Προς το περιεχόμενο

Αστεία, απίστευτα...κτλ βίντεο με περιγραφή! [Old]


greekboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτσι, ντου και ξύλο σε όλους. Τέρμα στο "επιχείρημα": εγώ είμαι νομοταγής πολίτης, καλά κάνει η αστυνομία που επιβάλει την τάξη στους αλήτες τους αναρχικούς. Η αλήθεια είναι στο βίντεο, η διαφορετική άποψη πρέπει να αποσιωπάται.

 

Σημείωση: Είμαι σύμφωνος με την κατασκευή του ΧΥΤΑ στην Κερατέα, με τη βία ως τρόπο επίλυσης προβλημάτων δεν είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.youtube.com/watch?v=xqmhmi2TwLY&feature=player_embedded

 

Είναι κανένας άλλος που συγχίζεται/απογοητεύεται βλέποντας αυτό το βίντεο;

Δεν ξέρω αν πρέπει να τσατιστώ, να λυπηθώ, να αδιαφορήσω...

 

Πώς γίνεται στο έτος 2011 να είναι τόσο ηλίθιος ο κόσμος;

Και δεν είναι κανά δυο μπερδεμένα άτομα...έχει μαζευτεί λαός.

 

Σε πόσα χρόνια άραγε αυτά τα άτομα θα θεωρούνται περιθωριακά,

σε πόσα χρόνια την γιαγιά που κρατάει την εικόνα και δακρύζει

και φωνάζει "ουυυ,6-6-6,εγώ δεν παίρνω το σημάδι του θηρίου"

θα την κλείνουμε στο τρελάδικο να τελειώνουμε;

 

Και όλα αυτά τα άτομα έχουν άποψη, ψηφίζουν και αποφασίζουν για το μέλλον της χώρας.

 

Πόσο καιρό ακόμη, πόσες γενιές ακόμα θα πρέπει να περιμένουμε ώστε να απαλλαχθούμε από

αυτά τα άτομα;

 

Μήπως είμαι υπερβολικός; Μήπως έχουν δικαίωμα να ακουστεί η άποψη τους;

Μήπως έχουν ακόμα και δίκιο;

 

Για μένα είναι απλά τρελοί, τρελοί και διανοητικά καθυστερημένοι, θα έπρεπε να είναι κλεισμένοι μέσα

σε ιδρύματα. Ελπίζω να προλάβω να ζήσω την μέρα που αυτά τα πράγματα θα θεωρούνται τόσο γραφικά όσο αν κάποιος υποστηρίξει σήμερα ότι η Γη είναι επίπεδη...αλλά δεν το βλέπω.

 

Προσωπικά τρομάζω με αυτό το βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πιστεύουν και αυτοί για εσένα. Υπάρχουν πολλοί και διαφορετικοί τρόποι επίλησης προβλημάτων και πάντα η μέση οδός είναι η καλήτερη. Είναι υποχρέωση του κράτους να βρει μια λύση που θα κρατήσει ευχαριστημένους το μεγαλήτερο ποσοστό των πολιτών του συμπεριμβαλανομένων των άκρων (θρησκόλυπτους, τεχνοκράτες). Δεν μπορεί κανένα άκρο να επιβάλει την αποψη του με το έτσι θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=xqmhmi2TwLY&feature=player_embedded

 

Είναι κανένας άλλος που συγχίζεται/απογοητεύεται βλέποντας αυτό το βίντεο;

Δεν ξέρω αν πρέπει να τσατιστώ, να λυπηθώ, να αδιαφορήσω...

 

Πώς γίνεται στο έτος 2011 να είναι τόσο ηλίθιος ο κόσμος;

Και δεν είναι κανά δυο μπερδεμένα άτομα...έχει μαζευτεί λαός.

 

Σε πόσα χρόνια άραγε αυτά τα άτομα θα θεωρούνται περιθωριακά,

σε πόσα χρόνια την γιαγιά που κρατάει την εικόνα και δακρύζει

και φωνάζει "ουυυ,6-6-6,εγώ δεν παίρνω το σημάδι του θηρίου"

θα την κλείνουμε στο τρελάδικο να τελειώνουμε;

 

Και όλα αυτά τα άτομα έχουν άποψη, ψηφίζουν και αποφασίζουν για το μέλλον της χώρας.

 

Πόσο καιρό ακόμη, πόσες γενιές ακόμα θα πρέπει να περιμένουμε ώστε να απαλλαχθούμε από

αυτά τα άτομα;

 

Μήπως είμαι υπερβολικός; Μήπως έχουν δικαίωμα να ακουστεί η άποψη τους;

Μήπως έχουν ακόμα και δίκιο;

 

Για μένα είναι απλά τρελοί, τρελοί και διανοητικά καθυστερημένοι, θα έπρεπε να είναι κλεισμένοι μέσα

σε ιδρύματα. Ελπίζω να προλάβω να ζήσω την μέρα που αυτά τα πράγματα θα θεωρούνται τόσο γραφικά όσο αν κάποιος υποστηρίξει σήμερα ότι η Γη είναι επίπεδη...αλλά δεν το βλέπω.

 

Προσωπικά τρομάζω με αυτό το βίντεο.

 

 

ενταξει ανωτερε και νοημων ανθρωπε.

γραψε μας λοιπον ενα χειρογραφο με το τι πρεπει να κανουμε και πως να συμπεριφερομαστε,καθως και τι αποψεις πρεπει να υιοθετησουμε.

αυτοι οι ανθρωποι εχουν καποια πιστευω και κατεβηκαν στους δρομους για να τα υπερασπιστουν,και συ καθεσαι απο τον υπολογιστη σου και τους κραζεις.ωραιος

 

εγω παλι αναρωτιεμαι,ποτε θα ερθει η εποχη που οι ξερολες θα θεωρουνται περιθωριοποιημενοι κλπ κλπ.

 

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά φίλε Arcanaloth και μόνο το ότι σου δείχνουν τον ουρανό κι εσύ κοιτάς το δάχτυλο δείχνει πάρα πολλά...είναι έτοιμοι να σου φυτέψουν ένα τσιπάκι στον κρόταφο κι εσένα σου φταίνε άλλοι, επειδή ακολουθούν την θρησκεία τους...δεν συμφωνώ με το να ανακατεύεται η εκκλησία σε πράγματα που δεν την αφορούν,αλλά μακάρι να έπαιρνε περισσότερες τέτοιες πρωτοβουλίες. Αν κανένας εκπρόσωπος κανενός άλλου θεσμού δεν μας ξυπνάει, ας το κάνει η εκκλησία. Λίγο με νοιάζει το ποιος. Ας διαδηλώσει και κάποιος για τα δικά σου δικαιώματα...κι ας μην είναι και τόσο έξυπνος όσο εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ανωτερε και νοημων ανθρωπε.

γραψε μας λοιπον ενα χειρογραφο με το τι πρεπει να κανουμε και πως να συμπεριφερομαστε,καθως και τι αποψεις πρεπει να υιοθετησουμε.

αυτοι οι ανθρωποι εχουν καποια πιστευω και κατεβηκαν στους δρομους για να τα υπερασπιστουν,και συ καθεσαι απο τον υπολογιστη σου και τους κραζεις.ωραιος

 

εγω παλι αναρωτιεμαι,ποτε θα ερθει η εποχη που οι ξερολες θα θεωρουνται περιθωριοποιημενοι κλπ κλπ.

 

Φιλικα.

 

Ε αμα το γραψει τωρα, σε 100 χρονια παιζει να το εχουν σαν το ιερο βιβλιο μερικοι, μιας και δεν θα εχει διαφορα με το καθε παραμυθι καθε δογματος/θρησκειας

Ας εχει οτι πιστευω θελει, στο σπιτι του να τα κανει ομως. Οσο δεν επιτρεπεις στον μουσουλμανο και τον βουδιστη να εχουν εστω και εναν χωρο λατρειας. Να βαλουμε παλι το βιντεο με το τι κανανε οι ελληναρες οταν ειχαν μαζευτει οι μουσουλμανοι?

Και απο ποτε το να λες το αυτονοητο σε κανει ξερολα? Οταν θα αποδειξεις εσυ οτι υπαρχει θεος, να τον πεις ξερολα. Τωρα εσυ εισαι ο ξερολας επειδη "ετσι σου πανε" κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι οι ανθρωποι εχουν καποια πιστευω και κατεβηκαν στους δρομους για να τα υπερασπιστουν,και συ καθεσαι απο τον υπολογιστη σου και τους κραζεις.ωραιος

 

εγω παλι αναρωτιεμαι,ποτε θα ερθει η εποχη που οι ξερολες θα θεωρουνται περιθωριοποιημενοι κλπ κλπ.

 

Και ο τρελός στο ψυχιατρείο που πιστεύει ότι είναι ο Ναπολέοντας έχει κάποια πιστεύω.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πάρω και στα σοβαρά. Αντιθέτως, θα τον κράξω.

Κάποιος έχει δίκιο και κάποιος έχει άδικο.

Αν εγώ είμαι "ξερόλας" επειδή λέω πως η κάρτα του πολίτη δεν είναι το σημάδι του θηρίου που

θα με στείλει στην κόλαση, so be it. Δεν έχουν ιδέα τι είναι η κάρτα του πολίτη, αλλά

επειδή τους είπε ένας παπάς κατεβήκανε στον δρόμο με τις εικόνες και φωνάζουν, όπως φώναζαν

και για τις νέες ταυτότητες. (και είδαμε τι κατάφεραν)

 

Ή είσαι μαζί τους ή είσαι εναντίον τους.

Και να το παίζεις νοήμων, λογικός άνθρωπος και να τους υποστηρίζεις, δεν γίνεται.

Κάποια στιγμή πρέπει να διαλέξουμε στρατόπεδο και να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους.

Εγώ τους λέω τρελούς και είμαι εναντίον τους.

 

"είναι έτοιμοι να σου φυτέψουν ένα τσιπάκι στον κρόταφο κι εσένα σου φταίνε άλλοι"

 

Ποιος είναι έτοιμος να μου φυτέψει ένα τσιπάκι στον κρόταφο;

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω;

Να μας ξυπνήσει η εκκλησία;

Πότε το ΄κανε αυτό και θα το κάνει και τώρα;

Αν περιμέναμε την εκκλησία να μας ξυπνήσει ακόμα

με τις προβιές θα είμασταν, ό,τι πρόοδος έγινε, έγινε ΕΝΑΝΤΙΑ

στα θέλω και τα πιστεύω της οργανωμένης θρησκείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά φίλε Arcanaloth και μόνο το ότι σου δείχνουν τον ουρανό κι εσύ κοιτάς το δάχτυλο δείχνει πάρα πολλά...είναι έτοιμοι να σου φυτέψουν ένα τσιπάκι στον κρόταφο κι εσένα σου φταίνε άλλοι, επειδή ακολουθούν την θρησκεία τους...δεν συμφωνώ με το να ανακατεύεται η εκκλησία σε πράγματα που δεν την αφορούν,αλλά μακάρι να έπαιρνε περισσότερες τέτοιες πρωτοβουλίες. Αν κανένας εκπρόσωπος κανενός άλλου θεσμού δεν μας ξυπνάει, ας το κάνει η εκκλησία. Λίγο με νοιάζει το ποιος. Ας διαδηλώσει και κάποιος για τα δικά σου δικαιώματα...κι ας μην είναι και τόσο έξυπνος όσο εσύ...

 

Τη στιγμη που θα σταματησω να πληρωνω το μισθο και την ασφαλιση των ορθοδοξων ιερεων ωντας αθεος, τοτε ας διαδηλωσει η εκκλησια για τα δικαιωματα μου. Ως τοτε ας περιοριστει να μετραει τα εσοδα της απο γαμους/κηδειες/βαφτισια.

 

Σορυ για το υφος, εννοειται δεν εχω κανενα προσωπικο θεμα μαζι σου, αλλα ειναι καυτο ζητημα. Επισης τελος το offtopic για μενα, αρκετα το σκισαμε, ασε που ειναι και θεμα για flame war και δε λεει στα βιντεακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...