Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

vga μπορουμε να ονομασουμε και την καρτα γραφικων και την μπλε εξοδο της.

Το vga εξ ορισμου αφορα την καρτα γραφικων.

Η μπλε εξοδος κανονικα ονομαζεται d-sub αλλα εχει καθιερωθει να λεγεται vga εξοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό άλλαξες;Αν και είπες ότι μόνο hhd δεν άλλαξες..Σόρι λες πως άλλαξες..

Format έκανες όταν τα άλλαξες αυτά;Λες πώς έκανες..

Directx έβαλες;

Από θερμοκρασία πώς πας;

 

Αλλά πες μας το σύστημα σου.Τί windows ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους,είμαι σχετικά αρχάριος με τέτοιου είδους παιχνίδια και αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα....

Λοιπόν: μόλις κατέβασα το LotR online από την Αμερικάνικη έκδοση και φυσικά έκανα εγγραφή. Μόλις ξεκινάω το παιχνίδι και βάζω username και password , χτυπάει με μηνημα login error , φυσικά και τα βαζω ολα σωστα και για να κανω επαλήθευση εκανα και δεύτερη εγγραφή με άλλο e-mail αλλά πάλι το ίδιο...δηλαδή το παιχνίδι ΔΕΝ είναι εντελώς free ?? πρέπει να βάλω το producer key???? και αν θέλω να βρω ένα trial key τι κάνω???

 

ευχαριστώ προκαταβολικά...

Επεξ/σία από fintelio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τελείωσε το trial period. Καλά δε θα γινότανε free; Έχω κατεβάσει την αγγλική βερσιόν Lord of the rings online - siege of mirkwood. Αυτή δεν ήταν η free;

 

edit Ok τον αμερικάνικο κλάιεντ έπρεπε να κατεβάσω. got it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τελείωσε το trial period. Καλά δε θα γινότανε free; Έχω κατεβάσει την αγγλική βερσιόν Lord of the rings online - siege of mirkwood. Αυτή δεν ήταν η free;

 

edit Ok τον αμερικάνικο κλάιεντ έπρεπε να κατεβάσω. got it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί που κάνατε εγγραφή να πάρετε και download, δηλαδή μη κατεβάσετε

αμερικάνικο client και κάνετε στην Ευρώπη εγγραφή!

Στην Ευρώπη είναι Codemasters το site με client + εγγραφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν να γινει free(αν και οχι ακριβως free απλα θα μπορεις να πας 50lvl και χωρις να χεις καποια πραματακια που κανονικα αν πληρωνες θατα χες)αλλα εγινε μονο αμερικη ειχαν καποιο προβλημα αν καταλαβα καλα στους ευρωπαικους servers.

 

Τροφοδοτικό άλλαξες;Αν και είπες ότι μόνο hhd δεν άλλαξες..Σόρι λες πως άλλαξες..

Format έκανες όταν τα άλλαξες αυτά;Λες πώς έκανες..

ναι

 

Directx έβαλες;

ναι το 9 μιας και δεν εχω windows 64bita αλλα το υποστηριζει το παιχνιδι οπως στο παλιο pc

 

Από θερμοκρασία πώς πας;

απο θερμοκρασια μια χαρα σιγουρα δεν ειναι αυτο το προβλημα

 

Αλλά πες μας το σύστημα σου.Τί windows ;

AMD ATHLON 2 x3 2.7ghz επεξεργαστη

RADEON HD4650 1G καρτα γραφικων

MSI 770-C45 μητρικη

windows xp

 

προβλημα στη vga μυριζει!

κανε ενα hardcore test με κανα 3dmark και αν σβησει ενω το τρεχεις πηγαινε εκει που την πηρες να στην αλλαξουν

το κατεβασα το προγραμμα το ετρεξα με full γραφικα τερμα ολα και το pc δεν κολησε αν και ειχα 7-8 fps και σε cpu test με 1 fps :X

 

αυτο παντος που δεν καταλαβαινω ειναι οτι οταν παω σε standar μερη ακομα και με ultra low γραφικα(σαν να παιζω pac-man δηλαδη :P) ακομα και αν εχω προτοανηξει το pc οπως ειχα πει οταν υπαρχουν κυριως καπνοι θα κολησω σχεδον ακαριαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOTRO EU F2P delay down to “contractual” issues, says Codemasters

 

Codemasters has said on its forums that the reason for delaying Lord of the Rings Online’s free-to-play aspect is down to “contractual” issues.

 

The MMO went F2P in the US last month, but was pushed back in Europe.

 

The reason given at the time by the publisher was that the delay was needed to “ensure that we can support the massive increase in players that we are anticipating and deliver them a Free to Play experience like none other.”

 

Seems that’s not quite the case.

 

“As many of you correctly surmised, the issues have been contractual rather than technical,” said Codies GM David Solari.

 

“As they were contractual issues, we are bound by confidentiality and you will understand that I can’t give you any further detail.”

 

Solari also said, however, that the issues have now been “resolved” and the dev team is now on the “home stretch,” adding that “more definitive information” should be coming “later this week.”

 

“I can’t give an exact date at this time as there is still some preparatory work to do, but rest assured everyone involved is giving 100 percent to bring Free-to-Play to Europe, and there will be more definitive information hopefully later this week.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η codemaster έκλεισε τους server για το dnd online και ακόμα να κάνουν transfer τους χαρακτήρες στους Αμερικάνικους και νομίζω ότι ούτε πρόκειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η codemaster έκλεισε τους server για το dnd online και ακόμα να κάνουν transfer τους χαρακτήρες στους Αμερικάνικους και νομίζω ότι ούτε πρόκειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η codemaster έκλεισε τους server για το dnd online και ακόμα να κάνουν transfer τους χαρακτήρες στους Αμερικάνικους και νομίζω ότι ούτε πρόκειται

 

25/10 γίνεται η μεταφορά σε συγκεκριμένο server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η codemaster έκλεισε τους server για το dnd online και ακόμα να κάνουν transfer τους χαρακτήρες στους Αμερικάνικους και νομίζω ότι ούτε πρόκειται

 

25/10 γίνεται η μεταφορά σε συγκεκριμένο server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...