Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν θα βαλω vista....


geokok1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
teo64x, οι κοπέλες μας, όπως όλες οι γυναίκες, τραβάνε κάτι κολήματα ώρες ώρες... λες να τρέχουν windows? οπότε τι κάνουμε; φορμάτ κ λίνουξ!! :-)

 

Θα πρότεινα Low Level Format για να είμαστε σίγουροι πως δεν θα μείνουν κατάλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τύπος μόλις κέρδισε δωρεάν διακοπές στο Γκουαντανάμο!!! πόσο πιστεύει ότι θα ζήσει μετά από αυτό :-)

 

τα αμερικανάκια είναι μάνες στις εξαφανίσεις κ στις δολοφονίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

«Κυριακή κοντή γιορτή» λέει και ο σοφός λαός μας. Δε νομίζω ότι έχει νόημα να ασχολούμαστε με το αν θα είναι πιο αργά και πόσο κλπ. Όταν θα βγει η τελική έκδοση και με τη βούλα, αυτοί που ενδιαφέρονται θα δουν πως θα είναι και τι θα κάνουν. Προσωπικά δε μου καίγεται καρφί :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε full screen mode απενεργοποιείται το rendering του UI, αυτό είναι γνωστό χρόνια τώρα....αλλιώς δεν θα μπορούσε ούτε το opengl να δουλέψει. Θα έπρεπε να είχατε διαβάσει το άρθρο που είχαν γράψει στο inquirer για τα specs της geforce 8800...θα ρίχνατε πολύ γέλιο. Περιμένετε λίγο....μην βγάζετε αμέσως χολή. Στο κάτω κάτω όποιος δεν θέλει ας μείνει στα xp. Εγώ έχω τα rc2 και δεν έχω κανένα παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ένα θρεντ με τον τίτλο «Γιατί δεν θα βάλω Vista» βρίσκεται εδώ και όχι στο φόρουμ των Win...

 

Δηλ. όσοι χρησιμοποιούν Linux θα βρεθούν προ διλήμματος μόλις βγουν τα Vista;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ένα θρεντ με τον τίτλο «Γιατί δεν θα βάλω Vista» βρίσκεται εδώ και όχι στο φόρουμ των Win...

 

Δηλ. όσοι χρησιμοποιούν Linux θα βρεθούν προ διλήμματος μόλις βγουν τα Vista;

 

Σε βρισκω πολυ σωστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ένα θρεντ με τον τίτλο «Γιατί δεν θα βάλω Vista» βρίσκεται εδώ και όχι στο φόρουμ των Win...

Έ, θεώρησέ το εντός έδρας παιχνίδι:) Συζήτηση από την οπτική πλευρά χρηστών Linux

Δηλ. όσοι χρησιμοποιούν Linux θα βρεθούν προ διλήμματος μόλις βγουν τα Vista;

Άλλοι ναί, άλλοι όχι. Άλλοι πάλι θα το σκεφτούν. Εξαρτάται από τον καθένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ, από την άποψη του περιεχομένου είναι από τα πιο ωραία θρεντ που έχω δει στο Insomnia και η φυσική του θέση είναι εδώ. Κι άμα μου έλεγαν να βάλω ένα τίτλο σύμφωνα με το περιεχόμενο, θα έλεγα κάτι τέτοιο: Γιατί έχω επιλέξει Linux και όχι Windows

 

Απλά, ο τίτλος τώρα μού χτυπάει άσχημα. Εντάξει, το βιντεάκι είχε γέλιο, το είδαμε, γελάσαμε, αλλά κάθε φορά που βλέπω αυτό τον τίτλο δεν μου κάνει όρεξη να μπω να διαβάσω.

 

Δηλ. όσοι χρησιμοποιούν Linux θα βρεθούν προ διλήμματος μόλις βγουν τα Vista;[/quote']Άλλοι ναί, άλλοι όχι. Άλλοι πάλι θα το σκεφτούν. Εξαρτάται από τον καθένα...

Αν το λες με την έννοια ότι δεν μπορώ να είμαι μέσα στο κεφάλι του καθένα, σύμφωνοι! :-)

 

Πάντως, Vista δεν έχω βάλει ούτε για δοκιμή (δεν έχω όρεξη να κάνω τον δοκιμαστή της Microsoft -- προτιμώ να δοκιμάζω άλλα πράγματα), αλλά πήρα πριν λίγο καιρό από πάνω μέχρι κάτω το Features new to Windows Vista στην Wikipedia, ακολούθησα κι όσα λινκ με ενδιέφεραν, και δεν καταλαβαίνω τί απ' αυτά θα έβαζε σε δίλημμα κάποιον που έχει επιλέξει να δουλεύει με Linux.

 

Ίσως να φτιάξουμε ένα θρεντ Πώς παράτησα το Linux μόλις είδα τα Vista, για να μου λυθεί η απορία. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα βάλει πριν μερικούς μήνες μια πρώιμη δοκιμαστική έκδοση του επερχόμενου λειτουργικού της Microsoft μόνο και μόνο από περιέργεια.

Μου αρέσουν οι υπολογιστές, και όσο να το κάνουμε ένα νέο λειτουργικό αποτελεί πάντα εξέλιξη (όχι απαραίτητα με την έννοια της βελτίωσης ή όχι των προκατόχων του αλλά περισσότερο την έννοια των εξελίξεων ως κάτι το νέο-διαφορετικό). Φυσικά και όταν θα βγεί στην τελική του μορφή θα ήθελα να το δοκιμάσω είτε στον δικό μου υπολογιστή είτε αλλού. Γι' αυτό και μόνο το λόγο φυσικά και θα το δοκιμάσω. Όπως θα ήθελα να δοκιμάσω και mac os, και FreeBSD στο μέλλον κτλ.

Το topic πάντως από πλακίτσα ξεκίνησε. Αλοίμονο επειδή κόλλησε ένα πρόγραμμα να βγάζουμε εκτός ένα λειτουργικό ολόκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...