Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καλα ρε παδια γιατι το αφαιρεσανε το other OS?καλα μερικες φορες νευριαζω με αυτα που βλεπω και ακουω..στην αρχη το πσ3 επαιζε τιτλους του πσ3 τωρα οχι,,, ειχε 4 θεσεις ΥΣΒ τωρα οχι μονο 2 σε παρακαλω..καλα τι τα βαζουν αφου στο μελλον θα τα αφαιρεσουν..ακομα λιγο θα μας που να πληρονουμε οπως τους αλλους του Χβοχ(χαχα κριμα...λολ)..για online... δεν ξερουν τι κανουν...

αχ τι εχουμε να δουμε στο μελλον αχ.

 

Αν και συμφωνώ ότι είναι σπαστικό να αφαιρούν πράγματα από την στιγμή που εξαρχής τα έχει το μηχάνημα, παρόλα αυτά

1) το install other OS το χρησιμοποιούσαν λιγότερο από 1% των κατόχων του PS3 και από την στιγμή που το να hackαριστεί το PS3 πλήρως είναι κοντά, φυσικά με την βοήθεια Linux, είναι προφανές ότι η Sony προσπαθεί να το εμποδίσει.

2) Το γεγονός ότι το PS3 δεν έχει backwards compatibility είναι ίσως το πιο σπαστικό μιας και η collection σε τίτλους του PS2 είναι μυθική! Αλλά αφού η παραγωγή του PS2 δεν έχει σταματήσει και οι εταιρείες συνεχίζουν να βγάζουν παιχνίδια γι αυτό, είναι λογικό να μην θέλει η Sony backwards compatibility για το PS3 μέχρι τώρα. Όταν σταματήσουν την παραγωγή του PS2 τότε ίσως κάτι να γίνει.

3) Αυτό το "ακομα λιγο θα μας που να πληρονουμε οπως τους αλλους του Χβοχ" είναι πολύ πιθανό. Υπάρχει περίπτωση να κάνουν PSN Premium επι πληρωμή για παραπάνω υπηρεσίες αλλά οι ήδη υπάρχουσες θα παραμείνουν δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 πάντα έπαιζε τίτλους του PS3 :P

 

ενουσα φιλε πσ2 παιχνιδια:P

 

---------- Προσθήκη στις 16:54 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:51 ----------

 

Αν και συμφωνώ ότι είναι σπαστικό να αφαιρούν πράγματα από την στιγμή που εξαρχής τα έχει το μηχάνημα, παρόλα αυτά

1) το install other OS το χρησιμοποιούσαν λιγότερο από 1% των κατόχων του PS3 και από την στιγμή που το να hackαριστεί το PS3 πλήρως είναι κοντά, φυσικά με την βοήθεια Linux, είναι προφανές ότι η Sony προσπαθεί να το εμποδίσει.

2) Το γεγονός ότι το PS3 δεν έχει backwards compatibility είναι ίσως το πιο σπαστικό μιας και η collection σε τίτλους του PS2 είναι μυθική! Αλλά αφού η παραγωγή του PS2 δεν έχει σταματήσει και οι εταιρείες συνεχίζουν να βγάζουν παιχνίδια γι αυτό, είναι λογικό να μην θέλει η Sony backwards compatibility για το PS3 μέχρι τώρα. Όταν σταματήσουν την παραγωγή του PS2 τότε ίσως κάτι να γίνει.

3) Αυτό το "ακομα λιγο θα μας που να πληρονουμε οπως τους αλλους του Χβοχ" είναι πολύ πιθανό. Υπάρχει περίπτωση να κάνουν PSN Premium επι πληρωμή για παραπάνω υπηρεσίες αλλά οι ήδη υπάρχουσες θα παραμείνουν δωρεάν.

νομιζω θελουν ενα γερο βρισιδη ..:P αλλα...καλα αυτη δεν ειναι αυτο που 8ελουν να χακαριστει μια μερα για να βγαζουν παραπανο λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμεις που εχουμε το slim το update το κανουμε κανονικα, ετσι;

 

Γιατι θελω να κατεβασω demos και δε με αφηνει!

 

Διάβασε την 1η ανάρτηση http://www.pspgr.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νόμιμη η αφαίρεση της υποστήριξης linux από το PS3;

 

Όταν το είχα αγοράσει ήταν στις προδιαγραφές επίσημα η υποστήριξη linux KAI PSN. Δεν είναι παράνομο να αφαιρεθούν διαφημιζόμενες δυνατότητες του PS3;

Θέλετε να κινηθούμε νομικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.

Αν κάνω accept μου κόβει το Other OS οπότε είναι καλυμμένοι επειδή είχαν την συγκατάθεσή μου, αλλά αν δεν πατήσω Accept μου κόβει το PSN χωρίς την συγκατάθεσή μου. Για την δεύτερη περίπτωση δεν είναι καλυμμένοι.

Επίσης αν αγοράσω ένα παιχνίδι και απαιτεί να βάλω νέο firmware, μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω τα χρήματά μου πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις μπεί ποτέ online:

1)Δεν σε ενδιαφέρει το PSN άρα δεν βγαίνεις χαμένος.

2)Χωρίς update δεν θα σου αφαιρεθεί το otherOS οπότε πάλι δεν βγαίνεις χαμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι η σονι να βγαλει π.χ. το gow4 και να απαιτει αναβαθμιση στο firmware, ή το firmware για το 3d που ειναι να βγει το καλοκαιρι ή το firmware για το motion sensor...

 

δεν το γλιτωνεις το firmware update...τουλαχιστον μεχρι να αρχισουν να βγαινουν cfw και παλι θα χρειαζεσαι 2 κονσολες για να εχεις και το ονλαιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το otheros με ενδιαφέρει. Μετά από 2 χρόνια, χτες του αναβάθμισα τον δίσκο στα 320GB και θέλω να πειραματιστώ.

Θέλω και το PSN. Δεν μας τα λέει καλά η Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...