Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DrFreeman δεν μπορω να σε καταλαβω, εαν κατσω και αναλυσω ολα τα χαρακτηριστικα του PS3 και του ΧΒΟΧ 360....1ΩΝ δεν θα καταλαβεις τιποτα 2ων απανταω ετσι οπως πρεπει στους διαφορους φωστηρες προγραμματιστες που μας τα εχουν κανει τσουρεκια και 3ων για να μην σε σταναχωρω θα σου πω οτι το PS3 ειναι για τα μπαζα αχριστο γι αυτο παρε ΧΒΟΧ 360.....

Και ασε εμενα να εχω και τα δυο να χαιρομαι και τους τιτλους του ΧΒΟΧ 360 αλλα και του PS3....

Παντα ετσι γινοτανε δεν τα θυμαμαι με το PS2 ολοι κλεγανε πριν καν βγει , αλλα οταν βγηκε ολα μελι γαλα......και σαρωσε και τα σωβρακα τους τα πηρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και επισης οσο για την μνημη....και τα δυο εχουν 512 μβ απλως εχουν διαφορα στην κατανομη ΤΗς ΜΝΗΜΗς .....Το μεν PS3 ΕΧΕΙ 256ΜΒ στην καρτα γραφικων που η οποια τρεχει στα 700 μηζ και εχει και 256 ΜΒ στον CELL με ταχυτηα 3.2 γηζ yellow stone rambus σας λεει κατι.....Aπο την αλλη το ΧΒΟΧ 360 εχει 512 ΜΒ ενοποιημενης μνημης στα 700 μηζ ...επισης εχει και 10 ΜΒ EDRAM κοντα στον πυρηνα για το antialliating.........Tωρα για την αναπτυξη των παιχνιδιων μετραει ποσο καλα development tools θα δωσει η ΣΟΝΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης οσο για την μνημη....και τα δυο εχουν 512 μβ απλως εχουν διαφορα στην κατανομη ΤΗς ΜΝΗΜΗς .....Το μεν PS3 ΕΧΕΙ 256ΜΒ στην καρτα γραφικων που η οποια τρεχει στα 700 μηζ και εχει και 256 ΜΒ στον CELL με ταχυτηα 3.2 γηζ yellow stone rambus σας λεει κατι.....Aπο την αλλη το ΧΒΟΧ 360 εχει 512 ΜΒ ενοποιημενης μνημης στα 700 μηζ ...επισης εχει και 10 ΜΒ EDRAM κοντα στον πυρηνα για το antialliating.........Tωρα για την αναπτυξη των παιχνιδιων μετραει ποσο καλα development tools θα δωσει η ΣΟΝΥ...

 

giati ti exoume pei?einai diaforetiki i domi twn mixanimatwn.exei split 512 aka 256 XDR gia cell/256 gia rsx.o cpu exei thirio mnimi k o rsx mia pio argi mnimi.anyway exoun analithei xiliades fores dw me poli kaliteres analiseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrFreeman δεν μπορω να σε καταλαβω, εαν κατσω και αναλυσω ολα τα χαρακτηριστικα του PS3 και του ΧΒΟΧ 360....1ΩΝ δεν θα καταλαβεις τιποτα

 

Mε τέτοιες μεγαλοστομίες καλύπτεις την ανασφάλεια σου;

Ξέρεις πέρασαν κι άλλοι από το thread, σε παρελθόντα χρόνο που με παρόμοιες δηλώσεις με αυτήν:

 

μονο που ο cell ειναι δυο φορες το xeon......

cell 218 g flops

xeon 110 g flops

Ο cell ειναι ανωτερος και θα παρΕΙ το παιχνιδι μονος του.....απλα πραγματα....

 

ισχυρόζοντουσαν οτι ξέρουν, κι ότι δεν μπορούμε να τους αμφισβητούμε, και πως σε τελική ανάλυση είμαστε άσχετοι και δεν αντιλαμβανόμαστε ούτε γνωρίζουμε αρκετά ώστε να συμμετέχουμε σε μια συζήτηση.

 

Ενώ εσύ, με αυτή τη δήλωση σου, κατέστησες σε όλους σαφές ότι γνωρίζεις και άρα μιλάς αντικειμενικά... Αυτή την εντύπωση έχεις.

 

Το τι καταλαβαίνω εγώ και τι όχι θα το ήξερες αν διάβαζες το προηγούμενο thread του PS3, στο οποίο είχαμε μιλήσει για hardware, με πολύ σοβαρότερους και ουσιώδεις όρους από το πόσα GFlops αποδίδει θεωρητικά η κάθε CPU.

 

Ασε λοιπόν την προσωπική επίθεση, γιατί έχουμε γίνει αρκετά χοντρόπετσοι οι περισσότεροι για κάτι τέτοια και δεν τα καταλαβαίνουμε πλέον.

 

Αν γνωρίζεις και θέλεις να κάνεις συζήτηση για hardware κάνε post σοβαρό κι οργανωμένο κι όχι αστειότητες σαν την παραπάνω που μόνο pure fanboyism material μπορούν να χαρακτήριστούν και είναι φυσικά ανάξιες λόγου πέρα από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τέτοιες μεγαλοστομίες καλύπτεις την ανασφάλεια σου;

Ξέρεις πέρασαν κι άλλοι από το thread, σε παρελθόντα χρόνο που με παρόμοιες δηλώσεις με αυτήν:

 

 

 

ισχυρόζοντουσαν οτι ξέρουν, κι ότι δεν μπορούμε να τους αμφισβητούμε, και πως σε τελική ανάλυση είμαστε άσχετοι και δεν αντιλαμβανόμαστε ούτε γνωρίζουμε αρκετά ώστε να συμμετέχουμε σε μια συζήτηση.

 

Ενώ εσύ, με αυτή τη δήλωση σου, κατέστησες σε όλους σαφές ότι γνωρίζεις και άρα μιλάς αντικειμενικά... Αυτή την εντύπωση έχεις.

 

Το τι καταλαβαίνω εγώ και τι όχι θα το ήξερες αν διάβαζες το προηγούμενο thread του PS3, στο οποίο είχαμε μιλήσει για hardware, με πολύ σοβαρότερους και ουσιώδεις όρους από το πόσα GFlops αποδίδει θεωρητικά η κάθε CPU.

 

Ασε λοιπόν την προσωπική επίθεση, γιατί έχουμε γίνει αρκετά χοντρόπετσοι οι περισσότεροι για κάτι τέτοια και δεν τα καταλαβαίνουμε πλέον.

 

Αν γνωρίζεις και θέλεις να κάνεις συζήτηση για hardware κάνε post σοβαρό κι οργανωμένο κι όχι αστειότητες σαν την παραπάνω που μόνο pure fanboyism material μπορούν να χαρακτήριστούν και είναι φυσικά ανάξιες λόγου πέρα από αυτό.

 

+10000000000 απο εμενα..:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα post για αυτο καταλαβα οτι ειστε φωστηρες ...εγω δεν καταλαβα γιατι η SONY δεν σας ρωτησε για να φτιαξει την κονσολα αφου εσεις ξερεται περισσοτερα......ολο γκρινια γκρινια αναλυσεις στις αναλυσεις...αλλη δουλεια δεν εχετε αφηστε να βγει η κονσολα......ΗΜΑΡΤΩΝ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακο FANBOY εισαι εσυ και δεν υποστιριζω την .SONY.... Ειχες μιλησει και για HARDWARE, καλο αυτο χαχα ναι ξερεις πως προγραμματιζεται ο CELL ή το υπολοιπο hardaware αναφερεις νουμερα τα οποια τα εχει πει η sony...οι αρθρα προγραμματιστων που βγηκαν και μιλησαν κατα της SONY ...φιλαρακο open your eyes ή καλητερα οπως το λεει η SONY OPEN YOUR MIND.....Eχω ΧΒΟΧ 360 με τριαντα τιτλους ..........αλλα δεν καθομαι να αναλυω το παραμικρο γιατι ειναι χωρις ουσια...και που ξερεις οτι τα νουμερα ειναι αληθινα....Κοιτα καλυτερα το gaming και ασε τα υπολοιπα για αυτους που πραγματικα ξερουν.....Αν προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου με τα νουμερα και με διαφορα αρθρα οτι δεν αξιζει το ps3 μην το παρεις......ασε εμας τα κοροιδα να το παρουμε.....τι με ενδιαφερει πως θα δουλευει η μνημη εγω θα προγραμματισω....και δεν μπορω να ακουω αρθρα του στιλ ειναι δυσκολο να προγραμματιζεται γιατι μου ερχεται εμετος.......Το ΟBLIVION καλυτερο στο PS3 ΑΠΟ ΤΟ PC με νεους shaders kai το ιδιο far .....kαλα για την εκδοση του oblivion στο χβοχ 360 δεν αναφερεμαι γιατι ειναι σκετη απογοιτευση......Και μην με βαλεις να σου εξιγω τα παντα ...... Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω....γΝΩΡΙΖΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΜΑ ΒΓΑΙΝΕΙ 8 μηνες αργοτερα και εγω θα σου πω οτι επισημα ανακοινωθικε πριν ενα μηνα...... επισης το ΧΒΟΧ 360 ειπαν οτι το πορτ που θα γινονται απο το pc θα ειναι τελοια λογω ευκολιας προιγραμματισμου.....Πες μου σε ικανοποιησε το ΟΒLIVION????? Μονο αυτο και θα καταλαβω ποσο σχετικος εισαι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην εναποθετεις τις ελπιδες σου μονο στα DEV Tools.Η Sony δεν θα μπορεσει να φτασει ποτε την MS σε αυτα για τον απλο λογο οτι αυτος ειναι ο κυριος τομεας της μπιζνας της MS..

Τωρα για γκρινιες..ελεος

Το τι ειχε ακουσει το xbox και το 360 εδω μεσα...

Θυμαμαι τι ειχε γινει οταν ειχε μαθευτει οτι το ΧΒΟΧ1 θα ειχε σκληρο.Μου ειχαν βγει ολα τα τσουτσεκακια και λεγαν οτι δεν ειναι κονσολα,οτι ειναι μηχανημα-ντροπη για τους hardcore κονσολαδες...

Tι λενε τωρα?

τι ειχαν πει για το εξωτερικο τροφοδοτικο,το μεγεθος και τα WATT του 360

Τι λενε τωρα?

Θυμαμαι τι λεγανε για το gaming στα "φτωχα" 720p και οτι το μελλον ειναι τα διπλά output 1080p

Τι λενε τωρα?

Θυμαμαι τι ειχε ειπωθει για το DVD, ενω το "μελλον" ειναι το Blueray (πειραζει που το 99% ειναι μονης στρωσης με αλγοριθμο συμπιεσης MPEG!!!!!!!!!!!!????)

Μην πιασω τιμες,σχεδιαση,ΧΒΟΧ live κτλ

Ο καθενας να παρει λοιπον οτι γουσταρει.ΚΑΝΕΝΑΣ εδω περα δεν ειναι σε θεση να συγκρινει gflops...τα εχουμε ξανακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οσο για τα development tools τις MICROSOFT αστα για κλαματα εχουμες εναποθεση τις ελπιδες μας σε 3 τιτλους....και αυτο ειναι ολο....Εχεις παιξει τα καινουρια SPLITER CELL , FIFA 2007 , NEED FOR SPEAD....ελεος δεν μπορει να κρατησει τα 30 φραμες σταθερα με τριπυρινω συστημα και με καρτα γραφικων 48 pipes και unified shaders......ημαρτων...ειμαι απογοητευμενος με ΧΒΟΧ 360 μεχρι στιγμης γιατι δεν ικανοποιουμε με το λιγο......Περιμενω καποιων να μου πει ενα παιχνιδι στο ΧΒΟΧ 360 που ειναι αρτιο......Απλα μεχρι στιγμης δεν θα βρειτε......και εχω παιξει ολα τα παιχνιδια ας ειναι καλα ο θειος......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ το XDK και το XNA ειναι για κλαματα...χμμμμ

Δεν εχει βγει φυσικα καποιος dev να το δηλωσει,το αντιθετο μαλιστα.

Και για να το παω παρακατω,εχουν ακουστει παραπονα εως και ματαιωσεις project λογω των devKits της Sony.

Αλλα ευτυχως ερχονται τα Launch του PS3 τα οποια εχω παιξει στο 360 κατα 90% και θα πηξεις στα 60fps σε 2 χωριστα 1080p displays :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που ο cell ειναι δυο φορες το xeon......

cell 218 g flops

xeon 110 g flops

Ο cell ειναι ανωτερος και θα παρΕΙ το παιχνιδι μονος του.....απλα πραγματα....

 

Να παρατηρησω μονο οτι η απλη μεθοδος των τριων και τα αναλογα ποσα που εκανες στο γυμνασιο ισχυουν σε προβληματα με πατατες και αγγουρια...

Οταν το προβλημα εχει να κανει με υπολογιστικη ισχυ και πως αυτη θα περασει στο τελικο προιον καλο θα ειναι να χρησιμοποιεις λιγοτερο μπακαλικες μεθοδους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακο θα πρεπει να μου το πουνε ή να μου το δηλωσουνε.....ματια δεν εχεις ....ανοιξε τα ...ΗΜΑΡΤΩΝ.....για αυτο το εχω κωψει να γραφω στο ΙΝΣΟΜΝΙΑ γιατι αντι να βλεπεται πολλοι απο εδω μεσα .....μονο ακουτε και διαβαζεται......OPEN YOUR EYES.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην πυροβολατε τον spown γιατι μου βγηκε φιλος φιλου.

απλα βλεπει πολλες διαφημισεις το παιδι.

 

spown, wake up ρε!

κοιτα στα προηγουμενα θεματα αμα θες να μαθεις ποσα gflops ειναι το ps3 στην πραγματικοτητα. (ΠΟΛΥ κατω απο 200)

 

επισης σχετικα με τα dev tools, η εταιρεια που φτιαχνει το darkness, το καλυτερο παιχνιδι για ps3 ΟΤΑΝ βγει,

ηδη εχει κανει την προταση της στη sony να παει να αγορασει τα dev tools της micosoft. :-D

 

οσο για την υπεροχη του cell, το darkness εχει καλυτερης αναλυσης βιντεακια σε κατι μικρες τηλεορασουλες που συναντας μεσα στο παιχνιδι.

εχει βεβαια ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ textures, αλλα τι να κανεις... δεν μπορεις να τα εχεις ολα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...