Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια προπληρωμενη καρτα ρε παιδιά! Εισαι απόλυτα ασφαλείς. Εγω εχω απο πειραιώς.

 

Μα καλά ακόμα με της game card πεδευεστε?

 

Μην κανετε σαν γκόμενες, ανοιγεις εναν ξεχωριστο λογαριασμο στην τραπεζα στον οποιο βαζει 100-200 ευρω μονο για τις αγορες σας στο ιντερνετ. Καθε φορα γεμισετε την καρτα σας αποκλειστικα με το ποσο που θελετε να διαθεσετε. Δεν χρεωνονται δεν μπορουν να σας κανουν τιποτα.

 

ΑΝ και αυτο για ξεχωριστο λογαριασμο υπερβολικο ειναι διοτι εγω στην περαιως καθε φορα που θελω να αφαιρεσω λεφτα απο αυτον για να βαλω στην καρτα χρειαζομαι περα απο το Pasword ενα extrapin το οποιο αποστελεται σοτ κινητο μου και ισχυει μονο για την συγκεκριμενη αναληψη. Σε καθε αναληψη σου ξαναστελνουν.

 

Αν καταλαβατε επομενως η προπληρωμενη καρτα ειναι εντελως ξεχωριστο κομματι. δεν συνδεεται με τον λογαριασμο σου. Βγαζεις απο τον λογαριασμο για να βαλεις στην καρτα, η καρτα δεν εχει τα λεφτα του λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 666
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια προπληρωμενη καρτα ρε παιδιά! Εισαι απόλυτα ασφαλείς. Εγω εχω απο πειραιώς.

 

Μα καλά ακόμα με της game card πεδευεστε?

 

Μην κανετε σαν γκόμενες, ανοιγεις εναν ξεχωριστο λογαριασμο στην τραπεζα στον οποιο βαζει 100-200 ευρω μονο για τις αγορες σας στο ιντερνετ. Καθε φορα γεμισετε την καρτα σας αποκλειστικα με το ποσο που θελετε να διαθεσετε. Δεν χρεωνονται δεν μπορουν να σας κανουν τιποτα.

 

ΑΝ και αυτο για ξεχωριστο λογαριασμο υπερβολικο ειναι διοτι εγω στην περαιως καθε φορα που θελω να αφαιρεσω λεφτα απο αυτον για να βαλω στην καρτα χρειαζομαι περα απο το Pasword ενα extrapin το οποιο αποστελεται σοτ κινητο μου και ισχυει μονο για την συγκεκριμενη αναληψη. Σε καθε αναληψη σου ξαναστελνουν.

 

Αν καταλαβατε επομενως η προπληρωμενη καρτα ειναι εντελως ξεχωριστο κομματι. δεν συνδεεται με τον λογαριασμο σου. Βγαζεις απο τον λογαριασμο για να βαλεις στην καρτα, η καρτα δεν εχει τα λεφτα του λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Το expansion του δημοφιλούς MMORPG

 

Είδος: MMORPG

Format: PC

Εκδότης: Midway, Codemasters

Ανάπτυξη: Turbine Entertainment

Παίκτες: MMO

Απαιτήσεις: 512 MB RAM, 1.8 GHz, Κάρτα γραφικών 128 MB, 7GB HD

 

Site: lotro.com/moria

Κυκλοφορία: 18/11/2008

 

Demo: Download

 

 

Το Lord of the Rings Online είναι ένα επιτυχημένο MMORPG, κυρίως διότι μεταφέρει με επιτυχία σε ένα παιχνίδι ρόλων τα όσα συμβαίνουν στον κόσμο του Tolkien και κάνει τον χρήστη να αισθάνεται ένα κομμάτι του κόσμου αυτού. Το expansion του δεν μπορούμε να πούμε ότι εντυπωσιάζει, όμως αποτελεί μία δυνατή τονωτική ένεση στην αξιέπαινη προσπάθεια της Turbine.

 

1LORDb_b.jpg

 

Σενάριο

Βρισκόμαστε στην Moria, ένα καταφύγιο που γεωγραφικά στον κόσμο του Tolkien βρίσκεται στη βορειοδυτική Μέση Γη. Στο expansion συναντάμε και της περιοχές του Eregion (δυτικά) και του Lothlorien (ανατολικά). Στόχος σας είναι για άλλη μια φορά να αναλάβετε τον χαρακτήρα σας και ξεκινώντας απ’ το χωριό της φυλής σας να ολοκληρώσετε τα quests που σας δίνονται εξοντώνοντας μια και καλή τις δυνάμεις του κακού. Το storyline του παιχνιδιού βασίζεται στα έξι βιβλία της περιοχής Moria, τα οποία ξετυλίγουν τα γεγονότα τους όσο παίζετε το παιχνίδι.

 

Gameplay

Η πρώτη σημαντική διαφορά σε σχέση με το παλιό LOTRO είναι ότι μπορείτε πλέον να φτάσετε μέχρι και το level 60. Στο δρόμο για την επίτευξη αυτού του στόχου, θα διαπιστώσετε ότι έχουν προστεθεί νέα πανίσχυρα skills για όλους τους χαρακτήρες. H άλλη σημαντική διαφορά είναι ότι έχουμε πλέον δύο νέες classes. Τον Rune-keeper και τον Warden. Ο Rune-keeper είναι μία μείξη μαχητή και μάγου και τα skills του έχουν να κάνουν με damage σε εχθρό ή αντίστοιχα healing. Εσείς επιλέγετε κάθε φορά ποιο από τα δύο είδη των skills θα χρησιμοποιήσετε. Ο Warden χρησιμοποιεί δόρατα και στα skills του έχει ως κύριο στόχο τους συνδυασμούς επιθέσεων. Ακόμη, μπορεί να εστιάσει είτε στις επιθετικές κινήσεις είτε στο να είναι απλά healer.

 

dhsfxosbuj.jpg

 

Η παρουσίαση της δράσης ακολουθεί το γνωστό ύφος. Ξεκινάτε με τον χαρακτήρα σας από την περιοχή του και οι ανώτεροί σας αναλαμβάνουν να σας καθοδηγήσουν. Αν αναλάβετε τον Dwarf για παράδειγμα θα δείτε μπροστά σας τον νάνο Gimli. Αντίστοιχα, για τους άλλους χαρακτήρες υπάρχουν και οι ανάλογοι μαχητές απ’ το Lord of the Rings. Η δυσκολία προοδεύει όσο προχωράτε. Ξεκινάτε σκοτώνοντας μεγάλα σκαθάρια και αράχνες και αργότερα συνεχίζετε με goblins αλλά και πανίσχυρα orcs. Τα ορυχεία είναι ένα αρκετά…ύπουλο μέρος και θα πρέπει να έχετε το νου σας για το που πηγαίνετε, ώστε να μην χαθείτε, ξεμείνετε από potions και εν τέλει συμβεί το μοιραίο.

 

Στα όπλα του παιχνιδιού υπάρχουν ορισμένες προσθήκες. Η κύρια διαφορά είναι ότι τα upgradable όπλα προσφέρουν πλέον περισσότερες δυνατότητες σε σχέση με πριν. Για τον σκοπό αυτό έχουμε δύο νέα είδη NPC, τους Forge Masters και Relic Masters, οι οποίοι θα σας βοηθήσουν να δημιουργήσετε και να συντηρήσετε τα νέα customizable όπλα του παιχνιδιού, προσθέτοντάς τους abilities και στατιστικά τα οποία μπορούν ακόμα και να αυξάνονται με τον καιρό. Αυτό ισχύει και για τα Legendary items τα οποία έχουν διαφορετικό base power (level 51 έως 60, το οποίο μπορεί να αυξηθεί) και σπανιότητα (πρώτου, δευτέρου και τρίτου βαθμού τα οποία είναι τα σπανιότερα όλων). Τα Legendary items μπορείτε να τα αποσυναρμολογήσετε και να χρησιμοποιήσετε κομμάτια όπλων ώστε να συνθέσετε το ιδανικό όπλο που ταιριάζει στις ανάγκες σας. Τέλος, κάθε class χαρακτήρα μπορεί να έχει ένα class weapon και ένα class item. To class item σχετίζεται άμεσα με την class του χαρακτήρα, ώστε να προσφέρει σ’ αυτόν και τις μαγικές ιδιότητες που του αρμόζουν.

 

hhlbcbfuaz.jpg

 

Το σύστημα μάχης δυστυχώς παραμένει το ίδιο βαρετό με την προηγούμενη έκδοση. Η συμμετοχή σας σε αυτό είναι μηδενική αφού ένα πατημένο κλικ αρκεί για να αναλάβει ο χαρακτήρας σας τα υπόλοιπα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να κοιτάτε τον εχθρό και όχι να έχετε στραμμένο το βλέμμα σας αλλού. Η A.I. των τεράτων έχει βελτιωθεί σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο. Οι εχθροί πραγματοποιούν μέσα στη μάχη διάφορα απρόσμενα stun attacks ενώ ορισμένοι από αυτούς κάνουν χαρακτηριστικές κινήσεις πρόθεσης χτυπήματος κι αυτό σας επιτρέπει να υπολογίσετε πως θα κινηθείτε στη συνέχεια.

 

jtqluqlgkz.jpg

 

Γραφικά-Ήχος

Στον τεχνικό τομέα, το LOTRO φαίνεται να έχει βελτιωθεί σημαντικά στον σχεδιασμό των levels και των αντικειμένων, όπως επίσης και στην κίνηση των χαρακτήρων. Βέβαια, παρατηρήσαμε για άλλη μια φορά κάποια glitches, ιδιαίτερα σε περιπτώσεις όπου βρίσκεστε κοντά σε πόρτες ή τοίχους και ο χαρακτήρας σας γίνεται “ένα” με την άκρη της πίστας. Κάποια μικροπροβλήματα που υπήρχαν με τον φωτισμό και τα οπτικά εφέ ευτυχώς διορθώθηκαν. Πάντως, για να τρέξετε σε ικανοποιητικό βαθμό το παιχνίδι θα χρειαστείτε μία καλή κάρτα γραφικών και έναν διπύρηνο επεξεργαστή, ενώ είναι απαραίτητη και μια σύνδεση που να δίνει καθαρά 5-6 Mbps. Όλα αυτά θα σας απαλλάξουν όσο το δυνατόν περισσότερο από το πεσμένο frame rate, κυρίως στα ανοιχτά μέρη όπου υπάρχουν αρκετοί χαρακτήρες ταυτόχρονα.

 

Τα vocals των χαρακτήρων έχουν σωστή χροιά και ερμηνεία αλλά δυστυχώς είναι πολύ λιγότερα απ’ όσα θα έπρεπε, κάνοντας την εμπειρία σας στο παιχνίδι ανιαρή. Το ίδιο και ακόμα περισσότερο μονότονη είναι η μουσική που επέλεξε ο Chance Thomas της Turbine και η οποία δυστυχώς επαναλαμβάνεται ξανά και ξανά σε σημείο υπερβολής.

 

vunasfgqyc.jpg

 

Επίλογος

Το expansion του Lord of the Rings Online κατάφερε να βελτιωθεί σημαντικά σε αρκετούς τομείς. Για τα δεδομένα ενός expansion ο βαθμός βελτίωσης ήταν υπέρ-αρκετός. Σε γενικές γραμμές όμως, το παιχνίδι στο σύνολό του μοιάζει σήμερα να είναι ένα κλικ πιο κάτω από τα δυνατά MMORPG της αγοράς.

 

Θετικά:

- Αναβαθμίσεις στα όπλα

- Σωστή ανάπτυξη σεναρίου

- Ενδιαφέροντα quests

 

Αρνητικά:

- Η μουσική του παιχνιδιού είναι σκέτη απάτη

- Τα γραφικά βελτιώθηκαν αλλά παρουσιάζουν glitches

- Τα upgrades θα μπορούσαν να είναι περισσότερα

 

Βαθμολογία

Γραφικά: 8.5

Ήχος: 7.5

Gameplay: 9

Αντοχή: 10

Γενικά: 8.4

 

Ένα αξιόλογο expansion που αποτελεί έναν λόγο να επενδύσετε στο παιχνίδι, κυρίως αν είστε νέος χρήστης στα MMORPG. Οι παλιοσειρές ενδέχεται να μην το προτιμήσουν.

 

Μάνος Γρυπάρης

 

Πηγή: GameWorld.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow τελος εδω και πανω απο ενα μηνα και χωρις προοπτικη να γυρισω πισω.Βγηκα λοιπον σε αναζητηση καποιου mmo .Δοκιμασα το trial toy WAR αλλα δε μου φανηκε κατι ιδιαιτερο,και με τα ιδια προβληματα imbalance με το wow.

Χθες το βραδυ περασα το trial του lotro,εφτιαξα ενα Hunter elf και ξεκινησα.Πρωτες εντυπωσεις θετικες.Ο σερβερ ομως (Gilrain),φανηκε ερημος.Σε ολη τη 3-4ωρη περιπλανηση μου δεν ειδα αλλο παικτη.Καταλαβαινω οτι ηταν starter area αλλα ψυχη πουθενα.Υπαρχει καποιος σερβερ με μεγαλυτερο population;

Επισης ειναι ιδεα μου ή φαινεται να υπαρχει προβλημα με τις game cards στην ελλαδα;Κοιταξα στο πλαισιο και βρηκα μονο το expansion και οι καρτες ελεγαν αναμενονται.Χωρις το original game δε θα μπορεσω να ξεκινησω και οι καρτες ειναι προβλημα καθως για μενα δεν υπαρχει αλλη δυνατοτητα.

Καποιες συμβουλες πανω σε αυτα γιατι μαλλον θα ξεκινησω το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το παιχνιδι.Χθες το βραδυ συναντησα παικτες οι οποιοι μου εμαθαν αρκετα πραγματακια και με καλεσαν σε kinship.Εμαθα να παιζω 2 μουσικα οργανα με επιτυχια και βγαζω κομματια των nightwish(fatlute lol).

Θα ελεγα οτι το παιχνιδι το διακρινει μια ευγενεια ,κυριως λογω του community (ισως μου λειψει λιγο το barrens chat),δεν ειδα goldspammers και δε νοιωθεις αγχωμενος να κανεις πραγματα.Ακολουθεις το δικο σου ρυθμο θαυμαζοντας τα υπεροχα τοπια ,ακομα και στον παλιο υπολογιστη που το εχω εγκαταστησει.

Ισως να ειναι η χαρα του νεοφωτιστου αλλα μοιαζει με το παιχνιδι που θα μεινω

See you in middle earth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα μουσικά όργανα το είχα ξεχάσει :D Φοβερή δυνατότητα και θυμάμαι τότε μαζευόντουσαν κάτι τύποι που φτιάχναν κανονικά groupaki και παίζανε φοβερά κομμάτια μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το παιχνιδι.Χθες το βραδυ συναντησα παικτες οι οποιοι μου εμαθαν αρκετα πραγματακια και με καλεσαν σε kinship.Εμαθα να παιζω 2 μουσικα οργανα με επιτυχια και βγαζω κομματια των nightwish(fatlute lol).

Θα ελεγα οτι το παιχνιδι το διακρινει μια ευγενεια ,κυριως λογω του community (ισως μου λειψει λιγο το barrens chat),δεν ειδα goldspammers και δε νοιωθεις αγχωμενος να κανεις πραγματα.Ακολουθεις το δικο σου ρυθμο θαυμαζοντας τα υπεροχα τοπια ,ακομα και στον παλιο υπολογιστη που το εχω εγκαταστησει.

Ισως να ειναι η χαρα του νεοφωτιστου αλλα μοιαζει με το παιχνιδι που θα μεινω

See you in middle earth!!!

 

Συμφωνώ απολύτως..το παιχνίδι έχει μία "ηρεμία" και μία ευγένεια.Δεν σε πιέζει σε τίποτα και μπορείς να απολαύσεις πραγματικά την ιστορία του και τα πολύ ωραία τοπία του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παίδες αν είναι κανείς από σας στον Evernight, ας ψάξει να με βρει να κάνουμε κανα questaki μαζί και αν έχετε υπόψιν σας κανά καλό Kingship να μπω κι εγώ. Είμαι level 41 Hunter και περιπλανιέμαι σαν την άδικη κατάρα ο άμοιρος :)

 

Εννοείτε ότι ΚΑΙ εκεί το nickname είναι Paralizer :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού είστε παίδες να έρθω να σας βρω;;;

 

Επίσεις έχω πρόβλημα...μόλις μπω στο παιχνίδι,θα μ πετάξει μνμ λάθους κ θα μ κλείσει..κάνω δν κάνω join με τν χαρακτήρα μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...