Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω JNik τα win είναι μονόδρομος σε αυτές τις περιπτώσεις. Και να σου παίξει θα έχει προβλήματα και χαμηλό performance. Μπορείς να δοκιμάσεις το cedega αν και εκεί δεν θα έχει τα τέλεια αποτελέσματα. Το καλύτερο είναι να έχεις dual boot και τα windows να τα έχεις καθαρά μόνο για winstation και το linux για τις σοβαρες δουλείες σου. Αυτό έχω κάνει και έχω βρεί την υγειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 666
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Βλεπω εχει ατονησει το θεμα και ενω το Mines of Moria expansion βγηκε πριν καμια βδομαδα. Και εγω ομολογω πως δεν ειχα κανει διατριβη (παροτι ειχα δοκιμασει) online RPG ποτε μου, παρολο που με τα offline ειχα παντοτε πολυ καλη σχεση. Ο λογος ηταν τα μετρια (για τα δικα μου δεδομενα) γραφικα με αυτη την αισθηση της παιδικης εικονας (might and magic style), το ξεκατινιασμα, η εκδικητικοτητα και λουστιες μεταξυ παιχτων, ο κατακλισμος απο πιτσιρικαρια με αυτες τις νεοιντερνετικες εκφρασεις (nOOb, LoL κλπ pipes) και οτι πολλοι το ειχαν σαν επαγγελμα και ηταν καμμενοι μεχρι το κοκκαλο.

Το LOTRO λοιπον προσφερει ακριβως το αντιθετο απο αυτο που με εκανε να μην καθισω π.χ. στο WOW και σε παρομοια MMORPG. Eχει τρομερα προσεγμενα και απιστευτα γραφικα (οκ ειναι καινουριο) που σου δινουν λιγο απο την μαγια του Τολκιεν ενω ολοι οσοι εχω συναντησει εκει μεσα ειναι τρομερα φιλικοι μαζι σου ακομα και αν δεν μπορουν ή θελουν να σε βοηθησουν (που συνηθως το κανουν). Παραδειγμα, εχω φερει μαζι μου σε lvl20 fellow quest 40αρι Champion με κανενα οφελος για αυτον (σε xp, coins, items κλπ) κυριολεκτικα χασιμο χρονου δλδ, που δεν ηξερα και δεν ειχα ξαναμιλησει ποτε μονο και μονο για να με βοηθησει! Πραγμα που φυσικα εκανα και εγω και συνεχιζω να κανω οχι μονο στα μελη της Kin μου αλλα και σε οποιον εχει ζητησει βοηθεια. Επισης στο chat panel δεν εχω δει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ανθρωπους να τσακωνονται, βριζονται κλπ. Το ιδιο το panel χρησιμοποιειται για βοηθεια (advice, looking for fellow, trade κλπ) και διαλογο μεταξυ παιχτων γενικα, fellowman και kinshman. Ηρεμα, ωραια, απλα και βοηθητικα δλδ. Δεν ειναι τυχαιο πως εδω βρηκαν refuge ολοι οσοι εχουν βαρεθει το gameplay και την αισθηση τυπου WoW παιχνιδια. Τρελλο γελιο τα σπιτια (φτιαγμενα διαφορετικα ανα φυλη) και το ψαρεμα!

Το ιδιο το παιχνιδι μετα απο ενα lvl σου δινει την δυνατοτητα να αλλαξεις ρυθμο να γινεις πιο hardcore (αν θες) και να κανεις PvP. Oι ευρωπαικοι σερβερ εχουν πλεον φουλαρει (τουλαχιστον 4-5 απο αυτους που εχω μπει) και το παιχνιδι εχει αρκετο βαθος σε διαφορετικους ισως τομεις απο αυτους που εχουν συνηθισει καποιοι. Στα περι patch τωρα, προστεθηκαν τα ορυχεια και μερικες ακομα ζωνες και μεγαλωσε ο κοσμος, νεο συστημα διαχειρισης traits που ξεκλειδωνει νεα traits, οπλα και αντικειμενα που ειναι συνδεδεμενα με την ιστορια της Μεσης Γης το καθε ενα με την δικια του ξεχωριστη ιστορια που ακολουθουν μια διαδικασια αναγνωρισης, χρησιμοποιησης, αναβαθμισης, διαφοροιποιησης κλπ οσο περισσοτερα μαθαινεις για αυτα μεσα απο διαφορα quest κλπ. Επισης προστεθηκαν 2 νεες κατηγοριες, o runekeeper (magic healer and attacker) και warden (βασικα tank αλλα εστιαζει σε spear και throwing javellin) και διαφορα αλλα. Το σκηνικο μεσα στα ορυχεια ειναι πραγματικα ΒΙΒΛΙΚΟ, σου κοβει την ανασα μιλαμε... Το lvl cap ειναι 60 αυτη την στιγμη. Οσο σκεφτομαι εντωμεταξυ τα future expansion Rohan, Gondor κλπ τρελενομαι! Φοβερο παιχνιδακι να περνας 2-3 ωριτσες καθε τοσο ή ακομα και για πιο hardcore φασεις. Το καλο ειναι αυτο ακριβως, το παιχνιδι ΣΕΒΕΤΑΙ και τους 2 τυπους παιχτων κραταει οσο μπορει ισορροπιες και οι παιχτες βοηθανε σε αυτο!

 

Καλο gaming σε ολους και οποιος παιζει Eldar ας στειλει κανα π.μ να τα πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο game αλλά στα μεγάλα lvl γινόταν αρκετά hardcore με instance που θέλαν ώρες για να τα τελειώσεις. Πάντως για μένα είναι από τα πιο αξιόλογα mmorpg που υπάρχουν και ότι πρέπει για κάποιον που του αρέσει το pve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καιρο το σκεφτομαι για lotro.Εχω βαρεθει τρομερα το wow και ιδιαιτερα τη κοινοτητα του σε σημειο να μην εχω αγορασει το exp και να παιζω μονο ενα twink.

Οσα ειπε ο Crus με κανουν να σκεφτομαι σοβαρα να το αρχισω.Το παιχνιδι που μπορω να το βρω,καθως στο plaisio ειδα μονο οτι αναμενεται το exp.

Επισης ποσο και με ποιο τροπο μπορει να γινει συνδρομη;υπαρχει καρτα ανανεωσης ή χρειαζεται πιστωτικη;

TIA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καιρο το σκεφτομαι για lotro.Εχω βαρεθει τρομερα το wow και ιδιαιτερα τη κοινοτητα του σε σημειο να μην εχω αγορασει το exp και να παιζω μονο ενα twink.

Οσα ειπε ο Crus με κανουν να σκεφτομαι σοβαρα να το αρχισω.Το παιχνιδι που μπορω να το βρω,καθως στο plaisio ειδα μονο οτι αναμενεται το exp.

Επισης ποσο και με ποιο τροπο μπορει να γινει συνδρομη;υπαρχει καρτα ανανεωσης ή χρειαζεται πιστωτικη;

TIA

 

Υπαρχουν timecards αλλα μπορεις να βαλλεις και μηνιαιο paypal το οποιο κοβεις οποτε θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλο μπορει να φαινεται αλλα ποτε επιτελους(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) θα βγει ενα ΜΜΟ,που να ειναι HARDCORE σε ολες τι καταστασεις...εικονες δηλαδη να βρωμανε αιμα,με τρομερα επιβλιτικες πανοπλιες και καταστασεις που παραμονο θα ηταν αληθινες στον πραγματικο μας κοσμο...αυτο μεχρι τωρα το χει καταφερει το DIABLO(bow)(περιμενωντας το 3 μπας και σωθουμε),οπου το 3 θα ειναι καπως ετσι οπως περιγραφω...αλλα γιατι δεν βγαινει ενα online τετοιο?εννοω το conan,ειχε καποια καλα στοιχεια αλλα brutal στοιχεια δεν ειχε σχεδον τιποτα...ενας Barbarian δηλαδη θα πρεπει να ειναι κτηνος..να μην ξερει σχεδον να μιλαει..να ειναι η γυμνος η FULL ARMORED σαν τανκ με ρεαλιστικες κινησεις σφαγης...αχ....κλαψ κλαψ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα έπαιξες το Age of Conan;

Γιατί

1) Έχει ρεαλιστικές πανοπλίες και όπλα.

2) Fatalities (και το να κόβεις κεφάλια/χέρια κλπ αν δεν σε εμπνέει, τότε τι θες, να δένεις κρεμάλα τον άλλο με τα εντόσθια του; :P)

 

Παραδείγματα AoC Fatalities:

http://www.youtube.com/watch?v=GjzMctyMvkM&fmt=18

http://www.youtube.com/watch?v=7doaO-AsSxI&fmt=18

 

3) Fully Armoured barbarian... ok...

 

Anyways, sorry για το off-topic.

 

Πρέπει να ψάξω για screenshots της Moria, εκτός αν κάποιος θέλει να μας δείξει εδώ;

Δεν έχω (και ούτε βλέπω -said that before :P-) παίξει LOTRO και θέλω να δω πως είναι στα πιο εντυπωσιακά του.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα έπαιξες το Age of Conan;

Γιατί 1) Έχει ρεαλιστικές πανοπλίες και όπλα.

2) Fatalities (και το να κόβεις κεφάλια/χέρια κλπ αν δεν σε εμπνέει, τότε τι θες, να δένεις κρεμάλα τον άλλο με τα εντόσθια του; :P)

3) Fully Armoured barbarian... ok...

 

Φιλε μου στο Conan εφτσα μεχρι 67 lvl,τα fatalities καλα ειναι αλλα για κανα μηνα..μετα τα βαριεσαι..και επιπλεον στα φαταλιτις δεν λαμβανεις μερος...ειναι ενα σινεματικο κομματι full automated..και ο barbarian γινεται να κουβαλαει πολυ ατσαλι πανω του για το λογο ακριβως οτι μπορει..ειναι δυνατος..και αν επαιξες τις επικες μαχες των DIABLO θα καταλαβεις τι εννοω ατσαλι πανω σε βαρβαρο....δεν ειναι ρεαλιστικο ενας guardian που ειναι πιο αδυνατος απο ενα πεος να κουβαλαει ολο αυτο τον ογκο σιδερου..εκ των πραγματω δηλαδη το 3το σχολειο σου ειναι καπως ατοπο περα απο ιρωνικο..θελω ενα ΜΜΟ που να μπορεις να πετσοκοβεις τους παντες αν εισαι τοσο δυνατος και τοσο skilled player..σε μια αρενα δηλαδη ενας char αν εχει τα @@ ΝΑ μπορει να σφαξει σε killing spree καμια 6αρα τουλαχιστον αλλους char σε pvp...αυτες ειναι καταστασεις μαχη..οχι τπτ ουτοπικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, συμφωνώ για τα fatalities ότι είναι αυτόματα, αλλά non-automatic στο είδος, τότε δοκίμασε Die by the Sword και Severance: Blade of Darkness.

 

Επίσης δεν ξέρω για Diablo (που νομίζω κι εκεί ότι δεν κουβαλάει full plate), αλλά είναι γνωστό ότι σχεδόν σε κάθε παιχνίδι class barbarian φτάνει μέχρι medium armour, για τον λόγο που λέγεται "gameplay balance".

 

Αν θες να έχεις και τον δυνατότερο σε επίθεση και τον δυνατότερο σε άμυνα παίχτη, τότε δεν θα τον βρεις ποτέ... εκτός αν όλοι είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, συμφωνώ για τα fatalities ότι είναι αυτόματα, αλλά non-automatic στο είδος, τότε δοκίμασε Die by the Sword και Severance: Blade of Darkness.

 

Επίσης δεν ξέρω για Diablo (που νομίζω κι εκεί ότι δεν κουβαλάει full plate), αλλά είναι γνωστό ότι σχεδόν σε κάθε παιχνίδι class barbarian φτάνει μέχρι medium armour, για τον λόγο που λέγεται "gameplay balance".

 

Αν θες να έχεις και τον δυνατότερο σε επίθεση και τον δυνατότερο σε άμυνα παίχτη, τότε δεν θα τον βρεις ποτέ... εκτός αν όλοι είναι το ίδιο.

 

 

Δεν νομιζω πως ανεφερα την λεξη PLATE ειπα full armored(medium armor εχεις δικιο αλλα medium σε φαση diablo γιατι αλλιως ειναι feather armor σε αλλα games)...το γεγονος οτι δεν μπρουν να το κανου ισσοροπημενο τον βαρβαρο ωπος ειναι...τοσο δυνατο στη μαχη(γιατι ετσι ειναι) ειναι αδυναμια των εταιριων, οχι οτι ειμαι παραλογος εγω..δες ενα καλο παραδειγμα αρμορ βαρβαρου..http://www.blizzard.com/diablo3/characters/barbarian.xml σειρε κατω και δες τα 3 σταδια..αν και στο 2 ειχα ακομα πιο τρελο αρμορ στον char μου...επισης μπορει ο βαρβαρος να πετσοκοβει παιχτες χαμηλοτερου lvl και παιχτες που οταν η μαχη ειναι προς το μερος καποιου, που οταν ο νικητης μπαινει σε κατασταση να τον εχει τοσο ευκολα(dominating) καθε του hit να κοβει και μελη μεχρι το θανατου του αδυνατου και το τελος του pvp...αυτο θα ταν game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Sorry, απλά όταν κάποιος λέει full armour, εννοεί plate, αλλιώς την λέει heavy. Γιατί full armour είναι να είσαι καλυμένος παντού (στις φώτο του D3 δεν είναι) με σίδερο.

 

Anyways, ειδικά στο thread εδώ, είναι άκυρη η συζήτηση για βαρβάρους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

σημερα περιπου στισ 5.30 αγορασα το lotr online...μεχρι στιγμης δν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα αλλα αργει πολυ η update εγκατασταση του...8α ηθελα να μου απαντισει καποιος που το ειχε το παιχνιδι κ ξερει( η εγκατασταση στο σημειο update game data εχει φτασει στο 318% και συνεχιζει...!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ώρα με τα update που έχουν βγει εδώ και ένα χρόνο μια χαρά χρόνος είναι. Να περιμένεις κανα δύωρω και μπορεί και παραπάνω ώστε να κάνει όλες τις αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...