Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εγώ πάντως θα πάρω αυτό από το blahdvd.com γιατί βγαίνει στα 42 τελική τιμή με μεταφορικά, έχει μεταλλική κασετίνα και το βασικότερο είναι ότι αν το περιμένω από το play.com θα μου έρθει το Πάσχα!

oλλα την ιδια συσκευασία δεν εχουνε? (το εχω προπαραγγηλει απο το play αλλα...:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

God of War III Scans

 

http://godofwariii.co.uk/gallery/god-of-war-iii-scans/

 

- The franchise will continue beyond God of War 3, but the trilogy will have some kind of resolution.

- Kratos is four times as detailed in the sequel; 20,000 polygons over God of War 2's 5,000-poly version.

- Players begin the game with many abilities from previous God of War games unlocked.

- New weapons will provide more contrast to the standard Blades of Chaos. The Cestus gauntlets, seen in the first trailer (below), were given as an example.

- Up to 50 enemies on screen--an increase over God of War 2's 12-15 limit.

- Enemies will now coordinate attacks, arrange themselves in formations, and jump on Kratos to weigh him down.

- Titans--the massive god-like creatures from previous games--are now dynamic, "living, breathing characters," rather than background setpieces.

- Since the gods are angry with Kratos, he now draws his magic powers from a supernatural source. Ooh.

- Kratos can now control some monsters, such as the Cyclops, in vehicle-like fashion.

- Future DLC packs are seen as a possibility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NPD Sales Results for January 2009

 

PlayStation 2 101.2K

PlayStation 3 203.2K

PSP 172.3K

Xbox 360 309K

Wii 679.2K

Nintendo DS 510.8K

 

 

 

WII FIT (WII) 777K

WII PLAY W/ REMOTE (WII) 415K

MARIO KART W/WHEEL (WII) 292K

LEFT 4 DEAD (360) 243K

CALL OF DUTY: WORLD AT WAR* (360) 235K

SKATE 2 (360) 199K

GUITAR HERO WORLD TOUR* (WII) 155K

NEW SUPER MARIO BROS (DS) 135K

MARIO KART DS (DS )132K

LORD OF THE RINGS: CONQUEST (360) 113K

 

 

(*includes CE, GOTY editions, bundles, etc. but not those bundled with hardware)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kratos means force, power, or strength.

 

Εεεεεεεε, φιλε......... η λεξη "Κρατος" ειναι ελληνικη και απ' οσο ξερω ειμαστε και εμεις απο την χωρα προελευσης της. Θα μπορουσες απλα να του πεις οτι το ονομα του ο χαρακτηρας το πηρε απο αυτην την λεξη. Το να μας το εξηγεις και στα αγγλικα μαλιστα ειναι λιγο.......... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πιο πολύ μου άρεσε το ότι μας "δούλεψαν".Αν θυμηθείτε πριν λίγο καιρό δημοσίευσαν ένα πολύ πιο μικρό trailer με αρκετά χάλια γραφικά για next-gen.Και τώρα έδωσαν αυτό οι κουφάλες... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...