Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι κανει update... θα κανει πανω απο μία ωρα κατέβασμα φαίνεται.Εχω επιπεδο 36 θα μποω να εχω πρόσβαση στις νέες περιοχές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο expansion είναι εδώ!!! Μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ ωραίο με τρομερές περιοχές όμορφα quests και αλλαγές σε όλα τα classes!!! Οι νέες περιοχές (χωρίς τα quests φυσικά, expansion είναι) καθώς και η κεντρική ιστορία είναι δωρεάν για όλους αλλά είναι για 65 Lvl κ πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει το LOTRO! Άρχισα πρόσφατα και μου φαίνεται πολύ ατμοσφαιρικό και χαλαρωτικό παιχνιδάκι!

 

Και πολύ αξιόλογο community από τα λίγα που έχω δει μέχρι στιγμής!

 

Τελικά άμα ξεκολήσει κανείς από το wow και δεν συγκρίνει τα πάντα συνέχεια με αυτό, μπορεί να απολαύσει πολλά ωραία και διαφορετικά MMORPGs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γεια χαρα σε ολους. Ξεκινησα κι εγω το παιχνιδακι και φαινεται πολύ καλό. Έχω μια ερώτηση. στην περιπτωση που βάλω 1 μήνα vip συνδρομή και μετά ξαναγίνω f2p, ποια από τα features του παιχνιδιού παραμένουν? φαντάζομαι οι κλειδωμένες περιοχές φεύγουν, αλλά τι γίνεται με inventory, char slots, traits κτλ? Αν βάλω ας πούμε όλα τα traits μετά θα τα χάσω πάλι?? (σορυ αν έχει ξαναερωτηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες....!) Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan Announced

 

Turbine has announced The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan, a new expansion for the free-to-play LotRO MMORPG. This Fall, Middle-Earth will score an increased level cap, a new mounted combat system, and locations like Amon Hen and Fangorn Forest. Here's more on the main features of Riders of Rohan.

 


  •  
  • Experience the Riders of Rohan – Join with the Rohirrim and ride across the sprawling Plains of Rohan; witness the breaking of the Fellowship at Amon Hen; forge alliances with the Ents of Fangorn; and aid Éomer, adopted son of Théoden, as he seeks to protect his homeland from the growing Shadow.
     
  • Introducing Mounted Combat – Ride into Combat atop your loyal War-steed as you defend the people of Rohan from the forces of Isengard and Mordor. Customize your War-steed’s armor and level its skills over time to aid you in mounted defense of King Theoden’s lands. Mount your steed and gather your fellows to fight against Warbands, contingents of roving warg riders that have been scouted all over the Plains of Rohan! It falls to you to head off and defeat this new threat before they over take the land.
     
  • Advance to level 85 – Continue your legend in the next chapter of The Lord of the Rings Online. Experience new adventures in the epic story, and gain new skills and deeds as you face new challenges on your journey to 85!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν εχω παίξει ποτέ. Μέσα στην βαρεμάρα σκέφτηκα να το δοκιμάσω και να σπρώξω λιγο καιρό μέχρι να βγει το diablo , εφόσον ειναι και free μέχρι κάποιο level τουλάχιστον να δω κάτι διαφορετικό. Παίζει κανείς ? γενικά έχει κόσμο το παιχνίδι η είναι νεκρό ? και αν ναι σε ποιον server έχει κόσμο η ακόμα καλύτερα Έλληνες ?

θα έπαιζα απο χθες αλλα ειχε πρόβλημα το launcher και δεν ειχα χρόνο να το φτιάξω και το άφησα για σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιον server έχει κόσμο η ακόμα καλύτερα Έλληνες ?

 

Eldar server και στα 2 :)

 

Η αλήθεια είναι ότι στα μικρά lvl θα σε ξενερώσει το game, άσε που με το νέο (λέμε τώρα) σύστημα των Turbine Points για να είναι playable o χαρακτήρας σου από ένα σημείο και μετά θα πρέπει να αγοράζεις συνέχεια. Το καλό είναι ότι σου δίνει περιθώρια να πάρεις μια ιδέα πάντως.

 

Το παιχνίδι να ξέρεις ότι ουσιαστικά αποκτά ενδιαφέρον / αρχίζει αφού μπεις στη Moria, άντε και λίγο νωρίτερα στην Angmar. Μέχρι εκείνο το σημείο είναι ψιλο άνοστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι class μου προτείνεις να φτιάξω? θέλω κάτι που να ειναι καλο για solo η κάτι με pets/summons

η κάτι τέλος πάντων που να μην ειναι βαρετό . :D

 

το οτι χριάζετε να πληρώνεις δεν με πειράζει , αν δω οτι μου αρέσει θα το κάνω vip account

 

σε ποιο level μπαίνεις Moria?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 45 και μετά μπορείς να μπεις βάση quest chain αλλά για να τη παλέψεις θέλει να έχεις 50αρίσει.

 

Εμένα προσωπικά αγαπημένος μου είναι ο lore master. Πέφτει εύκολα και είναι ψιλοζόρι να τον ανεβάσεις αλλά όταν πιάσεις τα μεγάλα level δεν πιάνεται. Κάνει τα πάντα... crowd control, heal, debuff, dps.

 

Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις με Guardian ή Champion. Είναι οι πιο εύκολοι για solo σε μικρά level και θα σε βοηθήσουν να μάθεις και το game, αλλά είναι ψιλοβαρετοί.

 

Πάντως είναι λίγο περίεργο σαν game. Πολλοί το έχουν ξεκινήσει και το έχουνε παρατήσει επειδή δεν είχαν υπομονή, αν και πλέον έχει γίνει πολύ εύκολο το lvl up. Σε σχέση με το '08 δηλαδή που το ξεκίνησα είναι η μέρα με τη νύχτα το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία σε ευχαριστώ ;)

ψάχνωντας κατέληξα σε lore master και βλέποντας την απάντηση σου το αποφάσισα και ειναι final.

παω να καώ!

addons δεν υπάρχουν φαντάζομαι έτσι ?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία σε ευχαριστώ ;)

ψάχνωντας κατέληξα σε lore master και βλέποντας την απάντηση σου το αποφάσισα και ειναι final.

παω να καώ!

addons δεν υπάρχουν φαντάζομαι έτσι ?>

 

Όχι δεν παίζουν addons. Ο,τι πρόσθετο μπαίνει με τα weekly Updates.

 

Καλό κάψιμο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια θελω να εγκαταστησω το lotro το κατεβαζω κανει το update κανει install και κολλαει στο connect το αφηνω αρκετη ωρα και ακομα καινει connect τι γινεται;

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω ασυρματο router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...