Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες πηγα μπηκα για πρωτη φορα σε monster play.δυστηχως απο τι φενετε δεν υπαρχουν αρκετοι 50lvl και ετσι παροτι πηγα να την πεσω σε μερικα χωρια με τον orc που ειχα φτιαξει βρηκα μονο npc :P ασε που ειδα οτι κανονικα πρεπει να πας και με team γιατι δεν εχεις τυχη μονος σου.με κηνηγησανε μεχρι και δεντρα μεσα στο δασος.παιδια το παιχνιδι απλα ειναι φοβερο οσο ανεβενεις lvl τοσο πιο πολυ κολας μαζι του.υπαρχει ομως καποια ασταθεια με τους server ακομα που πιστευω να την αντιμετωπισουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγίες προς ναυτιλλομένους ex (ή σε pause xD) wowers!!!!!!!

 

Μην ξεκινήσετε το παιχνίδι περιμένοντας ένα wow style game, το οποίο θα έχει τα γραφικά του wow, τους ήχους του wow, τα mechanics του wow, τα emotes του wow, τα κέρατα του wow κλπ κλπ γιατί θα απογοητευτείτε (όχι ότι αυτά που θα βρείτε suckάρουν αλλά η δύναμη της συνήθειας .........). Το ξεκίνησα το απογευματάκι μαζί με ένα φιλαράκι το οποίο ουδεμία σχέση έχει με το wow - πλην του wowtcg και των όσων έχει δει από τον καμένο φίλο του, εμένα xD -. Ήμουν σε όλα αρνητικός μα σε όλα και ότι και αν αντίκριζα το σύγκρινα αμέσως με το wow βγάζοντας νικητή ΠΑΝΤΑ το κόλλημα μου. Ο φίλος μου εν αντιθέσει καραγούσταρε. Anyway μισή ωρίτσα έμεινα online λίγο να το ψάξω και πέσαμε με τα μούτρα στο tcg στο οποίο για πολλοστή φορά τον ξέσκισα με το main deck μου το οποίο είναι χτισμένο στον omedus the punisher για τους γνώστες. Anyway το ξαναέτρεξα πριν από λίγο για μια ωρίτσα έχοντας καθαρίσει το μυαλό μου από τις wowικές μου σκέψεις (δεν είναι gnome, hobbit είναι...... ο hunter δεν είναι το ελεεινό class των n00bάδων.......omg γιατί όταν μιλάει ένας npc δεν βγάζει σε bubble τα λόγια του, μέχρι και στην δημιουργία account αναρωτιόμουν γιατί δεν είναι ίδιο με το wow κλπ) και το είδα από εντελώς άλλη σκοπιά, δεν είναι το τραγικό πράγμα που είχα την αίσθηση ότι έπαιζα πριν.......Anyway θέλω να καταλήξω στο εξής: μην προσπαθήσετε να δείτε στο Lotro τον sub του WoW. Ξέρω είναι δύσκολο να αποτινάξετε από πάνω σας 2+χρόνια στον κόσμο του azeroth αλλά πρέπει. Μόνο έτσι θα απολαύσετε το παιχνίδι - αν τελικά αξίζει, θα δείξει ο χρόνος - διαφορετικά θα το κάνετε unistall asap και θα κλαίτε τα 50 ευρώπουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ ναι αλλά εγώ γνώρισα τον άρχοντα όταν έγινε ευρέως γνωστός και φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος. Όσο χαζό και αν ακούγεται στους "εμπειρότερους" για μένα το warcraft ξεκίνησε το 96 και ο άρχοντας λίγο μετά το 2k οπότε το μεγάλο μου "πάθος" είναι η blizz και ο κόσμος της (μην αρχίσετε πάλι με το ότι η blizz αν δεν υπήρχε το Τόλκιν δεν θα υπήρχε κλπ το γνωρίζω αλλά τι να κάνουμε ξεκίνησα ανάποδα xD!!!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα ακούω καλά λόγια γι' αυτό το παιχνίδι αλλά χωρίς να το έχω δει η επωνυμία Turbine και μόνο με κάνει λίγο επιφυλακτικό. Ότι έχει βγάλει αυτή η εταιρεία μέχρι στιγμής είναι λίαν επιϊκός μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 2 και χρόνια wow μπορώ να πω ότι με το LOTRO ξαναβρήκα την υγειά μου. Φχαριστιέμαι το questing, τα classes (16 man champion so far ) ,μπήκα σε kinship με τη μια (και αυτοί καμμένοι απο WoW), το dread system το βρίσκω Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο, τo deed και το trait system βγάζουν απο πάνω σου το βραχνά του ατελείωτου grinding που μαστίζει το WoW και άλλα πολλά καράπορωτικά που έχει το game.

 

Καραγουστάρω το main epic quest ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, στο chapter 10 καταφέραμε να κάνουμε με το Fellowship μου και Fellowship move, αυτό δεν έχω πολυκαταλάβει ακόμα ακριβώς πως δουλεύει ( tips απο τους εμπειρότερους are welcome )

 

Το pvp του μπορώ να πω οτι μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ και με λίγο ακόμα fine tuning στα balances (classes και όχι μόνο) και άν η Turbine στα έπομενα patches ρίξει λίγο ακόμα pvp content τοτέ ναί θα μιλάμε για WoW killer game.

 

My 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά μια ηλίθια ερώτηση αν θέλει κάποιος ας απαντήσει.

 

Έχω το παιχνίδι στα χέρια μου. Για να παίξω μπορώ να παίξω απ ευθείας με την εγκατάσταση που λέει ότι έχει τις πρώτες 30 μέρες δωρεαν ή πρέπει να αγοράσω κάρτα ή να βάλω κάποιο χρόνο μέσω πιστωτικής και μου δίνουν επιπλέον 30 μέρες;

 

Με άλλα λόγια ρωτάω αν με το που θα το εγκαταστήσω και θα κατεβάσω τα updates μπορώ να παίξω απ ευθείας έχοντας μόνο το παιχνίδι ή θέλει κάτι επιπλέον;

 

Edit: ΟΚ παίδες το βρήκα! http://www.the-core.gr/forum/showthread.php?t=5232

Τελικά έπρεπε να επιλέξω τρόπο πληρωμής με gamecard κατά το activation και να δηλώσω ότι θα πληρώσω αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι κατα την γνωμη μου εχει το καλητερο gameplay που εχω δει σε mmorpg.ουτε grinding να καθεσαι να καεις με τις ωρες αλλα μονο απειρα quest

και ενας κοσμος με πανεμορφες τοποθεσιες.μονο τα reflection στο νερο να δειτε θα καταλαβετε τι δουλεια εχει γινει στα γραφικα.

παντως το lag ιδιως μεσα στις πολεις ειναι το πιο αδυνατο του σημειο αφου ιδιως τις ωρες αιχμης δεν μπορεις ουτα να κινηθεις καλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε την ορδή από τα "παιδάκια" που θέλουν να είναι Λεγκολάδες άμα ήταν και imba το race δεν θα παίζαμε το Lord Of The Rings αλλά το Lord Of Elfs........

 

Το μόνο αρνητικό στοιχείο του παιχνιδιού είναι ότι σώνει και καλά πρέπει να είσαι με τους καλούς.........αν γίνει καμιά αλλαγή και μπούνε ορκοτρολιά ως playable races το παιχνίδι θα τα σπάσει.

 

Από τα υπάρχοντα races αυτοί που τα σπάνε είναι τα dwarfs. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το παιχνίδι αλλά όταν το πιάσω για τα καλά σίγουρα με dwarf champion θα λιώσω αν και στο wow ήταν η φυλή που μισούσα όσο τίποτα............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ma to 8ema chill einai sto lore tou Tolkien ta Elves ta espaganm htan to perfect race...dystyxws vevaia auto den mporei na mpei se game alla kai pali den eprepe na ta nerfaroun etsi...oso gia ton Legolas...poios ton xezei gtp htan etsi kai alliws, den sygkrinetai kan me ta spoudaia Elves tou 1st 2nd Age...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντος ιστορικα ο legolas ηταν για τα πανηγηρια μπροστα στις μορφες των elves που ειχαν περασει απο την μεση γη :)

για το game τωρα και εγω παιζω ενα elf lore-master και το τι ξυλο τρωω δεν λεγετε και εχουν παντα ενα κακο οταν ειμαι σε party τα mob να παρατανε τον αρκουδο μου και να ερχοντε να κυνηγανε εμενα.γμτ.για αλλη μια φορα ενα rpg που ο wizard ειναι τελειως παραμελημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...