είναι η διοργάνωση. Σε αυτήν λαμβάνει μέρος η Εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "losers" να το δω μια φορά να γράφεται σωστά κι ας κερδίσουμε τους Ισπανούς....πφφφ ..

 

hahaha! +1

Loosers = χαλαρώτεροι.

 

Και εγώ ξενέρωσα που το δώσαμε στεγνά.. αλλά εσείς θα κάνατε κάτι διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ξενέρωσα που το δώσαμε στεγνά.. αλλά εσείς θα κάνατε κάτι διαφορετικό;

 

Εγώ δεν γουστάρω να τους δω να χάνουν για να αποφύγουν τις ΗΠΑ.

 

Ας κερδίσουν σήμερα να τελειώνει το παραμύθι, αλλιώς αν δεν μπορούν, ας παίξουν με τις ΗΠΑ. Έτσι είναι αυτά. Δεν θα είμαστε μια ζωή κωλόφαρδοι.

 

Τα είχα γράψει πριν τον αγώνα με τους Μογγόλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ιστορια γράφεται πάντα απο τους νικητές.

αν νικήσουν την ισπανία και πάνε σε μετάλλιο τότε οι ομορφιές θα ξεχαστούν. όπως ξεχάστηκαν πέρυσι που χάσαμε απο την γαλλία και πήγαμε στο μετάλλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν δεν έχω διαβάσει κανένα από τα προηγούμενα μηνύματα γιά να μη παρεξηγούμαστε.Τις δικές μου σκέψεις γράφω.

Ακούω από χθες στα ραδιόφωνα και διαβάζω στον τύπο μερικούς να λένε περί προδοσίας από τα παιδιά της Εθνυκής, και τι μηνύματα θα πάρουν τα μικρά παιδιά και άλλες πατριωτικές σαχλαμάρες.

Η Εθνική γιατί μετέχει στο τουρνουά αυτό? Δεν μετέχει μήπως κερδίσει κάποιο μετάλλιο? Κάνω λάθος?Αυτός δεν είναι ο στόχος? Το όνειρό τους ήταν μήπως να κερδίσουν τα παιδαρέλια της Ρωσίας και να μας γεμίσουν από Εθνική και καλά υπερηφάνεια? Ασφαλώς και δεν υπάρχει καμιά προδοσία. Όλοι κάνουν τους υπολογισμούς τους πώς δηλαδή θα φτάσουν πιό εύκολα στο στόχο. Εντάξει έκατσαν και έχασαν αυτό ήταν φως φανάρι.Τι θα καταλαβαίναμε τώρα αν νικούσαμε και μετά με τους Αμερικάνους δεν πηγαίναμε πέρα από τους οκτώ?

Βέβαια δεν υπολογίζαμε να έρθουν έτσι τα πράγματα και να πέσουμε πάνω στους Ισπανούς αλλά καλύτερα η τωρινή Ισπανία παρά η Αμερική.

Εγώ αισιοδοξώ ότι η Εθνική θα ανέβει στην επόμενη φάση και μπορεί να έχουμε και εκπλήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν δεν έχω διαβάσει κανένα από τα προηγούμενα μηνύματα γιά να μη παρεξηγούμαστε.Τις δικές μου σκέψεις γράφω.

Ακούω από χθες στα ραδιόφωνα και διαβάζω στον τύπο μερικούς να λένε περί προδοσίας από τα παιδιά της Εθνυκής, και τι μηνύματα θα πάρουν τα μικρά παιδιά και άλλες πατριωτικές σαχλαμάρες.

Η Εθνική γιατί μετέχει στο τουρνουά αυτό? Δεν μετέχει μήπως κερδίσει κάποιο μετάλλιο? Κάνω λάθος?Αυτός δεν είναι ο στόχος? Το όνειρό τους ήταν μήπως να κερδίσουν τα παιδαρέλια της Ρωσίας και να μας γεμίσουν από ΕΡθνική και καλά υπερηφάνεια? Ασφαλώς και δεν υπάρχει καμιά προδοσία. Όλοι κάνουν τους υπολογισμούς τους πώς δηλαδή θα φτάσουν πιό εύκολα στο στόχο. Εντάξει έκατσαν και έχασαν αυτό ήταν φως φανάρι.Τι θα καταλαβαίναμε τώρα αν νικούσαμε και μετά με τους Αμερικάνους δεν πηγαίναμε πέρα από τους οκτώ?

 

Μαζι σου.

Απλα μην περιμενει κανεις επιεικια και χαρες λογω "προτερου εντιμου βιου" ετσι?

Ουτε "Μα ειναι δυνατη η Ισπανια" και "Προσπαθησαμε"

Εχεις ενα στοχο?Ναι

Απεδειξες οτι για σενα μετρα ΜΟΝΟ ο στοχος με οποιοδηποτε κοστος?Ναι

Αρα αν δεν πετυχεις τον στοχο, εισαι αποτυχημενος?Φυσικα και ναι

Ουτε δικαιολογιες ουτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε looser είτε losers είτε loossers είτε lossers το νόημα δεν αλλάζει.

 

Μας ντρόπιασαν. Όσοι το ξεχάσουν αν πιάσουν την 8η-7η-6η-5η-4η-3η-2η-1η θέση και αρχίσουν τα πανηγύρια ενώ τώρα χώνουν δεν θα μου κάνει εντύπωση. Τα χουμε πει για την μνήμη του Έλληνα πολλές φορές. Κάθε τέσσερα χρόνια την νιώθουμε στο πετσί μας.

 

Εδώ ορισμένοι πανηγύρισαν την κούπα Βάλνερ-ΕΠΟ, στο μπασκετάκι θα κολώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ορισμένοι πανηγύρισαν την κούπα Βάλνερ-ΕΠΟ, στο μπασκετάκι θα κολώσουν?

 

Και μετά έκανες και μαθήματα ήθους για το πόσο δεν πρέπει να μπερδεύουμε τα οπαδικά με την εθνική τρομάρα σου. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που στην Fiba δεν κρατανε ουτε τους τυπους και φτιαχνουν το προγραμμα με ωραια μαγειρεματα καθως και οι αγωνες βαση των οποιων θα προκυψουν οι διασταυρωσεις δεν γινονται την ιδια ωρα καλα κανουν οι ομαδες και διαλέγουν τους επόμενους αντιπάλους.Στοχος οπως δηλωσαν οι ιδιοι οι παιχτες ειναι το μεταλλιο και καλα εκαναν και διαλεξαν τον ευκολότερο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά έκανες και μαθήματα ήθους για το πόσο δεν πρέπει να μπερδεύουμε τα οπαδικά με την εθνική τρομάρα σου. :devil:

 

Καμία σχέση. Ούτε το μέρος των ιτς πήρα, ούτε το μέρος των καυλωμένων δικών μας, ούτε το μέρος των ευαίσθητων 2μετρων παλικαριών μας του επηρεάστηκαν από τα δεκάευρα του δεκαυεράκια, ούτε πεταγόμουν να ποστάρω σε κάθε τρίποντο του Σπανούλη εκθειάζοντάς τον ούτε τίποτα.

 

Περι μνήμης πόσταρα. Ένα καλό παράδειγμα είναι και τα παλαμάκια σας στην φιέστα, πως να το κάνουμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...