Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάι λέει ο Καρα Λη στον Τσάκυ Τσαν:

Θα σε δείρω κακομαθημένο!

232147.jpg

 

Kαι λιγα του ειπε σε εκεινη τη φαση.

Πολυ μικρος σε ηλικια για να κανει τετοιες παπαριες. Δλδ στα 30 του τι θα κανει?

 

Το παλεψαμε οπως μπορουσαμε, δυστυχως τα μετα αγωνος ονειρα περι "επρεπε να πιεσουμε" "επρεπε να επιτεθουμε" "το 8 πισω δεν ειναι συστημα" δεν παιζουν. Αν δεν εβαζες 8 πισω θα ετρωγες 8 πισω. Πηγαμε για το 0-0 και πονταραμε στη Νιγηρια

 

Οσο για τους Αργεντινους, τα τελευταια χρονια αρχιζουν και μου τη δινουν απιστευτα. Μου θυμιζουν τα παιδια αυτων που ηταν στο Πολυτεχνειο ή αυτους που ηταν τοτε πιτσιρικαδες και ο Μαραντονα μου θυμιζει τον Πρωτοπαπα. Ολοι το γυρισαν στο καλαματιανο μετα απο χρονια.

Καποτε ηταν 'επαναστατες, εναλλακτικοι, διαφορετικοι, αγωνιστες'. Τα τελευταια χρονια εχουν ομως την ψηλη μυτη των εναλλακτικων, σαν τους κριτικους κινηματογραφου που βλεπουν μονο Ιρανικες ταινιες απο αντιδραση στο Χολιγουντ με αποτελεσμα να βλεπουν οτι παπαρια υπαρχει και εχουν τον αερα 'Εγω δεν βλεπω Αμερικανιες'

Αυτη η υπερβολικη αλαζονεια, η τραγικη εμφαση σε τελειωμενο ματς γιαυτους και σε γκολ που ηταν μονο για την καυλαντα αφου ηταν περασμενοι και πρωτοι εμενα μου την εσπασε. Πολυ θα ηθελα να τους θυμισει καμια Βραζιλια πως αν θες να το παιζεις "alternative" και κοντρα στο συστημα που σε αδικει και δεν σε αφηνει η ρημαδα η μοιρα να χαρεις και τετοιες παπαριες τοτε λογικα στο τελος θα τρως φαπα

 

ΥΓ. Τον Μεσσι δεν τον κακολογω. Στα σημαντικοτερα παιχνιδια της χρονιας, τους ημιτελικους με την Ιντερ ηταν για τα μπαζα ο ιδιος και η ομαδα του αποκλειστηκε, στο Μουντιαλ δεν εχει σκοραρει, λογικο να εχει νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^^ +1. Ελπιζω να παρει το μαθημα της απο το αγαπημενο μου Μεξικο η Εθνικη Κοκαινης και να δω τον Μαρακοκα να μυξοκλαιει.Εκανε και τουμπες χτες..Ο,τι να'ναι πραγματικα.Απορια: Γιατι ελειπαν στο τελος του αγωνα οι γραμμες που οριζουν τα πλαισια που κινειται ο προπονητης??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Μεσσι δεν τον κακολογω. Στα σημαντικοτερα παιχνιδια της χρονιας, τους ημιτελικους με την Ιντερ ηταν για τα μπαζα ο ιδιος και η ομαδα του αποκλειστηκε, στο Μουντιαλ δεν εχει σκοραρει, λογικο να εχει νευρα

Το Ρεαλ-Μπάρτσα δεν ήταν σημαντικό, έτσι; Δεν έκρινε πρωτάθλημα, ε; Στα προημιτελικά, επίσης, δε σκόραρε... πολύ, δε θα ήταν σημαντικά ματς φαίνεται ούτε αυτά! Στον τελικό πέρυσι πάλι τα ίδια, τιτίκα μωρέ τονατάλλο.

 

Πόσα ματς της Μπάρτσα είπαμε ότι είδες φέτος;;;;

 

Για τα μπάζα, μάλιστα...

 

http://www.shootandgoal.com/page.php?id=26791&bid=2

http://www.contra.gr/Soccer/Europe/ChL/273965.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Messi οκ ειναι παιχταρας αλλα πολύ αξια του έχουν δώσει...Αρχηγος της αργεντινης?? Απο τα 23 του? και ενω ηταν μέσα Veron και άλλοι ποσοι...απορώ για πίο λόγο τον έκαναν αρχηγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Messi οκ ειναι παιχταρας αλλα πολύ αξια του έχουν δώσει...Αρχηγος της αργεντινης?? Απο τα 23 του? και ενω ηταν μέσα Veron και άλλοι ποσοι...απορώ για πίο λόγο τον έκαναν αρχηγο..

 

Marketing, προσπαθεια δημιουργίας μύθου, ΜΜΕ κλπ.. Δεν πουλάει ο Βερον, ο Μεσι πουλαει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marketing, προσπαθεια δημιουργίας μύθου, ΜΜΕ κλπ.. Δεν πουλάει ο Βερον, ο Μεσι πουλαει.. ;)

 

Ενω θα επρεπε δλδ να πουλαει ο Βερον παρα ο Μεσσι κανονικα ε... ??? :rolleyes:

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αρμοδιότητες του Αρχηου μιας ομαδας είναι να κρατάει τη συνοχή της, να μεταφέρει αιτηματα των παικτων στο προπονητικό επιτελείο κλπ.. Συνήθως αυτή τη δουλεια την αναλαμβάνει κάποιος ώριμος σε σκέψη ανθρωπος που σέβονται ολοι συμπαικτες του, κάποιος που είναι καιρός στην ομαδα, κάποιος που εχει εμπειρία. Δεν γνωρίζω τι από αυτα έχει ο Μεσι, τί ο Βερον ή οποιοσδήποτε άλλος στην Αργεντινή, το μόνο που ξέρω είναι οτι αυτό για τα ΜΜΕ είναι το mudial του Μέσι άρα πρέπει να φτιάξουν το μύθο του (πως θα εχει εμπορική επιτυχια άλλωστε; πως θα πουλήσουν;).

Στην εμπορευματοποίηση του αθληματος λοιπον πολλά πράγματα γινονται που θα φάνταζαν παραλογα.. Εδω εχουν πείσει κόσμο ότι το mudial εχει ωραίο θεαμα και πρεπει να βλέπουν ολους τους αγώνες καποιων ανυπαρκτων παικτων που οι μισοί ειναι εντελώς αμπαλοι και οι αλλοι μισοί απλως βαριουνται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον Μαραντόνα τον θεωρώ αξεπέραστο ως ποδοσφαιριστή, αλλά πολύ μικρό σαν άνθρωπο.Και επειδή όλοι αυτοί οι παίχτες που παίζουν τώρα στην Αργεντινή τον είχαν ως πρότυπο και προφανώς θα είχαν από ένα πόστερ του στο δωμάτιό τους όταν ήταν μικροί, είναι προφανές ότι με όποιο δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις.Και εννοώ ότι τους έχει επηρεάσει και ως χαρακτήρες.

Τέτοια αλαζονεία, τέτοια έπαρση, τέτοιο πέταγμα δεν έχω ξαναδεί.Λες και δεν πατάνε αυτοί οι άνθρωποι στη Γή.

Ο Μαραντόνα τα έχει βάλει με όλους. Με τον Πλατινί, με τον Πελέ χωρίς να πούνε μιά κουβέντα οι άνθρωποι.Στη συνέντευξη τύπου πριν από το ματς με την Ελλάδα οι δημοσιογράφοι τον έψαχναν πού θα δώσει τη συνέντευξη κι αυτός πήρε το αεροπλάνο και έκανε χιλια χιλιόμετρα και πήγε σε μιά πόλη που δεν ήταν προγραμματισμένη και μίλησε πέντε λεπτά στους δημοσιογράφους σε όσους τουλάχιστον πήραν χαμπάρι τελευταία στιγμή τι έγινε.

Στη δε συνέντευξη τύπου δεν αναφέρθηκε ούτε μία στιγμή στην Ελλάδα επόμενη αντίπαλό του που ήταν πρωταθλήτρια Ευρώπης το 2004(Οι λάτρεις τού Ρεχάγκελ λέτε ότι της έδωσε ένα σεβασμό της Εθνικής.Πού είναι αυτός ο σεβασμός από τους ανθρώπους τού ποδοσφαίρου? Εγώ θεωρώ πως δεν αξιοποιήσαμε τίποτα απο εκείνη την επιτυχία και πως ελάχιστα κερδίσαμε σε σεβασμό), παρά μόνο μιά φορά που είπε γιά το τελευταίο γκολ της καριέρας του στην Εθνική που μας έβαλε στο μουντιάλ της Αμερικής.

Αλλά αυτός που έχει ξεφύγει τελείως είναι ο Μέσσι.Και δεν φροντίζει ο Μαραντόνα να τον προστατέψει, παρά τον κάνει αρχηγό σε αυτό τον γαλαξία αστέρων.

Αν επαληθευτεί αυτό που συμβαίνει συνήθως ότι η αλαζονεία τιμωρείται απο τη Θεία δίκη τότε βλέπω τον Μαραντόνα να τού κόβεται απότομα το γελάκι στα χείλη.Θα του έρθει κανένα Μεξικό από κεί που δεν το περιμένει ή καμιά Γερμανία στη συνέχεια αν συναντιώνται (Ξέρουν οι Γερμανοί καλά οι οποίοι δεν είνα χέστες σαν τους Έλληνες και δίνουν τα μαθήματά τους στους Αργεντίνους με αυτή τη φοβερή τους δύναμη και τα τρομερά σωματικά προσόντα που έχουν).

Χθες χάσαμε γιατί δεν αντέξαμε άλλα δέκα λεπτα.Γιατί ο Κυργιάκος ενώ μπορούσε να διώξει σε πλάγιο τη μπάλα την έκανε κόρνερ με τσαρουχιά.Γιά να πάρεις καλό αποτέλεσμα με την Αργεντινή θα πρέπει να είσαι σοβσαρός και να έχεις πρωτίστως μυαλό.Κι εγώ φώναζα γιά τον Κυργιάκο που έπρεπε να παίξει στο πρωτο ματς αλλά άλλο Κορέα και άλλο Αργεντίνα. Με ταραγμένο νευρικό σύστημα δεν παίρνεις αποτέλεσμα από τέτοιες ομάδες.Η φάση του μπερδέματος Μόρα με Τζόρβα δείχνει το μέγεθος τού άγχους που είχαμε.Ναί η Αργεντινή διαθέτει καλύτερους παίχτες αλλά όχι καλύτερο προπονητή. Οποιοσδήποτε από μας θα μπορούσε να είναι προπονητής της Αργεντινής.Αυτή η ομάδα παίζει με αυτόματο πιλότο με τέτοια αστέρια που διαθέτει.

Σε αντίθεση με τα παραπάνω δείτε την Εθνική Βραζιλίας.Σχεδόν αθόρυβη ομάδα.Ούτε φανφάρες ούτε θεατρινισμούς.Όλοι οι παίχτες της μού είναι συμπαθείς σαν άνθρωποι.

Όλοι? Όχι όλοι!

Ο Ντάνι Άλβες είναι πολύ κωλοπαίδι.

Και ο Λουίς Φαμπιάνο δεν γελάει ποτέ!

 

Οι μόνοι που βγήκαν δικαιωμένοι σε αυτό το μουντιάλ είναι τα παιδιά στην εξέδρα.spartansworldcup.jpgΈπεσαν ηρωϊκά μαχόμενοι!

Επεξ/σία από geovard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημα χαιρετησε ο Οττο!Τελος εποχης!Δεν θα τον ξεχασουμε ποτε για αυτα που μας προσφερε αλλα ολα εχουν τον κυκλο τους.Μακαρι αν ερθει καποιος που θα μας παει ακομα πιο μπροστα και θελω να παιζουμε στυλ Δανιας ,παραδειγματικα το λεω,πιο επιθετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημα χαιρετησε ο Οττο!Τελος εποχης!Δεν θα τον ξεχασουμε ποτε για αυτα που μας προσφερε αλλα ολα εχουν τον κυκλο τους.Μακαρι αν ερθει καποιος που θα μας παει ακομα πιο μπροστα και θελω να παιζουμε στυλ Δανιας ,παραδειγματικα το λεω,πιο επιθετικα.

 

O Καραπατης! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω ξερετε ποιους θα εβαζα?Θα με πειραξετε μερικοι το ξερω γιατι ειναι δυσκολο να σκεφτει κανεις out of the box που λενε.Εγω θα εβαζα 2 Λεμονη και Αναστασιαδη,2 με καρυδια.Η εναλλακτικα εναν απο τους δυο.Εχετε προσεξει τι αποτελεσματα εχει φερει ο Αναστασιαδης με την Κυπρο?Και με επιθετικο ποδοσφαιρο.Βεβαια ο ανθρωπος δεν ξερει να μιλησει αλλα εχει κοτσια.Απο ξενους τον Ολλανδο τον Hiddink.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Σάντος ταιριάζει στο στυλ της ομάδας αν και δεν τον πάω,νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή απο τους "γνωστούς".

 

Δλδ δε θα ξαναδούμε Χάρι στην Εθνική τώρα που έφυγε ο Όττο;

ωιμέ ωιμέ,κρίμα κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---------- Προσθήκη στις 14:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:24 ----------

 

[/color]Ακυρο.Το μεταφερω εκει που πρεπει μιας και ειναι της Εθνικης το thread εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...