Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα, κατσε να νικησει και η Γαλλια..Γιατι θα ειναι τρελο fail να ανοιξουμε τα ποδια εμεις τωρα, να χασει η Γαλλια και να πεσουμε πανω σε....Ισπανια και ΗΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα, κατσε να νικησει και η Γαλλια..Γιατι θα ειναι τρελο fail να ανοιξουμε τα ποδια εμεις τωρα, να χασει η Γαλλια και να πεσουμε πανω σε....Ισπανια και ΗΠΑ

 

Ως 3οι δεν γίνεται να πέσουμε πάνω στις ΗΠΑ. Αν χάσουν οι Γάλλοι, πάμε πάνω σε Ισπανούς και μετά στον πρώτο του ομίλου της Αργεντινής.

 

Πάντως οι Ρώσοι έκαναν μια απέλπιδα προσπάθεια να χάσουν στο τέλος με τρίποντα του Μοζγκόφ(!!!) και τούβλα από τη μια άκρη στην άλλη, αλλά πού τέτοια τύχη;

Τουλάχιστον παίξαμε ημι-σοβαρά στο τέλος, κάτι είναι κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως 3οι δεν γίνεται να πέσουμε πάνω στις ΗΠΑ. Αν χάσουν οι Γάλλοι, πάμε πάνω σε Ισπανούς και μετά στον πρώτο του ομίλου της Αργεντινής.

 

 

Αααα οκ οκ, λαθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή.

 

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί είμαστε μπουρδελοχώρα. Αν ακόμη και στον αθλητισμό όχι μόνο επικρατεί αλλά και επικροτείται η λογική της λαμογιάς και του "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα", τι περιμένουμε να γίνεται και σε πιο σοβαρές πτυχές της ζωής;

 

Μετά μας χάλαγε το "νόμιμο είναι και ηθικό". Ωραία πρότυπα έχουν τα πιτσιρίκια που αθλούνται - δεν πρέπει να αναμετρoύνται με τους καλύτερους για να δοκιμάσουν τις ικανότητες τους και να βελτιωθούν αλλά να ψάξουν τρόπους να αποφύγουν κάθε προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν τα όργανα:

Η Εθνική Ομάδα έχασε από τη Ρωσία, αλλά ο Ντέιβιντ Μπλατ κατέκρινε τον τρόπο με τον οποίο συνέβη αυτό, λέγοντας πως «είναι ντροπή για το Mundobasket. Είναι εικόνα Ελλάδος αυτή;».

 

«Ντρέπομαι γι' αυτό που είδα σήμερα. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ μου. Είναι ντροπή για το Mundobasket. Οι παίκτες μου θα κοιμηθούν ήσυχοι το βράδυ, δεν ισχύει το ίδιο για τους δικούς σας. Εμείς τα δώσαμε όλα, εσείς τι διάολο κάνατε» είπε σε έξαλλη κατάσταση ο Αμερικανοϊσραηλινός προπονητής της «αρκούδας».

 

«Το να βλέπει κανείς τέτοια εικόνα από παίκτες παγκοσμίου κλάσεως, όπως οι Έλληνες, με τόσα εκατομμύρια αμοιβές, είναι απογοητευτικό. Λατρεύω το ελληνικό μπάσκετ και την Ελλάδα, σέβομαι όσο λίγοι τους Έλληνες παίκτες, αλλά σήμερα δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που είδα. Ήταν Ελλάδα αυτή; Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω. Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται γι' αυτή την εικόνα, αλλά ντρέπομαι» πρόσθεσε, μιλώντας στη μεικτή ζώνη.

 

Ο Τάνιεβιτς ενοχλημένος από την ήττα της Εθνικής στον αγώνα με τη Ρωσία συνάντησε στη φυσούνα τους διεθνείς και είπε ειρωνικά «Μπράβο, χάσατε» και αρπάχτηκε ο Μπουρούσης!

 

Παίζουμε ξύλο ομαδικά σε φιλικό και ύστερα χάνουμε με μάλλον προκλητικό τρόπο. Δε νομίζω ότι είναι και η καλύτερη στιγμή της εθνικής μπάσκετ... Τουλάχιστον επί Γιαννάκη, τον ήπιαμε 1-2 φορές που δεν διαλέξαμε αντίπαλο, αλλά όλοι μιλούσαν με σεβασμό για την Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαζλαουσκας ΔΡΟΜΟ.

Ξεφτυλισε αγωνιστικα 12 διαμαντια στα πρωτα ματς και τωρα τα ξεφτυλισε και ηθικα.

 

ΔΡΟΜΟ Λιθουανε, δεν εχεις θεση εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο ρε σεις..Αυτη η ομαδα δεν εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της.. Δε ξερω αν φταιει ο προπονητης, οι παιχτες, τα ball boys η οτιδηποτε. Να πει..Ξερεις κατι?? Εμεις θα μπουμε μεσα και θα σας πατησουμε και στο τελος θα μας λετε και ευχαριστω.Δε μας νοιαζει ο αντιπαλος γιατι αν ΕΜΕΙΣ ειμαστε καλοι θα νικησουμε τον οποιοδηποτε. Και αν δε νικησουμε τουλαχιστον θα πεσουμε με ψηλα το κεφαλι. Οπως τοσες και τοσες φορες. Ισπανια??Ισπανια!!Αμερικη??Φερτε τους!!!Μικτη συμπαντος??Ελατε..

Τωρα αυτα που γινονται μονο να μας ριχνουν σαν εθνικη μπορουν και τιποτα αλλο. Δηλαδη πειτε μου..Ετσι και χασουμε απτη Γαλλια, θα ειμαστε ναι η οχι και δαρμενοι και γδαρμενοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/290648

 

Εγώ πάντως στη θέση του Διαμαντίδη δεν θα υπερασπιζόμουν τον Καζλάουσκας. Ακόμα και αν αυτό σήμαινε την αποπομπή μου απο την Εθνική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι Ρωσοι μια απο τα ιδια ηταν , απλα μπορουν να μιλανε εφοσον νικησανε.

Ετσι και παιζανε 100% και εμεις οπως παιξαμε θα ειχαμε χασει με καμια 50ρια ποντους διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...