Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι τον ξερω τον επικοδομητικο σας διαλογο ...

Τον βλεπω τοσο καιρο μεσα στο thread του Ολυμπιακου και του ΠΑΟ ...

 

:-)

 

Ε, τουλάχιστον έχουμε και δικές μας απόψεις τις οποίες αναπτύσσουμε και αναλύουμε δεν γράφουμε από κάτω από την άποψη του άλλου ανούσια σχολιάκια του στυλ:

 

"Δεν είναι έτσι όπως τα λες"

 

"Ότι να 'ναι εδώ μέσα"

 

"Δεν την παλεύετε καθόλου"

 

 

Και το τραγικότερο όλων είναι η μηδενιστική άποψη που είχες πρό μηνός για τον μπασκετικό Ολυμπιακό, ενώ διαρρηγνύεις τα ιμάτιά σου για τον Ρεχάγκελ.

 

Ήμαρτον ρε αγοράκι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι απαντησεις μου ειναι τετοιες γιατι την εχω πει πολλες φορες την αποψη μου για την εθνικη ....

Δε θα κατσω να την ξαναπω απο την αρχη ....

Και ειναι τετοιες επειδη θεωρω τις ερωτησεις αστειες ...

 

Και για το μπασκετ ναι οταν χαλας τοσο χρημα ( οπως οι Αγγελοπουλοι ) δε μπορεις να δειχνεις αυτο το προσωπο ....

Θα επρεπε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ανταγωνιζεσαι τον Παναθηναικο σε μια κακιστη χρονια του ...

 

*Και δεν ειπα εγω ποτε πως ειμαι μπασκετικος ....

Απο μπασκετ ελαχιστα πραγματα γνωριζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάναμε ποτέ καμιά τέτοια νίκη αποκλεισμό της Ιταλίας σε μουντιάλ όπως η Σλοβακία και μάλιστα χωρίς να κακοποιήσουμε το ποδόσφαιρο? Και με την πρώτη παρουσία της σε μουντιάλ. Ενώ εμείς άστα να πάνε.

Γι αυτό σας είπα γιά σεβασμό της Εθνικής.

Κανείς δεν μας υπολογίζει όντας πρωταθλητές Ευρώπης 2004. Αυτό ήταν γιά μας μόνο να χαριεντιζόμαστε μεταξύ μας και να τονίζουμε την ...ανωτερότητα της φυλής μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας το έδωσαν είναι σχήμα λόγου

όλους συνέφερε εκείνη τη χρονιά να πάρει η ελλάδα το euro

με ένα euro στην τσέπη και με τους έλληνες ζεστούς η οικονομική επιτυχία της Ολυμπιάδας ήταν σχεδόν σίγουρη

 

υποθέσεις κάνω μη μου πείς τώρα για αποδείξεις γιατί αποδείξεις δεν έχω

το να μην σε σφάξει όμως η διαητησία σε ένα euro εκτός της χώρας σου δεν είναι και λίγο!

μας πήγε και κάμποσο η μπάλα ε ..έδεσε το euro :)

 

Οκ δέχομαι ότι είναι δικές σου υποθέσεις. Απλά σημειώνω ότι εντός των γηπέδων δεν δημιουργήθηκε η παραμικρή υποψία για κάτι τέτοιο. Κόσμος θα πήγαινε ούτως ή άλλως στους ολυμπιακους αγωνες είτε euro παίρναμε είτε αποκλειόμασταν στον πρώτο γύρο.

 

Το ότι δεν σε έσφαξε η διαιτησία εκεί δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Και τη Ρωσία δεν την έσφαξε αλλά αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο. όσο για την τύχη ΟΛΕΣ οι ομάδες την χρειάζονται για να προχωρήσουν.

 

---------- Προσθήκη στις 19:17 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:05 ----------

 

Οκ ρε Σκύμνο, μαζί σου, ξέρω ότι θάβουν και αποθεώνουν εναλλάξ. Αλλά

1ον) θεωρείς ότι η κριτική στον Ρεχάγκελ (που γίνεται για συγκεκριμένες επιλογές) είναι παράλογη; Αυτά που του προσάπτουμε όλοι εμείς δεν ισχύουν εν τέλει; Η κριτική δεν σβήνει τα όσα έκανε στην Πορτογαλία.

 

Αν η κριτική γίνεται μόνο για τις αγωνιστικές επιλογές του και έχει βάση τότε δεν είναι παράλογη. Ίσα ίσα που μπορεί να αποδειχθεί και εποικοδομητική. Εσύ όμως θεωρείς ότι η κριτική γίνεται εντός αυτών των πλαισίων;

 

2ον) Γυρνάμε και πάλι στο "τι θέλεις να βλέπεις". Τι θέλεις να βλέπεις εσύ φίλε Σκύμνο; Γιατί εγώ όχι μόνο δε νιώθω περήφανος, αλλά ντρέπομαι που σπάσαμε αρνητικό ρεκόρ 50ετίας σε κατοχή μπάλας σε οποιοδήποτε αγώνα από το 66 (που αρχίσαν να καταγράφουν!) και μετά. Συγκεκριμένα με το παιχνίδι με την Αργεντινή σιχάθηκα το ποδόσφαιρο. Και με αυτή την εθνική όσο χάρηκα το 2004 άλλο τόσο έχω σιχαθεί με Σουηδία, με Κορέα, με Αργεντινή, με Ρωσία, με... με... με...

Εντάξει ρε συ! σιγά μη νιώθουμε κι άσχημα επειδή σπάσαμε αρνητικό ρεκόρ στην κατοχή της μπάλας. Για να νιώσεις καλύτερα σου λέω ότι η νιγηρία έχασε από εμας που όχι μόνο δεν είχαμε κερδίσει ποτέ σε μουντιάλ αλλά και δεν είχαμε βάλει γκολ! Τι να πουν δηλαδή και οι γαλλοιταλοι για τα χάλια τους...

 

Κι εγώ θα ήθελα να παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο η εθνική. Αλλά ταυτόχρονα θέλω να τη βλέπω και στις μεγάλες διοργανώσεις. Με αυτό το επίπεδο που έχουμε γίνεται; Πιστεύω πως όχι.

Συνεπώς οδηγούμαστε στην επιλογή. Προτιμώ παρουσία σε μουντογιουρα με ποδόσφαιρο σκοπιμότητας παρά επιθετικό ποδόσφαιρο με σοβαρές πιθανοτητες διασυρμού σε προκριματικές φάσεις ή θύματα εκπλήξεων μαλτών κλπ

 

---------- Προσθήκη στις 19:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:17 ----------

 

Κάναμε ποτέ καμιά τέτοια νίκη αποκλεισμό της Ιταλίας σε μουντιάλ όπως η Σλοβακία και μάλιστα χωρίς να κακοποιήσουμε το ποδόσφαιρο? Και με την πρώτη παρουσία της σε μουντιάλ. Ενώ εμείς άστα να πάνε.

Γι αυτό σας είπα γιά σεβασμό της Εθνικής.

Κανείς δεν μας υπολογίζει όντας πρωταθλητές Ευρώπης 2004. Αυτό ήταν γιά μας μόνο να χαριεντιζόμαστε μεταξύ μας και να τονίζουμε την ...ανωτερότητα της φυλής μας.

 

αν μας τυχαινε μια τετοια ιταλια μπορει και να καναμε και μεις. δυστυχως μας ετυχε η αργεντινη που ήταν σε καλη κατασταση. μπραβο στη σλοβακια αλλα να τη δουμε και στην επομενη διοργανωση αν θα περάσει σε τελικά, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως περιμένω να δω σχόλια για τη κακοποίηση του ποδοσφαίρου σε οπαδικά θρεντ.

 

Πχ τον Ερωδιο να βρίζει παρ' ότι κέρδισε τον ΠΑΟ εκτος έδρας επειδή τους έπαιζε μονότερμα ο ΠΑΟ και πλην του γκολ δε μπορούσαν να αλλάξουν 2 πάσες ή όταν με την Τσέλσι παίζανε και στα δυο παιχνίδια με έντεκα πίσω από το κέντρο, τα ίδια και με Αρσεναλ, τον geo να μην χαίρεται για τη νικη του ΠΑΟ στη Σαλκε παλιότερα επειδή έπαιζε ταμπούρι άμυνα ή να βρίζει επειδή έπαιζε κατενατσιο με τη Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως περιμένω να δω σχόλια για τη κακοποίηση του ποδοσφαίρου σε οπαδικά θρεντ.

 

Πχ τον Ερωδιο να βρίζει παρ' ότι κέρδισε τον ΠΑΟ εκτος έδρας επειδή τους έπαιζε μονότερμα ο ΠΑΟ και πλην του γκολ δε μπορούσαν να αλλάξουν 2 πάσες ή όταν με την Τσέλσι παίζανε και στα δυο παιχνίδια με έντεκα πίσω από το κέντρο, τα ίδια και με Αρσεναλ, τον geo να μην χαίρεται για τη νικη του ΠΑΟ στη Σαλκε παλιότερα επειδή έπαιζε ταμπούρι άμυνα ή να βρίζει επειδή έπαιζε κατενατσιο με τη Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ.

 

Ναι, γονάτισα στο ΟΑΚΑ από τα δοκάρια και την πολιορκία...

 

Και για να καταλάβω τώρα, εμείς ήμασταν ο Ολυμπιακός/ Παναθηναϊκός και η Ν. Κορέα η Μπαρτσελόνα? Ή μήπως ο ΠΑΟ μέσα στη Βαρκελώνη δεν είχε κάνει έστω ένα σουτ στο Α ημίχρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως περιμένω να δω σχόλια για τη κακοποίηση του ποδοσφαίρου σε οπαδικά θρεντ.

 

Πχ τον Ερωδιο να βρίζει παρ' ότι κέρδισε τον ΠΑΟ εκτος έδρας επειδή τους έπαιζε μονότερμα ο ΠΑΟ και πλην του γκολ δε μπορούσαν να αλλάξουν 2 πάσες ή όταν με την Τσέλσι παίζανε και στα δυο παιχνίδια με έντεκα πίσω από το κέντρο, τα ίδια και με Αρσεναλ, τον geo να μην χαίρεται για τη νικη του ΠΑΟ στη Σαλκε παλιότερα επειδή έπαιζε ταμπούρι άμυνα ή να βρίζει επειδή έπαιζε κατενατσιο με τη Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ.

 

Πρέπει να με δεις εν δράση, όταν παίζει ο Παναθηναικός, να ακούσεις τα σχόλια μου για τους δικούς μας, που ώρες ώρες νομίζουν ότι μας κάνουν χάρη που παίζουν στον Παναθηναικό και βαριούνται να ξύσουν και την μύτη τους...

 

Όταν βλέπω τον Κατσουράνη να περπατάει σαν να είναι στο πάρκο, ενώ έχουμε προυποθέσεις αντεπίθεσης τρελαίνομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μόλις χθες το βράδυ απέκτησα μια βουβουζέλα! Την έφερε ο ξάδερφος μου που είχε την τύχη να παρευρεθεί (μέσω ειδικής προσφοράς) στην πρώτη νίκη στην ιστορία της Ελλάδας σε Μουντιάλ. Κάποιος από την παρέα του έχει και τη φανέλα του Τζιόλη από τον αγώνα.

 

Πολύ γουστάρω με τη βουβουζέλα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον χερ Ότο γιατί παρά τα όσα στραβά έχει και του καταλογίζουμε, μας βοήθησε να αντιληφθούμε ότι τελικά δεν είμαστε άχρηστοι, ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε. Εν πάση περιπτώσει έκανε κάτι που ουδείς άλλος έχει κάνει και μέχρι να βρεθεί ο κάποιος άλλος, ο Ότο θα είναι ο ένας και ο μόνος.

 

Τώρα, στα του αντικαταστάτη του, εγώ πρόβλημα με τον Σάντος δεν έχω. Δεν ξέρω αν η Εθνική έχει παίκτες για να παίξουμε τη μπάλα που παίζει η Μπαρτσελόνα π.χ. αλλά επειδή κάτι μου λέει ότι δεν έχουμε, τότε μάλλον θα πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε αυτό το "πράγμα" που παίζουμε (ποδόσφαιρο δεν το λες) το οποίο θεαματικό δεν είναι (ούτε καν θελκτικό), τουλάχιστον είναι αποτελεσματικό, και για έναν λαό που έχει ανάγει σε στόχο ζωής τη νίκη και τρέμει στην ιδέα της αποτυχίας, αποτελεί μονόδρομο.

 

Anywayz, γι' αυτή τη μπάλα που παίζει και βλέπω να συνεχίζει να παίζει η Εθνική, ο Σάντος είναι μια καλή λύση με δεδομένο ότι θα είναι σε επαφή με τους προπονητές των μικρότερων Εθνικών, να ανεβάσει κάναν παίκτη κι από 'κει και σιγά-σιγά να δημιουργήσει την Εθνική v2.0.

 

Αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος από την παρέα του έχει και τη φανέλα του Τζιόλη από τον αγώνα.

 

 

Συγχαρητηρια:lol:

Συγγενης του Μητσοτακη ειναι?Μια φανελα πηρε και αυτη ειναι του μεγΑλεξανδρου?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι Μητσοτάκης ρε; Και μόνο που πήρε φανέλα, πολύ είναι. Εσύ μου είσαι και επιλεκτικός. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Μητσοτάκης ρε; Και μόνο που πήρε φανέλα, πολύ είναι. Εσύ μου είσαι και επιλεκτικός. :-)

 

Του Τζιολη ρε μαν?:lol:

Αααααα καταλαβαααα, θα ηταν σιχασιαρης και θα εψαχνε την λιγοτερο ιδρωμενη:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Τζιολη ρε μαν?:lol:

Αααααα καταλαβαααα, θα ηταν σιχασιαρης και θα εψαχνε την λιγοτερο ιδρωμενη:lol:

 

http://www.fifa.com/worldcup/statistics/players/distanceandspeed.html

O Τζιόλης έκανε τα περισσότερα χιλιόμετρα από τους παίχτες της εθνικής. Και είναι στους 30 πρώτους συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...