Προς το περιεχόμενο

Αστεία, απίστευτα...κτλ βίντεο με περιγραφή! [Old]


greekboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Είναι κανένας άλλος που συγχίζεται/απογοητεύεται βλέποντας αυτό το βίντεο;

Δεν ξέρω αν πρέπει να τσατιστώ, να λυπηθώ, να αδιαφορήσω...

 

Πώς γίνεται στο έτος 2011 να είναι τόσο ηλίθιος ο κόσμος;

Και δεν είναι κανά δυο μπερδεμένα άτομα...έχει μαζευτεί λαός.

 

Σε πόσα χρόνια άραγε αυτά τα άτομα θα θεωρούνται περιθωριακά,

σε πόσα χρόνια την γιαγιά που κρατάει την εικόνα και δακρύζει

και φωνάζει "ουυυ,6-6-6,εγώ δεν παίρνω το σημάδι του θηρίου"

θα την κλείνουμε στο τρελάδικο να τελειώνουμε;

 

Και όλα αυτά τα άτομα έχουν άποψη, ψηφίζουν και αποφασίζουν για το μέλλον της χώρας.

 

Πόσο καιρό ακόμη, πόσες γενιές ακόμα θα πρέπει να περιμένουμε ώστε να απαλλαχθούμε από

αυτά τα άτομα;

 

Μήπως είμαι υπερβολικός; Μήπως έχουν δικαίωμα να ακουστεί η άποψη τους;

Μήπως έχουν ακόμα και δίκιο;

 

Για μένα είναι απλά τρελοί, τρελοί και διανοητικά καθυστερημένοι, θα έπρεπε να είναι κλεισμένοι μέσα

σε ιδρύματα. Ελπίζω να προλάβω να ζήσω την μέρα που αυτά τα πράγματα θα θεωρούνται τόσο γραφικά όσο αν κάποιος υποστηρίξει σήμερα ότι η Γη είναι επίπεδη...αλλά δεν το βλέπω.

Προσωπικά τρομάζω με αυτό το βίντεο.

 

Δεν υποστηριξα τα λεγομενα τους.Λιγο σεβασμος προς τους συνανθρωπους μας δεν εβλαψε κανεναν.

το οτι ο αλλος υποστηριζει κατι αλλο απο εμενα,συμφωνω η οχι,ειναι ακραιο η οχι ,δεν παει να πει οτι ειναι τρελος

και δεν σημαινει οτι πρεπει να τον κλεισουμε μεσα.

 

ας μην ξεχναμε οτι ειμαστε ανθρωποι,και ας συμπεριφερομαστε ως ανθρωποι.

toufas:δεν ξερω που εμπιπτει ο χαρακτηρισμος σου προς εμου για το ξερολας.

μην βαζεις ολους τους ελληναραδες στο ιδιο σακι.πχ,εγω θελω να χτιστουν τζαμια,το ιδιο και αλλοι.

αυτα,φιλικα,σyγνωμμη για το offtopic.

http://www.youtube.com/watch?v=Xo1R17Gq6dg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λιγο σεβασμος προς τους συνανθρωπους μας δεν εβλαψε κανεναν.

 

ευγένεια ναι, σεβασμός όχι...αυτός κερδίζεται δεν χαρίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σεβασμος χανεται πρωτα απο την πλευρα τους οταν κανουν την επιλογη τους και τα πιστευω τους μερος της φορολογησης μου.

Ανοιχτε ενα τοπικ να ανοιξουν μερικα μυαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στιγμη που θα σταματησω να πληρωνω το μισθο και την ασφαλιση των ορθοδοξων ιερεων ωντας αθεος, τοτε ας διαδηλωσει η εκκλησια για τα δικαιωματα μου. Ως τοτε ας περιοριστει να μετραει τα εσοδα της απο γαμους/κηδειες/βαφτισια.

 

Σορυ για το υφος, εννοειται δεν εχω κανενα προσωπικο θεμα μαζι σου, αλλα ειναι καυτο ζητημα. Επισης τελος το offtopic για μενα, αρκετα το σκισαμε, ασε που ειναι και θεμα για flame war και δε λεει στα βιντεακια...

 

 

δεν είμαι με την εκκλησία,την θεωρώ οικτρό κατεστημένο στο μεγαλύτερο βαθμό της. Και ναι,οι συγκεκριμένοι άνθρωποι,αν ο εν λόγω παπάς του έλεγε πηδήξτε από το γκρεμό θα το κάνανε...και γι'αυτό δεν φταίει τίποτα απ'αυτά που λέτε, φταίει η έλλειψη μόρφωσης και ουσιαστικής παιδείας. Και πολλοί από όσους τους κράζατε κάνοντας μια απλή ανασκόπηση θα καταλαβαίνατε ότι ουκ ολίγες φορές έχετε ακολουθήσει επίσης σαν πρόβατα, όπως αυτοί ακολουθούν την εκκλησια, άλλα πράγματα...όπως ένα κόμμα ή μια ποδοσφαιρική ομάδα ή μια συνήθεια επειδή είναι must.Αλλά αυτό το θεωρείται λογικό και αποδεκτό. Είναι πολύ σχετικός ο ορισμός του λογικού.

αλλά όπως και να χει τους προτιμώ όταν φωνάζουν για κάτι όντως άδικο παρά όταν κυνηγάνε τους αλλόθρησκους.

+συμφωνώ ότι αν δεν επιτρέπεται η δημόσια λατρεία σε άλλες θρησκείες δεν πρέπει ούτε στην χριστιανική. Αλλά κι αυτό είναι σχετικό. Κι ο επιτάφιος δημόσια θρησκευτική εκδήλωση είναι. Θα την έκοβες? ή θα επέτρεπες δημόσια εκδήλωση θρησκείας σε όλους?μακάρι να γινόταν,αλλά θα έπεφταν να σε φάνε. Είναι πολύ λεπτές οι ισορροπίες. Εύκολο είναι να λέμε μαζεύτε αυτόν είναι τρελός. Μαζεύτε τον άλλον φαίρεται άλογα. Κάθε δράση όμως έχει αντίδραση και πρέπει να την περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα μπερδευόμουν και την πετούσα από το παράθυρο!

Απαίσιες γάτες!

Εδώ και ένα μηνά νιαουρίζουν έξω απο το σπίτι κωλόγατες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+συμφωνώ ότι αν δεν επιτρέπεται η δημόσια λατρεία σε άλλες θρησκείες δεν πρέπει ούτε στην χριστιανική. Αλλά κι αυτό είναι σχετικό. Κι ο επιτάφιος δημόσια θρησκευτική εκδήλωση είναι. Θα την έκοβες? ή θα επέτρεπες δημόσια εκδήλωση θρησκείας σε όλους?μακάρι να γινόταν,αλλά θα έπεφταν να σε φάνε. Είναι πολύ λεπτές οι ισορροπίες. Εύκολο είναι να λέμε μαζεύτε αυτόν είναι τρελός. Μαζεύτε τον άλλον φαίρεται άλογα. Κάθε δράση όμως έχει αντίδραση και πρέπει να την περιμένουμε.

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με τη δημοσια λατρεια οποιασδηποτε θρησκειας, αρκει να μη φτανει να με ενοχλει(ωρες κοινης ησυχιας κλπ) και να μην ειναι αντιθετη στους νομους του κρατους που ζουμε (πχ θυσιες ζωων). Απο την αλλη, κλεισιμο δρομων για παζαρια/πανηγυρακια επειδη "γιορταζει η χαρη της" κομμενα μαχαιρι.

 

Το κειμενο που εκανες quote δεν ελεγε αυτο(εκτος αν εγινε quote το δικο μου κατα λαθος,οποτε πασο). Ελεγε οτι δε θελω να πληρωνω ΜΙΣΘΟ σε ιερεα οποιασδηποτε εκκλησιας, ενω εγω ειμαι αθεος. Φυσικα και την προτιμηση μου αυτη την εκδηλωνω με την ψηφο μου, αλλα δυστυχως ειμαι μειοψηφια σε σχεση με το πληθος που σταυροκοπιεται καθε Κυριακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα καλύτερα τους!!! Έσκασα στα γέλια!!!!

Άσε που έχει και ρυθμό, να μη σου πω ότι πάει και για ringtone :P

http://www.youtube.com/watch?v=VLnWf1sQkjY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...