Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν θα βαλω vista....


geokok1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά χαλάρώστε..τα ίδια πράγματα λέγανε και για τα XP..θέλουμε υπολογιστή της NASA για να τα τρέξουμε, κολλάνε, format κάθε 2 βδομάδες, κλέβουνε την apple κλπ και τελικά αποδείχτηκε φοβερό λειτουργικό. Μην μου πείτε οτι είναι καλύτερο το linux και τα mac. Το linux το μόνο καλό που έχει είναι οτι έχεις full controll κλπ. Τα mac δεν τα θεωρώ καλύτερα από τα windows. Όποιος νομίζει οτι πρέπει να κανει format συνέχεια με τα windows μαλλον δεν ξέρει να τα χρησιμοποιεί. Θέλω να μου πείτε συγκεκριμένα γιατι είστε τόσο κατα της MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προσωπικά δεν είμαι ούτε υπέρ του Linux ούτε υπέρ των windows.

 

Αυτό που θέλω είναι να κατασκευαστούν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ λειτουργικά συστήματα που θα περιέχουν τη δική τους φιλοσοφία - και είναι δεν είναι κλεμένα αυτό δεν με ενοχλεί γιατί το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι εταιρείες λειτουργικών (βλέπε micro$oft) να "χρηματοδοτεί" εταιρείες κατασκευής υλικού έτσι ώστε τα προιόντα τους να τρέχουνε αποκλειστικά στο δικό τους λειτουργικό (βλέπε πχ. winmodem) ή να σου "απαγορεύεται" να εγκαταστήσεις και δεύτερο λειτουργικό παράλληλα με το δικό τους, αυτό το οποίο χρυσοπλήρωσες για να αγοράσεις στην τελική!

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να τρέχω ένα πρόγραμμα και να μην μου κολλά. Να το τρέχω σήμερα και να μου τρέχει και αύριο!

 

Το ΜΟΝΟ λειτουργικό σύστημα που δεν με "καλούσε" κάθε τόσο να κάνω format ήτανε τα... DOS! Για να μην μιλήσω για το πλήκτρο RESET...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έλεγα οτι είμαι κατά της MS παρ' όλο που το λειτουργικό μου είναι linux. Αυτό που με ενοχλεί στην MS και το θεωρώ απαράδεκτο είναι οτι έχει τα περισσότερα resources για να προχωρήσει σε καινοτομίες στον χώρο των λειτουργικών και δεν το κάνει, προτιμά να καταναλώνει το ανθρώπινο δυναμικό της και τα χρήματα που διαθέτει για research and devlopment στο να φτιάχνει αηδίες τύπου Aero...

Προφανώς δεν μου αρέσει η τακτική του λειτουργικού που κρύβει τα πάντα από τον χρήστη για τον απλούστατο λόγο ότι όταν κάτι χαλάσει δεν μπορείς να το φτιάξεις εύκολα και προτιμάς τη λύση του format. Αναγνωρίζω το γεγονός ότι τα 2000 (και γενικότερα τα NT v5 kernel) ήταν ένα πάρα πολύ καλό λειτουργικό και επίσης γνωρίζω ότι ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ τα windows είναι πιό προχωρημένα σε design (object orientation αντί για file based) αλλά ο kernel τους είναι ουσιαστικά ο ίδιος από την εποχή των 98 με την δικαιολογία οτι "δουλεύει". Αυτό που ενδιαφέρει πρωτίστως είναι το λειτουργικό μου να αποδίδει σωστά και τα windows δεν το κάνουν αυτό. Παραμερίζω το γεγονός ότι το linux είναι διασκεδαστικό για μένα, αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό.

 

ΥΓ. Που είναι το WinFS οεο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για "το ανθρώπινο δυναμικό της και τα χρήματα που διαθέτει για research and development στο να φτιάχνει αηδίες τύπου Aero..." παίζει δεν παίζει. Αν θες να δεις που καταναλώνει το δυναμικό της κοίτα τα καινούργια προϊόντα που ανακοινώνει κάθε μήνα, όπως πχ MS Robotic Studio. Όσο για το research and development κοίτα το singularity project της, είναι και αυτό που ψάχνει και ο Pantelis51. Η MS προσπαθεί να επεκτείνει την κυριαρχία της στον κόσμο του software, αφήνοντας τους τωρινούς πελάτες της να περιμένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου πείτε οτι είναι καλύτερο το linux και τα mac. Το linux το μόνο καλό που έχει είναι οτι έχεις full controll κλπ.

Το τι είναι καλό και τι κακό είναι υποκειμενικοί χαρακτηρισμοί οι οποίοι διαφέρουν ανάλογα τις απαιτήσεις κάθε χρήστη. Βασική προϋπόθεση πάντα είναι ο χρήστης να έχει τη δυνατότητα να εκτιμά πλήρως τις απαιτήσεις του, αμερόληπτα και αβίαστα, με μοναδικό κριτήριο τα χαρακτηριστικά των διαθέσιμων επιλογών του. Αυτό όμως είναι ένα δικαίωμα το οποίο διαρκώς παραβιάζεται σε όλους μας καθημερινά, από την πρώτη μέρα που ήρθαμε σε επαφή με υπολογιστές, όχι;

 

Το ερώτημά σου δε θα έπρεπε να είναι ρητορικό. Έχοντας υπάρξει χρήστης πολλών λειτουργικών, βρίσκω το linux καλύτερο λειτουργικό από ότι τα windows για όλες τις απαιτήσεις μου. Επίσης, από όσους γνωρίζω, όλοι όσοι χρησιμοποίησαν αποκλειστικά Linux/*BSD/mac OSX για διάστημα μηνών (πρέπει να είναι γύρω στα 10 άτομα συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου), δεν θέλησαν να επιστρέψουν στα Windows ξανά και απέκτησαν την χειρότερη άποψη για αυτά.

 

Να αναφέρω μερικά πολύ πρόχειρα παραδείγματα για το τι καθιστά ανυπόφορο το περιβάλλον των windows σε εμένα:

 

- Το ότι δε μπορώ να αυτοματοποιήσω εύκολα οποιαδήποτε απλή στη σύλληψη λειτουργία την οποία μάλιστα μπορώ να εκτελέσω μεμονωμένα (όπως π.χ. μαζικές συμπιέσεις/αποσυμπιέσεις ή προσαρμοσμένες ταξινομήσεις στα αρχεία μου), χωρίς να πετάξω χρόνο στα σκουπίδια κάνοντάς το με το χέρι ή ψάχνοντας 1 ώρα μέσα στους ιους, τις διαφημίσεις και τις τσόντες να βρω ένα χαζό προγραμματάκι ονόματι Super Duper Extractor/Renamer/whatever που να κάνει αυτό ακριβώς (και τίποτε παραπάνω) και να μου ζητάει και 29.99$ στο τέλος.

 

- Το να μη μπορώ να δω με εύκολο τρόπο τι στον Άγιο Ιερόθεο κάνουν αυτοί οι άτιμοι Installation -και μη- Wizards πίσω από την σπαστική progress bar (και το παράθυρο με το "666 error" που πετάχτηκε και δε λέει τίποτα).

 

- Το να χρειάζεται να αναπτύξω ειδικές (παράλογες) τακτικές επιβίωσης και να φορτώσω τη μνήμη μου με διάφορα προγραμματίδια για να διατηρήσω ένα υγιές σύστημα. Το να μην έχω σύμμαχό μου το λειτουργικό όταν προσπαθώ να ασφαλίσω το σύστημά μου, ούτε καν να μπορώ εμπιστευτώ ότι θα αντιδράσει με κάποιον προβλέψιμο τρόπο χωρίς να έχω κατεβάσει το update του δευτερολέπτου.

 

- Το να μη μπορώ να προσαρμόσω το περιβάλλον εργασίας στις ιδιαίτερες λειτουργικές και αισθητικές απαιτήσεις μου.

 

- Το να υπάρχει έστω και ένα αρχείο (πόσο μάλλον εφαρμογή) στον σκληρό μου δίσκο το οποίο να μη θέλω/χρειάζομαι/μπορώ να μάθω άμεσα τι περιέχει/μπορώ να ξεφορτωθώ εύκολα.

 

Η λίστα δεν τελειώνει σύντομα.

 

Επίσης, οι λόγοι για να είναι κάποιος κατά της κάθε MS είναι φυσικά ιδεολογικοί. Το να με κρατάει μια εταιρία από τους όρχεις, να καθορίζει τις μελλοντικές επιλογές μου ως χρήστη και να έχει μόνιμα το χέρι της στην τσέπη μου το θεωρώ κακό. Κάνοντας την επιλογή να χρησιμοποιήσεις Windows (η οποία για τους περισσότερους δεν είναι καν επιλογή αν το σκεφτείς, έτσι; ) αυτόματα σε δεσμεύει έμμεσα, ή αν προτιμάς "καθοδηγεί ήπια", και για διάφορες μελλοντικές επιλογές σου οι οποίες δε θα έπρεπε να σχετίζονται με αυτή την αρχική επιλογή σου, το να χρησιμοποιήσεις Windows. Μπορεί τώρα να φαίνονται ανύπαρκτες ή ανώδυνες, όμως αν ήταν ανώδυνες για την τσέπη σου να είσαι σίγουρος ότι δε θα έκανε τον κόπο η MS (και η κάθε εταιρία) να τις μαγειρέψει. Το ότι έχουμε καταντήσει τόσα sites να αναφέρουν ότι "προτείνεται η πλοήγηση με Internet Explorer", αντί με έναν HTML/CSS compliant browser, όπως θα ήταν το σωστό, τι σου λέει; Το ότι ο κάθε χρήστης εναλλακτικών λειτουργικών μποϊκοτάρεται καθημερινά με διάφορους τρόπους, από proprietary αρχεία που δε μπορεί να δει μέχρι κλειστές τεχνολογίες ή hardware που ενώ κατέχουν μονοπωλιακή θέση στην αγορά δε μπορεί να χρησιμοποιήσει; Το ότι μη επιθυμώντας κάποιος να είναι χρήστης windows ουσιαστικά εξαναγκάζεται να τα αγοράσει αν θέλει να αγοράσει ανταγωνιστικό φορητό υπολογιστή; Το ότι φθάσαμε στο σημείο να συζητάμε για την "πατεντοποίηση ιδεών" είναι το έσχατο παράδειγμα του που οδηγεί τα πράγματα η Microsoft και η κάθε Microsoft. Και πάλι ο κατάλογος μακρύς..

 

ότι όποιος νομίζει οτι πρέπει να κανει format συνέχεια με τα windows μαλλον δεν ξέρει να τα χρησιμοποιεί.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Και ξέρεις γιατί δεν ξέρει να τα χρησιμοποιεί; Γιατί τα ίδια τα Windows τον αφήνουν να νομίζει ότι μπορεί να κάνει τα πάντα χωρίς να καταλαβαίνει τίποτα! Βολικό, ώστε να μην καταλάβει και πόσο αρχιτεκτονικά λάθος είναι η λύση που θα του πουλήσουν, στα προβλήματα που η ίδια η εταιρία καλλιέργησε, έτσι; Ποιος φταίει μετά που υπάρχουν χιλιάδες botnets που κατασπαταλάνε Internetικούς πόρους ή ολόκληρη ανθίζουσα βιομηχανία παρασιτικού και άχρηστου αντι-παρασιτικού λογισμικού, ο τεμπέλης και παραπλανημένος χρήστης ή ο ανήθικος μασκαράς επιχειρηματίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prosopika de nomizo oti einai toso tragiko to gegonos. Afora ena uposustima tou leitourgikou auti i anagnorisi. Opos de xrisimopoio internet explorer kai windows media player etsi poli apla tha antikatastousa ki auti ti leitourgia, sigoura omos de tha katekrina kai de tha antimetopiza me arnitikotita ena leitourgiko sistima pou an mi ti allo tha einai eukolo sti xrisi sti diepafi sti diadrasi tou me mena (esto kai sto miso). Sigoura den tha giriza stin epoxi pou tha eixa mia mavri console kai tha pliktrologousa minimata pou kan den tha katalavena.

Alla an thelei i microsoft na epivalei stous xp user pou einai i pliopsifia pleon ta vista exei tropo. Opos stamatisan to support gia 98 kai ME etsi me ton poli aplo tropo telos support kai stin arxi les entaksei kano kai xoris auto, ante pes to kai meta otan ta paidakia me to kompreser sou vriskoun tripes. Kai gia mena orea pas Linux kai ti me auto pia etairia logismikou pou sevete tin tsepi tis kai to ependitiko tis kefalaio tha anaptiksi sto linux.

H microsoft epivalei kai esi akoloutheis i monazeis! Kati san to euro ena pragmata oloi euro esi an thes katse me tis draxmes sou na doume pou tha tis valeis (Mi nomizete den exei megali diafora apo to kosmo tou logismikou)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nske, κι εγω μαζι σου. Θελω να ξεφυγω απο windows. Αλλα δεν μπορω.

Εχω ενα μονο μηχανημα. Δεν θελω να συντηρω πολλα. Θελω μονο ενα λειτουργικο. Μπορω να εχω το linux?

Μα δεν μπορω! Ειναι απλο: θελω εφαρμογες, που ναι, μα ναι, δεν υπαρχουν σε Linux.

Και δεν μιλω για εφαρμογες που εχουν αξιολογα υποκαταστατα.

Μιλω για εφαρμογες που οντως επιτελουν εργο, και απλα δεν υπαρχουν.

Πχ, την καλυτερη μετατροπη οποιουδηποτε τυπου video, σε flash, την κανει ενα και μοναδικο προγραμμα-πατεντα, το flix. Ε, δεν υπαρχει σε linux. Τελος. Φραγμος.

 

Αλλα ακομη και να υπαρχει εναλλακτικη επιλογη πχ. αντι του photoshop, πχ, εγω για το Dreamweaver θελω μονο το Dreamweaver, δεν θελω υποκαταστατο.

Γιατι οσο κολοσυστημα να ειναι τα win, το Dreamweaver ειναι state of the art προγραμμα.

 

Λοιπον, μου δενονται τα χερια ή δεν μου δενονται?

 

Και μην πει κανεις να εχω 2 pc, ή 2 λειτουργικα κλπ.

Θελω να απλουστευω τη ζωη μου κι οχι εκει που ειχα ενα λειτουργικο να εχω κι αλλο ενα. 'Η ξεφορτωνομαστε τα windows ή δεν τα ξεφορτωνομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το flix θα σε γελάσω -δυστυχώς το flash δεν είναι ανοιχτή τεχνολογία γι' αυτό τα πράγματα είναι χάλια. Ως χρήστης είναι εύκολο να κάνεις μερικές παραχωρήσεις. Αν βγάζεις το ψωμί σου από αυτά βέβαια δεν είναι εύκολο..

 

Πάντως η δουλειά που γίνεται με το dreamweaver μπορεί να γίνει και από άλλα προγράμματα (ρίξε ματιά στο bluefish και το nvu).

 

^DiMioN^ αν έχεις ζυγίσει τις προτεραιότητές σου και επέλεξες Windows επειδή δε διαθέτεις τον παραπάνω χρόνο τον οποίο εναλλακτικά λειτουργικά πράγματι απαιτούν ως περίοδο εξοικίωσης, ή είδες ότι δε σε καλύπτουν για τον οποιονδήποτε λόγο, είσαι συνειδητοποιημένος. Η μεγάλη μάζα όμως δεν γνωρίζει καν ότι τα windows και άλλα πράγματα που τους πασάρονται εκ προεπιλογής ΔΕΝ είναι ουσιαστικός μονόδρομος και δεν μπαίνει καν στη διαδικασία να ζυγίσει τα πράγματα. Όσο για το επενδυτικό κεφάλαιο που για οποιοδήποτε λόγο λες ότι δεν επενδύεται σε εναλλακτικές πλατφόρμες, γιατί θα έπρεπε να απασχολεί κάποιον χρήστη; Για καθημερινές μη εξειδικευμένες δουλειές αλλά και για πάρα πολλές εξειδικευμένες, αυτή τη στιγμή το Linux και τα *BSD προσφέρουν τα ίδια ή και παραπάνω ποιοτικά χαρακτηριστικά με τα windows, και το μόνο που ζητάνε είναι κάποιος παραπάνω χρόνος εξοικίωσης και ενδιαφέρον. Ο χρήστης άρκεί να δρα ορθολογικά και να εξετάζει ποιοτικά χαρακτηριστικά, οτιδήποτε περί κεφαλαίου και επενδύσεων δεν έχει καμία σχέση. Άλλωστε το ελεύθερο λογισμικό, όπως έχει αποδείξει, δεν εξαρτάται από κανένα κεφάλαιο (και αυτό είναι κάτι που πολλοί οικονομολόγοι δε μπορούν να χωνέψουν γιατί το βλέπουν ως ανωμαλία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

assaya δεν με απασχολεί τι ανακοινώνει η MS κάθε τρείς και λίγο, με απασχολεί τι μου προσφέρει τελικά. Όσον αφορά το robotic studio και το singularity project καθώς και άλλα πολλά τα οποία έχω πλέον πάψει να παρακολουθώ αφ' ενός δεν με αφορούν γιατι δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα περισσότερα από αυτα αφ' εταίρου αμφιβάλλω αν θα δούν ποτέ το φώς της ημέρας. Δεν είπα ότι η MS δεν έχει ιδέες, αλλοίμονο, άλλωστε ο Βασίλης είναι αν μη τι άλλο πανέξυπνος άνθρωπος. Αλλά επαναλαμβάνω, πού είναι όλα αυτά που έχει υποσχεθεί η εταιρεία του κατά καιρούς και θα αποτελούσαν πραγματικά πόλο έλξης για τους χρήστες και πολύ περισσότερο για ανθρώπους σαν κι εμένα που είναι και δουλειά μου? Το πρόχειο και έσχατο παράδειγμα είναι το WinFS που ανέφερα και προηγουμένως αλλά υπάρχουν πολλά ακόμα που μου έρχονται στο μυαλό.

Και στο κάτω κάτω της γραφής αρνούμαι να αγοράσω PC με 4 GB RAM και quad cpu για να τρέξω ένα λειτουργικό (υπερβάλω, το ξέρω), για μένα οι απαιτήσεις των vista είναι απαράδεκτες. Και θα αναφέρω πάλι αυτό που ειπώθηκε πολλές φορές σε αυτό το thread, δεν μου αρέσει να μου κρύβει το λειτουργικό τα πάντα και να μου δίνει να πατάω κουμπάκια και να προσεύχομαι στον άγιο Gates να πάνε όλα καλά.

Από την άλλη μεριά πάτως, ένα καλό επιχείρημα που ίσχυε μέχρι προσφάτως είναι ότι το linux είναι μια εναλλάκτική που απευθύνεται σε ανθρώπους που 1. ξέρουν το PC τους απ' έξω και ανακατωτά και 2. είναι διατεθειμένοι να μπλέξουν με τις μικρολεπτομέρειες και του h/w που έχουν αλλά και του linux ώστε να τα κάνουν tweak για να δουλέψει το όλο σύστημα. Εν ολίγοις απευθείνεται σε "geeks" Είμαι διατεθειμένος για χάρη της συζήτησης να δεχτώ ότι αυτό ισχυεί ακόμα, αλλά στην τελική προτιμώ να γίνω geek παρά γραμματέας (no offence για το επάγγελμα) που θέλει μόνο να βλέπει διάφανα παραθυράκια όσο θα παίζει το καινούργιο solitaire, τώρα και με 24 bit alpha blended icon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, οι λόγοι για να είναι κάποιος κατά της κάθε MS είναι φυσικά ιδεολογικοί. Το να με κρατάει μια εταιρία από τους όρχεις, να καθορίζει τις μελλοντικές επιλογές μου ως χρήστη και να έχει μόνιμα το χέρι της στην τσέπη μου το θεωρώ κακό.

 

Προσυπογραφω την αναφορα αυτη ως απολυτα σωστη. Οι λογοι να ειναι καποιος κατα της Microsoft ειναι αποκλειστικα ιδεολογικοι. Οι οποιεσδηποτε τεχνικες αδυναμιες ενος λειτουργικου ειναι θεμα που εγκειται στον καθενα εαν θα τις θεωρησει λογους αποστροφης προς το συγκεκριμενο λειτουργικο. Η εναντιωση προς κατι πρεπει λογικα να ειναι θεμα βαθυτερο και εγκειται στην διαθεση του καθενος να αναζητησει τα αιτια που τον καθιστουν (εαν τον καθιστουν) δεσμιο συγκεκριμενων πολιτικων.

Το Linux εμφανιζομενο σαν η "αλλη πλευρα" εκφραζει σημερα (λογω της υψηλης δημοτικοτητας του) την αντιθετη ιδεολογικως πλευρα απο αυτην που εκφραζει η Microsoft. Ελευθερο λογισμικο, ανοικτος κωδικας, συζητησεις σε forum για επιλυση προβληματων κτλ κτλ. Απιστευτα γοητευτικα πραγματα που αν μη τι αλλο προϋποθετουν στοιχειωδη τουλαχιστον προβληματισμο, αρα και σκεψη, αρα και δυσκολιες. Εαν το προσεγγισουμε ετσι νομιζω δεν τιθεται θεμα συγκρισης. Εαν ομως για καποιον υπερισχυει το κριτηριο της απλοτητας και ευκολιας στην χρηση καθως και η ποικιλια των σερβιριζομενων λυσεων, ισως η Microsoft (και οτι αυτη επιφερει) να αποτελει το τελειο συστημα.

Προσωπικα, το κυριο αρθρο του τελευταιου Linux Format με τιτλο "Linux-Vista 3-0" ουτε καν το διαβασα απλως γιατι δεν με απασχολει αυτη η συγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το μεγαλύτερο βιντεάκι, τη δεύτερη φορά δούλεψε υπερβολικά καλά.

 

Επειδή οι τύποι στα merktιnίστικα κόλπα είναι αρκετά γάτες δε νομίζετε ότι πολυμβαίνουν στραβά στις παρουσιάσεις των windows ? Αναρωτιέμαι αν δεν είχε γίνει το συγκεκριμένο ευτράπελο πόσοι θα ακούσει τη συγκεκριμένη λειτουργία ?

 

Σε άλλο videακι είδα την λειτουργία του mouse grid. Πιστεύω ότι αυτός που το σκέφτηκε έχει κρυφές σαδομαζοχιστικές τάσεις ή είναι βάλτος του Stallman στην MS (μιλάμε ούτε η αδελφή μου δε θα σκεφτοταν τέτοια παπαριά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να αποφύγουμε το σύνολο των χρηστών την αναβάθμιση σε Windows Vista, γιατί:

1. Έχουμε συνηθίσει στον συγκεκριμένο τρόπο χρήσης.

2. Πολλά προγράμματα δεν υπάρχουν σε Linux ή Mac πχ. Autocad ή Flash Macromedia.

3. Παιχνίδια παιχνίδια .... δυστυχώς καλό το WINE αλλά δεν ...

4. Για λόγους συμβατότητας με τους υπολοίπους χρήστες ΗΥ

5. Marketing θα μας πείσουν να τα βάλουμε.

6. Πάντως εγώ θα μοιράζομαι ανάμεσα σε Windows και Linux :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οπωσ και οι περισσοτεροι εχουν δουλέψει linux

ομωσ οι περισσότεροι δεν έχουν ψάξει το linux

-οχι πωσ εγω τα εχω ψάξει πολυ-

γιατι παιδια το Linux οπωσ ειπε και ένα παιδι παραπάνω θέλει

ψάξιμο

πρέπει να διαβάσεισ τα αρχεία readme για να κάνει μια εγκατάσταση

κάτι το οποίο οι περισσότεροι

βαριούνται να το κάνουν

προτιμουν να εκτελουν σαν τισ μαριονέτεσ διπλο κλικ

στο γνωστο για όλουσ μασ αρχείο setup-install.exe

κατι το οποίο προσωπικα για μενα εχει αρχίσει να γίνεται ανιαρο

μια επαναλαμβανόμενη κινηση next-next-please wait-finish

δεν ξερω τι άλλο να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...