Προς το περιεχόμενο

Windows from Linux


Angelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν υπάρχει τρόπος να τρέξουν τα Windows που είναι εγκατεστημένα στο δίσκο κάτω απο Linux?Τι θελω να πω?

 

Όλοι γνωρίζουν το VMWARE η το Trelos. Και τα δυο προγράμματα σηκώνουν εικονικό μηχάνημα κάτω απο το λειτουργικό και εκει κάνουμε εγκατάσταση το φιλοξενούμενο λειτουργικό που θέλουμε. Γίνεται αντι να κάνουμε εγκατάσταση ένα λειτουργικό άλλο να ξεκινήσουμε τα WINDOWS που βρίσκονται εγκατεστημένα σε άλλον δίσκο στον υπολογιστή μας???:confused: :confused: :confused:

 

Είναι λίγο ΤΡΕΛΗ απορία αλλά την έχω εδώ και χρόνια χωρίς να μπορώ να βρώ μια απάντηση. Ελπίζω εδώ να είμαι πιο τυχερός!!:-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα κάτι τέτοιο δεν γινόταν...Ο υπολογιστής μπορεί να μπουτάρει μόνο ένα λειτουργικό τη φορά που το επιλέγεις κατά την εκκίνηση.

Κάτι αντίστοιχο με τα προγράμματα που αναφέρεις θα γίνει τώρα (αν δεν έχει γίνει ήδη) με τους διπύρηνους επεξεργαστές, αλλά σε επίπεδο hardware. Ο ένας πυρήνας θα τρέχει λειτουργικό χ και ο άλλος y...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οσο ξερω κατι τετοιο δε γινεται. Το πιο κοντινο σε αυτο που ζητας, φανταζομαι, ειναι το

VMware P2V Assistant

 

 

Δε το εχω δοκιμασει, παντως λεει οτι κλωνοποιει υπαροντα μηχανηματα σε VMWare ωστε να τρεχουν εικονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...