Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες μετά...

Λόγω Hobbit είπε ένας φίλος μου να ξαναρχίσει να παίζει οπότε λέω να ξαναμπώ και εγώ στο τρυπάκι.

 

Είχα αγορασμένα μέχρι το Mines of Moria.Λογικά όλο το content μέχρι εκεί είναι ξεκλείδωτο σωστά;Αν πάρω το Riders of Rohan θα μου ξεκλειδώσει τα πάντα ή θα πρέπει να πάρω και το Mirkwood και Rise of isengard για να μου ξεκλειδώσει τα αντίστοιχα quest;

 

Επίσης αν πάρω τη συνδρομή ξεκλειδώνονται όλα χωρίς να πάρω τα expansion ή και πάλι πρέπει να τα πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα του LOTRO και σας ενημερώνω για το καθαρά ελληνικό kinship τους BEER ACADEMY που έχουμε και λειτουργεί στον server WITHYWINDLE 2 χρόνια τώρα .... Τα recruit είναι ανοιχτά για όλους τους Έλληνες που θέλουν να μπουν στην παρέα μας και να ευχαριστηθούν το game όπως επίσης και για εκείνους που αρέσκονται στο end-game (regular kinship runs)...Το kinship μας αποτελείται από 80 members και περιμένουμε και εσάς να γίνετε μέλη :)

Πληροφορίες in-game στους Senmor-Krom-Alkyona-Hlektra-Maelin-Eadean 

http://beeracademy.guildlaunch.com/

 

Φίλε Merdock αν είχες κάνει το migrate τότε που είχε γίνει το transfer των ευρωπαϊκών server (codemasters) σε αυτούς της Turbine τότε δεν θα έχεις πρόβλημα όσον αφορά την Moria.Το υπόλοιπο content όμως πέρα από starter areas-Lone Lands θα έχει κλειδωμένα quests πέρα από αυτά του epic story...Τώρα αγοράζοντας το Rohan εξαρτάται του πακέτου που θα αγοράσεις τα οποία έχουν σαν bonus unlock κάποιες περιοχές ( δεν θυμάμαι πιες ακριβώς ), κατά τα άλλα expansion περιοχές παραμένουν locked ακόμα και συνδρομή αν βάλεις (Mirkwood-Isengard) οπότε θα χρειαστεί να τα αγοράσεις είτε pay είτε με τα ingame turbine points τα οποία μαζεύονται κάνοντας deeds in-game.

Βάζοντας 1 μήνα συνδρομής ξεκλειδώνεις όλες τις περιοχές του Eriador , το Great River και την Enedwaith...αλλά αυτές ξανακλειδώνουν με το τέλος του μήνα οπότε αν τις θες έπειτα μπορείς να τις ανοίξεις μόνιμα στο account με TP(Turbine Points)

Επεξ/σία από senmor
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

γεια σας..εγκατεστησα το παιχνιδι...αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα...αφου διαλεξω κοσμο μ πεταει ενα παραθυρακι π γραφει "where is the game client executable?"...επιλεγω το εικονιδιο του παιχνιδιου The Lord of the Rings Online™.exe αλλα δεν κανει τιποτα....μπορει καποιος να με βοηθησει;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα δες αυτο το λινκ https://www.lotro.com/forums/showthread.php?511826-quot-Where-is-the-game-client-executable-quot

 

νομίζω ειναι το ίδιο πρόβλημα με σένα. στο ποστ 9 δίνει κατι σαν λύση . δοκιμασε το κ ελπίζω να μπορέσεις να μπεις. Αν τα καταφέρεις περνα απο Laurelin server  να πεις ενα γεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Ημουν στον Laurelin server σε Ελληνικο guild.Eχει κοσμο ο σερβερ αλλα μην φανταστεις και τρελα πραγματα.Αν θες να παιξεις και ψαχνεις Ελληνες σιγουρα κατι θα βρεις.Μπορω να σου πω αμα θελεις λεπτομεριες.

Εγω σταματησα πριν το καλοκαιρι γιατι βαρεθηκα,λογικο ειναι αφου επαιζα κοντα  5 χρονια.(μπορει να επιστρεψω ομως :P )

Δεν ξερω ποσο καιρο εχεις να παιξεις,αλλα το παιχνιδι εχει γινει τεραστιο,

Για μενα ειναι το καλυτερο mmo για pve.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

επειδή βαριέμαι ελεεινά ότι άλλο κυκλοφορεί , αυτό ειναι το μόνο που δεν έχω ασχοληθεί. Κάπου διάβαζα πως πάει καλά απο κόσμο (όχι στις low-mid περιοχές) και πως πολύ κόσμος επιστρέφει λόγο κάποιου expansion κλπ
θέλω να το δω , το θέμα ειναι 
1) παίζουν ακόμα Έλληνες? αν ναι σε ποιο server
2) έχει όντως , κόσμο ? να το αρχίσω ή θα χάσω το χρόνο μου?
3) υπάρχει κάτι που σαν noob θα μ λέγατε να ΜΗΝ κάνω ? (σε θέμα class combo κλπ) 

δεν με νοιάζει να με κρατήσει πάνω απο 1-2 μήνες , απλά θέλω να βρω κάτι να παίζω μέχρι να σκάσει κάποιο απο τα mmo που περιμένω
thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βαριέμαι ελεεινά ότι άλλο κυκλοφορεί , αυτό ειναι το μόνο που δεν έχω ασχοληθεί. Κάπου διάβαζα πως πάει καλά απο κόσμο (όχι στις low-mid περιοχές) και πως πολύ κόσμος επιστρέφει λόγο κάποιου expansion κλπ

θέλω να το δω , το θέμα ειναι 

1) παίζουν ακόμα Έλληνες? αν ναι σε ποιο server

2) έχει όντως , κόσμο ? να το αρχίσω ή θα χάσω το χρόνο μου?

3) υπάρχει κάτι που σαν noob θα μ λέγατε να ΜΗΝ κάνω ? (σε θέμα class combo κλπ) 

 

δεν με νοιάζει να με κρατήσει πάνω απο 1-2 μήνες , απλά θέλω να βρω κάτι να παίζω μέχρι να σκάσει κάποιο απο τα mmo που περιμένω

thanks

 

1) Nαι παίζουν , στον Laurelin.

2) Έχει κόσμο. Να το αρχίσεις.

3) Κάνε τα πάντα όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...