Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα γελαω, ακου δε βρηκε αντιδοτο στη ζωνη.. Με τον μοναδικο ψηλο που μπορει να ποσταρει ακομα και σε ζωνη εκτος, με τοσα ελευθερα τριποντα και με τοσο χαλια τους γκαρ μας, ο Καζλα κανει οτι μπορει.

 

Στο μπασκετ επιθετικα παιρνεις οτι σου δινει η αμυνα. Και οταν μας δινει ελευθερα τριποντα η αμυνα τους, η σωστη επιλογη ειναι να τα παρουμε. Ολα. Και ας μην ευστοχησουμε σε κανενα.

 

Ο Βασιλειαδης δε μπορουσε να προτιμηθει απο Περπε (μοναδικο 3αρι) και Καιμακο (ψηλος που καλυπτει τρυπες στην αμυνα, οταν αντιμετωπιζαμε ηδη την τιμωρια 2 ψηλων μας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα γελαω, ακου δε βρηκε αντιδοτο στη ζωνη.. Με τον μοναδικο ψηλο που μπορει να ποσταρει ακομα και σε ζωνη εκτος, με τοσα ελευθερα τριποντα και με τοσο χαλια τους γκαρ μας, ο Καζλα κανει οτι μπορει.

Τι κανει ο Καζλα απο χθες απεναντι στη ζωνη? Τους εχει πει να γυρνανε τη μπαλα μεχρι να φτασει στον ελευθερο παικτη για τριποντο και να σουταρει.

Σοβαρολογεις οταν λες οτι για ολο αυτο το επιθετικο χαλι φταιει το γεγονος οτι δεν εχουμε ψηλους να ποσταρουν? Οταν στο ροστερ εχεις Σπανουλη, ΔΔ, Τσαρτσαρη?

Chris, επειδη εχεις συνηθισει να βλεπεις μπασκετ με Γιαννακη προπονητη, δε σημαινει οτι ετσι παιζεται το μπασκετ, απο θεμα επιθετικων συστηματων. Η λυση στη ζωνη ΔΕΝ ειναι το τριποντο ειδικα αν δεν εχεις σουτερ και ειδικα αν σπας στεφανια και ειδικα αν εχεις παιχτες μανουλες στη διεισδυση και στο passing game.

 

Στο μπασκετ επιθετικα παιρνεις οτι σου δινει η αμυνα. Και οταν μας δινει ελευθερα τριποντα η αμυνα τους, η σωστη επιλογη ειναι να τα παρουμε. Ολα. Και ας μην ευστοχησουμε σε κανενα.

Ναι πολυ ωραια τα λες, αυτο που δε μας λες ειναι τι εκανε οταν διαπιστωσε οτι δεν ειμαστε ευστοχοι απτα 6.25.

Συνεχισαν να χανουν τριποντα...

 

Kαι τελος παντων ρε Chris πες μου εσυ με ποια λογικη υποστηριζεις οτι η εθνικη μας παει καρφι για τελικο?

 

ΥΓ. Γελοιοι αυτοι εκει στην ΕΡΤ που κανουν τοσα αρνητικα σχολια για τη διαιτησια. Τους πληρωνουμε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε με την γκρίνια για τη διαιτησία στη ΝΕΤ. Σιγά τη σφαγη να πούμε...

 

Edit: Εγώ πάντως τον συμπάθησα αυτόν τον Ράμος. Τέρας, γομάρι, αλλά και το χέρι δίνει στα φάουλ και δεν διαμαρτύρεται και ασίστ βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει πλακα που τα φαλτσοσφυριγματα υπερ της Εθνικης μας τα λεει "καθαρα" ενω πριν χτυπιοταν για σωστα σφυριγματα υπερ του Πουερτο Ρικο. Αστειοι σπικερ, ερασιτεχνες.

 

Σπανουλης, ΔΔ, Τσαρτσαρης κρατησαν την Εθνικη σημερα. Εξαιρετικοι και οι 3 τους. Οι υπολοιποι μετριοτατοι εως κακοι, με εξαιρεση τον Μπουρουση ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα νορμάλ μου φάνηκε η διαιτησία. Έχασε μερικά από εδώ, μερικά και από εκεί. Τεχνική ποινή είχε δώσει και σ'εμάς νωρίτερα.

Σπανούλης σούπερ, αλλά αν πρέπει να παίζει πάλι 35 λεπτά σε κάθε ματς, όπως πέρυσι, θα ψοφήσει στα νοκ άουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω την τεταρτη περιοδο, η διαιτησια μας παει 90-10 η μου φαινεται???

 

Μόνο την τέταρτη είδα. Δεν ξέρω τι έκανε στο υπόλοιπο παιχνίδι, αλλά δεν είδα να δίνει κάτι υπέρ μας που να είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...