Προς το περιεχόμενο

Επιστολή διαμαρτυρίας για τη Rainbow


sotirisl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα εγώ δεν του ζήτησα του τύπου να μου τα φέρει εκείνη την στιγμή μπροστά μου τα μηχανήματα. δεν έχει κανείς τέτοιες απαιτήσεις. οι λόγοι που έφυγα από το μαγαζί ήταν δύο: αρνήθηκε να μου πεί (στο περίπου) ημερομηνία παράδοσης, κάτι το οποιο είναι υποτίθεται είναι δουλειά της αποθήκης (υπόψιν οι mbp υπήρχαν στην αγορά από την rainbow εδώ και δυο μήνες). και για να προλάβω την ερώτηση "μα καλά πως να ξέρει ο άλλος τι γίνεται στην αποθήκη;" τόσο δύσκολο είναι να σηκώσει το ρημαδοτηλέφωνο και να κάνει την ρημαδοερώτηση; ούτε δημόσιος υπάλληλος σε χωριό να ήτανε. Ο δεύτερος λόγος είναι η απόδειξή-τιμολόγιο. Για να παραγγείλεις ένα προιόν, υποτίθεται ότι πρέπει να πάς σε ένα τέτοιο κατάστημα-βιτρίνα και με μια φωτοτυπία της ταυτοτητάς σου και το αφμ σου, οι κύριοι σου βγάζουν έναν κωδικό. Η απόδειξη-τιμολόγιο εκδίδεται στο όνομα-αφμ αυτό.

 

και σας ρωτώ: πήγατε ποτέ σε κατάστημα και σας αρνήθηκαν να κόψετε απόδειξη στο όνομα του πατέρα σας/μητέρα σας;

 

σσε οποιοδήποτε ηλεκτρονικό κατάστημα να μπείτε έχει επιλογή σε τι όνομα θέλετε να κόψετε την απόδειξη.

 

θα τραβιέμαι για να αγοράσω υπολογιστή από αυτούς τους κυρίους;

σιγά μην τους παρακαλέσουμε κίολας για να τους αφήσουμε τα λεφτά μας.

 

απλά τους έγραψα στα τέτοια μου και πήγα στην systemgraph, που τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατα, μου κλείσανε ραντεβού να κάνουν επείδειξη για πάρτη μου (μάλλον για τα λεφτά μου) και άμα σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα ξεσκίζονται να στο λύσουν. όχι σαν την rainbow που ακόμα και από αυτούς να πάρεις τον υπολογιστή, αν σου τύχει κάτι θα μείνεις χωρίς φορητό για κανά μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το να γράψουμε μια γενική επιστολή διαμαρτυρίας δεν νομίζω ότι είναι το καλύτερο. Τι θα λέγατε να ανεβάζαμε ένα site ( αυτός είναι ο χώρος ενασχολησής μου οπότε το κάνω και εγώ ) στο οποίο θα μπορούσε ο καθένας να ποστάρει τα γεγονότα που θα του είχαν συμβεί. Έτσι δεν θα ήταν μια απλή επιστολή.

Επίσης, επειδή οι περισσότεροι είναι πελάτες της Rainbow δλδ και Apple θα μπορούσαμε να προσθέσουμε κάποιο προσωπικού στοιχείου όπως πχ το S/N του προϊόντος που αγοράσαμε. Δεν το βλέπω και τόσο σωστό να ποστάρουμε πολλά προσωπικά στοιχεία - επειδή δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται δεν είναι σωστό όποιος ανεβάσει το site να έχει και τέτοια ευθήνη. Με το S/N η Apple μπορεί να δει κατά πόσο ισχύουν αυτά που λες.

Μια γενική επιστολή βέβαια είναι απαραίτητη.

Και μετά, και μετά τα στοιχεία πάνε στην κυρία Μήλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prosopiki apopsi einai oti kaneis den tha katsei na diavasei tosa polla keimena, eno mia kalogrameni epistoli mporei na diavastei apo pollous... Kali i idea me to SN alla etsi xanete gia paradeigma emena pou den imoun pote pelatis tis rainbow opos episis kai xanete ta paidia pou apogoiteutikan apo tin rainbow kai telika den egorasan apo auti... To ksero pos einai epikindyno me prosopika stoixeia, alla alli lysi den vlepo gia eggyri diamartyria...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται οπωσδήποτε μια καλή επιστολή με διαμαρτυρίες. Απλά δίνοντας και παραδείγματα ο κάθε χρήστης δείχνει το παραπονό του. Όσοι δεν θέλουν ας υπογράψουν/βεβαιώσουν απλά είτε με κάποιο προσωπικό στοιχείο για αυτούς που δεν είναι πελάτες, είτε με SN για τους πελάτες. Αλλά άλλο μία σελίδα με επιστολή και μία με ονόματα και άλλο μία με επιστολή και αρκετές με παράπονα. Επίσης, δεν νομίζω στην Apple να μιλούν ελληνικά, οπότε θα πρέπει να είναι στα αγγλικά είτε μεταφρασμένη είτε γραμμένη εξαρχής. Έχει κανείς όρεξη??

Ας συνεχίσουμε βήμα βήμα. Επιστολή και μετά τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Kainourgio topic

2. Grapsimo epistolis

3. Anevasma site

4. Forma symplirosis me SYGKEKRIMENA fields gia na yparxei mia ypotypodis taksi (pisteuo tha itan kalytera i forma na min exei kan na grapseis eleuthero keimeno esto kai mikro, to grapsimo keimenou tha ginetai sto "forum" pou anafero parakato..

5. Na vrethei tropos oste na min mporei na ypograpsei kapoios pano apo mia fora

6. Ypotipodes forum i kati tetoio (sigoura ksereis kalytera esy) gia grapsimo paraponon sta agglika

7. Pano apola SOVAROTITA!! Na min grafoume vlakeies stin forma me pseutika onomata...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ξεκινησέ το - ως σαν senior τουλάχιστον έχεις προτεραιότητα!

2.Να βρεθεί κάποιος να το κάνει.

3.Κάνω design σε html με css κατά προτίμηση αν και μάλλον θα χρειαστεί table-based. Μετά θέλουμε χώρο.

4.Σωστό και αυτό γίνεται. Μετά μπορούμε απλά να δώσουμε το link στην apple και να το δει αντί να στείλουμε μια τεράστια επίστολή.Να τα συμφωνήσουμε στο καινούργιο topic.

5.Με το S/N δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί είναι μοναδικό. Με την υπογραφή ίσως, αλλά δεν νομίζω κάποιος να ασχοληθεί να γράψει και δεύτερη φορά. Όπως και να έχει με αυτό και με την φόρμα πρέπει να ασχοληθεί κάποιος που γνωρίζει περισσότερα πάνω σε php.

6.Δεν ξέρω πολλά γιατί είμαι καινούργιος στον χώρο αλλά κάτι θα γίνει λίαν συντόμως. Αν δεν σας αρέσει το design το αλλάζουμε με κάτι καλύτερο.

7.Γεγονός. Η ύπαρξη ενός moderator θα είναι απαραίτητη. Η συχνότητα όμως των κουλών προβλέπεται μικρή οπότε το αναλαμβάνουμε εμείς.

H συνέχεια στο καινούργιο topic. Υο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ εδώ και μερικές μέρες παρακαλάω να... αργήσει και άλλο! Εξηγούμαι...

 

Πληρώνω με πιστωτική. Αν με χρεώσουν έως και 30 Ιουνίου θα πρέπει να πληρώσω το λογαριασμό μέχρι τις 20 Ιουλίου. Αν με χρεώσουν 1 Ιουλίου (ή μετά) θα πρέπει να πληρώσω μέχρι 20 Αυγούστου. Πιο πολύς χρόνος να μαζέψω τα λεφτά (που δεν τα έχω όλα ακόμα...). Ελα ομως που το χρειαζόμουν!! Αφού άργησε όσο άργησε, ας αργήσει καμιά δυο μερούλες ακόμα να γλιτώσω ένα μήνα στην πληρωμή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...