Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ayayayayaya, Π**τσα Ρίκο

 

:lol:

 

Άμα είναι να θέλουμε 40 λεπτά για να κερδίσουμε Κινεζάκια και Πορτορικανάκια δεν πάμε πουθενά. Την Τρίτη πλήρεις πια για ολοκληρωμένη άποψη. Αν δείξουμε το ίδιο πρόσωπο los poulos......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σημαίνει και πολλά το ότι ιδρώσαμε στα 2 πρώτα ματς. Όλες οι καλές ομάδες δυσκολεύονται τώρα στην αρχή, με εξαίρεση τους Αμερικανούς. Εξαιρούνται αντίπαλοι στυλ Ανγκόλας.

 

Δείτε λίγο τα ματς μέχρι τώρα:

Αυστραλία-Ιορδανία 76-75

Αργεντινή-Γερμανία 78-74

Γαλλία-Ισπανία 72-66

Λιθουανία-Καναδάς 70-68

Γερμανία-Σερβία 65-59 (μέχρι τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ πιστεύω ότι χτες παίξαμε χειρότερα από σήμερα; Και ότι το Πουέρτο Ρίκο είναι καλύτερη ομάδα από την Κίνα;

 

Ο Ράμος μπήκε στην καρδιά μου. Μου θύμισε τον Βράνκοβιτς. Τέρας, θεόρατος, μυώδης, ο πιο δυνατός πιθανότατα παίκτης του γηπέδου, αλλά καρδιά μαρουλιού, έδινε το χέρι του, σε μια φάση ζήτησε συγνώμη από τον Ζήση! Θεούλης.

 

Το παιχνίδι πάντως ήταν καρμπόν εποχής Γιαννάκη. Παίζαμε με τη φωτιά για 38 λεπτά για να πούμε στα τελευταία δύο "ρε είμαστε καλύτεροι. Ας σοβαρευτούμε".

 

Το παιχνίδι της Τρίτης με Τουρκία θα καθορίσει πολλά. Πρώτα πρώτα θα βάλει ψυχολογικό threshold σε περίπτωση ήττας και θα δώσει ψυχολογική ώθηση και αυτοποποίθηση σε περίπτωση νίκης. Επίσης δίνει σημαντικό πλεονέκτημα βαθμολογικό (εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι η Ισπανία θα βγει πρώτη στον όμιλό της (αν και δεν είδα το ματς με Γαλλία). Όπως και να 'χει, θα είναι μια πρόβα να δούμε από τι "μέταλλο" είναι φτιαγμένη η ομάδα.

 

Νομίζω με Καζλάουσκας είστε λίγο άδικοι, στο κάτω κάτω πολλά είναι και θέμα παικτών. Όταν χάνουμε 10 βολές και ελεύθερα τρίποντα, δε φταίει ο προπονητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου γέμισε το μάτι η εθνική.

 

Η αντίδραση της στη ζώνη ήταν αποκαρδιωτικη. Ελπίζω οι 2 απουσίες να βοηθήσουν και αγωνιστικα την ομάδα.

 

Δεν θα πω τίποτα για τον καζλάουσκας, παρά μόνο γιατί δεν έβαλε καθόλου τον καιμακόγλου σε ένα παιχνιδι που θεωρω ότι θα βοηθούσε; Ήταν τραυματίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το παιχνίδι πάντως ήταν καρμπόν εποχής Γιαννάκη. Παίζαμε με τη φωτιά για 38 λεπτά για να πούμε στα τελευταία δύο "ρε είμαστε καλύτεροι. Ας σοβαρευτούμε".

 

 

μωρε αυτο ξαναπεστο...προς το παρον βλεπω μια εθνικη οπως επαιζε με Γιαννακη στα προηγουμενα Τουρνουα αλλα με σαφως χειροτερη αμυνα...

 

Εγω τον πιστευω τον Καζλαουσκας ..καποια θετικα στοιχεια στην επιθεση τα ειδαμε στα φιλικα..σε αυτα τα δυο ματς το μονο που βλεπουμε ειναι η ιδια δυστοκια στην επιθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουμε ένα ελαφρυντικό γιατί οι 2 απουσίες μας δίνουν άλλη διάσταση στο παιχνίδι - ο Σχορτσιανιτης δίνει δύναμη κοντά στο καλάθι που κανείς άλλος ψηλός δε μπορεί να δώσει, κι ο Φώτσης προσφέρει πολλή ενέργεια και ριμπαουντ που πχ σήμερα έλειψαν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...