Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν θα βαλω vista....


geokok1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Οχι οτι ειναι αυτος μονο ο λογος αλλα πιστευω ειναι ενδεικτικο

της ποιοτητας που θα πλασαρει παλι η εταιρεια στον κοσμο.....

Απο τα 95 στα 98 στα Μe στα 2000 στα xp ολο μεγαλες ανακοινωσεις και

οταν βγει το λειτουργικο...ε δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....

Τες πα.....ελπιζω να γελασετε τουλαχιστον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

:-D :-D απο την μια συμφωνω οτι πάλι θα έχουμε ενα λειτουργικο όπως και τα άλλα ομως εντάξει δεν νομιζω να χρησιμοποιήσεις πότε αυτή την λειτουργία

στο τέλος μυρίζομαι ότι ο κόσμος θα βαρεθεί και θα βάλει LINUXXXX

 

:twisted: :twisted: :mrgreen: :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο ένα ρεζιλίκι χαχαχα. Απορώ ρε γαμώτο δεν τα δοκιμάζουν πριν τα κάνουν demo. Δηλαδή αποκλείεται να μην είχαν δει αυτά τα προβλήματα με την αναγνώριση πιο πριν. Δεν τους κατηγορώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι οτι ειναι αυτος μονο ο λογος αλλα πιστευω ειναι ενδεικτικο

της ποιοτητας που θα πλασαρει παλι η εταιρεια στον κοσμο.....

Απο τα 95 στα 98 στα Μe στα 2000 στα xp ολο μεγαλες ανακοινωσεις και

οταν βγει το λειτουργικο...ε δεν ειναι κ οτι καλυτερο.....

Τες πα.....ελπιζω να γελασετε τουλαχιστον....

 

Εγώ πάλι δε νομίζω οτι είναι ενδεικτικό της ποιότητας του λειτουργικού το περιστατικό αυτό. Τέλειο πρόγραμμα δεν υπάρχει. Και από Windows 95 έως WindowsXP υπήρξε αρκετή πρόοδος.

Εγώ πάντως ανυπομονώ να βγεί η κανονική έκδοση και να τη δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 98 σε ΧP η προοδος ηταν μεγαλη,στα vista φοβαμαι οτι το μονο που θα δουμε ειναι τεραστια και ασκοπη καταναλωση πορων για να προλαβουν την εξελιξη του hardware,μαζι με νεα κλειδωματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 98 σε ΧP η προοδος ηταν μεγαλη,στα vista φοβαμαι οτι το μονο που θα δουμε ειναι τεραστια και ασκοπη καταναλωση πορων για να προλαβουν την εξελιξη του hardware,μαζι με νεα κλειδωματα...

Θα δείξει με τον καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια σιγουρα η προοδος ητανε μεγαλη δεν ειμαστε τυφλοι.

Απλα καθε φορα απο την μια εκδοση στην επομενη υποσχοντουσαν

λαγους με πετραχειλια και τελικα δεν ηταν ετσι τα πραγματα.

 

Βεβαιως κ τα xp ητανε μεγαλη βελτιωση αλλα το νοημα της υποθεσης

το εθεσε καλα ο vagos....

 

Για πειτε ειλικρινα ομως : Περα απο τα eyecandy (ναι και μενα μ' αρεσουνε δεν λεω τα εφε που εχουν) τι πραγματικα καινουργιο φερνουν τα vista??

Την αναζητηση φακελων/αρχειων απο το start menu? (λες και το αναλαλυψε η microsoft)

Tους εικονικους φακελους? (χεστ..κε η φοραδα στ' αλωνι)

 

Το μονο που φαινεται ενδιαφερον ειναι η χρηση flash memory για ταχυτερη λειτουργια.

 

Τελος παντων, σιγουρα θα ειναι ενα καλο λειτουργικο (δεν ειμαστε και πορωμενοι, έτσι?) αλλα το θεμα ειναι περα απο τα νεα γραφικα (τα οποια τα εχω καιρο τωρα μεσα απο modding και τα εχω συνηθισει ουτως ή αλλως) τι θα με κανει να πω "πω ρε φιλε, vista δαγκωτο λεμε...).

 

Ειδικά αν επρεπε να πληρωσετε την 100αρα για να τα βαλετε (ασε το hardware απ' εξω ) και δεν τα παιρνατε(με) απο το "παιδι" της γειτονιας ειμαι περιεργος να δω ποσοι θα τα σκαγατε για να βλεπετε κατι που το κανεις σημερα τσαμπα με λιγο desktop modding..........

 

Ή ακομα καλυτερα βάζοντας το XGL στο Linux που ειναι τρελο!!! (αλλα κ αυτο θεμα γουστου ειναι)

 

*Εννοειται οτι ΔΕΝ υπαρχει τελειο λειτουργικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δε θα βάλω βίστα; γιατί δεν παίζω παιχνίδια, γιατί θέλω να είμαι ασφαλής χωρίς ιούς, γιατί έχουν αρρωστημένες απαιτήσεις, γιατί θα έχουν αυτά που το λίνουξ έχει από την αρχή που ξεκίνησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε θα βάλω vista γιατί θεωρώ τα windows ένα λειτουργικό με χαζή νοοτροπία, άβολο και περιορισμένο σε σχέση με άλλα λειτουργικά.

 

Τα vista από όσο είδα συνεχίζουν να εξελίσσονται πάνω στην ίδια χαζή νοοτροπία, του να κρύβουμε πράγματα από τον χρήστη, να περιπλέκουμε τη διάγνωση και αντιμετώπιση προβλημάτων παρέχοντας ελλιπείς πληροφορίες για οτιδήποτε, να διαστρεβλώνουμε σοβαρές τεχνολογίες και να τις πουλάμε με το κουταλάκι σαν κάτι διαφορετικό, να δένουμε τα χέρια στον χρήστη, να του καθορίζουμε τις μελλοντικές επιλογές και να τον κοιμίζουμε, να του στερούμε τη δυνατότητα να δει ότι οι υπολογιστές κάτω από τα μπλε παραθυράκια έχουν μια όμορφη και ευκολονόητη λογική η οποία θα μπορούσε να τον οδηγήσει στο να γίνει πιο αποδοτικός και καλός χρήστης, υπερασπίζοντας καλύτερα τα συμφέροντά του χωρίς κόστος.

 

Αυτή τη στιγμή τα windows χωρίς υπερβολή παράγουν χρήστες-θύματα επικίνδυνους για τους εαυτούς τους και για τους γύρο τους, καλλιεργώντάς την τεμπελιά και την προχειρότητα ακόμη και σε ευαίσθητους τομείς όπως η ασφάλεια των δεδομένων και διαρκώς προτείνοντας λάθος λύσεις, προκειμένου να μην παρεκκλίνουν από την ίδια χαζή νοοτροπία (που απλά αποφέρει δολάρια στην εταιρία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναγνώριση ομιλίας είναι μια πονεμένη ιστορία - και δη η αναγνώριση χωρίς το σύστημα να εκπαιδεύεται για συγκεκριμένο ομιλητή.

 

Ας έχουμε υπομονή - εκτός από το να φτιάχνει αμφίβολης σταθερότητας λειτουργικά η MS, έχει αξιοζήλευτα ερευνητικά κέντρα που ασχολούνται σχεδόν με τα πάντα - όταν όμως βιάζεσαι να το πετάξεις στην αγορά αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο που σκεφτομαι -φοβαμε ειναι το οτι θα θελουμε κανενα μυριο σε hardware μονο και μονο για να εγκατασταθουν με τις default ρυθμισεις....

Οσο για το LINUX θα το εχω στο νου μου μεχρι να δω τα vista μετα μπορει και να βαλω,μεχρι τοτε WinXP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...