Προς το περιεχόμενο

Sxetika me agora ipod


ultralisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia skeftomai na agoraso ena ipod ton 30GB i ton 60GB....einai i porti fora pou tha agoraso kati tis apple kai thelo tin voithia sas me kati apories mou

 

1)exo windows XP.....poso eukola mporo na peraso ta mp3s kai ta videos?.....thelo kapoio sigkekrimeno programma i mporo kai apla me drag and drop?...."anagnorizete" diladi apo ta windows?

 

2)ksero oti to itunes einai gia na kaneis download mp3s....den mporo na xreisimopoiiso kapoio allo programma,px limeware?....giati na protimiso auto?

 

3)mporo na valo eukola stoixeia ton mp3s opos onomasia albums,eksofilla ktl?....thelo kapoio allo programma ekei?

 

4)xreiazete to ipod kapoio update?....pos ginete auto?

 

5)genikos ta ipod antexoun i einai euaisthita?.....gia posa xronia exei eggiisi?....pou to pigeno gia episkevi?

 

sorry gia tin asxetosini mou alla opos eipa DEN EXO IDEA....den thelo na ta skaso kai na min mporo na vgalo akri meta

 

euxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. To ipod αναγνωρίζεται μια χαρά από τα windows και μπορείς να περάσεις mp3s σε αυτό μέσω του Itunes που συμπεριλαμβάνεται σε cd μέσα στο πακέτο.

2. Μπορείς να κάνεις download mp3s με το itunes αλλά τα πληρώνεις.Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα για να το κάνεις αυτό.:wink:Μόλις τα κατεβάσεις χρησιμοποιείς το Itunes για να τα περάσεις στο Ipod.

3. Όλα αυτά μπορείς να τα κάνεις πολύ εύκολα με το Itunes.Παρέχονται και οδηγίες χρήσης μαζί με το πρόγραμμα οπότε dont worry.

4. Κατά καιρούς βγαίνουν κάποια updates τα οποία τα εγκαθιστάς στο ipod πάλι μέσω του Itunes.Όταν συνδεθείς στο internet αναζητά αυτόματα για νέα updates και σε ρωτάει άμα θέλεις να αναβαθμίσεις το ipod σου.

5. Η κατασκευή των Ipod είναι πάρα πολύ καλή.Δεν έχεις παρά να πας σε ένα κατάστημα και να το πιάσεις στα χέρια σου για να δεις πόσο στιβαρή κατασκευή είναι.Για επισκευή το πας στην Rainbow και οπλίζεσαι με αρκετή υπομονή.Να ξέρεις επίσης ότι η επαναφορτιζόμενη μπαταρία είναι εσωτερική και δεν μπορείς να την αλλάξεις ο ίδιος όταν φάει τα ψωμιά της.Πρέπει να το στείλεις στο service και να στην αλλάξουν αυτοί.Πρέπει να στοιχίζει γύρω στα 50 ευρώ από ότι έχω ακούσει.

Ελπίζω να σε βοήθησα να αποφασίσεις.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τα ακούς.Προσωπικά δεν έχω πάει μέχρι τώρα και δεν ξέρω:)Απλά αργούν κάνα μήνα.Ίσως το στέλνουν και στο εξωτερικό.Πίστεψέ με αν δεν έχει πρόβλημα στην αρχή που θα το αγοράσεις τότε είσαι ΟΚ.Dont worry η Apple δεν παίζει με τις εγγυήσεις.Εϊναι αξιόπιστη εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις πάντως πριν προβείς στην αγορά του επειδή αναμένεται η ανακοίνωση του νέου μοντέλου το Σεπτέμβρη το οποίο βγαίνει στην αγορά κοντά στα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγα πράγματα που προτείνω

1) Περίμενε λίγο γιατί έρχεται Οκτώβρη το Ζune και το νέο ipod. Θα δώσεις 300+ ευρώ τώρα και σε 2 μήνες δεν θα μπορείς να το πουλήσεις (αν θες) ούτε 200ευρω. Την έχω πατήσει πολλές φορές με αγορές σε λάθος timing. Aκόμα έχω τα GIGAWORKS7.1 (απογοήτευση λόγω ανεπαρκών εξόδων...) και κάθονται....

2)Αν τελικά το πάρεις, κάνε τα εξής. Βάλε το πιο πρόσφατο firmware. Έχουν λυθεί αρκετά bugs και έχει γίνει πιο σταθερό και γρήγορο. Το itunes μην το βάλεις καν. Βάλε το anapod και θα με θυμηθείς...

3)Κράτα τη ζελατίνα στην οθόνη και σκέψου πριν στείλεις την εγγύηση στην rainbow...

4)Aν θες να πάρεις ipod παρτο για τα mp3s και όχι για τα video....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

COWON ούτε για αστείο. Πολύ κακή ποιότητα κατασκευής και χαμηλής ανάλυσης οθόνη...Καμία σχέση...

 

κακή ποιότητα κατασκευής???? Εγώ έχω ένα u3 και είναι όσο ανθεκτικό είναι το nokia 6600 που έχει φάει κλωτσιές μπουνιές και δεν καταλαβαίνει μία. Ένα χρόνο τώρα το βάζω στην τσέπη μου μαζί με τα κλειδιά μου και δεν έχει ουτε μια γρατζουνια στην οθόνη. Από ποιότητα ήχου να μην μιλήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ipod nano εδώ και 6 μήνες... του φέρομαι αισχρά το παρατάω από εδώ και από εκεί, μέσα σε τσάντες και τσέπες είναι αρκετά ανθεκτικό! Το μόνο πρόβλημα που έχει και είναι ιδιαίτερα αισθητό στα nano είναι οι μικρο-γρατσουνιές. Όποιο ipod και να πάρεις (αν πάρεις) υπολόγισε και κάτι extra για μια μικρή θήκη η κάποιο γυαλιστικό που διορθώνει και τις γρατσουνιές και το προστατεύει. Προσωπική άποψη τα ipod αξίζουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ...αφου "τσακονομαστε"....

ipod photo 60 gb 1+ ετους 3 φορες αντικατασταση...με χειρουργικη και απιστευτα καλη συμπεριφορα προς την συσκευη!

πειτε μου τωρα γιατι ειμαι τοσο γκαντεμης?

γενικα να προσεχεις τον δισκο του φιλε μου.

παρολο την δικια μου ταλαιπορια στο προτεινω.

σου ευχομαι μην μπλεξεις με την αντιπροσωπεια....αμα μπλεξεις....χαιρετισματα στην ξανθια κοπελα στο γκισε που δεν διατιθετε να εξυπηρετει...

μαλλον ειμαστε βαρος για εκεινη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ...αφου "τσακονομαστε"....

ipod photo 60 gb 1+ ετους 3 φορες αντικατασταση...με χειρουργικη και απιστευτα καλη συμπεριφορα προς την συσκευη!

πειτε μου τωρα γιατι ειμαι τοσο γκαντεμης?

γενικα να προσεχεις τον δισκο του φιλε μου.

παρολο την δικια μου ταλαιπορια στο προτεινω.

σου ευχομαι μην μπλεξεις με την αντιπροσωπεια....αμα μπλεξεις....χαιρετισματα στην ξανθια κοπελα στο γκισε που δεν διατιθετε να εξυπηρετει...

μαλλον ειμαστε βαρος για εκεινη!

 

εγώ προσωπικά αποφεύγω οτιδήποτε κουβαλάει hard disk. Ο δίσκος όσο καλός και να είναι είναι ευαίσθητος καλώς η κακώς. Προτιμάτε κάτι σε flash. Εκεί βέβαια πέφτει η χωρητικότητα αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας. 4gb είναι αρκετά για μουσική. Τώρα για κάποιους που αρέσκονται να βλέπουν ταινείες δεν έχουν άλλη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...