Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως, λεω οτι Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ.

 

To οποιο ξαναλεω, εχει την παγιδα "ο σκοπος"

Απο τη στιγμη που τα θυσιαζεις ολα για ενα σκοπο τελος. ή τον πετυχαινεις ή οχι.

Επομενως φιλε Εργοτελιτη, δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια σε περιπτωση ηττας απο την Ισπανια "ενταξει, μην τους αποπαιρνουμε, παγκοσμιοι πρωταθλητες ειναι οι αλλοι"

 

Θυσιασαμε τα παντα με γνωμονα τι? Ενα ευκολοτερο δρομο για τους 4.

Ε, τωρα Ή θα φτασουμε στους 4 Ή αποτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα βλεπω οτι δεν ειμαστε σε καλη κατασταση, εχουμε 1002 αναποδιες, αλλα παλι πιστευω στο μπασκετ που μπορει να παιξει αυτη η Εθνικη.. Δε μας ξεγραφω απο τωρα, χωρις βεβαια να ειμαι και υπεραισιοδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundobasket2010/o_giwrgos_sigalas_sto_sport24_gr.503638.html

 

Γαμάτη συνέντευξη του Σιγάλα, να θυμηθούν οι παλιοί και να μάθουν οι νέοι!! Δείτε τι έλεγε ΠΡΙΝ από τον σημερινό αγώνα.

 

 

Επίσης, ο νικητής του Ελλάδα-Ισπανία ΔΕ ΣΥΝΑΝΤΑΕΙ ΤΙΣ ΗΠΑ πριν τον τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, κακώς ο τρόπος με τον οποίο είναι δομημένη η εξέλιξη του mundobasket επιτρέπει στις ομάδες να επιλέγουν αντιπάλους. Αν ήθελε η fiba θα μπορούσε με μια απλή αλλαγή να βάλει τέρμα σε αυτό. Να γίνεται δηλαδή κλήρωση μετά το τέλος του πρώτου γύρου ανάμεσα στις πρώτες και τις τέταρτες όλων των ομίλων, τις δεύτερες και τις τρίτες κλπ. Εννοώ δηλαδή να μην ξέρει η 1η του πρώτου ομίλου ότι παίζει με την 4η του δευτέρου αλλά να δύναται να κληρωθεί με την 4η του τρίτου και του τέταρτου ομίλου. Easy απορώ πως κανένας δεν το έχει σκεφτεί τόσα χρόνια :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Τσιλ, τι να σκεφτει?

Εδω μιλαμε για παγκοσμια πρωτοτυπια. Μην πω για ΤΛ και Γιουροπα και Μουντιαλ, ας πω για την αστεια την Ευρολιγκα.

Ε ματς που κρινουν προκρισεις και διασταυρωσεις γινονται μαζι!

Ειναι δυνατον Ελλαδα-Ρωσια και Γαλλια-ΝΖ να ειναι σε διαφορετικη ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα είναι έτσι για να στήνουν τις κληρώσεις. Δεν είναι τυχαίο οτι το μπάσκετ είναι το πιο βρώμικο άθλημα. Δείτε π.χ τις διασταρώσεις της Τουρκίας, την σπρώχνουν καρφί για τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χουμε πει παιδιά για τα καραγκιοζιλίκια της FIBA. Ό,τι και να πείτε δίκιο θα χετε, είναι απίστευτοι οι άνθρωποι.

 

@ Tilemaxx = Ναι, η Τουρκία δεν αντιμετωπίζει ΗΠΑ πριν τον τελικό. Συμφωνώ για τα στησίματα, ακόμα και ο αποκλεισμός του Πουέρτο Ρίκο και τα σκηνικά της Γερμανίας μου φαίνονται πολύ ύποπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε π.χ τις διασταρώσεις της Τουρκίας, την σπρώχνουν καρφί για τελικό.

 

Ομως φιλε εδω που τα λεμε...Ας ησουν μαγκας να την κερδισεις και να σπρωξουν εσενα οι διασταυρωσεις καρφι για τελικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οποιο ξαναλεω, εχει την παγιδα "ο σκοπος"

Απο τη στιγμη που τα θυσιαζεις ολα για ενα σκοπο τελος. ή τον πετυχαινεις ή οχι.

Επομενως φιλε Εργοτελιτη, δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια σε περιπτωση ηττας απο την Ισπανια "ενταξει, μην τους αποπαιρνουμε, παγκοσμιοι πρωταθλητες ειναι οι αλλοι"

 

Θυσιασαμε τα παντα με γνωμονα τι? Ενα ευκολοτερο δρομο για τους 4.

Ε, τωρα Ή θα φτασουμε στους 4 Ή αποτυχια

 

Συμφωνω απολυτως.. Οι ιδιοι οι παικτες και ο προπονητης διαλεξαν αυτο τον δρομο. Το ιδιο ειχαν κανει και στο ευρομπασκετ και γυρισαν ηρωες.. Εδω αν χασουν θα τους στιγματιζει...

 

Δεν ειπα οτι συμφωνω, η μαλλον καλυτερα οτι μου αρεσει. Ετσι και αλλιως εχω χασει πασα ιδεα για αυτη την ομαδα μετα την κλοτσοπατιναδα με την σερβια. Αλλα αν ειμουν στην θεση των παικτων, κατα πασα πιθανοτητα θα εκανα το ιδιο... Ειδικα μετα την επιτυχια του "συστηματος" στην Πολωνια...

 

Υ.Γ. παντως υπαρχουν και χειροτερα απο εμας. Οι γαλλοι ειναι τοσο κοντοφθαλμοι, που αντι να διαλεξουν εμας και μετα πιθανοτητες για τελικο, πηγαν στην ρωσια και αμερικη. Δλδ εκατσαν και εφαγαν 30 ποντους για την οκταδα... oh mon die!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτως.. Οι ιδιοι οι παικτες και ο προπονητης διαλεξαν αυτο τον δρομο. Το ιδιο ειχαν κανει και στο ευρομπασκετ και γυρισαν ηρωες.. Εδω αν χασουν θα τους στιγματιζει...

 

Δεν ειπα οτι συμφωνω, η μαλλον καλυτερα οτι μου αρεσει. Ετσι και αλλιως εχω χασει πασα ιδεα για αυτη την ομαδα μετα την κλοτσοπατιναδα με την σερβια. Αλλα αν ειμουν στην θεση των παικτων, κατα πασα πιθανοτητα θα εκανα το ιδιο... Ειδικα μετα την επιτυχια του "συστηματος" στην Πολωνια...

 

Υ.Γ. παντως υπαρχουν και χειροτερα απο εμας. Οι γαλλοι ειναι τοσο κοντοφθαλμοι, που αντι να διαλεξουν εμας και μετα πιθανοτητες για τελικο, πηγαν στην ρωσια και αμερικη. Δλδ εκατσαν και εφαγαν 30 ποντους για την οκταδα... oh mon die!!!

 

30; Με 12 έχασαν :P

 

Οι Γάλλοι είναι από άλλο ανέκδοτο πάντως, δε παίζονται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...