Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την κυκλοφορια του f2p edition του παιχνιδιου σκεφτομαστε με μερικους φιλους να ξεκινησουμε και μεις μιας και μονο καλα σχολια ακουμε για το game...ετσι μπηκα στο forum γιατι ειδα οτι εχουν γινει μερικα post για το lotro και εχει ελληνικο κοινο.

Το θεμα ειναι οτι ψαχνουμε guild να μας δεχτει απο τα αρχικα lvl ελπιζοντας πως θα υπαρχουν και αλλοι νεοι χαρακτηρες για "παρεα" στο game.Δεν μας ενδιαφερει τοσο το pvp αλλα περισσοτερο τα rp στοιχεια του παιχνιδιου και δεν θα αφιερωνουμε παρα πολυ χρονο στο game μιας και μας καψαν τα προηγουμενα και βαλαμε μυαλλο(1-2 ωρες την μερα και ισως και περισσοτερο :P ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Flames of Anor ( πρώην Anorian Guard )είναι ένα Ελληνικό light roleplaying Kinship ,στον σέρβερ Laurelin, αφοσιωμένο στην προστασία των αδυνάμων από τις ορδές της Σκοτεινιάς, καθοδηγούμενο από μια άσβεστη φλόγα που πηγάζει από την αγνότερη μορφή Φωτός που αγγίζει ακόμα σαν χάδι τη Μέση-Γη, τη Μυστική Φλόγα της Άνορ (του Ήλιου). Αναζητούμε ώριμα μέλη με σεβασμό προς τους άλλους και με καλή διάθεση. To πρόγραμμα περιλαμβάνει raids, fellowships runs, rp events και πολύ διασκέδαση. Για παραπάνω πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε το Forum μας (http://flamesofanor.mmoguildsites.com/) ή να συνομιλήσετε με κάποιον από τους officers της φρουράς.

 

-FLAMES OF ANOR- STAND WITH US, OR FACE THE FLAMES!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεία σας, είμαι ένας νέος παίκτης στο παιχνίδι που λόγω του οτι γίνεται free to play είπα να το δοκιμάσω και εγώ και θα ήθελα να μάθω, αν γνωρίζετε, ποιος είναι ο server που έχει το μεγαλύτερο ελληνίκο πληθυσμό. Είδα πιο πάνω για ελληνικές guilds που κάνουν recruit απλά δεν ξέρω αν είναι του στιλ μου οι roleplaying servers. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laurelin έχει πολλούς Έλληνες. Εμείς είμαστε ενα μεγάλο καθαρά ελληνικό kinship και περιμένουμε με χαρά όποιον αρχίσει το παιχνίδι! Για περισσότερες πληροφοριές δες εδώ:

http://mellows.guildlaunch.com Καλή αρχή!! Όσο για το rp-server δεν νομίζω να παίζει μεγάλο ρόλο στο τρόπο παιχνιδιού καθώς δεν είναι υποχρεωτικό! Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το όνομά σου να μην ξεφευγει πολυ απο το κόσμο του Tolkien.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μία ακόμη ερώτηση, στα instances προτιμούν champions ή hunters?

Γιατί εκτός από το leveling με quests, με ενδιαφέρουν και τα instances και τα endgame raids.Καταλαβαίνω πως αν θέλω να βρίσκω εύκολα group θα πρέπει να διαλέξω κάποιο class που ειναι tank ή healer, αλλά με ενδιαφέρουν και τα δύο κομμάτια του παιχνιδιού. Διάβασα πως οι hunters και οι champions είναι οι καλύτεροι για leveling. Απλά θα ήθελα να ξέρω ποιο class προτιμούν στα instances και raids απο τα δύο για να επιλέξω εκείνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάποια class που να προτιμάται ιδιαίτερα. Χαρακτήρες που ζητούνται συνεχώς καθώς υπάρχει πάντα έλλειψη είναι Minstrels, Loremasters k Captains. Σίγουρα champions k hunters είναι πιο εύκολοι στο level up γιατί κάνουν γρήγορα κ πολύ damage. Στην ίδια κατηγορία είναι κ ο Runekeeper αλλά δεν είναι διαθέσιμος για το f2p παρα μονο αν τον αγοράσεις (το ίδιο ισχύει και για to Warden). Όλες οι classes είναι ενδιαφέρουσες και πραγματικά κάνε ότι σαρέσει εσένα να παίξεις. Καλή ιδέα είναι κ να δοκιμάσεις λιγο τις classes να δεις τι σε αντιπροσωπεύει. Αλήθεια έιναι όμως οτι με hunter ή champion θα δυσκολευτείς λίγο πιο πολύ να βρεις groupaki σε σχέση με άλλες classes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...