Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω αν ειμασταν καλοι με την αργεντινη. μαλλον προπονησουλα εκανα ευτουνοι. πασουλες και χωρις τρεξιμο..

 

http://www.sport24.gr/html/ent/026/ent.370026.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξερω αν ειμασταν καλοι με την αργεντινη. μαλλον προπονησουλα εκανα ευτουνοι. πασουλες και χωρις τρεξιμο..

 

http://www.sport24.gr/html/ent/026/ent.370026.asp

 

Έπρεπε να διαβασεις τα στατιστικα για να το καταλαβεις? Δεν φάνηκε στο γήπεδο?

 

Τρέχαμε πάνω κάτω αριστερά δεξιά κηνυγώντας την μπάλα, σαν να παίζαν κορόιδο....

 

Αλλά εντάξει ζήσαμε το όνειρο, φύγαμε με το κεφάλι ψηλά.... :lol::lol:

 

Μέχρι εκεί μπορεί η Ελλάδα, μέχρι εκεί μπορούνε οι παίχτες μας. Το λένε οι εφημερίδες, το λέει ο Ρεχάγκελ, το λένε όλοι........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε εγω το ειδα και στο γηπεδο. μια αργεντινη αδιαφορη, με καποιους δευτερους παιχτες (οταμεντι, κλεμεντε ροντριγκεζ κλπ) παιζοντας στο πολυ χαλαρο (πασουλες), μας εριξε 2 και θα μπορουσε ανετα αλλα 2-3.....

 

οι δημοσιογραφισκοι ομως εχουν δημιουργησει τελειως διαφορετικο κλιμα. η ομαδαρα η ελλαδα, που πατησε κατω την αργεντινη, που εκανε φοβερη εμφανιση κλπ... και το προβλημα ειναι πως το 80% αυτων που διαβαζουν και δεν ξερουν πολλα απο μπαλλα, τους πιστεουν. νομιζουν οτι εξαφανισαμε την αργεντινη αλλα στο παρατσακ χασαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που πριν τον Ρεχαγκελ παιζαμε τους Αργεντινους στα ισια και τους νικαγαμε ή τουλαχιστον φερναμε Χ...

Οπως με τον Παναγουλια ας πουμε..

Ωραιες εποχες...

Μπορει να ασελγουσαν ΟΛΟΙ πανω μας αλλα παιζαμε ΜΠΑΛΑ...:lol::lol::lol:

 

Μας χαντακωσε αυτος ο αχρηστος ο Ρεχαγκελ...

Επρεπε να μην ερθει καθολου...

Ποιος βλακας τον εφερε...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που πριν τον Ρεχαγκελ παιζαμε τους Αργεντινους στα ισια και τους νικαγαμε ή τουλαχιστον φερναμε Χ...

Οπως με τον Παναγουλια ας πουμε..

Ωραιες εποχες...

Μπορει να ασελγουσαν ΟΛΟΙ πανω μας αλλα παιζαμε ΜΠΑΛΑ...:lol::lol::lol:

 

Μας χαντακωσε αυτος ο αχρηστος ο Ρεχαχεκλ...

Επρεπε να μην ερθει καθολου...

Ποιος βλακας τον εφερε...:-(

 

Όποιος έχει την μύγα λένε...

 

Δεν θα μπώ πάλι σε loop για τον Ρεχάγκελ. Ότι ήταν να ειπωθεί έχει ειπωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Όποιος έχει την μύγα λένε...

 

Δεν θα μπώ πάλι σε loop για τον Ρεχάγκελ. Ότι ήταν να ειπωθεί έχει ειπωθεί.

 

Εχω αδικο δλδ.. ??:rolleyes:

Επεξ/σία από alexis333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως. δεν νομιζω οτι εχει νοημα να το παμε εκει το θεμα. οτι μπορουσε να κανει ο ρεχαγκελ το εκανε. μπραβο του και συγχαρητηρια για τα πολλα καλα που εκανε (δεν τα αμφισβητω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που πριν τον Ρεχαγκελ παιζαμε τους Αργεντινους στα ισια και τους νικαγαμε ή τουλαχιστον φερναμε Χ...

Οπως με τον Παναγουλια ας πουμε..

Ωραιες εποχες...

Μπορει να ασελγουσαν ΟΛΟΙ πανω μας αλλα παιζαμε ΜΠΑΛΑ...:lol::lol::lol:

 

Μας χαντακωσε αυτος ο αχρηστος ο Ρεχαγκελ...

Επρεπε να μην ερθει καθολου...

Ποιος βλακας τον εφερε...:-(

 

Δεν παιζαμε και τοτε μπαλα (και ουτε στο μελλον θα παιζουμε με τους παικτες που βλεπω να μπαινουν στην Εθνικη).Το θεμα ειναι οτι ολες οι ομαδες του Μουντιαλ επαιξαν λιγο-πολυ μπαλα ή τουλαχιστον ειχαν τρεξιματα (εκτος απο την Ονδουρα ισως).Αν βαλεις αγωνα της Εθνικης ειναι σαν να εχει το R αριστερα στην οθονη...Δεν τρεχουν οι δικοι μας.Ειναι αργοι.Παγκοσμιως ειναι η πιο αργη ομαδα και αυτο νομιζω δεν μπορει να αμφισβητηθει.

Καποιοι φωναζουν γιατι δεν βαζει την ποδοσφαιρικη απατη που λεγεται Νινης.Τον ειδαμε και αυτον.Παμπερς.Για να γινεις παικτης επιπεδου θελει κοτσια-θρασος-τσαγανο.Προβλεψιμος παικτης, κανει παντα τις ιδιες κινησεις στο γηπεδο, διχως φαντασια, στην Ελλαδα φαινεται σαν την μυγα μεσα στο γαλα λογω της ταχυτητας του (οχι τιποτα το φοβερο αλλα μπροστα στους υπολοιπους "ελληνες-φερραρι" σπαει το φραγμα του ηχου).Και οσο σκεφτομαι τι ερχεται απο πισω με πιανει ιλλιγος.Μανιατης-Αραμπατζης-Κουτσιανικουλης-Μητρογλου,Γκεντσογλου,Σοιλεδης,Δημουτσος...Παναγια μου βοηθα.Παλι μπαλαρα θα δουμε στο μελλον... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ απαράδεκτους τους παίχτες της Εθνικής μας με τις δηλώσεις τους περί, ότι δεν τους αγαπάει ο κόσμος και ότι δέχτηκαν σκληρή κριτική.

 

Ο Σαλπιγγίδης και ο Τζόρβας κατά τη γνώμη μου ήταν απαράδεχτη για αυτά που είπαν.

 

Μιλήσανε λες και πέρασαν στους 16!

Μία νίκη έκαναν εναντίον της Νιγηρίας και αυτή με τη βοήθεια της τύχης και μιλάνε κιόλας?

 

Έχουμε απαιτήσεις! Πρωταθλητές Ευρώπης, σήκωσαν το Euro και θέλουν να μην έχουμε απαιτήσεις? Εκτός και αν μας λένε ότι το Euro ήταν μούφα...

 

 

Να πω ότι έπαιξαν με την Κορέα και δεν τους έκατσε ok...

 

Νίκησε τη Κορέα, Νίκησε τη Νιγιρία και χάσε από την Αργεντινή, ok!

Τουλάχιστον παίξε μπάλα και χάσε από όλες! Δεν το έκανες όμως! Τι μιλάς!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω καμια απαιτηση απο τον Τζορβα και τον Τοροσιδη και τον Παπασταθοπουλο αλλα και αυτοι δεν πρεπει να εχουν απαιτησεις απο εμας λογω 2004

 

Τα πραγματα ειναι απλα, κυριε Τζορβα μου δεν γινεται να λετε για την Εθνικη που εχει χαρισει πολλα και κολοκυθια τουμπανα γιατι απλα εσεις δεν κανατε τιποτα.

I will cut some slack που λενε και στο χωριο μου σε θεματα Εθνικης σε Καραγκουνη, Κατσουρανη, Σειταριδη, Χαριστεα γιατι αυτοι πηραν το 2004

 

Δεν καταλαβαινω πως γινεται παιδια με 4-5 χρονια στην Εθνικη να απαιτουν να μην δεχονται σκληρη κριτικη οταν δεν εχουν κανει Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α που να τους το εξασφαλιζει και την ιδια ωρα ο Καραγκουνης, που δεν φημιζεται για την οξυδερκεια του, να ειναι μετρημενος και να την δεχεται. Δεν γινεται να δεχεται την κριτικη αυτος που σηκωσε την κουπα το 2004, οπως τη σηκωσε, και να το παιζουν θιγμενοι ο Τοροσιδης με τον Τζορβα, οι "χθεσινοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Καραγκουνης, που δεν φημιζεται για την οξυδερκεια του, να ειναι μετρημενος και να την δεχεται. Δεν γινεται να δεχεται την κριτικη αυτος που σηκωσε την κουπα το 2004, οπως τη σηκωσε, και να το παιζουν θιγμενοι ο Τοροσιδης με τον Τζορβα, οι "χθεσινοι"

Ακριβώς έτσι!

Για μένα πιτσιρίκια με κόκα και μοντέλα που πουλάνε μαγκιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιζερ δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες. τορο και τζορβας δεν εχουν καποιο επιτευγμα αντιστοιχο αυτου των Καρα, κατσουρανη, γιουρκα και χαριστεα. δυστυχως γιαυτους ομως, ειναι οι συνεχιστες αυτων που πηραν το Euro και συνεπως αποδεκτες της ιστοριας της εθνικης. αρα τις οποιες προσδοκιες και απαιτησεις εχουμε απο την εθνικη, θα τις εχουμε απο αυτους. για μενα το ρεχαγκελ επρεπε να κριτικαρουμε πιο εντονα και οχι τους παιχτες. ο ρεχαγκελ εβαλε μεσα τους γιουρκα-χαριστεα και τους καλεσε στην εθνικη, ενω δεν επρεπε. τεσπα.. το σταματαω εδω γιατι κανω αυτο που ειπα οτι δε θα κανω σε προηγουμενο ποστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Το θεμα ειναι οτι ολες οι ομαδες του Μουντιαλ επαιξαν λιγο-πολυ μπαλα ή τουλαχιστον ειχαν τρεξιματα (εκτος απο την Ονδουρα ισως).Αν βαλεις αγωνα της Εθνικης ειναι σαν να εχει το R αριστερα στην οθονη...Δεν τρεχουν οι δικοι μας.Ειναι αργοί.Παγκοσμιως ειναι η πιο αργη ομαδα και αυτο νομιζω δεν μπορει να αμφισβητηθει.

Καποιοι φωναζουν γιατι δεν βαζει την ποδοσφαιρικη απατη που λεγεται Νινης.Τον ειδαμε και αυτον.Παμπερς.Για να γινεις παικτης επιπεδου θελει κοτσια-θρασος-τσαγανο.Προβλεψιμος παικτης, κανει παντα τις ιδιες κινησεις στο γηπεδο, διχως φαντασια, στην Ελλαδα φαινεται σαν την μυγα μεσα στο γαλα λογω της ταχυτητας του (οχι τιποτα το φοβερο αλλα μπροστα στους υπολοιπους "ελληνες-φερραρι" σπαει το φραγμα του ηχου).Και οσο σκεφτομαι τι ερχεται απο πισω με πιανει ιλλιγος.Μανιατης-Αραμπατζης-Κουτσιανικουλης-Μητρογλου,Γκεντσογλου,Σοιλεδης,Δημουτσος...Παναγια μου βοηθα.Παλι μπαλαρα θα δουμε στο μελλον... :fear:

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι;

Ο Νίνης συγκριτικά με ποιον; Με τον Κυργιάκο ας πούμε;

Ή με τον Σαλπιγγίδη, ας πούμε;

Άλλο το να μην έχουν ταχύτητα, που την έχουν, κι άλλο να μην ξέρουν πώς να την αξιοποιήσουν.

 

topspeed.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αδικο δλδ.. ??:rolleyes:

 

Μιλούσαμε για συνολική παρουσία της ομάδας σε έναν αγώνα(και γενικά). Αυτό συμερπιλαμβάνει παίχτες, προπονητή, σύστημα, τεχνικό τιμ, πρόεδρο της έπο, ψυχολογία, ανάδρομο Έρμη ΚΑΙ ένα σωρό άλλα πραγαματάκια, και εσύ βρήκες την ευκαιρία να πιπιλήσεις την καραμέλα για τις εποχές προ ΟΤΟ όπως κάνεις ασταμάτητα προκαλώντας.

 

Δεν ξέρω αν έχεις δίκιο ή άδικο, αλλά εγώ ξανά σε αυτήν την διαδικασία δεν θα μπω.

 

Πέστα με τα παλικάρια που περίμεναν από τον Νίνη να τραβήξει τους κατσαπλιάδες αμυντικούς μπροστά και ταυτόχρονα να κάνει παιχνίδι με τον Σαμαρά που δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό,τι θα έβλεπα και Ρεχάγκελ fanboys πάντως δεν το περίμενα. Ρε ότι και να γίνει μέσα σε δύο λεπτά θα ακούσεις "μιλάς εσύ γι' αυτόν που πήρε Euro". Λες και πήγε ο Ρεχάγκελ και έπαιξε αγώνα χωρίς παίκτες ξέρω 'γω στο manager και το πήρε μόνος του. Λες και οι παίκτες τότε δεν έκαναν τίποτα.

 

Ερώτηση ειλικρινής τώρα: γιατί βλέπετε ποδόσφαιρο γενικά όλοι εσείς οι Ρεχαγκελικοί; Μην αρχίσετε πάλι την ισοπέδωση ή Μπαρτσελόνα ή Εθνική. Όλες οι ομάδες στο Μουντιάλ παίζουν κάπου ανάμεσα. Παίζουν ένα νορμάλ σύστημα ισορροπημένο ανάμεσα σε άμυνα και επίθεση. Προσπαθούν να βάλουν γκολ και να κερδίσουν και όχι να μη δεχτούν και να μη χάσουν. Λέει ο alexis παραπάνω για 94 και Παναγούλια. Κατ' αρχήν, τεράστια διαφορά. Εκείνο το παιχνίδι ήταν το πρώτο των ομίλων και οι Αργεντίνοι ήταν φουριόζοι. Δείτε λίγο στο youtube την ενέργεια και το πάθος (και την μπαλάρα προφανώς). Πέρα από το 1ο γκολ που το χε πνίξει ο Μίνου τα υπόλοιπα δεν γλιτώνονται, είναι γκολάρες. Εδώ φάγαμε 2 από την Αργεντινή που βαριόταν να παίξει και άλλαζε πασούλες, είχε δοκάρι και πάρα πολλές ευκαιρίες. Και παίζαμε με 9 παίκτες στην άμυνα! Ειλικρινά δηλαδή, όποιος και να ήταν ο προπονητής, με τέτοια παράταξη δε θα δυσκόλευε το ίδιο την Αργεντινή να σκοράρει; Προς τι οι ύμνοι και "ευχαριστούμε τους παίκτες" και "ευχαριστούμε για όσα μας έχεις χαρίσει"; Για τι ακριβώς ευχαριστούμε; Που νικήσαμε τη Νιγηρία με παραπάνω παίκτη για τα 2/3 του αγώνα και δεν πάθαμε την κατάθλιψη του 0 γκολ σε 3 αγώνες πάλι;

 

Πείτε ό,τι θέλετε αλλά εγώ το χάρηκα που αποκλειστήκαμε αφού ακόμα και σε αυτόν τον αγώνα δεν επιδιώξαμε να κερδίσουμε το σεβασμό και μας γιούχαρε πάλι όλη η υφήλιος. Είναι αμαρτία να περνάγαμε, ακόμα και στη θέση των μετριότατων Κορεατών, οι οποίοι όμως ακόμα και απέναντι στην Αργεντινή επιδίωξαν να παίξουν και λίγο μπαλίτσα. Και επειδή έφαγαν 4 τι έγινε; Εγώ ξέρω ότι είναι στην επόμενη φάση. Γιατί; Γιατί έβαλαν 5 γκολ στα παιχνίδια των ομίλων, 2 σε εμάς και 2 στη Νιγηρία. Γιατί δηλαδή προσπαθούσαν να βάλουν γκολ, το αυτονόητο! Λες και αν περνάγαμε στους 16 θα μας έσβηναν μέρος του εθνικού χρέους. Δεν καταλαβαίνω γιατί μια χώρα με τόσα και τεράστια προβλήματα πρέπει πάντα να έχει την ματαιοδοξία της επιδίωξης της "επιτυχίας" (σε εισαγωγικά γιατί δεν είναι επιτυχία να σε βρίζει όλη η υφήλιος για το αποκρουστικό θέαμα που προκαλείς). Αποκλείστηκε και η Σερβία, αλλά ο κόσμος χάρηκε να τη βλέπει και πιθανόν πολλοί λυπήθηκαν που αποκλείστηκε. Η Ρωσία και η Κροατία δεν προκρίθηκαν καν στο Μουντιάλ και παρ' όλα αυτά είναι καταξιωμένες στη συνείδηση του κάθε Ευρωπαίου ποδοσφαιρόφιλου. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχουμε αυτό το βραχνά της εθνικής επιτυχίας. Δεν θα με κάνει περήφανο μια επιτυχία πυροτέχνημα μιας ομάδας ποδοσφαίρου, όταν αυτή συνοδεύεται από όλο αυτό το απωθητικό περυτίλιγμα. Και να σου πω και κάτι; ΟΚ, έγινε το θαύμα το 2004, μας βρίσανε, το πήραμε, έφυγε ο βραχνάς της επιτυχίας. Προτιμάτε δηλαδή να παίζουμε το ίδιο αποκρουστικό "ποδόσφαιρο" για πάντα, μπας και μετά από καμια 30αριά χρόνια γίνει κανένα κουλό και φτάσουμε κανάν τελικό πχ. ή θέλετε να γουστάρετε να βλέπετε την Εθνική και να μην το κάνετε από υποχρέωση;

 

Και επειδή δεν τα λέμε μόνο εμείς, διαβάστε και ένα-δυο άρθρα και κάποιων άλλων. Δε μπορεί, όλοι κακοπροαίρετοι ήμαστε; Όλοι γκρινιάριδες;

 

Χωρίς Λογική (Καρπετόπουλος)

 

ΥΓ: Είχα διαβάσει και ένα του Πανούτσου στο ίδιο μήκος κύματος αλλά δε θυμάμαι που. EDIT: Το βρήκα: Η Ελλάδα των Αντιθέσεων. Επικό απόσπασμα:

Αν δεν έπαιζε η Εθνική Ελλάδας, αλλά μια άλλη ομάδα, ας πούμε η Ονδούρα, ποιο ματς θα βλέπατε; Το Νότια Κορέα – Νιγηρία προφανώς, όπως λογικά θα έκανε και η πλειοψηφία των ξένων τηλεθεατών. Όταν παίζει η Αργεντινή και μια ομάδα σε υποχρεώνει να αλλάξεις κανάλι, κάπου πρέπει να ψάχνεσαι για την μπάλα που παίζει...
Επεξ/σία από konnak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...