Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι απλο ρε σεις..Αυτη η ομαδα δεν εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της.. Δε ξερω αν φταιει ο προπονητης, οι παιχτες, τα ball boys η οτιδηποτε. Να πει..Ξερεις κατι?? Εμεις θα μπουμε μεσα και θα σας πατησουμε και στο τελος θα μας λετε και ευχαριστω.Δε μας νοιαζει ο αντιπαλος γιατι αν ΕΜΕΙΣ ειμαστε καλοι θα νικησουμε τον οποιοδηποτε. Και αν δε νικησουμε τουλαχιστον θα πεσουμε με ψηλα το κεφαλι. Οπως τοσες και τοσες φορες. Ισπανια??Ισπανια!!Αμερικη??Φερτε τους!!!Μικτη συμπαντος??Ελατε..

Τωρα αυτα που γινονται μονο να μας ριχνουν σαν εθνικη μπορουν και τιποτα αλλο. Δηλαδη πειτε μου..Ετσι και χασουμε απτη Γαλλια, θα ειμαστε ναι η οχι και δαρμενοι και γδαρμενοι?

 

Αυτό! Και επαναλαμβάνω οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα παιξουμε με Γαλλια ή οτι θα την περασουμε. Επίσης δεν φταιει μονο ο προπονητης οι παιχτες μας ηταν προκλητικα αδιάφοροι.

Αν ειναι μαγκες ας κανουν το 4 - 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα το θεμα ειναι οτι φανηκε παρα πολυ οτι θελαμε να χασουμε....

Ιδιαιτερα σε καποια χρονικα σημεια τους αφηναμε δεν παιζαμε αμυνα και στην επιθεση καναμε γελοια πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά χαίρομαι που δεν διαβάζω απόψεις πως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα,

 

Προσωπικά σαν τύπος, ακόμα και οταν δεν μου βγαίνει η πασιέντζα νευριάζω που λέει ο λόγος. Ποσο μαλλον σε ενα πιο σοβαρο παιχνιδι.

Που στο κόρακα πηγε η ηθική του καθε παίκτη? Πως καταδέχονται να υποτιμούν τον ιδιο τους τον εαυτο τοσο πολυ και να τον βγάζουν με τη μια χαμενο απο χερι χωρις πρώτα να παίξουν?

Τωρα ας υποστούν και τις συνέπειες. Κατα την γνωμη μου δεν θα ειναι τοσο στα λογια που θα ακουν, αλλα στα βλέμματα που θα τρωνε και αυτο ρε φιλε ειναι το πιο δυσκολο. Να βλέπεις πως ο αλλος σε θεωρεί μαλακα και να μην στο λεει κατάμουτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/290648

 

Εγώ πάντως στη θέση του Διαμαντίδη δεν θα υπερασπιζόμουν τον Καζλάουσκας. Ακόμα και αν αυτό σήμαινε την αποπομπή μου απο την Εθνική...

 

Ειναι μια ομαδα και πρεπει να λειτουργησουν ως ομαδα. Καλα κανει και υπερασπιζεται τον προπονητη του αυτη τη χρονικη στιγμη. Οταν με το καλο επιστρεψουν Ελλαδα, τοτε ας δηλωσει ο καθενας οτι νομιζει. Δε χρειαζεται να γινουμε Εθνικη Γαλλιας @ Μουντιαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει να υπερασπιστεί τον προπονητή του; Ο Διαμαντίδης δηλαδή έπαιξε σκυλίσια και τον έβγαλε με το ζόρι ο προπονητής; Μέσα στο ματς μόνο ο Σχορτσιανίτης κατέβαλε κάποια προσπάθεια ή έτσι φάνηκε τέλος πάντων. Όλοι έχουν ευθύνη.

 

Το πρόβλημα είναι ότι γίνεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Η εθνική έχτισε μια στιβαρή εικόνα με πολύ κόπο επί μια πενταετία και κινδυνεύει σοβαρά να την καταστρέψει. Και είναι κρίμα...

 

Είναι πάντως αλήθεια ότι, αν πχ φτάσουμε στον τελικό με νίκες επί Γαλλίας, Σερβίας και Τουρκίας (αν βγαίνουν έτσι τα ζευγαρώματα), όλοι θα τους αποθεώνουμε πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/290648

 

Εγώ πάντως στη θέση του Διαμαντίδη δεν θα υπερασπιζόμουν τον Καζλάουσκας. Ακόμα και αν αυτό σήμαινε την αποπομπή μου απο την Εθνική...

 

Δεν μπορουσαν να βγουν και να πουν οκ κατσαμε και χασαμε...

Τοτε η fiba θα εωεργουσε και καλα για δυσφημιση του αθληματος...

Oσο για τους Γαλλους μιση ντροπη δικη μασ μιση δικη τους...

Χανουν απο τους νεο ζηλανδους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά χαίρομαι που δεν διαβάζω απόψεις πως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα,

 

Διαβασε την 1η απο μενα

Αν η Εθνικη παει στον τελικο, ουτε οι μισοι, μην πω 1-2 δεν θα λενε "τι να μου πει ο τελικος, μετα τι γελοιοτητα με τη Ρωσσια"

Αλλα ειμαι και καθετος στην αποψη μου. Αν σκοπευεις να τα θυσιασεις ολα για ενα σκοπο, φροντισε να τον πετυχεις. Αυτη τη στιγμη οτιδηποτε λιγοτερο απο 4αδα μην πω τελικο, ειναι για φαπες. Οποιος επιλεγει να ζησει με το σπαθι, πεθαινει απο το σπαθι.

 

Η Εθνικη επελεξε να ζησει με το κυνικο αποτελεσμα και την στυγνη αξιολογηση αντιπαλων. Σε περιπτωση ηττας απο Γαλλους ή Λιθουανους μην ακουσω "ηταν κωλοφαρδοι" "τελικα δεν ηταν κακοι ομαδα" "μα εχουν και ΝΒΑερς"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να πάμε τελικό. Δεν έχουμε αξιόπιστες αλλαγές. Σοφοκλής, Καλάθης, Περπέρογλου, Βουγιούκας, Ζήσης είναι ανάξιοι να φορούν το εθνόσημο. Εντελώς μονοδιάστατοι παίκτες χωρίς μέταλλο.

 

Που θα πάμε με αυτούς;

 

Μόνο ο Καιμακόγλου το παλικάρι βγάζει μάτια και προσπαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να πάμε τελικό. Δεν έχουμε αξιόπιστες αλλαγές. Σοφοκλής, Καλάθης, Περπέρογλου, Βουγιούκας, Ζήσης είναι ανάξιοι να φορούν το εθνόσημο.

 

Οτι'να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τοσο προβλεπομενο παιξιμο οπως η μη αλλαγη πασας του σοφο και το μπασιμο και εξω του διαμαντιδη δεν πρεπει να εχει ξαναυπαρξει σε mundobasket!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, βλάκες είναι οι Γάλλοι; Δηλαδή η μεγαλύτερη φιλοδοξία τους είναι η 8άδα; Αν χάσουν με >12, εντάξει, θα πάρουν τη Ρωσία τώρα, αλλά πέφτουν στους Αμερικάνους.

Ενώ αν βγουν 2οι, πέφτουν με τη χειρότερη Ελλάδα της τελευταίας 6ετίας (ως τώρα τουλάχιστον) και μετά με Σερβία (ενδεχομένως). Μια χαρά σταυρώματα για 4αδα δηλαδή... Περίεργο...

 

Πάντως η ξεφτίλα των Γάλλων θα είναι ακόμα μεγαλύτερη, γιατί πρέπει να χάσουν και με διαφορά και από ομάδα για γέλια, έτσι; Τουλάχιστον η Ρωσία έχει κι ένα όνομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Ντρέπομαι για λογαριασμό της Ελλάδας» δήλωσε ο τεχνικός της Ρωσίας Ντέιβιντ Μπλατ.

 

Αυτό μόνο, τίποτα άλλο.

 

Τουλάχιστον επι Γιαννάκη πήγαινες πάντα για τη νίκη και στα παπάκια του το σταύρωμα, τώρα με Καζλάουσκας, γίνεται ότι πει ο σωλήνας.

 

Αηδία κατάντησε η "επίσημη αγαπημένη" :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...