Προς το περιεχόμενο

Lord of the Rings Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γεια χαρα παιδες σκευτομαι να το αγορασω το παιχνιδακι αξιζει η αγορα?? για τσαμπα σερβερς ακομα τπτ νεο?? αν υπαρχουν κλπ οποιος το εχει παιξει ασ μας πει εντυπωσεις

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To πηρα κ εγω και οι μεχρι στιγμης εντυπωσεις ειναι θετικες...

Πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του...και ελπιζω οτι θα γινεται ολο κ καλυτερο ...

Οσον αφορα για free server δεν γνωριζω ακομα , αλλα κ αν υπαρξει δεν θα με ενδιεφερε , γιατι προτιμω να παιζω στους official για πολλους κ διαφορους λογους....Αυτο που θα ηθελα ομως θα ηταν μειωση στην μηνιαια συνδρομη ;-)

 

 

Επισης για οσους ενδιαφερονται το MediaMarkt εχει την καλυτερη τιμη ....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει ποτέ σε MMORPG λόγω παλαιού υπολογιστή αλλά τώρα με τον καινούριο θέλω να δοκιμάσω την τύχη μου. Φυσικά το ιδανικό θα ήταν να χω κάποιο buddy Key αλλά δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό, οπότε ρωτώ. Από lagging πώς πάτε; Είναι εύκολο να εγκλιματιστεί κανείς; Πραγματικά σιχαίνομαι να προσπαθώ να μάθω και να έχω μια ντουζίνα χαζά παιδάκια να ποστάρουν: "lol n00b"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά; :P Μα εκεί είναι όλη η χάρη! Γι'αυτό άλλωστε θα ήθελα να ξεκινήσω από το LOTRO και όχι από WoW. Αν σε κάνει έστω και λίγο να νιώθεις κομμάτι του κόσμου του Τόλκιν τότε εκπληρώνει το σκοπό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από... δεκαετίες ενασχόλησης με offline RPG's μπήκα κι εγώ πρόσφατα στο τριπάκι των MMORPG. Ξεκίνησα με το WoW εννοείται, τι άλλο...

 

Ενδιαφέρομαι όμως να ρίξω και μια ματιά στο LOTR, για το μοναδικό λόγο ότι είμαι μέγας fan του Καθηγητή (από τους λιγοστούς που σιχαίνονται τις ταινίες, επειδή μαγάρισαν τα βιβλία). Τελοσπάντων, αυτό που με ενδιαφέρει -περισσότερο απ' όλα- σε ένα MMORPG είναι να έχει κόσμο. Πιστεύω ότι το 90% της αξίας ενός τέτοιου παιχνιδιού είναι το πλήθος των παιχτών που παίζουν (αλλιώς παίζω offline το Oblivion -που είναι καλύτερο από κάθε άποψη- και γλυτώνω και τα μηνιάτικα έξοδα).

 

Απ' ότι έχω καταλάβει η μεγαλύτερη διαφορά του από το WoW είναι η διαφορετική προσέγγιση που έχει στα quests και στο grinding. Και αυτά τα θεωρώ εξαιρετικά στοιχεία για το LOTR.

 

Επιπλέον διάβασα και το εξαιρετικό post του polaki και κάπως άρχισα να μπαίνω στο νόημα του παιχνιδιού. Δυστυχώς μεγάλο μέρος των reviews που έχω διαβάσει, προέρχονται από παίχτες που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με το WoW (και μάλλον έπιασαν το LOTR λόγω θεματολογίας). Οπότε εφόσον δεν μπορούν να κάνουν τη σύγκριση, δεν γίνονται ιδιαίτερα διαφωτιστικοί. Όπως σωστά ειπώθηκε και σε προηγούμενες σελίδες, αυτό που μας ενδιαφέρει κυρίως είναι η άμεση σύγκριση με το WoW γιατί αυτό μας έμαθε τα MMORPG (σε σας πριν κάποια χρόνια, σε μένα πριν ένα μήνα, με εξαίρεση το L2 που είχα παίξει ελάχιστα πριν ενάμιση χρόνο).

 

Επειδή όμως δεν βλέπω μεγάλη κίνηση στο forum (αλλά και γενικά στο internet) και όπως είπα όσα user reviews έχω διαβάσει ήταν μάλλον αμφιλεγόμενα, γνωρίζει κανένας να μου πει πόσος περίπου κόσμος παίζει το παιχνίδι?

 

Μπορώ να κατεβάσω τον client, αλλά επειδή τα trial keys δεν διατίθενται ελεύθερα, δεν έχω καμία όρεξη να πληρώσω ~30 ευρώ για να παίξω ένα μήνα (που αν δεν μου αρέσει θα γίνει μια βδομάδα maximum). Φυσικά αν περισσεύει κανένα buddy key είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτο!

 

Αν το Shadows of Angmar διαδοθεί, είμαι βέβαιος πως θα λιώσω, το δίπτυχο "Μέση Γη/αρκετός κόσμος" είναι αρκετό για να με κάνει να ξεχάσω το WoW. Μέχρι να βγει το AoC έχουμε άφθονο χρόνο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8a sou to po ka8ara to wow einai klasis anotero apo to lotro

gia mena to lotro distixos pasxei ston xeirismo pou to wow

exei kataferei meso ton costum ui na mporoume na kanoume papades

kata ta alla einai ena kalo game alla mexri ekei

den einai diladi wow me 8ematologia tolkien opos 8a i8ela kai ego

pantos ton char mou ton exo 10 lvl se 3-4 meres pou epe3a

kai oson afora lag den paratirisa tpt para3eno tis meres pou asxoli8ika

afou oi pextes einai ligoi pou asxolounte me to en logo game

kamia sxesei me tin kosmosiroi tou wow

epilogos apo mena

to lotro einai ena kalo game pou 8a agapisoun oi

neoi pextes ton mmorpg pou den exoun asxoli8ei me to wow kai tis

efkolies tou

an den to siggrineis me to wow einai ena poli kalo game

an omos exeis pe3ei to korifeo game os tora

to lotro sou fenete apla ligo

parola afta ego den to paratisa alla i ali8ia na legete :)

 

edit: exo ena a3iagapito elfaki champion 10 lvl

isos na iperevala ligo me to monadiko arnitiko

tou game alla oi dimiourgoi tou lotro

eprepe na di3oun idieteri simasia ston xirismo

pragma pou den ekanan

ofilo na po oti ta simperasmata mou einai proora

afou eimai mono 10 lvl kai to game argotera

pmorei na spernei

me megali efkolia mpika kai go se kinship alla

8a tin kano apo ton server pou eimai kai 8a

pao se kapion me ellinika guilds giati ta agglika mou

den einai kala

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me mia leksi guild wars pare.

 

ta thetika

-xoris sindromi

-iperoxa grafika

-poli kalo pvp peribalon

-omadiko game

-mpoliki elines

-den thes poles ores kapsimatos gia na pas trela level 70 ktl megisto ine 20.

-poli kalo se themata stratigikis ti build na kanis k alla

-eki pu ise sto dasos k tros ena boss na su skasi miti kapios alos k na se fai laxano, den exi tetia pramata.

 

ta arnitika

-oxi megalo pve peribalon pithanon na to barethis afu to termatisis alla exi 3 campaings kai me to expantion tora pu tha bgi to beltioni.

-den exis healing poison kai alla tetia pu gia mena ine kalitero.

-den ine toso massive oso ta alla games se pvp iste 12 vs 12

 

 

kai an se pithi afto perimene to guild wars 2 to 2010 peripu pu tha ine kai afto free xoris sindromi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω με το Lotro βρηκα το mmorpg που μου ταιριαζει ...

Χαλαρο gameplay,δεν τρελαινεσαι να ανεβασεις επιπεδο , δεν τρελαινεσαι να φορας τα καλυτερα και γενικα ΔΕΝ απαιτει το καψιμο του WOW ...

Ο κοσμος του πραγματι ειναι λιγοτερος σε σχεση με το WOW ,αλλα το 80% ειναι πολυ εξυπηρετικος κ ευγενικος ...φαινομενα τυπου "LOL noob" δεν εχω παρατηρησει....ισως και γιατι δεν υπαρχει PvP και δεν υπαρχει απ'ευθειας ανταγωνισμος ....

Ο χειρισμος δεν εχει τεραστιες διαφορες με το WoW και μαλιστα ειχε κατηγορηθει γι'αυτο !!

Οσον αφορα το καψιμο για οσους δεν γνωριζουν , ας ρωτησουν καποιον που παιζει WOW (το οποιο οντως κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο ) να μας πει ποσες ωρες πρεπει να ασχολειται καποιος με το παιχνιδι καθημερινα αν θελει να το προχωρησει(12ωρα κ βαλε)( 1 Raid 7 ωρες ) ...ειδικα στα μεγαλα level κ.λ.π κ.λ.π

 

Για εμενα αξιζει τα 47 ευρω που εχει και δωρεαν 1 μηνα ...εστω για να το δοκιμασει κανεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον telegamesvg, το Lotro είναι πολύ διασκεδαστικό MMORPG.

 

Δύο μήνες ασχολούμαι μαζί του χαλαρά, έχει όμορφα γραφικά, εξαιρετικό lore, πληθώρα quest και εύκολο χειρισμό. Σχετικά με την έλλειψη κόσμου στους servers, είναι αλήθεια ότι ορισμένες φορές χρειάζεται να ψάχνεις για αρκετή ώρα συμπαίκτες για να ολοκληρώσεις κάποιο fellowship quest, αλλά σε γενικές γραμμές μπορείς να προχωρήσεις στο παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

 

Αυτό που με κουράζει είναι το εκτεταμένο grinding που απαιτεί για να αποκτήσεις μερικά σημαντικά Traits, κάτι που θα μπορούσε να αποφευχθεί από τους δημιουργούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...