Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, 3 ερωτησεις :

1)Το lord of rings εγινε free ?

2)Eχει κοσμο το παιχνιδι ?

3)Ειναι μονο PVE ? PVP εχει ?

 

1) Τέλος του μήνα (περίπου) για την Ευρώπη

2)Το παιχνιδι έχει σταθερό κοινό και με το free μοντέλο περιμένουμε και πολλούς νέους

3)PvP είναι περιορισμένο σε μια περιοχή αλλά (αρχικά) θα είναι κλειστό για τους free players για λόγους balance. Οι Devs έχουν πει οτι στη συνέχεια θα αλλάξει αυτό. Επίσης το PvP είναι μόνο για lvl-capped players.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κατεβαζω τον hιgh resolution client απο το site.Oταν τελειωσει το κaτεβασμα (14 ωρες) μετα θα πεξει κανονικα? η θα πρεπει να αγορασω το παιχνιδι για να βαλω activation card?

Και κατι ακομα,για να πεξω θα πρεπει να αγορασω και το expansion (mines of moria) ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κατεβαζω τον hιgh resolution client απο το site.Oταν τελειωσει το κaτεβασμα (14 ωρες) μετα θα πεξει κανονικα? η θα πρεπει να αγορασω το παιχνιδι για να βαλω activation card?

Και κατι ακομα,για να πεξω θα πρεπει να αγορασω και το expansion (mines of moria) ?

Ευχαριστω.

 

Παίζει κατευθείαν. Είναι free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για high-res δε ξέρω αλλά το full client είναι εδώ http://community.lotro-europe.com/full_client.php. Για να παίξεις προς το παρόν χρειάζεσαι να κάνεις μόνο ένα trial account. Welcome!:-)

 

---------- Προσθήκη στις 13:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:33 ----------

 

High-res έχει το αμερικάνικο, για το ευρωπαικό δε νομίζω. Πρόσεξε από που θα κατεβάσεις. Εκτός βέβαια αν θες να παίξεις στους US servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για high-res δε ξέρω αλλά το full client είναι εδώ http://community.lotro-europe.com/full_client.php. Για να παίξεις προς το παρόν χρειάζεσαι να κάνεις μόνο ένα trial account. Welcome!:-)

 

---------- Προσθήκη στις 13:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:33 ----------

 

High-res έχει το αμερικάνικο, για το ευρωπαικό δε νομίζω. Πρόσεξε από που θα κατεβάσεις. Εκτός βέβαια αν θες να παίξεις στους US servers.

 

 

Έλα Bakakili, Asxetos εδώ ;)

Κατέβασα την high res έκδοση από http://www.lotro.com/support/download-lotro

και όπως έχεις δει παίζω στον server Laurenin. Πως γίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα Bakakili, Asxetos εδώ ;)

Κατέβασα την high res έκδοση από http://www.lotro.com/support/download-lotro

και όπως έχεις δει παίζω στον server Laurenin. Πως γίνεται αυτό?

 

καταρχήν το high res δεν παίζει ρόλο αν είσαι free, premium ,vip είναι για όλους, αλλά έχω μια απορία, πώς γίνεται να κατέβασες το αμερικάνικο lotro και να παίζεις laurelin? :confused:κανονικά έπρεπε να το κατεβάσεις από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν το high res δεν παίζει ρόλο αν είσαι free, premium ,vip είναι για όλους, αλλά έχω μια απορία, πώς γίνεται να κατέβασες το αμερικάνικο lotro και να παίζεις laurelin? :confused:κανονικά έπρεπε να το κατεβάσεις από εδώ

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω. Βασικά να τι έκανα:

Τον Ιούνιο κατέβασα την ευρωπαϊκή έκδοση και έπαιξα το trial για 2 βδομάδες. Μετά έκανα το παιχνίδι unistall. Αρχές Σεπτεμβρίου κατέβασα την high res αμερικάνικη έκδοση, λέω δεν πειράζει θα φτιάξω καινούριο χαρακτήρα. Βλέπω ότι ο χαρακτήρας μου υπήρχε αλλά ήθελε να αγοράσω το παιχνίδι. Στις 10 Σεπτεμβρίου όπου έγινε free έκανα login χωρίς πρόβλημα και παίζω κανονικά με τον παλιό μου χαρακτήρα στον server Laurenin. Tώρα θα μου πείτε μήπως μπερδεύτηκα και τα λέω λάθος.

1.)Ο Bakakili μπορεί να επιβεβαιώσει ότι παίζω στον Laurenin αφού έγινα και μέλος του guild.

2.) Αν είμαι σουρωμένος και κατέβασα την ευρωπαϊκή έκδοση τότε πως μπορώ και παίζω αφού στην Ευρώπη δεν έχει γίνει ακόμα free???

 

Άρα παίζω με Αμερικάνικη έκδοση σε Ευρωπαϊκό Server. H μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω ότι η Turbine ενώνει/ένωσε τις εκδόσεις Αμερική-Ευρώπη σε 1 όπως έκανε και το Dungeons & Dragons Online όταν έγινε και αυτό free. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Όποιος έχει καμία καλύτερη ιδέα ας την πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κεντρικό σενάριο στο παιχνίδι.το καταλαβα οταν ειδα cinematics. Πώς ξεχωρίζουμε τα quests με τα οποία ολοκληρώνοντάς τα προχωράει η υπόθεση?

 

πρέπει να ελεγχω το κατάλογο των epic quests ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκυρωσα το κατεβασμα του high resolution,και τωρα κατεβαζω απο lotro-europe.com

Το αρχειο που κατεβαζω ειναι το...(LOTROEU_Mirkwood_Installer_ENGB).

Αυτο ειναι το σωστο αρχειο? η θα παει τζαμπα ο κοπος? :/

Eιναι high resolution ? :P :)

TY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μπερδευτεί.

Κατέβασα τον client από την codemaster με τον downloader.

Μετά αφού μπήκα στο παιχνίδι και έφτιαξα τον χαρακτήρα,

ανέβασα όλα τα graphics settings στο max (ultra κλπ).

Τότε μου είπε ότι τα high resolutions είναι ξεχωριστό πακέτο και θα κατέβουν.

Τώρα δε θυμάμαι αν είπε ότι θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα ή θα κατέβαινε

όταν θα πήγαινα ξανά να αρχίσω το παιχνίδι.

Επειδή όταν ξαναμπήκα δεν είδα κανά μεγάλο download, αυτή τη στιγμή δεν ξέρω

αν παίζω High Res :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...