Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω να σας πίεσε κανείς να το αγοράσετε, αν δε σας αρέσει.

 

Συγγνώμη,αλλά αν εγώ χρειαστεί να πάρω καινούργιο ps3,θα αναγκαστώ να πάρω αυτό το μοντέλο.Άρα δε στέκει αυτό που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μετά που είδατε αυτό το βίντεο πιστεύετε ότι θα έπρεπε να το λένε slim?Δεν είδαμε την τεράστια διαφορά που υπήρχε στο PS2 phat έναντι του Slim PSTwo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δε μου αρέσει με τη Sony είναι ότι βγάζει χαρακτηριστικά από κάθε έκδοση του PS3 και μάλιστα βασικά όταν ο Kutaragi έλεγε το ακριβώς αντίθετο το πρώτο καιρό που είχε κυκλοφορήσει η κονσόλα. Είχαμε τα card readers, usb, ps2 compatibility, τώρα το Linux και όπως φαίνεται, ο removable δίσκος. Το θέμα με το dual shock controller το βάζω και αυτό στην ίδια κατηγορία.

 

Βέβαια το linux από την αρχή φάνηκε ότι θα ήταν διακοσμητικό στοιχείο και σε ένα σημείο, ούτε ο removable δίσκος ούτε η ps2 compatibility είναι καμιά μεγάλη απώλεια. Όμως ευθύνονται και αυτά σε ένα σημείο για την υψηλή τιμή των €650 όταν πρωτοκυκλοφόρησε με μεγάλο υπαίτιο όμως το blu-ray που πολλοί θα το έβαζαν και αυτό στη παραπάνω λίστα (εγώ ανετότατα).

 

http://www.engadget.com/photos/playstation-3-slim-unboxing-and-hands-on/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος εβγαλε και τα πληκτρα αφης! Και εβαλε κουμπια....

Το ps3 slim ειναι λαθος αλλα PS3 CHEAP ειναι το σωστο...

Για δισκο δεν ειπε τιποτα η SONY.. Εαν δειτε τη μπροστινη photo του slim απο εκει θα μπανει και θα βγαινει ο δισκος! Κατω απο το drive ειναι σαν πορτακι...για δειτε το καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πωλείται 299$ σε Αμερική και στην Ευρώπη 299Ε;Δεν έχει βγει ανακοίνωση σχετικά με την τιμή στην Ευρώπη πάντως 299$=211Ε και δεδομένου ότι εδώ και μήνες αγοράζουμε το PS3 από Ελλάδα στα 290-339Ε και εφόσον με τη λογική τους το $=Ε τότε θα έπρεπε να δούμε 100Ε κάτω την κονσόλα δηλαδή γύρω στα 230-250Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πωλείται 299$ σε Αμερική και στην Ευρώπη 299Ε;Δεν έχει βγει ανακοίνωση σχετικά με την τιμή στην Ευρώπη πάντως 299$=211Ε και δεδομένου ότι εδώ και μήνες αγοράζουμε το PS3 από Ελλάδα στα 290-339Ε και εφόσον με τη λογική τους το $=Ε τότε θα έπρεπε να δούμε 100Ε κάτω την κονσόλα δηλαδή γύρω στα 230-250Ε.

 

Ναι καλά θα ήταν :-) Έχουμε πει ότι δε παίζει θέμα ισοτιμίας σε αυτές τις περιπτώσεις. Η τιμή έχει ανακοινωθεί και είναι €299

 

d8e33901-d8ac-4f92-9849-f5c76af4fec1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μείωση τιμής και βλακείες τότε:

http://skroutz.gr/s/391/Sony-PlayStation-3-40GB.html

http://skroutz.gr/s/54714/Sony-PlayStation-3-80GB.html

http://skroutz.gr/s/54028/Sony-PlayStation-3-%CE%92undles.html

Πάλι χαμένοι θα βγούμε,αφού στην ίδια τιμή θα πάρουμε μια κονσόλα χωρίς τη δυνατότητα εγκατάστασης άλλου λειτουργικού.Ντροπή και αίσχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι design ειναι αυτο οεο? Φαινεται... πλαστικο!

 

Δεν πιστευω με την εκδοση 3.0 να μην μπορω να εχω Other OS επιλογη 60ρι μου.. γτ αμα ειναι ετσι,δεν αναβαθμιζω τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,ο σκληρός δίσκος μπορεί να αφαιρεθεί και να μπει άλλος?

 

Ναι μπορεί να αλλάξει ο σκληρός δίσκος στο PS3 Slim.

 

ps3slimunboxing2dsc0049.jpg

ps3slimunboxing2dsc0050.jpg

 

 

Επίσης το PS3 Slim παράγει λιγότερο θόρυβο.

 

While our tests were far from thorough, the initial results from our quick-and-dirty decibel ratings show some promise. At a baseline average of 49 db, the Slim averages between 53 and 56 db when in use / playing a game / installing data (in this case, Metal Gear Solid 4), compared to the 55 to 57 db of the original. Blu-ray movie playback is where it becomes noticeable, as the slim peaked for us at 60 db when the original was doing 70 db running the same disc.

 

 

Και τέλος ένας ωραίος συγκριτικός πίνακας για τα PlayStation 3:

 

comparisons.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...