Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DICE ANNOUNCES Battlefield: Bad Company 2

 

 

 

Before Rejoining the ‘B’ Company, Players Go Back to WWII in

 

Battlefield 1943

 

 

 

Stockholm, Sweden – February 5, 2009 – DICE, an Electronic Arts Inc. studio (NASDAQ: ERTS), today announced Battlefield: Bad Company 2™, the sequel to last year’s blockbuster title. In this installment, the Bad Company crew again find themselves in the heart of the action, where they must use every weapon and vehicle at their disposal to survive. The action unfolds with unprecedented intensity, introducing a level of fervor to vehicular warfare never before experienced in a modern warfare action game. To get ready for the assault this winter, players can prepare for action in Battlefield 1943™, an all-new multiplayer game available this summer via PlayStation®Store, Xbox LIVE™ Marketplace and on the PC.

 

 

 

In Battlefield: Bad Company 2, the ‘B’ company fight their way through snowy mountaintops, dense jungles and dusty villages. With a heavy arsenal of deadly weapons and a slew of vehicles to aid them, the crew set off on their mission and they are ready to blow up, shoot down, blast through, wipe out and utterly destroy anything that gets in their way. Total destruction is the name of the game, delivered as only the DICE next generation Frostbite™ engine can. Either online or offline, enemies will soon learn there is nowhere to hide. Battlefield: Bad Company 2 will be available for the Xbox 360® videogame and entertainment system, the PLAYSTATION®3 computer entertainment system and the PC.

 

 

 

Using the same Frostbite™ engine, Battlefield 1943 takes players back to WWII. The game offers endless hours of 24 player multiplayer action over three classic and tropic locations; Wake Island, Guadalcanal and Iwo Jima. Delivering the award-winning through-the-gun and vehicle warfare online experience DICE is best recognized for, Battlefield 1943 will have players battling in ruthless aerial dog fights and intense trench combat. Players can see the game in action at New York Comic Con (Booth #1441) from February 6th-8th.

 

 

 

“Bad Company 2 takes everything that players liked in the original and ups the ante – more vehicles, more destruction and more team play,” said Karl Magnus Troedsson, Executive Producer Battlefield Franchise, DICE. “Battlefield 1943 is a new take on a blast from the past classic coming to life with brand new technology that we’re eager to get into players hands.”

 

 

 

 

 

To sign-up for the Battlefield Heroes™ beta, players can visit http://www.battlefield-heroes.com. For more information on DICE, please visit http://www.dice.se or http://www.ea.com. For more information on the Battlefield franchise please visit: http://www.battlefield.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λίγο παλια τα νεα :-)

Εγω πηρα και αυτο http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/8115006/Official-Sony-PS3-Wireless-Keypad/Product.html

αλλά 23,49 και οχι 41,82 ...

 

Παιδιά στο Play είναι πολύ καραγκιόζηδες - ερασιτέχνες. Κάθε παραγγελία από τις 5-6 που έχω κάνει έκανε γύρω στις 20 μέρες να ρθει. Μία χάθηκε και μέτρησα 1,5 μήνα μέχρι να παραλάβω την αντικατάσταση. Η τελευταία μου παραγγελία δε, ήρθε σε 3 εργάσιμες και λέω WOW! Θαύμα! Και τελικά ήταν λάθος παιχνίδι!Ποτέ ξανά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πως γινεται,σημερα 5/2/09, να μην υπαρχει εστω και μια αναφορα η εντυπωσεις απο το ντεμο του Killzone 2?

 

Κατσε ρε φιλε τωρα σχολασαμε. :P

 

Downloading...

Please wait.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθει μινι review του demo,το οποιο τελειωσα 4 φορες (αν και 1.2 γιγα ειναι πολυ μικρο,γυρω στο 10αλεπτο- τεταρτο.)

 

Γραφικα:Το παιχνιδι ξεκινα εντυπωσιακα,πραγματικος πολεμος,με τη σκηνη του ειχε δειξει η Sony στην Ε3 2005.Καθε στιγμη στην οθονη συμβαινουν τα απειρα,σχεδον τα παντα καταστρεφονται,οι εκρηξεις γαματες.Την παρασταση κλεβει η μηχανη φυσικης και τα animation,γενικα η εμπειρια ειναι πολυ fluid και ειναι ικανοποιητικοτατο να πυροβολεις πραγματα.Θα ηθελα βεβαια να δω κανα κεφαλι-χερι-ποδι να φευγει αλα GOW,αλλα και ετσι καλα ειναι.Υπαρχουν καποια low-res textures,αλλα μεσα στον πανικο που γινεται δυσκολα τα προσεχεις.Ο φωτισμος και η χρηση του απο αλλο πλανητη.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση απο την αρχη ηταν ενα grain effect καθολη τη διαρκεια του demo (οπως περιπου το grain effect σε μερικες blu-ray ταινιες,η για οσους θυμουνται κατι σαν το εφε στο silent hill οταν απο τον κανονικο κοσμο πηγαινες στον "αναποδο").Στην αρχη αναρωτηθηκα αν εφταιγε το μονιτορ μου (LG FullHD μεσω HDMI,αν και το παιχνιδι με το που ξεκινα θετει την αναλυση απο 1080p σε 720p).Εντυπωση μου εκανε και το εντονο blur κατα την διαρκεια των γρηγορων κινησεων,αν και ειναι καλα κρυμμενο πολλες φορες,πχ οταν καποια αντικειμενα ειναι out of focus.To περιεργο ειναι πως οταν παιζει το video με σκηνες του παιχνιδιου μετα το περας του demo ολα φαινονται κρυσταλλινα!

 

Ηχος:Χαοτικος.Ολα ακουγονται οπως θα επρεπε,ειδικα σε surround συστημα χανεις την μπαλα.Μου αρεσε πολυ η διαφοροποιηση του ηχου κατα την διαρκεια των πυροβολισμων οταν εχεις λιγες σφαιρες,καταλαβαινεις αμεσως ποτε μενεις χωρις να κοιτας τις ενδειξεις.Επισης ο ηχος αλλαζει δραματικα σε εξωτερικους και εσωτερικους χωρους,πολυ καλο και αυτο.Καλες και φωνες αλλα και οι ατακες συμμαχων και αντιπαλων.

 

Χειρισμος:Ειναι η πρωτη φορα σε FPS που χρειαστηκε να αλλαξω τον χειρισμο ωστε να μην μπερδευομαι.Τουλαχιστον εχει 5-6 predefined σετ που αλλαζουν αμεσα,εγω βολευτικα με το Alternate 2.Αν και δεν εχει παραπανω χειρισμους απο τα κλασσικα FPS (ουτε καν secondary fire δεν εχει) η default αντιστοιχιση ειναι λιγο περιεργη.Μου αρεσε πολυ το συστημα cover,ειναι πολυ καλα υλοποιημενο.Το ΑΙ και αυτο ενδιαφερον,οι εχθροι απροβλεπτοι και ζορικοι.Αυτο που δεν δοκιμασα αν και ηθελα καθως εχω αμφιβολιες για τη χρησιμοτητα του (μαλλον δεν υπαρχει το οπλο στο demo) ειναι ο χειρισμος του sniper rifle με κινηση μεσω του sixaxis (σωνει και ντε να το χρησιμοπουν στις πιο κουλες περιπτωσεις).

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αν και θα ηθελα λγιο να μεινω με το στομα ανοιχτο μετα απο καιρο.Το περιμενουμε,ειδικα για το multi κομματι.Θα ηθελα να διαβασω και τις δικες σας εντυπωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο Play είναι πολύ καραγκιόζηδες - ερασιτέχνες. Κάθε παραγγελία από τις 5-6 που έχω κάνει έκανε γύρω στις 20 μέρες να ρθει. Μία χάθηκε και μέτρησα 1,5 μήνα μέχρι να παραλάβω την αντικατάσταση. Η τελευταία μου παραγγελία δε, ήρθε σε 3 εργάσιμες και λέω WOW! Θαύμα! Και τελικά ήταν λάθος παιχνίδι!Ποτέ ξανά...

 

http://www.thehut.com

http://www.game.co.uk

το πολύ σε 7 ημέρες στην πόρτα σου.Το play τώρα τελευταία το έχει ξεφτυλίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ανέφερα και αλλού, συνοπτικά οι εντυπώσεις μου για το Killzone είναι

 

στα +

 

* εντυπωσιακά γραφικά με καλοσχεδιασμένα περιβάλλοντα και χαρακτήρες, καθώς και αίσθηση ότι βρίσκεσαι σε πραγματική μάχη

* εκπληκτικό animation

 

στα -

 

* το ΑΙ σε πολλά σημεία μου θύμισε το τραγικό ΑΙ του Gears, με τους εχθρούς να τους κάνω ντου και να κάθονται να με κοιτάνε αδιάφοροι, αν και κρατάω τις επιφυλάξεις μου σε αυτό...μπορεί να έτυχε απλά έγινε σε αρκετά σημεία

* ο πολύ δύσχρηστος χειρισμός εξαιτίας των τραγικών analogs sticks του sixaxis που απλά δεν σου επιτρέπουν να ζουμάρεις και να κεντράρεις τον αντίπαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα πάρω αυτό από το blahdvd.com γιατί βγαίνει στα 42 τελική τιμή με μεταφορικά, έχει μεταλλική κασετίνα και το βασικότερο είναι ότι αν το περιμένω από το play.com θα μου έρθει το Πάσχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...