Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε ποιο μνμ μου ειδες να λεω πως εκανε σωστα πραγματα με την Κορεα ...

Ετσι για να καταλαβω δλδ ..

Γιατι αλλος παραποιει την αληθεια εδω μεσα ..

 

Εγω για τη συνολικη του εικονα μιλαω ....

Ειναι Ο ΠΙΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ με διαφορα προπονητης που περασε απο την εθνικη Ελλαδος ειτε το θελετε ειτε οχι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι Ο ΠΙΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ με διαφορα προπονητης που περασε απο την εθνικη Ελλαδος ειτε το θελετε ειτε οχι ...

Συμφωνώ Α Π Ο Λ Υ ΤΑ!

Και όλοι οι Έλληνες αυτό πιστεύουν.Δεν είναι καμιά διαπίστωση που χρειάζεται να λύσεις ... διαφορική εξίσωση γιά να το αποδείξεις.

Πέρα απ αυτό όμως υπάρχει ιαι η κριτική.Και σε αυτη τη κριτικη οφείλουμε τη νίκη επί της Νιγηρίας.

Τόσο απλά ... (Δική σου έκφραση):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Aυτο ειναι ενα αλλο θεμα που καλο θα ηταν να μην το πιασουμε τωρα, το οτι ο Ρεχαγκελ αποφευγει την Ελλαδα οπως ο διαολος το λιβανι εκτος απο τις μερες που απαιτει το συμβολαιο του.

Αφενως εχει και ενα δικιο, οντως το Γερμανικο ποδοσφαιρο ειναι μιλια μπροστα απο το Ελληνικο.

Το προβλημα ειναι οτι δεν κανει και αυτος κατι να βοηθησει τους ιθαγενεις, να ερχεται Ελλαδα ας πουμε, να βλεπει ματσακια, να βλεπει απο κοντα αν καποιος του κανει και οχι οτι του μεταφερει ο Τοπαλιδης...

 

Τεσπα, αυτο ειναι το τελευταιο που μπορεις να απαιτησεις απο τον Ρεχαγκελ. Να ζητησεις μπορεις, να απαιτησεις οχι. Αλλα απο την αλλη οταν οι λατρεις του Γερμανου λετε "που μας εκανε ανθρωπους, που μας εκανε ομαδα μπλα μπλα μπλα" και σας λεει καποιος "@@ μας εκανε, ποδοσφαιρικα πηρε ενα Γιουρο ναι, αλλα σε νοοτροπια τιποτα δεν αλλαξε" δεν μπορειτε να κανετε κωλοτουμπα "δεν ειναι δουλεια του". Διαλεχτε

ΥΓ. Οσο για τον Τοροσιδη, ο συγκεκριμενος απαντηση στον Καρολο Κουν και το Μανο Κατρακη μπορει να εδωσε με την αποβολη που κερδισε...

Τεσπα, εμενα μου χτυπανε ασχημα οι δηλωσεις Τζορβα, Τοροσιδη κτλ κτλ.Μου εχει κανει ασχημη εντυπωση οτι ο Καραγκουνης και ο Κατσουρανης, 2 ατομα που τους θεωρω μεγιστους κλικαδορους, υπερτιμημενους ποδοσφαιριστες και εθνικοκαπηλους, και στην περιπτωση του Καραγκουνη δεν τον θεωρω και ατομο ιδιεταιρης ευφυιας αλλα μιλησαν πολυ συγκρατημενα, πολυ σκεπτομενα και μαζεμενα.Ειπαν οτι πρεπει να δεχομαστε την κριτικη, ετσι ειναι ο αθλητισμος και απλα δεν ειναι ωραιο να γραφονται ψεματα

 

Και βγαινει ΠΟΙΟΣ? Ο Τζορβας και ο Τοροσιδης να τριξουν τα δοντια και να μιλησουν για απαντησεις?

Σιγα ρε Τζορβα και σιγα ρε Τοροσιδη τις σπουδαιες καριερες που εχετε κανει. Αμα το παμε ετσι ο Καραγκουνης και ο Κατσουρανης πηραν και ενα Γιουρο. Εσεις τι εχετε παρει?

Γιουχα το 2008 και το 2010 επρεπε να φτασετε στα μπαραζ και να πατε Μουντιαλ, πατε, σας ξεφτιλιζει η Κορεα και στο 2ο αγωνα χανετε 1-0 με φαβα γκολ του Τζορβα και μετα ο Τοροσιδης κανει τον καραγκιοζη και μενουν οι αλλοι με 10 για 60' για να γυρισει το ματς.

Ασε μας ρε Τοροσιδη που εδωσες απαντησεις. Αμα ειναι να δινεις απαντησεις για τις γελοιοτητες και να μην μιλαει κανεις για σας επειδη κερδισατε την Νιγηρια με 10 παικτες(γιατι οσο ηταν με 11 χανατε 1-0, ετσι?) ξεφτιλιζουμε την λεξη "απαντηση"

 

θα σας πω εγω ομως τι παιζει...το ειχα γραψει μετα την Κορεα και το ειχα γραψει για το μπασκετ και γενικα το πιστευω για ολους τους νεοΕλληνες.

31 χρονων εφτασα πια, οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ολοι ειχαν σκοπο να κανουν ΕΝΑ καλο. Μετα δεν τους ενοιαζε να κανουν 500 σκατα. Θα σου κοπανανε το καλο. Ετσι ο Αλεξακης και ο Βασιλακης. Μπορει να μην παρει η Εθνικη βαθμο ουτε σε προκριματικα τα επομενα 10 χρονια?"Μην μιλας, εμεις καναμε την πρωτη νικη σε Μουντιαλ" αυτο θα σου λενε

Και αυτο το στοιχειο το εχουμε σαν εθνος παντου, οχι μονο στον αθλητισμο. Γιαυτο εχουμε φτασει εδω που εχουμε φτασει. Γιατι ο χρονος συνεχιζει να κυλαει για ολον τον πλανητη και για μας εχει σταματησει πριν 5000 χρονια "οταν εμεις χεζαμε στις δημοσιες τουαλετες του Παρθενωνα εσεις ειχατε ουρα" και μαλακιες...

 

Καμία μα καμία σχέση το bold. Ο Ότο πήρε μια ομάδα διαλυμένη, χωρίς στόχους, χωρίς προοπτικη και την άλλαξε. Όχι ως προς τη νοοτροπία (κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο για τον οποιοδήποτε) αλλά ως προς το ρεαλισμό, ως προς το πως θα πάρουν το αποτέλεσμα, ως προς την αίσθηση της ομάδας, της παρέας με τη καλή έννοια. Τους έδωσε επίσης το στοιχείο της ομαδικότητας σε ένα καλό βαθμό. Είναι σε θεση να τους αλλαξει τη ψυχολογια. Δεν τους άλλαξε τη νοοτροπία (ίσως την επηρεασε σε ενα μικρο βαθμο) δηλαδή το σύνολο των πεποιθήσεων, των φοβιών και των προκαταλήψεων τους. Κατα συνεπεια δεν υπαρχει κωλοτουμπα.

Επεξ/σία από skimnos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ Α Π Ο Λ Υ ΤΑ!

Και όλοι οι Έλληνες αυτό πιστεύουν.Δεν είναι καμιά διαπίστωση που χρειάζεται να λύσεις ... διαφορική εξίσωση γιά να το αποδείξεις.

Πέρα απ αυτό όμως υπάρχει ιαι η κριτική.Και σε αυτη τη κριτικη οφείλουμε τη νίκη επί της Νιγηρίας.

Τόσο απλά ... (Δική σου έκφραση):-)

 

Συγνωμη αλλα δεν ειναι ποδοσφαιρικη κριτικη το να τον λες γεροξεκουτη και οτι εχει παθει γεροντικη ανοια λογω ηλικιας ....

Αυτο το καταλαβαινεις ή οχι ...??

 

Τοσο απλα ειναι τα πραγματα ...

 

Υ.Γ ... Μπορω να σε αποκαλω και εθνικο ευεργετη ισως .. ??

Γιατι με την κριτικη αυτες τις μερες καταφεραμε και νικησαμε τη Νιγηρια οπως λες κι εσυ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα το διαβασα και επεσα απο το ταβανι αλλα δεν απαντησα γιατι βαριεμαι ξερω και ποια θα ειναι η συνεχεια ....

 

Ο Γερμανος αλλαξε αρδειν της ψυχολογια/νοοτροπια των Ελληνων παιχτων και ειναι και ενας απο τους λογους που ημαστε εδω που ημαστε τοσα χρονια ....

Ολοι οι αλλοι προπονητες δε το καταφεραν και αφηναν την Εθνικη να ειναι υποχειριο των καθε παιχτων και ερχεται ο geo και μας λεει οτι δεν εκανε και τπτ στον τομεα νοοτροπια ...

 

Εντελως ακυρο και γραφικο ....

 

Θεωρώ ως καλυτερο να διαχωρίζουμε τις έννοιες ψυχολογία και νοοτροπία. Η ψυχολογία μπορεί να είναι πρόσκαιρη ή να επηρεάζεται σημαντικα απο τρεχοντα γεγονοτα ενώ η νοοτροπία αναφέρεται σε βαθος χρονου και αποτελει ένα σύνολο αξιών και σκεψεων ομαδων (είναι κατι γενικο δηλαδη).

 

Στο θεμα μας θεωρώ ότι ο οτο έχει επηρεάσει σε κάποιο βαθμο την ψυχολογια τους στο βαθμο (ή και παραπάνω) που μπορει να το κανει ενας καλος εθνικος προπονητης αλλα η νοοτροπια δεν θα μπορουσε να εχει αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο τον Άλμπερτ Αινστάιν έχω στον τοίχο.;)

 

 

Για να κανουμε και λιγο χιουμορ εγω τον μονο που εχω ειναι ο Τσε.

 

 

Ο Παναθηναικος εχει υποδομες και χρησιμοποιει αρκετα απο τα νεα παιδια του και εχει ικανους,για μενα παντα,ανθρωπους οπως τον Ροτσα για τα παιδακια.

 

Ο Ολυμπιακος επισης εχει και απο οτι διαβαζω και ακουω βγαινουν καλα ταλεντακια,αλλα δεν βλεπω να τους προωθει.Δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο,δεν τους δινεται σχεδον ποτε ευκαιρια να παιξουν στο πρωταθλημα.Μονο να καυχιεται ξερει ο Πρωταθλητης οτι υπαρχουν μεγαλα ταλεντα.

 

 

Πρεπει ολες οι ομαδες να εχουν καλα φυτωρια και υποδομες.Επισης δεν μου αρεσει που μερικες ομαδες εχουν πιο πολλους ξενους παρα Ελληνες οπως ο Αρης και ο Ολυμπιακος.Δεν μιλαω για να κατηγορησω τις ομαδες καποιων αλλα απο την αποψη οτι πρεπει να δινονται ευκαιριες σε Ελληνες ποδοσφαιριστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συγνωμη αλλα δεν ειναι ποδοσφαιρικη κριτικη το να τον λες γεροξεκουτη και οτι εχει παθει γεροντικη ανοια λογω ηλικιας ....

Αυτο το καταλαβαινεις ή οχι ...??

 

Τοσο απλα ειναι τα πραγματα ...

 

Υ.Γ ... Μπορω να σε αποκαλω και εθνικο ευεργετη ισως .. ??

Γιατι με την κριτικη αυτες τις μερες καταφεραμε και νικησαμε τη Νιγηρια ...

Γιά βρες μου σε παρακαλώ κάποιο μήνυμά μου που να τον αποκαλώ γεροξεκούτη?

Δύσκολο μην ψάχνεις.

Και αν εγώ ανέφερα το θέμα ηλικία αυτό είναι κάτι που δεν το αμφισβητεί κανείς.Όσο και να βάφει κάποιος τα μαλλιά του γιά να κρύψει τα χρόνια του, οι φυσικές δυνάμεις τού κάθε ανθρώπου έχουν καποιο όριο.Είναι νομοτελειακό αυτό.Αμφιβάλλεις?

Και αν δεν κάνω λάθος είναι ο μεγαλύτερος ηλικιακά προπονητής απ' όσους συμμετέχουν στο μουντιάλ.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ξεκούτιανε ο άνθρωπος αφού καταφέρνει να προπονεί την ομάδα.Αλλά τα χρόνια βαραίνουν.

 

 

Υ.Γ ... Μπορω να σε αποκαλω και εθνικο ευεργετη ισως .. ??

Γιατι με την κριτικη αυτες τις μερες καταφεραμε και νικησαμε τη Νιγηρια οπως λες κι εσυ ...

Τον τίτλο αυτό τον διεκδικούν οι χιλιάδες Έλληνες που είδαν την αλήθεια και ξεσηκώθηκαν.

Τη στιγμή που ο Καραγκούνης παραδέχτηκε ότι είχαν βάση οι διαμαρτυρίες του κόσμου, είναι ανώφελο εσύ να προσπαθείς να μας αποδείξεις πως δεν είμαστε ελέφαντες.

 

Τόσο απλά.... (Α να χαθείς με κόλλησες και μένα :-) )

Επεξ/σία από geovard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Ρε Manuel έλεος. Είπα ότι όταν κατεβάσεις μια ορθολογική 11άδα, μπορείς στην πορεία, ανάλογα με το πώς πάει το ματς, να χρησιμοποιήσεις τις 3 αλλαγές σου και να το προσαρμόσεις στο παιχνίδι. Μπορείς να το παλέψεις να σου βγει. Αν ξεκινάς μια 11άδα που θέλει επί τόπου 3 αλλαγές μόνο και μόνο για είναι ορθολογική, αν ξεκινάς με handicap από τα αποδυτήρια δηλαδή, να είσαι έτοιμος να ακούσεις τα πάντα. Αλλά δεν μου απάντησες στο προηγούμενο ποστ Manuel και για τόσο λαλίστατο πόστερ σαν και του λόγου σου θα έπρεπε να πεις μια-δυο κουβέντες. Ρώταγα συγκεκριμένα εσένα με παράθεση. Αναζητώ τη λογική πίσω από τις επιλογές Σεϊταρίδη, Χαριστέα, Πατσατζόγλου, Σαλπιγγίδη αριστερά/Χαριστέα δεξιά και Βύντρα κεντρικού αμυντικού παρουσία Παπασταθόπουλου και Κυργιάκου.

 

ΥΓ: Θεωρείτε απίθανο ο Ρεχάγκελ και ο Τοπαλίδης να μην είχαν σκεφτεί καν ότι ένα 3ο γκολ θα ήταν τεράστιο συν;

 

Καλά ρε konnak, χαλάρωσε, δε μιλάμε μόνο οι δύο μας. Άλλωστε δεν νομίζω ότι έχουμε και πολλά ακόμα να πούμε. Διαφωνούμε σε ορισμένα σημεία, συμφωνούμε σε κάποια άλλα. ΟΚ, τι άλλο τώρα;

 

Τη λογική πίσω από κάποιες επιλογές την ξέρεις και μόνος σου. Απλά δε τη δέχεσαι. Τι να γράψω στο:

 

προτίμησε τον Βύντρα έναντι Παπασταθόπουλου/Κυργιάκου στο κέντρο της άμυνας για να είναι γρήγορη η άμυνα (looooooooooooooool)

 

Ε, ας γράψω κι εγώ ένα loooool. Γιατί δηλαδή είναι κακός αυτός ο λόγος;

 

Να, και για τα υπόλοιπα πως καταλαβαίνω εγώ ότι σκέφτηκε ο Ρεχάγκελ. Αλλά γνωρίζω ότι δε θα δεχτείς αυτά που θα γράψω, γι' αυτό και σκέφτηκα ότι είναι ανούσιο. Όταν το σχόλιο σου για την ταχύτητα είναι απλά looool. Τέλος πάντων, τα γράφω και κάνε τα ότι θέλεις:

 

[*]Σεϊταρίδης βασικός, στη φυσική του θέση, παρά το ότι ουσιαστικά δεν έχει παίξει ποδόσφαιρο φέτος.

 

Ο Ρεχάγκελ θεωρεί το Σεϊταρίδη μέλος της ομάδας, όπως και το Χαριστέα. Έχουν παίξει πολύ μαζί και ζυγίζοντας την ενότητα της ομάδας και τη φετινή απραξία, διάλεξε να βάλει παίχτες που έχουν περισσότερα παιχνίδια μαζί. Επίσης, πιστεύει στους έμπειρους παίχτες σε τέτοιες διοργανώσεις. Οι συγκεκριμένοι κουβαλάνε και ημιτελικό/τελικό κτλ από EURO και έχουν αποδείξει ότι δε θα παγώσουν. Σε κακή μέρα μπορεί να βρεθεί ο οποιοσδήποτε (και βρέθηκε ο Σεϊταρίδης). Αλλά σε τέτοια ματς κινδυνεύεις πολύ από το βάρος του αγώνα να έχεις έναν παίχτη που δε μπορεί να συγκεντρωθεί με τίποτα. Κάτι που συμβαίνει ΠΑΡΑ πολύ συχνά με πιτσιρικάδες. Αποφεύγεις λοιπόν αυτό το ρίσκο με έναν παίχτη που εγγυημένα δε θα έχει πρόβλημα ψυχολογία και ρισκάρεις το να μην παίξει καλά λόγω φόρμας.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δε λέω ότι συμφωνώ με όλες τις επιλογές του Ρεχάγκελ, ούτε είμαι μέσα στο μυαλό του για να ξέρω τις σκέψεις του. Απλά βλέπω μια λογική στις πράξεις του. Και μάλιστα επειδή βλέπω να του βγαίνουν (είπαμε, εγώ την πορεία της Εθνικής της θεωρώ εξαιρετικά πετυχημένη όλα αυτά τα χρόνια υπό Ρεχάγκελ καθεστώς), σκέφτομαι ότι πρέπει να έχει και δίκιο σ' αυτά που επιμένει.

 

Πάμε παρακάτω:

 

[*]Χαριστέας βασικός στα δεξιά! Ούτε καν κεντρικός επιθετικός.

 

Δεν υπήρχε κάπου αλλού να παίξει. Και τον χρησιμοποιεί αφενός για τον λόγο που προαναφέρθηκε (είναι μέλος της ομάδας, έμπειρος, δε θα παγώσει κτλ) και αφετέρου για τις στημένες φάσεις ΑΛΛΑ και τα φάουλ που μπορεί να κερδίσει, αφού εκεί θεωρεί ότι πρέπει να χτυπηθεί το παιχνίδι, τη στιγμή που η Ελλάδα δεν έχει παίχτες που να μπορούν να τρέξουν, να τριπλάρουν και να παίξουν στα ίσια τους αντιπάλους. Έχουμε έτσι κι αλλιώς βασικότατη έλλειψη σε εξτρέμ. Και αριστερά, και δεξιά. Οπότε και με δεδομένο ότι περισσότερα από τα μισά γκολ μπαίνουν από στημένα, βάζει παίχτες για στημένα και που να κερδίζουν φάουλ.

 

[*]Αλλαγή Καραγκούνη-Πατσατζόγλου

 

Γι' αυτήν την κίνηση έχω διάφορες σκέψεις. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με απειθαρχία του Καραγκούνη στις εντολές που του έδωσε. Ίσως σκέφτηκε ότι ο Κατσουράνης θα είναι πιο πειθαρχημένος σ' αυτά που του ζητούσε. Όπως και να 'χει, δείχνει να είναι εσωτερικό ζήτημα. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα μάθουμε ποτέ, γιατί αυτά δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω, για το καλό της ενότητας της ομάδας.

 

[*]Μη χρησιμοποίηση του κατά πολλούς καλύτερου έλληνα φέτος, του Νίνη

 

Κατ' αρχάς είναι πιτσιρικάς. Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει. Δεύτερον: ποιον παίχτη να έβγαζε για να τον βάλει; Τον Σαμαρά ή τον Χαριστέα; Εννοείται ελπίζω πως δε θα έβγαζε τον Καραγκούνη. Έχω εξηγήσει όμως ότι το πλάνο του Ρεχάγκελ είναι τα στημένα. Δεν τον ενδιαφέρει η δημιουργία παιχνιδιού. Δε χρησιμοποιεί τον Νίνη, γιατί δεν τον βολεύει στο σχέδιο του. Ναι, κάποιοι θεωρείται ότι αυτό δε λέγεται μπάλα κτλ. Αλλά ο Ρεχάγκελ θεωρεί ότι η Ελλάδα μπορεί να κερδίσει παίζοντας άμυνα και κερδίζοντας κάποια στημένα να πετύχει και κάποιο γκολ με κάποια κεφαλιά απέναντι σε μια κοντύτερη ομάδα (εξ ου και Χαριστέας, Σαμαράς). Ξέρει από την αρχή ότι η ομάδα δε θα παίξει το ποδόσφαιρο που αρέσει σε μερικούς από εσάς. Δεν τον νοιάζει η ανάπτυξη, πως να το κάνουμε; Δε θεωρεί ότι η Ελλάδα μπορεί να παίξει έτσι. Και δεδομένου ότι δεν υπάρχουν εξτρέμ, είναι πολύ πιθανό να έχει δίκιο.

 

[*]Χρησιμοποίηση Σαλπιγγίδη αριστερά!

 

Το ίδιο είχε κάνει με τον Γιαννακόπουλο το 2004 και πήραμε το Euro (δηλαδή του βγήκε). Ο ίδιος ο Γιαννακόπουλος είχε διαμαρτυρηθεί τότε και έλεγε "δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ μου αριστερά!" κτλ. Η αριστερή πλευρά είναι τεράστιο πρόβλημα στην ελληνική ομάδα. Γιατί όσο δεν έχουμε εξτρέμ, άλλο τόσο δεν έχουμε αριστεροπόδαρους μεσοεπιθετικούς. Τίποτα. Όπως και να 'χει, είναι λύση ανάγκης. Δεν υπήρχε και δεν υπάρχει καμία άλλη λύση που να ταιριάζει με τη λογική του Ρεχάγκελ.

 

Για να ολοκληρώσω: έχει κάποια πιστεύω ο άνθρωπος. Και γενικότερα, του "βγαίνουν". Η πολύ καλή πορεία με μια ομάδα που είναι απλά καλή, το αποδεικνύει. Άμα τώρα κάποιοι από εσάς στήνατε αλλιώς την ομάδα, για παράδειγμα με φορμαρισμένους πιτσιρικάδες, αυτό είναι άλλη ιστορία. Να ξέρετε όμως κιόλας, ότι τα πειράματα με άπειρους παίχτες σε τέτοιους αγώνες έχουν ξαναγίνει και είναι γνωστό ήδη ότι τα αποτελέσματα είναι κατά κανόνα αρνητικά. Στη θεωρία καλά είναι όλα. Αλλά σε τέτοια παιχνίδια μπορείς άνετα να δεις Σπυρόπουλους, Νίνηδες και Μήτρογλου και να μην τους αναγνωρίζεις. Εδώ ο Τζόρβας έχει πρόβλημα με την πίεση και είναι φανερό. Αλλά η ποιότητά του είναι πολύ μεγαλύτερη πιστεύω από του Χαλκιά (που ούτε κι αυτός είναι έμπειρος σε τέτοια παιχνίδια εδώ που τα λέμε).

 

Απάντηση στο ΥΓ: Το θεωρώ αδύνατον, όχι απίθανο.

 

Kαλα, η αληθεια ειναι οτι αν αξιζει ενα ρισκο ειναι με τη Νιγηρια με 10 παικτες και 15' να απομενουν

 

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό. Και για μένα έπρεπε να πάρουν το ρίσκο.

 

Αλλά να μην προσθέσω ότι άμα δεν τους έβγαινε, δε θα υπήρχε κανείς που να τους αναγνωρίσει της σωστή τους απόφαση;

 

Ο Δώνης θυμάμαι στη Λάρισα, έπαιρνε κάτι τέτοια ρίσκα. Όταν η Λάρισα έχανε στην Αθήνα με πχ 2-0, άνοιγε όλη την άμυνα, ρίσκαρε μπας και ισοφαρίσει. Το αποτέλεσμα κατά κανόνα ήταν να πηγαίνουμε στο 4-0. Δε θυμάμαι κανέναν να είπε ότι "ε, σωστή απόφαση πήρε. Τουλάχιστον έδωσε μια ελπίδα στην ομάδα". Αντίθετα ακόμα γκρινιάζουμε για τις 4άρες και πόσο κακός προπονητής ήτανε (όπως και όλοι οι προπονητές στην Ελλάδα, ξαναλέω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σήμερα με θέλει (φρουρός αρχαιολογικού χώρου βρήκε τα κλεμμένα ασφάλεια/διπλωμα/αδεια και με πηρε τηλ οπότε γλίτωσα ένα μήνα γραφειοκρατικό γ***μήσι) είπα να ρίξω 20 ευρουλάκια στην πρόκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Επειδή σήμερα με θέλει (φρουρός αρχαιολογικού χώρου βρήκε τα κλεμμένα ασφάλεια/διπλωμα/αδεια και με πηρε τηλ οπότε γλίτωσα ένα μήνα γραφειοκρατικό γ***μήσι) είπα να ρίξω 20 ευρουλάκια στην πρόκριση

Αν ο φρουρός ήταν των Δελφών μη διστάσεις.Παίξε περισσότερα!:-)

 

 

Να πώ κάτι άσχετο?

Γιατί όταν βλέπω την Εθνική Αλγερίας νομίζω ότι βλέπω έντεκα Μήτρογλου?:-D

 

 

edit:

 

Ελπίζω μόνο να μην τα κάνουμε σαλάτα με τοην Αργεντινή.

Παρεμπιτόντως χθες σπάσαμε το ρεκορ Γκίνες που κατείχε το Ισραήλ με τη μεγαλύτερη σαλάτα στον κόσμο.

Έγινε στην Ιεράπετρα.Ζύγιζε πάνω από δεκατρείς τόνους και ας μας λένε τα μέσα γιά δώδεκα.

Τι κακό είναι ότι μοιράστηκε μετά την έγκριση από την εκπρόσωπο του Guinness σε όλα τα νοσοκομεία και ξενοδοχεία τού νησιού.Το πιθανότερο είναι να ήταν ολίγον άπλυτη!

cretansaladguinness.jpg

Επεξ/σία από geovard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο φρουρός ήταν των Δελφών μη διστάσεις.Παίξε περισσότερα!:-)

 

 

Να πώ κάτι άσχετο?

Γιατί όταν βλέπω την Εθνική Αλγερίας νομίζω ότι βλέπω έντεκα Μήτρογλου?:-D

 

 

edit:

 

Ελπίζω μόνο να μην τα κάνουμε σαλάτα με τοην Αργεντινή.

Παρεμπιτόντως χθες σπάσαμε το ρεκορ Γκίνες που κατείχε το Ισραήλ με τη μεγαλύτερη σαλάτα στον κόσμο.

Έγινε στην Ιεράπετρα.Ζύγιζε πάνω από δεκατρείς τόνους και ας μας λένε τα μέσα γιά δώδεκα.

Τι κακό είναι ότι μοιράστηκε μετά την έγκριση από την εκπρόσωπο του Guinness σε όλα τα νοσοκομεία και ξενοδοχεία τού νησιού.Το πιθανότερο είναι να ήταν ολίγον άπλυτη!

cretansaladguinness.jpg

 

 

 

 

Oλες τις χαλασμένες ντομάτες που ειχαν εκεί θα τις έβαλαν... Προσωπικά δεν θα πέρναγα ούτε από μπροστά...:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...