Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

100% δεν ειναι βασιλης.

 

p.s.

πεσμου τωρα οτι δεν εχει κουμπι για skip τα cut-scenes.... :-D:-D:-D:-D

 

p.s.2

επιτελους ειδαμε και σε ολιστικη μορφη τα πλεονεκτηματα του bluray στα καλυτερα games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Νομίζω πως δεν έχει*. Αλλά και πάλι πιο το νόημα να τα κάνεις skip? Φαντάζομαι θα χάνεις πολλά από το ζουμί της υπόθεσης :). Pop corn+μπύρα=win. Αγγλικούς υπότιτλους έχει στάνταρ πάντως και τα videos, τουλάχιστον όσα έχω δει στο psn δείχνουν magnific :P. Και δεδομένου του γεμάτου dual blu ray φαντάζομαι ότι θα είναι εκπληκτικής ποιότητας και όσα θα εμπεριέχονται στο παιχνίδι. Οι fans δεδομένα θα εκσπερματίσουν οι μη fans όπως εγώ θα γράψουμε εντυπώσεις εντός του μήνα :D.

 

*Και ας πούμε ότι δεν έχει και ενώ το βλέπεις στο 87ό από τα 90 λεπτά κάνει διακοπή η ΔΕΗ....that means 87 mins of replay xD? HOPE NOT!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, σιγουρα..

κι εγω ανηκω στους μη-fans της σειρας, και εντυπωσεις θα γραψω οταν το παιξω.

δυστυχως ομως, εχει ουρα το playlist μου και δεν νομιζω να ειμαι απο τους πρωτους με εντυπωσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 29 ώρες μιλάνε, αλλά δεν ξέρω αν σε αυτές συμπεριλαμβάνονται και τα cutscenes. Τα 90λεπτά cutscenes είναι 2 (απότι διαβάζω....),φαντάζομαι θα υπάρχουν και πολλά άλλα μικρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τρελαίνεστε;Και τα παλαιότερα παιχνίδια MGS είχαν τεράστια cut scenes και πάρα πολλά ήταν τόσο βαρετά ειδικά στο MGS2 Sons Of Liberty(που δεν έπαιζες με τον Snake) τα οποία έκανα skip.Είναι υπερβολικά βαρετό να θέλεις να παίξεις και να πρέπει να υποστείς τα πολύλεπτα cut scenes.

Ένας λόγος για τον οποίο παράτησα το Xenosaga ήταν αυτός.Το βίντεο εισαγωγής κρατάει μισή ώρα και όλα τα υπόλοιπα βίντεο το ίδιο.Απλά τεράστια.Τα 90 λεπτών βιντεάκια θα τα κάνω skip σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να τα παρακολουθήσω εκτός κι αν πραγματικά μου προκαλέσουν το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γνωριζεις κανεις ποσα χρωματα εχει το MGS 4 !!! Oπως στα παλια computer λεγαμε ουαου 64 χρωματα! Παντως απο τα βιντεακια για 2 χρωματα μου φαινεται οτι εχει! Πως το λεει η SONY αυτο ! ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΑ!!! Εγω θα το ελεγα σκετη γραφικοτητα απο πλευρας ΚΟJIMA! Οσο θυμαμαι ολα αυτα που εχει πει και τελικα αυτο που βγαζει ειναι το 1στα 10 οπου και ο ιδιος ειπε ! Απλα εδω στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ που μαθαμε και το blu ray οι βλαχοι τρομαρα μας! τα ξεχασαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Παιχνιδι λενε οτι ειναι γυρω στις 29 ωρες με 9 ωρες περιπου cut-scenes, τα οποια γινονται και pause και skip.

 

@apoleiros

Εισαι για πολλα γελια φιλαρακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ να δεις! Απλα κανε κατι πηγαινε το μυαλο σου εαν εχεις πισω 3 χρονια και δες τι ειχε πει και ελα εδω στο 2008 και πες μου απο οσα ειπε τι εκανε! Δεν ειμαι οπαδος του snake , εκτος απο το 1 που το τερματισα ολα τα αλλα τα προσπερασα αδιαφορος! Απλα κανε αυτο που σου λεω και μετα πες ποιος ειναι για ΓΕΛΙΑ, ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!!!

Εγω ή εσυ που εχεις φαει ολο αυτο το hype και τελικα ο επιλογος να ειναι ενα μονοχρωμο SD παιχνιδι με 9 ωρες βιντεο!!!! Που ειναι οι δυναμικοιι χαρτες ???? Που ειναι τα destruction περιβαλοντα ???? Που ειναι τα 1080π ???? Που ειναι τα χρωματα που βλεπαμε στα παλια βιντεο ????

Απλα παιδες πολυ ΠΟΠΚΟΡΝ και στον καναπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, οπως ξερετε ο ντορος με το mgs εγινε γιατι ζητησανε απο τα περιοδικα

να μην μιλησουν/λαβουν υποψη τους στη βαθμολογια το μεγεθος των μεγαλων cutscenes και τα installs του δισκου.

(de facto- εκ των πραγματων λοιπον, ο εκδοτης αντιλαμβανεται αυτα τα δυο ως <<λαθη>>)

 

το θεμα ξερετε ποιο ειναι?

εκατσα και εριξα μια ματια στα reviews, και φυσικα διαβασα και του eurogamer, που του δινει μολις 8 σε συγκριση με τα >9.6 των αλλων.

 

απο οτι φαινεται, πολλα reviews κανουν λογο για το μεγεθος του αρχικου install (4.6gb)

αλλα μονο το eurogamer κανει λογο για το εξης:

(Take note, however, that there are several minutes of install time to be endured, not just at the start, but before each act - albeit graced with a fantastic animated graphic of Snake smoking next to some health warnings.)

 

πολλα ολιγολεπτα installs λεει το eurogamer, oχι μονο το αρχικο,

αλλα <<before each act>> δηλ. πριν απο καθε πιστα (!!)

 

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=143797&page=3

 

 

αν ισχυει το παραπανω, ισως τελικα να ητανε πιο φασιστικη η απαιτηση του εκδοτη απο οτι αρχικα φανηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apokleiros σε ποιο πλαισιο εγινε η ιστορια που ειπες?

 

εγω παντος τρελενομαι για cut scenes ας βαλουν οσα γουσταρουν αλλα πολυ install πεφτει.. οποτε κανα αντικειμενικοτατο review θα δουμε μετα την κυκλοφορια του απο αυτα που ακουω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω αλλα στοιχεια γιατι δεν θελω να εκθεσω κοσμο! Εγω το ειπα ετσι για χαβαλε και οχι να κατηγορισω κανεναν! Μηπως ησουν εσυ αυτος ο πελατης τελικα! Αλλα σε λαθος topic ειμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα σοβαρα, δεν το περιμεναμε νομιζεις! Κατι βιντεακια ειχαν δειξει πριν 3 χρονια και απο τοτε τιποτα! Κλασικη ΣΟΝΥ ! Ρε τι ΣΑΝΟ ειναι αυτο που εχει πουλησει στον κοσμο! Μιλαμε για πολυ ΣΑΝΟ ρε αδερφακι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...