Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά τους παίκτες :lol:

 

1. Διαφωνω με τον απο πανω, Ζινταν αλλα και Ροναλντο προ τραυματισμων ηταν τεραστιοι παικταραδες. Αλλα...

 

2. ...ειδικα για τον Ροναλντινιο αλλα και για τον Ροναλντο ισως(με το ελαφρυντικο των τραυματισμων βεβαια) μπορεις να πεις οτι ειναι "Μαραντονα" η "Πελε"? Δεν συζηταμε για τον αν ο Μεσσι ειναι παικταρας. ΕΙΝΑΙ. Τεραστιος. Συζηταμε αν ειναι στην ανωτερη δυνατη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Διαφωνω με τον απο πανω, Ζινταν αλλα και Ροναλντο προ τραυματισμων ηταν τεραστιοι παικταραδες. Αλλα...

 

2. ...ειδικα για τον Ροναλντινιο αλλα και για τον Ροναλντο ισως(με το ελαφρυντικο των τραυματισμων βεβαια) μπορεις να πεις οτι ειναι "Μαραντονα" η "Πελε"? Δεν συζηταμε για τον αν ο Μεσσι ειναι παικταρας. ΕΙΝΑΙ. Τεραστιος. Συζηταμε αν ειναι στην ανωτερη δυνατη κατηγορια.

 

Ίσως όχι, αλλά εγώ προσωπικά δεν είμαι λάτρης του παρελθόντος. Μακάρι σε 5-10 χρόνια να δούμε τον πραγματικό νεο Ντιέγκο/Πελέ, αλλά με τα σημερινά δεδομένα και έτσι όπως έχει γίνει το ποδόσφαιρο δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως όχι, αλλά εγώ προσωπικά δεν είμαι λάτρης του παρελθόντος. Μακάρι σε 5-10 χρόνια να δούμε τον πραγματικό νεο Ντιέγκο/Πελέ, αλλά με τα σημερινά δεδομένα και έτσι όπως έχει γίνει το ποδόσφαιρο δεν το βλέπω.

 

Το θεμα ειναι οτι ακομα και για την εποχη του, οποιος θελει να μπει στην ανωτατη κατηγορια πρεπει να κουβαλησει συλλογο και Εθνικη οταν οι αλλοι κλανουν μεντες.

Μεχρι στιγμης ο Μεσι εχει πλησιασει να το κανει αλλα δεν το εχει κανει.

Μικρος ειναι, χρονο και ματς εχει, υγεια να εχουμε να τον απολαυσουμε να το κανει.

Μεχρι τοτε ομως, μοιαζει με ανθρωπο που εχει κανει 5 πραγματα στην καριερα του αλλα εχει τοτο υφακι και το στυλακι του ανθρωπου που εχει κανει 10 πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ακομα και για την εποχη του, οποιος θελει να μπει στην ανωτατη κατηγορια πρεπει να κουβαλησει συλλογο και Εθνικη οταν οι αλλοι κλανουν μεντες.

Μεχρι στιγμης ο Μεσι εχει πλησιασει να το κανει αλλα δεν το εχει κανει.

Μικρος ειναι, χρονο και ματς εχει, υγεια να εχουμε να τον απολαυσουμε να το κανει.

Μεχρι τοτε ομως, μοιαζει με ανθρωπο που εχει κανει 5 πραγματα στην καριερα του αλλα εχει τοτο υφακι και το στυλακι του ανθρωπου που εχει κανει 10 πραγματα

 

Κοίταξε παίζει σε επαγγελματικό επίπεδο απο τα 16 του, και σίγουρα στα 23 του έχει πετύχει πολύ περισσότερα απ' οτι ο Πελέ/Μαραντόνα στις αντίστοιχες ηλικίες, οπότε δικαιολογημένο το υφάκι. 3 πρωταθλήματα, 2 CL, δεκάδες ατομικά βραβεία κτλ. Σίγουρα έχει το μέλλον μπροστά του για ακόμα περισσότερα. Αλλά εγώ επιμένω οτι μετα απο μια εξαντλητική σεζόν για τον ίδιο, σαν φίλαθλος προσωπικα δεν περιμένω να κάνει στην εθνική του αυτά που έκανε στη Μπάρτσα φέτος. Το παιδί έχει κάει, και πάλι απ' οτι είδες είναι μόνος όλη η Αργεντινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε παίζει σε επαγγελματικό επίπεδο απο τα 16 του, και σίγουρα στα 23 του έχει πετύχει πολύ περισσότερα απ' οτι ο Πελέ/Μαραντόνα στις αντίστοιχες ηλικίες, οπότε δικαιολογημένο το υφάκι. 3 πρωταθλήματα, 2 CL, δεκάδες ατομικά βραβεία κτλ. Σίγουρα έχει το μέλλον μπροστά του για ακόμα περισσότερα. Αλλά εγώ επιμένω οτι μετα απο μια εξαντλητική σεζόν για τον ίδιο, σαν φίλαθλος προσωπικα δεν περιμένω να κάνει στην εθνική του αυτά που έκανε στη Μπάρτσα φέτος. Το παιδί έχει κάει, και πάλι απ' οτι είδες είναι μόνος όλη η Αργεντινή.

 

Οχι, το υφακι και η αλαζονεια και η ασεβεια προς οποιονδηποτε δεν ειναι για οσα εχει κανει(καλα, 2 CL εχει γιατι στο 1ο ηταν ο μεγας Λαρσον και ο Ανρι, ακομα νηπιο ηταν τοτε)

Αν ειναι απο οποιον ειμαστε καλυτεροι να μην τον σεβομαστε, τοτε πολυ θα ηθελα να του εσκαγε μια 3αρα η Βραζιλια και να πηγαινε ο Λουσιο και να του ελεγε "Σε πουτανιασα στο ΤΛ σε πουτανιασα στο Μουντιαλ σαλτα και ...ρε αμπαλε" αν το παμε ετσι

 

 

Αλλα δεν το παμε ετσι. Μην συζηταμε 17 φορες τα ιδια. Ο Μεσι ειναι στο υψηλοτερο επιπεδο της εποχης. Το θεμα ειναι αν θα φτασει στο υψηλοτερο επιπεδο ολων των εποχων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει αποδείξει νομίζω οτι είναι αλαζόνας και αυτό το παραδέχονται όλοι, συμπαίκτες και μη, το οτι νευρίασε με το ξύλο που έφαγε χθές αυτό είναι άλλη ιστορία.

 

Στο καλύτερο επίπεδο όλων των εποχών και φυσικά δεν μπορούμε να ξέρουμε αν έχει φτάσει η ΑΝ θα φτάσει κάποτε. Μόνο ο χρόνος θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προπονητής μας στο τοπικό μας έλεγε ότι αν κρατάμε πολύ τη μπάλα και κάνουμε μαγκιές δεν θα μας διακιολογεί όταν θα μας τσακίζουν τα πόδια οι αντίπαλοι.

Ο Μέσσι θα τρώει πάντα ξύλο από τους αντιπάλους λόγω τού στυλ παιχνιδιού του.

Χθες παρά τις διαμαρτυρίες τού Μαραντόνα αλλά καί τις δικές του νομίζω πως οι Έλληνες τον χάιδεψαν.Τον μάρκαραν στενα αλλά καθόλου σκληρά.

Θυμάμαι στα νιάτα του και τον Μαραντόνα. Κι αυτός διαμαρτυρόταν συνέχεια γιά το στενό μαρκάρισμα και ενίοτε σκληρό, αφού σαν το Μέσσι ήθελε μιά μπάλα μόνος του.

Παιχταράδες είναι αλλά χάνουν σε αξία άμα ψάχνουν διακιολογίες.

Δηλαδή τι ήθελε ο Μαραντόινα χθες? Να περνάει ατσαλάκωτο το πουλέν του και οι Έλληνες να του λένε περάστε παρακαλώ?

Καλά έκανε ο Καραγκούνης και τον αγρίψε τον Μέσσι στη φάση της μη τήρησης σωστά του φερ πλέι.

Μεγάλοι παίχτες αλλά όχι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.contra.gr/Soccer/World/WorldCup/SAfrica2010/Greece/278433.html

 

Ο Ρεχάγκελ φεύγει, ο Σάντος έρχεται

Έφτασε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου και για τον Ρεχάγκελ, τον μακροβιότερο και πιο επιτυχημένο προπονητή της εθνικής μας ομάδας. Ότο, σε ευχαριστούμε για την συμβολή σου!

 

Η σελίδα αλλάζει λοιπόν και ο νέος προπονητής θα είναι μάλλον ο Σάντος. Προς απογοήτευση των φιλάθλων που θα επιθυμούσαν πιο επιθετικό ποδόσφαιρο, αναλαμβάνει ένας προπονητής άμυνας. Στα θετικά του η επαφή του και με το ελληνικό αλλά και με το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Εύχομαι καλή επιτυχία και...καλά κουράγια (γιατί η κακόπιστη κριτική θα αρχίσει και πάλι νωρίς...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.contra.gr/Soccer/World/WorldCup/SAfrica2010/Greece/278433.html

 

Ο Ρεχάγκελ φεύγει, ο Σάντος έρχεται

Έφτασε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου και για τον Ρεχάγκελ, τον μακροβιότερο και πιο επιτυχημένο προπονητή της εθνικής μας ομάδας. Ότο, σε ευχαριστούμε για την συμβολή σου!

 

Η σελίδα αλλάζει λοιπόν και ο νέος προπονητής θα είναι μάλλον ο Σάντος. Προς απογοήτευση των φιλάθλων που θα επιθυμούσαν πιο επιθετικό ποδόσφαιρο, αναλαμβάνει ένας προπονητής άμυνας. Στα θετικά του η επαφή του και με το ελληνικό αλλά και με το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Εύχομαι καλή επιτυχία και...καλά κουράγια (γιατί η κακόπιστη κριτική θα αρχίσει και πάλι νωρίς...)

 

Πονουσαν τα ματια των οπαδων του ΠΑΟΚ, τωρα θα πονανε ολων των Ελληνων.Αρχισα την κακοπιστη κριτικη... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονουσαν τα ματια των οπαδων του ΠΑΟΚ, τωρα θα πονανε ολων των Ελληνων.Αρχισα την κακοπιστη κριτικη... :P

 

Έτσι! Να διατηρούνται τα έθιμα και οι παραδόσεις. Μπράβο σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμασταν όλοι υπέροχοι. Ωραίο το ταξίδι μας,και η εμπειρία !Μπράβο στα παιδιά,αλλά το πρώτο παιχνίδι αν δεν είχε γίνει ότι είχε γίνει,ίσως ήμασταν αλλού τώρα. Και μπράβο για τον προπονητή που είχαμε,άσχετα με τα ξούρια που είχε,αλλά τον ευχαριστώ(δν ξέρω για εσάς) ,τώρα όποιος του καναπέ θέλει ας πάρει το τιμόνι.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έζησα το μοναδικό γκολ μας σε μουντιάλ(γιατί το ένα είδα,στο άλλο έδινα μάθημα,αλλά άκουγα ραδιόφωνο :D ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...